Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Glośniki logan II
Autor Wiadomość
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2017-07-03, 21:12   

Eeeee tam kleic bedziesz. Trytytka ja przymocuj. W drzwiach duzo otworkow masz
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-07-03, 21:41   

:)
Właśnie do mnie dotarło, że "dziurawe blachy" drzwi będę oklejał dopiero po zrobieniu głośników. Więc faktycznie będzie gdzie przywiązać trytytką...
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3676
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-03, 22:17   

słusznie, trytytka jest super do takich rzeczy.

Popieram slowa shreka o wygluszeniu, nawet tanie maty dadza Ci duzo w odbiorze nowego dzwieku. Dzwiek nabierze glebi i naturalnosci .... Po prostu bedzie lepiej

Ja ze swojej strony polecam swoje obecne glosniki ktore mam
Autotek A6.2CS

https://www.pimtensen.nl/...peaker-systeem/

Tu jakis filmk pokazujacy
http://www.youtube.com/watch?v=LsdEznOhSsM
co robia pod radiem ... z basem

Bardzo fajnie graja - i basem i gora tez. Nie charcza nawet przy poglosnieniu .

Ale tez z pamieci w poprzednim aucie pamietam , ze bardzo mi podobaly sie dzwieki z PowerBass dwudroznych 16.5cm- juz teraz nie pamietam modelu ale takie za ok 250pln i mialy naprawde fajne basy , dlugie i takie no po prostu fajne ... pasujace do jakis hiphopow czy innych elektronicznych dzwiekow...

Troche nawet chyba lepiej graly od obecnych, jesli chodzi o bass ... chociaz z drugiej strony te obecnie w dusterze nie mam super przytwierdzonych wiec moglbym jeszcze cos tu poprawic.
Ostatnio zmieniony przez corrado 2017-07-03, 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
art 


Marka: Dacia
Model: Sandero/ Logan II
Silnik: 1.4 MPI + LPG lovato/ 1.5 dCi
Rocznik: 2010/ 2013
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 203
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-07-05, 12:13   

Ja jestem po wyciszeniu drzwi (została mi podłoga): MEGA poprawa !
Jednak żałuję dwóch rzeczy:
1) nie kupiłem dodatkowych głośników do tyłu
2) że nie wymieniłem głośników do przodu - nie muszę mieć w samochodzie nic specjalnego ale IMHO za zamontowane prze Renault/Dacia/Nissan głośniki powinno się wstydzić...
Normalnie tragedia, nie wiem czy głośniki z bazaru nie są lepszej jakości... zapewne te co podałem wcześniej to byłoby w stosunku do nich jak mercedes do malucha

Najbardziej przeraziło mnie to, że oni te same głośniki montują do nissana...
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-05-08, 20:45   

Tematów dotyczących głośników w Loganie II/ Sandero II/ MCV II jest kilka na naszym forum i teraz nie mogę znaleźć informacji które mnie interesują dlatego pisze tutaj. jak widac w Awatarze moje auto to logan MCV II w wersji Ambiance, czyli w standardzie posiada tylko głośniki przednie. Wiem, że do tylnych drzwi wchodzą głośniki 130mm dostałem od kumpla z pracy 3 drożne Pioneery które chciałbym tam zamontować. Musze zakupić dystanse z MDFu i je zamontować. Niestety ale w wersji Ambiance nie ma pociągniętej instalacji radiowej do tylnych drzwi, czy ktoś z szanownych forumowiczów wie gdzie w tej wersji auta producent schował / uciął instalaje do tych głośników? Na forum wyczytałem kiedyś , że doprowadzona jest instalacja do słupków ale których/ A czy B? Kiedyś spotkałem się z kolegą z forum Jas-Pik i powiedział, że instalacja do tylnych głośników doprowadzona jest do słupków B . ostatnio odkręciłem śrubę mocującą osłonę tych słupków i ją odgiąłem ale nie widziałem tam czegoś co mogło by przypominać instalację Radiowa, jakieś przewody tam były ale za izolowane i idące gdzieś w górę słupka wiec chyba nie to. Z kostki przy radiu na pewno wychodzą przewody do tylnych głośników. jest możne ktoś na forum kto ma podobne auto w wersji Ambiance/ Open i zakładał tylne głośniki aby co nieco podpowiedzieć? z góry dziękuję za odpowiedź.
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-05-08, 21:00   

Po pierwsze.
Po co chcesz dokladac glosniki do tylnych drzwi?
To dzwieku w Twoim aucie nie poprawi. Poprawe dzwieku nie zaczynamy od dokladania glosnikow i to do tylnych drzwi, ale jak musisz to zamontuj.
Po 2
Te kable co pna sie po slupku do gory to kable, ktore leca do drzwi. Zobacz ile ich tam jest? Czy maja taki sam kolor co przy radiu.
Zeby cos znalesc to niestety trzeba porozkrecac fure ;-) . No chyba, ze Guru cos podpowie.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-09, 07:56   

shrek napisał/a:
Po co chcesz dokladac glosniki do tylnych drzwi?
To dzwieku w Twoim aucie nie poprawi. Poprawe dzwieku nie zaczynamy od dokladania glosnikow i to do tylnych drzwi, ale jak musisz to zamontuj.

Taka jest teoria dla prawidłowej "sceny muzycznej", jednak proza życia jest inna. Tylne głośniki bardzo się przydają pasażerom z tyłu podczas słuchania radiowych audycji słownych- optymalna głośność ustawiona dla pasażerów z przodu to niestety zbyt cicho dla pasażerów z tyłu.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-05-09, 08:21   

Głośniki dostałem za darmo a przewód glosnikowy ok 7m już mam więc koszty jakie poniosę to zakup dystansow z MDFu za 40zł i tyle. Dlatego uważam że warto założyć te głośnik w tylne drzwi. Czy będzie lepiej grało? Nie wiem ale przynajmniej pasażerowie tylnej kanapy będą mogli słuchać muzyki. Kiedyś żona wiozla mnie naszym loganem. Siedziałem z tylu i muzyki ledwo co słyszałem.
 
goswee 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 16V 73 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-12, 10:13   

wg mnie tylne glosniki malo daja, raczej psuja, bo przy wiekszej glosnosci tylne juz popierduja, a przrednie moglyby wiecej.
Wiec wyciszam tylne.
Ale tylni pasazerowie slysza gorzej... To fakt
_________________
Dacia Logan MCV 2 FL, 1.2 16v
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-05-12, 12:14   

Jeżeli w naszych daciach tylne głośniki nie dają rady to oznacza że fabryczne radioodtwarzacze sa do niczego. Kolega ma VW Jette z 2005r. Głośniki seryjne ( dziwne 150mm), z przodu i tylu te same z tym że jest to zestaw odseparowany. Radioodtwarzacz wymieniony na dotykowy z androidem ( chińczyk za 1200zl) i u niego głośniki z tyłu dają bardzo dużo szczególnie basow, aż dziwne jak fabryczne glosniki mogą tak dobrze grać.
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-05-12, 13:29   

Jakby tylne głośniki nic nie dawały to by ich nie montowano. W kinie domowym też nie macie tylnych? Takie zdanie moje 😄 no i jak długo można słuchać muzyki przy głośności takiej, że głośnik nie wyrabia, dobre to pod pod remizę albo do Golfa 3.
Czekam jeszcze na alubutyl i może uda mi się w przyszłym tygodniu podmienić głośniki Dokkerowi ^^
_________________

 
ziajo 


Marka: Dacia
Model: Logan II
Silnik: 1.2 16V LPG
Rocznik: 2013
Wersja: Ambiance
Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 28
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2019-07-09, 11:08   

Kauris napisał/a:
Marek1603 napisał/a:
Ja mam w Lodgy zamontowane (...)
Tył:
Hertz SYSTEM DCX-165

Tak sobie patrzę na Hertze... Co myślisz o DCX-165 na przód? (Nad tyłem pomyślę jak wymyślę co na przód...)
Dla mnie fabryka gra znośnie, prawie akceptowalnie. Widzę owszem duuużo miejsca na poprawę, ale niekoniecznie wartą dla mnie więcej niż 200-300zł no 400... Gram raczej cicho (ustawienia 13-15 plug&radio), nie planuje zmieniać radia, dokładać wzmacniacza i suba w samochodzie, nie podnieca mnie caradio - umiem oczywiście docenić jakość dźwięku, ale bez podniety. Będę na czasie wygłuszał drzwi i można by przy okazji podmienić głośniki...

W sumie przyglądam się też Hertz DSK 165 na przód, ale... nie wiem czy wiem jak podłączyć (fizycznie) odseparowany system. Na dole dwa obrazki dałem - jak to sobie wyobrażam, ale... trochę za proste (na pewno prostackie) mi się to wydaje...

Warto rzeźbić dla DSK-165 czy pójść na łatwiznę z DCX-165 ? (oba na dystansach)

Czy na obrazkach dobrze kable łączę? Tą zwrotnicę przykleić na drzwi czy jak? (grzeje się to?) :D

Widziałem na unboxingach, że tweeter ma krótki kabel, nie znam długości kabli przy zwrotnicy... bez sztukowania mogę nie dać rady, a będę to na wsi robił z dala od sklepów elektro :) Wszystko muszę przewidzieć i spakować przed wyjazdem ;D A nie bardzo mam siłę doktoryzować się z instalacji caraudio... Tu znalazłem zestaw Hertz a'la Ikea ;D


@Kauris,

Zamontowałeś już te głośniki? Jak wrażenia? Jesteś zadowolony??
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-10-26, 23:16   

Kauris napisał/a:
Gram raczej cicho (ustawienia 13-15 plug&radio), nie planuje zmieniać radia, dokładać wzmacniacza i suba w samochodzie

Dobre! Uśmiałem się :)
Wstawiłem DSK165 i przestałem grać cicho.

Zmieniłem radio, dołożyłem wzmacniacz, myślę o subie... Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Się człowiek oszukiwał, że na 250zł się skończy..
DSK to budżetowy, uniwersalny zestaw. Schodzi bardzo nisko, ale brakuje mu w tym trochę miękkości/mięska, góra głośna, ostra, metaliczna (trzeba korygować w radiu). Plug&radio sobie z tym kiepsko radzi, Medianav lepiej, ale dla mnie nie do końca. Pod wzmacniaczem (u mnie hertz HCP2) dół prawie zadowalająco mięsisty, góra nieco uspokojona, całość bardziej przejrzysta. Jak na głośniki z najniższej półki to jest chyba ok. I gdybym taki efekt uzyskał za te 250zł, które trzeba dać za DSK to bym je chwalił, ale mam focha, bo w sumie za modyfikację audio ponad 1k mógł bym liczyć, a jeszcze mnie korci sprawdzić subwoofer w kole zapasowym a'la Dymek. Ktoś musi być winny :)

@ziajo
I co? Skusiłeś się?

Jest ktoś z Poznania lub okolic z focalami? Posłuchał bym z ciekawości jaka różnica.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne