Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Sandero czy nie?
Autor Wiadomość
Thomson1708 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,2 16v PB
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 161
Skąd: Gennep
Wysłany: 2017-06-26, 21:14   

Sandero daje sporo frajny. Radio medianav daje radę z mocniejszymi głośnikami, ma całkiem fajny zapas mocy. Osobiście kupiłbym sandero 1.2 75km (takową posiadam) i wygłuszyłbym nadkola oraz słupek a oraz domątowałbym wygłuszeznie z diesla. Wyjdzie około 40 tyś. W aso ci dołążą wygłuszenie grodzi za około 1000~ zł (sama znajdziesz to za 200zł) Kilka prypinek i masz :). Natomiast wygłuszanie nadkoli przednich i słupka a w firmie to koszt około 1500-2000zł. Sama zrobisz to za 200zł. Robiłem do z dziewczyną, całkiem fajna rzecz żeby zacieśnić relacje. Ja po wygłuszeniu samochodu jestem w stanie bardzo komfortowo podróżować z prędkościami do 150km/h po niemieckich autostradach.
Przy jeżdzie miejskiej sandero spala około 7l/100km (pozdrawiam kolegę Włodarka)
Natomiast na trasie z prędkościami 80-90km/h z włączoną klimatyzacją wynik poniżej 5 litrów jest osiągalny.
Osobiście kiedyś jechałem na rekord spalania i przy prędkości przelotowej 65-70km/h bez klimatyzacji w okolo 20stopniach temperatury zewnętrznej osiągnąłem 4.3l. Jadąc za ciężarówką na autostradzie wynik jest podobny (trzeba się blisko trzymać)
Skrzynia biegów jest bardzo przyjemnie ustawiona do jazdy z prędkością około 110km/h-120km/h. Zapewniając zadziwiająco dużą elastyczność jak na ten samochód. Dodam że testy zderzeniowe wykazały ochronę w czasie wypadku bardzo zbliżoną do owej micry.

Myślę że najlepszym wyborem jeśli nie chcesz wygłuszać samochodu byłaby dacia sandero 1,2 75km laureate doposażona o media nav evo (950zł)+ system wspomagający parkowanie z kamerą (1500zł). Cena wychodzi 40250zł. Myślę że do 40 tyś dealer zejdzie. Większy bagażnik przyda ci się na przyszłość, a kamera cofania zapeni komfort parkowania większego samochodu na takim samym lub nawet lepszym poziomie niż micra. Pozdrawiam.
No i możesz podglądać przystojnego sąsiada przez kamerkę nie budąc podejrzeń :D
Ostatnio zmieniony przez Thomson1708 2017-06-26, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
astaaa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9 Tce
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączyła: 26 Cze 2017
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-27, 07:29   

Dzień dobry!
Bardzo dziękuję wam za tyle komentarzy i opinii. :-) Są naprawdę pomocne.
Dziś mam nadzieję udać się do salonu Dacii i pogadać co ciekawego mogą mi zaoferować.

A jako ciekawostkę wam powiem, że wczoraj byłam w Toyocie i niestety Aygo jest za małe, ale miałam możliwość przejechania się Yaris hybrydą i to było wow! Lecz cena min 66 tys zl mnie zabiła więc to auto pozostanie póki co w sferze marzeń. ;-) :-P
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-06-27, 09:08   

A nie mówiłem? :-D
Bierz Dacię Sandero i będziesz zadowolona. ;-)
To jest kompromisowe auto do wszystkiego: "wysokie" na polskie dziury, kompaktowy, niemal wszędzie pojedziesz i wjedziesz, pali przyzwoitą ilość paliwa (fizyki nie oszukasz, musi spalić swoje), silnik 1,2 nie do zdarcia i prostu w obsłudze (jak będziesz pamiętała o okresowym przeglądzie i wymianie oleju).
Szybko bierz z silnikiem 1.2, bo lada chwila będą niedostępne w ogóle (mają wycofać z produkcji, bo uważają za przestarzały). Jak nie zdążysz to weź 1.0.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
astaaa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9 Tce
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączyła: 26 Cze 2017
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-27, 09:21   

route2000 napisał/a:
A nie mówiłem? :-D
Bierz Dacię Sandero i będziesz zadowolona. ;-)
To jest kompromisowe auto do wszystkiego: "wysokie" na polskie dziury, kompaktowy, niemal wszędzie pojedziesz i wjedziesz, pali przyzwoitą ilość paliwa (fizyki nie oszukasz, musi spalić swoje), silnik 1,2 nie do zdarcia i prostu w obsłudze (jak będziesz pamiętała o okresowym przeglądzie i wymianie oleju).
Szybko bierz z silnikiem 1.2, bo lada chwila będą niedostępne w ogóle (mają wycofać z produkcji, bo uważają za przestarzały). Jak nie zdążysz to weź 1.0.


No tak spróbuję zrobić. :-)

Ale powiedzcie mi jeszcze proszę jak jest z blachą w Daciach? Niestety nie mam garażu więc u mnie takie auto stałoby pod blokiem cały rok. Czy podwozie bardzo gnije czy może warto od razu zakonserwować (tu też pytanie gdzie w okolicach Krakowa polecacie takie miejsce)?? ;-)
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-27, 09:24   

astaaa napisał/a:
W Sandero podobają mi się właśnie gabaryty i ta łatwość wsiadania o której wspominasz, co ze względu na moją babcię byłoby bardzo dobre...

Ale weź pod uwagę, że kolega pisał o swojej wersji Stepway, która jest podwyższona w stosunku do zwykłego Sandero Laureate- stąd te łatwiejsze wsiadanie.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-06-27, 09:34   

astaaa napisał/a:
Ale powiedzcie mi jeszcze proszę jak jest z blachą w Daciach? Niestety nie mam garażu więc u mnie takie auto stałoby pod blokiem cały rok. Czy podwozie bardzo gnije czy może warto od razu zakonserwować

problemy z korozją miały głównie pierwsze wersje Logana. Obecne modele są zabezpieczone częściowo ocynkiem, częściowo kataforezą i nie rdzewieją, a jeśli już to wolniej niż niektóre mercedesy. Opowieści o wszechobecnej i natychmiastowej korozji to mit, podobnie jak o awaryjności - zapewne rozpowiadany przez właścicieli pełnoletnich produktów z prywatnego importu. Zdarzają się oczywiście jednostkowe przypadki reklamacji jakości lakieru ale wynika to z ewidentnych zaniedbań w lakierni zakładu produkcyjnego. Widziałem wiele 6-8 letnich egzemplarzy Dacii parkowanych pod chmurą bez żadnych śladów korozji. Dość szybko rdzewiały elementy wydechu - np wieszaki,oraz stalowe, srebrne felgi. Nowe są czarne, co pozwala mieć nadzieję, że coś poprawiono. Konserwacja podwozia, profili zamkniętych i wnętrza nadkoli z pewnością by nie zaszkodziła choć nie jest niezbędna (ja przez 4 lata nie zrobiłem w swoim DD nic, kolejny właściciel podobnie i nic złego się nie dzieje) Przy parkowaniu pod chmurą raz na kwartał warto solidnie nawoskować karoserię twardym woskiem. Warto też - o ile budżet pozwala - pomyśleć nad lakierem metalicznym.Jest trwalszy i twardszy od akrylowego. Jeśli już ten ostatni, to lepiej biały niż granatowy. Mniej widać na nim kurz , wolniej się nagrzewa na słońcu. I (moim subiektywnym zdaniem) szczególnie z czarną plastikową konfekcją wygląda po prostu ładniej. Warto zainwestować w medianav z kamerą i czujnikami cofania. Obsługa jest bardzo wygodna i banalnie prosta, brak odtwarzacza CD nie przeszkadza (i tak wszyscy słuchają teraz mp trójek - wystarczy pendrive albo jeszcze lepiej karta mico SD w mikroskopijnym czytniku, która nie wystaje i nie przeszkadza). Przełączniki szyb powędrowały na swoje miejsca a nowa wielofunkcyjna kierownica jest jakieś 300 razy ładniejsza od poprzedniej. I co istotne - trafił na nią wreszcie klakson z wadliwej lewej manetki

[quote="Dymek"]
astaaa napisał/a:
weź pod uwagę, że kolega pisał o swojej wersji Stepway, która jest podwyższona w stosunku do zwykłego Sandero Laureate- stąd te łatwiejsze wsiadanie.

Już "zwykłe" Sandero jest dość wysokie (spory prześwit, duży bark opon i spora średnica kół, wysoko zamontowane siedziska, wysoka buda) - szczególnie dla kobiety. Stepway oznacza zaś zauważalną dopłatę. Oczywiście, mając możliwość wydania dodatkowych pieniędzy wybrałbym stapway, bo wygląda bardziej terenowo i atrakcyjnie, jednak na codzienną eksploatację (pomijając jeszcze większy prześwit - już normalnie imponujący w porównaniu np ze skodą ) nie ma to w zasadzie żadnego wpływu. Sandero to bardzo dobrze przemyślany model, tylko nieco większy niż przeciętne auto miejskie i pozwalający bezproblemowo użytkować go w warunkach miasta a jednocześnie na tyle przestronny, żeby bez bólu przewieźć nim komplet pasażerów i spore bagaże. Konstrukcja oparta jest na sprawdzonych latami w innych modelach koncernu Renault podzespołach, bez zbędnych i wadliwych często gadżetów podnoszących koszt napraw. Wszystko podporządkowane jest prostocie i praktyczności użytkowania oraz łatwości i taniości obsługi i napraw. Jeśli na auto patrzy się pod tym kątem, można przeboleć brak szlachetnych plastików , miękkich wykładzin czy drogich obić i dywaników. No i cena :-P A poza tym jest coraz bardziej popularny i chętniej kupowany. Nie będzie więc problemów ze zbyciem. Zadbane, krajowe egzemplarze nie widzą praktycznie rynku, bo wędrują z rąk do rąk wśród rodziny, sąsiadów itp.
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2017-06-27, 10:44, w całości zmieniany 19 razy  
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-06-27, 09:35   

Z tym swobodnym wsiadaniem\wysiadaniem z Sandero Stepway to śmiem polemizować.
Samemu czasami wożę swoją mamę oraz teściów i widzę, że jednak mają spore problemy - po prostu jest dla nich za wysoko a dla starszych osób mających problemy z nogami jest to uciążliwe.
A gratis otrzymuje się ufajdane nogawki bo w Sandero niemiłosiernie brudzą się progi :-/
_________________
enjoy the silence
 
astaaa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9 Tce
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączyła: 26 Cze 2017
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-27, 11:20   

Dar1962 napisał/a:
astaaa napisał/a:
Ale powiedzcie mi jeszcze proszę jak jest z blachą w Daciach? Niestety nie mam garażu więc u mnie takie auto stałoby pod blokiem cały rok. Czy podwozie bardzo gnije czy może warto od razu zakonserwować

problemy z korozją miały głównie pierwsze wersje Logana. Obecne modele są zabezpieczone częściowo ocynkiem, częściowo kataforezą i nie rdzewieją, a jeśli już to wolniej niż niektóre mercedesy. Opowieści o wszechobecnej i natychmiastowej korozji to mit, podobnie jak o awaryjności - zapewne rozpowiadany przez właścicieli pełnoletnich produktów z prywatnego importu. Zdarzają się oczywiście jednostkowe przypadki reklamacji jakości lakieru ale wynika to z ewidentnych zaniedbań w lakierni zakładu produkcyjnego. Widziałem wiele 6-8 letnich egzemplarzy Dacii parkowanych pod chmurą bez żadnych śladów korozji. Dość szybko rdzewiały elementy wydechu - np wieszaki,oraz stalowe, srebrne felgi. Nowe są czarne, co pozwala mieć nadzieję, że coś poprawiono. Konserwacja podwozia, profili zamkniętych i wnętrza nadkoli z pewnością by nie zaszkodziła choć nie jest niezbędna (ja przez 4 lata nie zrobiłem w swoim DD nic, kolejny właściciel podobnie i nic złego się nie dzieje) Przy parkowaniu pod chmurą raz na kwartał warto solidnie nawoskować karoserię twardym woskiem. Warto też - o ile budżet pozwala - pomyśleć nad lakierem metalicznym.Jest trwalszy i twardszy od akrylowego. Jeśli już ten ostatni, to lepiej biały niż granatowy. Mniej widać na nim kurz , wolniej się nagrzewa na słońcu. I (moim subiektywnym zdaniem) szczególnie z czarną plastikową konfekcją wygląda po prostu ładniej. Warto zainwestować w medianav z kamerą i czujnikami cofania. Obsługa jest bardzo wygodna i banalnie prosta, brak odtwarzacza CD nie przeszkadza (i tak wszyscy słuchają teraz mp trójek - wystarczy pendrive albo jeszcze lepiej karta mico SD w mikroskopijnym czytniku, która nie wystaje i nie przeszkadza). Przełączniki szyb powędrowały na swoje miejsca a nowa wielofunkcyjna kierownica jest jakieś 300 razy ładniejsza od poprzedniej. I co istotne - trafił na nią wreszcie klakson z wadliwej lewej manetki

Dymek napisał/a:
astaaa napisał/a:
weź pod uwagę, że kolega pisał o swojej wersji Stepway, która jest podwyższona w stosunku do zwykłego Sandero Laureate- stąd te łatwiejsze wsiadanie.

Już "zwykłe" Sandero jest dość wysokie (spory prześwit, duży bark opon i spora średnica kół, wysoko zamontowane siedziska, wysoka buda) - szczególnie dla kobiety. Stepway oznacza zaś zauważalną dopłatę. Oczywiście, mając możliwość wydania dodatkowych pieniędzy wybrałbym stapway, bo wygląda bardziej terenowo i atrakcyjnie, jednak na codzienną eksploatację (pomijając jeszcze większy prześwit - już normalnie imponujący w porównaniu np ze skodą ) nie ma to w zasadzie żadnego wpływu. Sandero to bardzo dobrze przemyślany model, tylko nieco większy niż przeciętne auto miejskie i pozwalający bezproblemowo użytkować go w warunkach miasta a jednocześnie na tyle przestronny, żeby bez bólu przewieźć nim komplet pasażerów i spore bagaże. Konstrukcja oparta jest na sprawdzonych latami w innych modelach koncernu Renault podzespołach, bez zbędnych i wadliwych często gadżetów podnoszących koszt napraw. Wszystko podporządkowane jest prostocie i praktyczności użytkowania oraz łatwości i taniości obsługi i napraw. Jeśli na auto patrzy się pod tym kątem, można przeboleć brak szlachetnych plastików , miękkich wykładzin czy drogich obić i dywaników. No i cena :-P A poza tym jest coraz bardziej popularny i chętniej kupowany. Nie będzie więc problemów ze zbyciem. Zadbane, krajowe egzemplarze nie widzą praktycznie rynku, bo wędrują z rąk do rąk wśród rodziny, sąsiadów itp.


Wow, dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. :-) Właśnie wolałabym lakier metaliczny ale plus Media Nav i kamera cofania wychodzi wg konfiguratora 41 650 zł. Bez kamery ale za to z samymi czujnikami parkowania 40 900 zł.. czyli troszkę dużo a myślałam jeszcze by dorzucić sobie koło zapasowe zamiast zestawu naprawczego (za 400 zł).
Czy ta Media Nav jest naprawdę taka niezbędna? Tzn generalnie nie rozmawiam przez telefon w trakcie jazdy więc nie muszę mieć go połączonego z samochodem, nawigacji też nie potrzebuję bo używam tej w telefonie i jest ok. Co to jeszcze robi? :-P

Myślałam by oprócz koloru metalik dobrać sobie właśnie tylko te czujniki parkowania i koło zapasowe co daje kwotę 40 350 zł i może za ładny uśmiech dałoby się zejść do równych 40 tys zł. :mrgreen:


gregorisan napisał/a:
Z tym swobodnym wsiadaniem\wysiadaniem z Sandero Stepway to śmiem polemizować.
Samemu czasami wożę swoją mamę oraz teściów i widzę, że jednak mają spore problemy - po prostu jest dla nich za wysoko a dla starszych osób mających problemy z nogami jest to uciążliwe.
A gratis otrzymuje się ufajdane nogawki bo w Sandero niemiłosiernie brudzą się progi :-/

W moim peugeocie też się brudzą progi i wiecznie mam nogawki spodni lekko pobrudzone a z tym wsiadaniem to myślę, że chyba byłoby odrobinę lepiej dla babci ale to muszę jeszcze raz obczaić dokładnie jak będę w salonie. :-)
Ostatnio zmieniony przez astaaa 2017-06-27, 11:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-27, 11:23   

Poproś kogoś z Krakowa lub okolic o voucher "Dla Przyjaciela" - za 99 PLN przedłużysz gwarancję o rok i dostaniesz darmowe przeglądy :

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=12000

Cytat:
Kod promocyjny 201541_4

Informacje prawne:

Voucher uprawnia osobę posiadającą do zakupu gwarancji na 4 lata oraz pakietu EASY SERVICE przy zamówieniu samochodu marki Dacia.

4 lata gwarancji w tym 3 lata gwarancji producenta z limitem 100 000 km i do 1 roku dodatkowej płatnej gwarancji Formuła Non Stop z limitem 60 000 km. Oferta pakietów przeglądów oraz oferta przedłużonej gwarancji do 4 lat lub z limitem 60 000 km w promocyjnej cenie za 99 zł dostępne są tylko przy zawieraniu umowy kupna nowego pojazdu Dacia. Szczegółowy zakres usług określony w Ogólnych Warunkach Umowy Serwisowej dostępny u Autoryzowanych Partnerów Dacii.

W celu skorzystania z oferty wydrukuj kupon i skontaktuj się z Autoryzowanym Salonem Dacia celem umówienia się na wizytę. Ofertę „Dacia dla Przyjaciół” można zrealizować tylko w Autoryzowanym Salonie Dacia. Oferta jest ważna do 31.12.2017



Regulamin promocji na www.mojadacia.pl
Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2017-06-27, 11:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-27, 11:30   

astaaa napisał/a:

Myślałam by oprócz koloru metalik dobrać sobie właśnie tylko te czujniki parkowania i koło zapasowe co daje kwotę 40 350 zł i może za ładny uśmiech dałoby się zejść do równych 40 tys zł. :mrgreen:

Jesli nie potrzebujesz nawigacji to nie bierz MediaNav dostaniesz za darmo całkiem niezłe radio z BT i USB. A jak będziesz chciała zamontowac w przyszłości to wyjdzie Ci uzywka za 1/3 ceny - sprzedając wtedy standardowe będziesz miała MN za 100 zł ( około) , wystarczy odkręcić 4 śrubki , przełożyć wtyczki i dokupić antenę GPS za około 25 - 30 zł .
Koło zapasowe lub dojazdówkę kupisz na portalu aukcyjnym za grosze a dostaniesz sprężarkę - sprzedjąc ją na portalu wystarczy Ci na niezłą dojazdówkę.
To samo dotyczy czujników parkowania- aftermarketowe zasinstaluje Ci każdy elektryk samochodowy za grosze - a na pewno będzie lepszy niż fabryczny i sporo tańszy.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2017-06-27, 12:10   

Radio zwykle w Stepwayu jest bardzo przyzwoite, tez ma zestaw glosnomowiacy. Medianav warto wziac, dla kamery, innych powodow nie widze. Kolo zapasowe I tak bedzie dojazdowe, jakie by nie dali.

A przez 26 lat za kolkiem tylko raz potzrebowalem zapasu...
 
astaaa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9 Tce
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączyła: 26 Cze 2017
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-27, 12:29   

DrOzda napisał/a:
Poproś kogoś z Krakowa lub okolic o voucher "Dla Przyjaciela" - za 99 PLN przedłużysz gwarancję o rok i dostaniesz darmowe przeglądy :

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=12000

Cytat:
Kod promocyjny 201541_4

Informacje prawne:

Voucher uprawnia osobę posiadającą do zakupu gwarancji na 4 lata oraz pakietu EASY SERVICE przy zamówieniu samochodu marki Dacia.

4 lata gwarancji w tym 3 lata gwarancji producenta z limitem 100 000 km i do 1 roku dodatkowej płatnej gwarancji Formuła Non Stop z limitem 60 000 km. Oferta pakietów przeglądów oraz oferta przedłużonej gwarancji do 4 lat lub z limitem 60 000 km w promocyjnej cenie za 99 zł dostępne są tylko przy zawieraniu umowy kupna nowego pojazdu Dacia. Szczegółowy zakres usług określony w Ogólnych Warunkach Umowy Serwisowej dostępny u Autoryzowanych Partnerów Dacii.

W celu skorzystania z oferty wydrukuj kupon i skontaktuj się z Autoryzowanym Salonem Dacia celem umówienia się na wizytę. Ofertę „Dacia dla Przyjaciół” można zrealizować tylko w Autoryzowanym Salonie Dacia. Oferta jest ważna do 31.12.2017


Regulamin promocji na www.mojadacia.pl

Ooo, dzięki, poszukam, popytam. :-)

jas_pik napisał/a:

Jesli nie potrzebujesz nawigacji to nie bierz MediaNav dostaniesz za darmo całkiem niezłe radio z BT i USB. A jak będziesz chciała zamontowac w przyszłości to wyjdzie Ci uzywka za 1/3 ceny - sprzedając wtedy standardowe będziesz miała MN za 100 zł ( około) , wystarczy odkręcić 4 śrubki , przełożyć wtyczki i dokupić antenę GPS za około 25 - 30 zł .
Koło zapasowe lub dojazdówkę kupisz na portalu aukcyjnym za grosze a dostaniesz sprężarkę - sprzedjąc ją na portalu wystarczy Ci na niezłą dojazdówkę.
To samo dotyczy czujników parkowania- aftermarketowe zasinstaluje Ci każdy elektryk samochodowy za grosze - a na pewno będzie lepszy niż fabryczny i sporo tańszy.

Również dziękuję za informację. W takim wypadku wersja Laureate z kolorem metalik wychodzi 39 200 zł co jest bardzo fajną ceną. :-D Tylko jak jest z gwarancją w przypadku zamontowania tych czujników we własnym zakresie?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-27, 12:42   

Starcisz gwarancję na część zderzaka w której zostaną wywiercone dziury przez montażystę.
Jesli montażysta nie uszkodzi tego zderzaka w sposób mechaniczny to niczym nie ryzykujesz.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-27, 12:43   

astaaa napisał/a:
DrOzda napisał/a:
Poproś kogoś z Krakowa lub okolic o voucher "Dla Przyjaciela" - za 99 PLN przedłużysz gwarancję o rok i dostaniesz darmowe przeglądy ...

Ooo, dzięki, poszukam, popytam. :-)

Radzę właśnie jak najwięcej pytać, pisać, kontaktować się z jak największą liczbą salonów w swojej okolicy. Przykładowo taki pakiet serwisowy do 4lat, (za który bez "voucherów" życzą sobie 1099zł) proponują mi od razu w cenie samochodu. W takim przypadku korzystanie z vouchera byłoby ciut bez sensu...
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-06-27, 12:47   

astaaa napisał/a:

Czy ta Media Nav jest naprawdę taka niezbędna?

oczywiście,że nie jest niezbędna, to po prostu nowoczesny, funkcjonalny dodatek. Standardowe radio BT,USB też obsługuje telefon , ma mikrofon i system głośnomówiący a gra identycznie. Koło dojazdowe (w sandero nie ma zapasu pełnowymiarowego) zamiast zestawu naprawczego jak najbardziej tak. Zimą zestaw naprawczy jest praktycznie bezużyteczny. Zresztą nie każde uszkodzenie da się za jego pomocą naprawić. Żeby nie wydawać tyle na nowe koło, można poszukać np na alle.. używanej dojazdówki, w idealnym stanie wyjdzie za 1/4 ceny salonu. Niedawno do Lanci Y kupiłem prawie nowe za...50 zł. I nie żartujcie z tą utratą gwarancji na zderzak :mrgreen: przecież to kawałek plastiku. A 4 dziury koronkowym wiertłem zrobi w nim nawet amator, Montaż czujników cofania można zlecić w pierwszym lepszym warsztacie, który zajmuje się elektryką pojazdową. Też wyjdzie co najmniej o połowę taniej za różnicę w cenie można sobie zafundować zestaw lepszy niż z aso. Większość akcesoriów z aso jest droga i nie warta tych pieniędzy - za wyjątkiem właśnie medianav, który kosztuje w porównaniu do innych tego rodzaju konstrukcji naprawdę niewiele. Konkurencja ceni sobie porównywalne kombajny często 2-3 razy drożej (nie mówię tu oczywiście o jakichś ekskluzywnych zestawach kosztujących połowę sandero) dlatego trzeba na spokojnie przemyśleć i przekalkulować. Metaliczny lakier to minimum 1500 zł. Da się bez niego żyć :-P Przy kupnie można wytargować ok 2.000 zł zniżki i dostać parę przydatnych drobiazgów gratis - choćby wspomniane czujniki cofania, koło dojazdowe, dywaniki, korytko do bagażnika itd. Nie należy ograniczać się do jednego salonu. Po skonkretyzowaniu oczekiwań warto skontaktować się telefonicznie lub mailowo z jak największą liczbą punktów sprzedaży. Poprosić o konkretne i ostateczne oferty.Czasem warto wybrać się nawet do odległego o 200 czy 300 km punktu, jeśli zaoferuje korzystne warunki
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2017-06-27, 13:15, w całości zmieniany 9 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-27, 13:15   

Dar1962 napisał/a:
Standardowe radio BT,USB też obsługuje telefon , ma mikrofon i system głośnomówiący a gra identycznie.

MediaNav umożliwia streaming muzyki czy np. audiobooków bezpośrednio z telefonu.
Standardowe radio jak rozumiem tego nie zapewnia? Jeśli nie, to kolejny plus za MediaNav.
 
astaaa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9 Tce
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączyła: 26 Cze 2017
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-27, 13:16   

Dymek napisał/a:
astaaa napisał/a:
DrOzda napisał/a:
Poproś kogoś z Krakowa lub okolic o voucher "Dla Przyjaciela" - za 99 PLN przedłużysz gwarancję o rok i dostaniesz darmowe przeglądy ...

Ooo, dzięki, poszukam, popytam. :-)

Radzę właśnie jak najwięcej pytać, pisać, kontaktować się z jak największą liczbą salonów w swojej okolicy. Przykładowo taki pakiet serwisowy do 4lat, (za który bez "voucherów" życzą sobie 1099zł) proponują mi od razu w cenie samochodu. W takim przypadku korzystanie z vouchera byłoby ciut bez sensu...

No jest kilka salonów w okolicy to faktycznie pojeżdżę i popytam co oferują. ;-)


Dar1962 napisał/a:

oczywiście,że nie jest niezbędna, to po prostu nowoczesny, funkcjonalny dodatek. Standardowe radio BT,USB też obsługuje telefon , ma mikrofon i system głośnomówiący a gra identycznie. Koło zapasowe zamiast zestawu naprawczego jak najbardziej tak. Zimą zestaw naprawczy jest praktycznie bezużyteczny. Zresztą nie każde uszkodzenie da się za jego pomocą naprawić. Żeby nie wydawać tyle na nowe koło, można poszukać np na alle.. używanej dojazdówki, w idealnym stanie wyjdzie za 1/4 ceny salonu. Niedawno do Lanci Y kupiłem prawie nowe za...50 zł. I nie żartujcie z tą utratą gwarancji na zderzak :mrgreen: przecież to kawałek plastiku. A 4 dziury koronkowym wiertłem zrobi w nim nawet amator, Montaż czujników cofania można zlecić w pierwszym lepszym warsztacie, który zajmuje się elektryką pojazdową. Też wyjdzie co najmniej o połowę taniej za różnicę w cenie można sobie zafundować zestaw lepszy niż z aso. Większość akcesoriów z aso jest droga i nie warta tych pieniędzy - za wyjątkiem właśnie medianav, który kosztuje w porównaniu do innych tego rodzaju konstrukcji naprawdę niewiele. Konkurencja ceni sobie porównywalne kombajny często 2-3 razy drożej (nie mówię tu oczywiście o jakichś ekskluzywnych zestawach kosztujących połowę sandero) dlatego trzeba na spokojnie przemyśleć i przekalkulować. Metaliczny lakier to minimum 1500 zł. Da się bez niego żyć :-P Przy kupnie można wytargować ok 2.000 zł zniżki i dostać parę przydatnych drobiazgów gratis - choćby wspomniane czujniki cofania, koło dojazdowe, dywaniki, korytko do bagażnika itd. Nie należy ograniczać się do jednego salonu. Po skonkretyzowaniu oczekiwań warto skontaktować się telefonicznie lub mailowo z jak największą liczbą punktów sprzedaży. Poprosić o konkretne i ostateczne oferty.Czasem warto wybrać się nawet do odległego o 200 czy 300 km punktu, jeśli zaoferuje korzystne warunki

Rozumiem i dziękuję za rady. Choć problem jest we mnie.. bo ja nie umiem się targować. :-P Ale będę próbować. :mrgreen:
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-06-27, 13:19   

Dymek napisał/a:

streaming muzyki czy np. audiobooków bezpośrednio z telefonu.
Standardowe radio jak rozumiem tego nie zapewnia?

wedle mojej wiedzy nie. To zwykłe, proste radio z monochromatycznym wyświetlaczem ,napędem CD, z możliwością podłączenia przez USB zewnętrznego źródła (pendrive, karta pamięci itd) łatwo parujące się z większością telefonów. Rozmowa przez mikrofon, odsłuch przez głosniki
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2017-06-27, 13:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-06-27, 13:25   

astaaa napisał/a:
problem jest we mnie.. bo ja nie umiem się targować. :-P Ale będę próbować. :mrgreen:

nie chodzi o targowanie się w ogólnym rozumieniu tego słowa. Różne salony różnie kalkulują.Do sztywnej ceny producenta dochodzi ruchoma marża sprzedawcy. Te, które sprzedają więcej i częściej, nie bardzo chcą schodzić z ceny. Te, gdzie obroty są mniejsze, często próbują kusić klienta. Jeśli określisz dokładnie, jak wyposażonej wersji potrzebujesz i roześlesz zapytania, założę się, że nie będzie dwóch identycznych ofert sprzedaży. Każdy salon wymyśli coś innego. A ty po prostu wybierzesz najkorzystniejszą i najbardziej pasującą dla ciebie ofertę. Warto mając już wiedzę o przybliżonej cenie dogadując się z jednym salonem wspomnieć, że konkurencyjny za te same pieniądze daje więcej. To zwykle zmiękcza sprzedawcę, któremu zależy na transakcji. Pamiętam, jak z ojcem kupowaliśmy małe autko miejskie. Chyba ze 3x w ciągu jednego dnia kursowaliśmy między ostatecznie wybranymi salonami suzuki i mitsubishi, za każdym razem meldując ile opuściła i co dorzuciła konkurencja. dzięki takiej polityce zakupiony colt był tańszy o ponad 3 tys od ceny wyjściowej i dorzucili gratis radio, dywaniki oraz koło dojazdowe :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2017-06-27, 13:36, w całości zmieniany 7 razy  
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-06-27, 13:25   

Dymek napisał/a:
MediaNav umożliwia streaming muzyki czy np. audiobooków bezpośrednio z telefonu.
Standardowe radio jak rozumiem tego nie zapewnia?

Zapewnia. U mnie na Z1 Compact - tylko jakość dźwięku po BT nie powala.
_________________
enjoy the silence
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-06-27, 13:32   

gregorisan napisał/a:
jakość dźwięku po BT nie powala.

przewodowo nie ma takich strat na jakości
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-06-27, 13:40   

Wiem, ale w tym przypadku było pytanie czy zwykłe radio ma taką możliwość. I takową posiada - sprawdzałem to w czasie powrotu z salonu zaraz po zakupie.
A tak poza tym to nie warto dopłacać ponad 1000 zł do Media Nav ( chyba, że z rynku wtórnego) - owszem fajnie to wygląda, obsługa również intuicyjna, ale to fabryczne radyjko jest bardzo dobre. Ma dyskretne podświetlenie, przyzwoite brzmienie i zasięg a co najfajniejsze to ten pilot do obsługi pod kierownicą. Jak dla mnie super sprawa - duży PLUS dla przeciętnego auta jakim jest Sandero :-)
_________________
enjoy the silence
Ostatnio zmieniony przez gregorisan 2017-06-27, 13:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-27, 13:47   

astaaa napisał/a:

Rozumiem i dziękuję za rady. Choć problem jest we mnie.. bo ja nie umiem się targować. :-P Ale będę próbować. :mrgreen:

Chodzi o to, że nawet bez żadnego targowania możesz już dostać zniżkę gotówkową lub jakąś zniżkę "w gratisach". W moim wypadku (Warszawa) dla Sandero Stepway skonfigurowanego w okolicach 50tys. zł bez żadnego targowania, już przy pierwszym pytaniu o cenę są propozycje rzędu tysiąca złotych. Tyle że jeden sprzedawca proponuje np. wspomniany pakiet serwisowy plus dywaniki i wkład bagażnika a inny daje po prostu tysiąc zł upustu. Dzięki temu można albo zaoszczędzić albo dobrać sobie za to coś z dodatkowego wyposażenia. Trzeba pytać.

gregorisan napisał/a:
Dymek napisał/a:
MediaNav umożliwia streaming muzyki czy np. audiobooków bezpośrednio z telefonu.
Standardowe radio jak rozumiem tego nie zapewnia?

Zapewnia. U mnie na Z1 Compact - tylko jakość dźwięku po BT nie powala.

Dzięki. Rzeczywiście powinno działać- już wykopałem sobie jakąś instrukcję obsługi.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2017-06-27, 14:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
astaaa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9 Tce
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączyła: 26 Cze 2017
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-27, 15:05   

Dzięki ogromne za powyższe porady, tak też zatem zrobię jeśli chodzi o ten zakup, oferty, dealerów. :-)


Dzień dobry w środę!
Wczoraj byłam w jednym salonie Dacii i w sumie miły sprzedawca tak mi skonfigurował autko, że miałoby wszystko co potrzebuję a nawet nadto (i koło zapasowe, i czujniki parkowania a nawet tempomat) i ten silnik 1.2 i kolor metalik, plus oczywiście słynne dywaniki i to wszystko za cenę 39 600 zł. Czyli poniżej 40 tys zł jak chciałam. :-)
Jutro może uderzę do kolejnego salonu.
Ostatnio zmieniony przez astaaa 2017-06-28, 07:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-06-28, 09:28   

astaaa napisał/a:
Jutro może uderzę do kolejnego salonu.

i bardzo słusznie ;-) , kolejny sprzedawca może wykazać się jeszcze lepszą inwencją. Jedna istotna uwaga - nigdy nie mów konkretnie, ile możesz maksymalnie wydać na auto. Znając tą wartość (w twoim przypadku 40 tys zł) ogromna większość sprzedawców tak będzie kombinować, żeby wyszło 39,999. Raczej określ jaka wersja i dodatki cię interesują. Niech kombinują. I pamiętaj - po przedstawieniu wyliczenia - wspomnieć : oooo, to jakoś drogo, konkurencja wyliczyła mi o 1000 zł taniej,... :-P
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne