Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Ciche piszczenie na nierównościach
Autor Wiadomość
moulder 


Marka: Dacia
Model: Duster2 4x2
Silnik: 1.5 DCI 90 km
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 157
Skąd: Straszyn
Wysłany: 2017-07-12, 17:16   Ciche piszczenie na nierównościach

Witajcie, jestem w rumuńskim maramureszu. Duster już drugi raz odwiedza swoje miejsce gdzie sie urodził. Przejechaliśmy od początku lipca 2500 km po Rumunii jeżdżąc przez znajgorsze drogi i dziury i wiem, że to auto jest cudowne. Płynie po nierównościach asfaltu jak żadne inne.

Mam pytanie: jadąc ostatnio po niewielkich nierównościach słyszę czasem ciche piskniecie po prawej stronie od pasażera w okolicach koła. Pojawiło sie dopiero dzisiaj. Przy dużych dziurach jest cicho. Nie ma żadnych innych objawow. Zadnego stukania i innych wskazujących na zawieszenie hałasów z łącznikami stabilizatorów czy wahaczy.

Mimo ze tutaj jest dusterow jak psów (dosłownie bo bezdomnych psów w małych miejscowościach jest mnóstwo) to żaden nie ma zamontowanych chlapaczy. Podejrzewam hałas z otworu gdzie przedni chlapacz jest montowany w dolnej części nadkola. Nie chcę testować rumuńskich serwisów i jest to chyba pierdoła wiec wstrzymam sie do powrotu. Ktoś ma jakaś sugestię?
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-07-12, 19:41   

zerknij we wnękę koła na amortyzator po tej stronie, o jego górną,zewnętrzną rurę ociera się zwykle taka gumowa nakładka, która siedzi w górnej części kolumny, jeśli na amortyzatorze są pionowe ślady otarć, bardzo możliwe, że to ta guma skrzypi podczas ruchu kolumny, warto posmarować przetarte miejsca czymkolwiek tłustym i posłuchać czy ucichło
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2017-07-12, 19:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-07-13, 05:59   

Posprawdzaj gumowe osłony przegubów. Jak guma pęknie to często pojawia się coś nieplanowanego :-D W tym przypadku to rdza i przyspieszone zużycie przegubu.
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne