Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup DAcii LOgan MCV DCI
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 2010-05-07, 10:06   Zakup DAcii LOgan MCV DCI

Witam, jestem tutaj nowy, jestem dobrym znajomym kolegi, który na tym forum się duuuuużo udziela :)
Nie wiem czy w dobrym dziale piszę, ale postanowiłem się do was zwrócić z zapytaniem jako do fachowców od Dacii, kto inny będzie wiedział tyle co wy!!!
Zamierzam kupić Dacie logan mcv w dieslu 68 km z kllimą. Od 3 miesięcy obserwuję wasze forum i dzisiaj się w końcu zarejestrowałem. Od tego też czasu obserwuję oferty na allegro. W końcu wpadło mi coś w oko i chciałbym się z wami podzielić tą ofertą z zapytaniem czy warto:
oto link do aukcji:
http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C12248424


Z informacji telefonicznej wynika, że auto było uszkodzone w przód naprawiony zderzak maska i błotnik prawy. nie ma książki potwierdzającej przebieg 25500 km. Z wszystkimi kosztami zarejestrowania całość wyjdzie 25000zł
Napiszcie patrząc na zdjęcia czy coś rzuca się wam w oczy, znacie ten model doskonale. Brak książki mnie niepokoi zawsze oznacza to albo duży przebieg albo niepewne pochodzenie auta. Najgorzej że auto jest 300km od domu i jak się decydować na odległość? A u nas w Gdańsku za takie samo auto chcą z 5 tys więcej.

dacia3.jpg
Plik ściągnięto 10392 raz(y) 16,25 KB

dacia2.jpg
Plik ściągnięto 210 raz(y) 106,84 KB

dacia1.jpg
Plik ściągnięto 226 raz(y) 92,39 KB

Ostatnio zmieniony przez Gość 2010-05-07, 10:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-05-07, 10:23   

Kolego właściwszy byłby dział "Powitania" ale może admin wykaże się zrozumeiniem, co najwyżej przeniesie do stosownego działu:)
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2010-05-07, 10:32   

Jakoś mi się nie podoba ta oferta...

Książki to może nie mieć autko 15-letnie, ale będące formalnie w okresie gwarancyjnym taką mieć powinno. Ciekawe czym sprzedawca tłumaczy brak...
Tym niemniej w salonie powinni Ci powiedzieć co nieco o aucie na podstawie numeru VIN, jeśli wspólnie ze sprzedającym pojedziecie i poprosicie.

Koniecznie spytaj kto wykonywał naprawę uszkodzonych części, czy ASO, czy może ktoś inny i poproś o faktury.

Jeśli po tych pytaniach sprzedający zacznie kręcić, to daj sobie spokój z tym autem, bo możesz kupić skarbonkę bez możliwości wycofania pieniędzy ;-)
Jeśli zaś kontakt będzie OK i będziesz zainteresowany kupnem, umów się na spotkanie i wizytę w jakimś serwisie, może w ASO i niech tam dokładnie zobaczą ze wszystkich stron to auto.

Ale z drugiej strony...
Jeśli Cię nie ciśnie na prędki zakup to rozważ:
a. poczekanie na okazję w postaci mocniejszego diesla, bo 68 koni to ponoć trochę mało w tak dużym aucie (są tematy traktujące o tym tu na forum)
b. rozważ, czy nie warto kupić auta nowego na kredyt albo w leasingu - jeśli za używkę masz zapłacić 25 tyś. to korzystniej moim zdaniem będzie dać 20 tyś jako pierwszą wpłatę na auto z salonu, wtedy za diesla 85 KM Laureate albo Arctica wyjdzie Ci około 800 zł. miesięcznie i będziesz miał jeszcze 5 tyś "w zapasie", na wypadek gdyby w jakimś miesiącu było mniej pieniędzy na ratę.
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-05-07, 10:59   

Witaj.
Jeśli punkt b. jest dla Ciebie wart rozważenia, weź jeszcze pod uwagę trzyletnią gwarancję jaką będziesz miał na nowe auto a do tego możliwość wyboru: koloru, wyposażenia itp.
_________________
 
Gość

Wysłany: 2010-05-07, 11:19   Kredyt

Postanowiłem kupić używane, ponieważ nowe auto z salonu kupiłem 2 lata temu i jeszcze pół roku muszę spłacac kredyt, więc przez pół roku nie moge kupić drugiego nowego, zresztą dacię logan chcę na 2 lata a następnie chcę zakupić dustera 2 letniego ale to plany a rzeczywistość pokaże. Może, któryś z forumowiczów będzie chciał rozstać się ze swoim sprawdzonym mcv?
 
Gość

Wysłany: 2010-05-07, 11:19   kredyt

mieszkam za miastem i muszę mieć dla siebie i dla żony dwa auta stąd te dylematy
 
Gość

Wysłany: 2010-05-07, 11:25   MCV benzyna+gaz

Może zakup mcv z silnikiem benzynowym będzie pewniejszy, już po aukcjach widać, że benzynami jest mniejsze zainteresowanie i są już z polski po pierwszym włascicielu z małym przebiegiem bezwypadkowe z ksiązką, tylko teraz czy ten gaz nie będzie robił problemów w DACII? Kiedyś miałem w oplu astrze i była tragedia, gasł mi jak wrzucałem na luz wypowiedzcie się.
 
leszeks
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-07, 12:27   

1. Ja kupiłem MCV z wyprzedaży rocznika - szukałem dci 85KM a kupiłem dci 68KM, w sumie taniej o ponad 6000,- zł. Dynamika mnie mile zaskoczyła, jako auto rodzinne spisuje się świetnie, możesz mieć tylko "ale" do ruszania z pod świateł, ale organoleptycznie stwierdzam, że diesle stojące obok mnie po ruszeniu wcale mnie nie wyprzedzają na starcie :) Tak więc jeśli nie szukasz bolidu F1, to dci 68KM wystarczy.

2. Przez cztery miesiące przejechałem już 9500 km, więc przebieg z oferty wydaje mi się mało realny.

3. Mam wersję Laureate Full Opcja, gdzie wnętrze nie jest już tak spartańskie, szczególnie polecam schowek pod sufitem.

4. Od rocznika 2009 jest ocynk, weź to pod uwagę.

5. Nowe wersje po liftingu wyglądają z zewnątrz ciekawiej.
Ostatnio zmieniony przez leszeks 2010-05-07, 13:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
marekwoj 


Marka: Hyundai
Model: I30 CW
Silnik: 1.6 CRDI
Rocznik: 2010
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 197
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2010-05-07, 12:27   

moulder napisał/a:
tylko teraz czy ten gaz nie będzie robił problemów w DACII
Problemów typu gaśnięcie, szarpanie itp być nie może, o ile oczywiście instalacja i samochód sprawny.

Ale wszystko wskazuje na to, że 8 zaworowe silniki przy przebiegu większym 150 tyś na gazie mogą mieć wypalone zawory. Ale jak kupujesz na 2 lata, to chyba nie będzie to problemem :-)
 
leszeks
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-07, 13:18   

moulder napisał/a:

Ale wszystko wskazuje na to, że 8 zaworowe silniki przy przebiegu większym 150 tyś na gazie mogą mieć wypalone zawory. Ale jak kupujesz na 2 lata, to chyba nie będzie to problemem :-)


Moje poprzednie auto przejechało od nowości na gazie 251.000 km.
Mogę stwierdzić, że gaz nie niszczy silnika i nie wypala zaworów, pod warunkiem serwisowania, wymiany świec co 20.000 km i przewodów wn dobrej marki co 60.000 km.
Instalacja była zakładana w ASO (gwarancja na silnik) w roku 2000 i jak na tamte czasy była zaawansowana technicznie.

Tak na marginesie, przy dzisiejszych cenach gazu (2.03) i diesla gold (4.50) można się już zastanawiać, co wybrać...
Ostatnio zmieniony przez leszeks 2010-05-07, 13:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-05-07, 13:58   

Taki mały szczegół: moulder tego nie napisał. :-D
leszeks napisał/a:
4. Od rocznika 2009 jest ocynk, weź to pod uwagę.

Jak się kupuje auto na 2 lata to raczej bez znaczenia.
_________________
 
marekwoj 


Marka: Hyundai
Model: I30 CW
Silnik: 1.6 CRDI
Rocznik: 2010
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 197
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2010-05-07, 14:02   

leszeks napisał/a:
Mogę stwierdzić, że gaz nie niszczy silnika i nie wypala zaworów
Generalnie to prawda, ale jak zawsze są wyjątki. Niestety najwyraźniej Dacia jest jednym z nich :-(
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-07, 14:24   

Jak masz wątpliwości to może ta oferta będzie lepsza: http://otomoto.pl/dacia-l...-C12693865.html tu masz dCI 85 KM. Cena jest większa ale pamiętaj, że do twojej oferty musisz dokonać opłaty a wtedy ceny obu aut mogą być już podobne.
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-05-08, 06:49   

Dwuletni samochód nie będzie miał ani małego ani dużego przebiegu. Raczej nikt Loganem MCV nie robił 40k km/rok także zrób sobie tolerancje do przebiegu na ew. +25, wymień oleje, filtry (przebieg możesz określić po obejrzeniu opon...).
A serwisówka sprowadzanego samochodu? Bałagan - ja nie mam instrukcji do Sandero, bo się "zapodziała" w salonie partnerskim...
Na odległość auta nie kupisz. Zapytaj o zdjęcia "uszkodzonego". Nie przejmuj się czy był naprawiany w ASO czy nie (usuwanie szkody w ASO w moim przypadku było największym błędem - co prawda mam nadzieję przez konkretne ASO), a co faktycznie było wymieniane, a co sobie darowano (np może wymieniono chłodnicę, a skraplacza klimatyzacji nie, a elementy są tak ułożone że jak jeden uszkodzisz to i drugi choć minimalnie musi się uszkodzić), oczywiście nie jest to problemem (bo mogą być szczelne i wszystko działać), ale dobrze być świadomym w razie awarii...
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 723
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2017-07-13, 14:05   

leszeks napisał/a:
....4. Od rocznika 2009 jest ocynk, weź to pod uwagę....


Odgrzebuję trupa - tak wiem złota łopata itp ale zastanawia mnie ten wpis?
A zastanawia bo obok mnie stoi mcv 1,5dci 68KM z 2007roku, kupiona w polskim salonie, przebieg ok 150tys km (trochę mało), niby nie bity.

Trzy rzeczy które mnie zastanawiają:
1. Korozja? Bo jednak 10 lat.
2. Silnik DCI czy nie za słaby i czy zaraz się nie skończy (panewki albo inne cuda) - czy da się jakoś sprawdzić silnik-jakiś mechanik czy coś? No bo jednak w MCV jest 7 miejsc.
3. Czy te siedzenia z tyłu da się wymontować na stałe aby mieć płaską podłogę?

Co do zasady - klocki/tarcze/amoki/olej/filtry/koła zmieni się samemu ale reszta to jednak serwis w szczególności klima, silnik i blacharka-lakier itp.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-13, 16:35   

leszeks napisał/a:
Od rocznika 2009 jest ocynk

To jakiś mity - zasadniczo nic się nie zmieniło od czasów pierwszych loganów:

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3769

Nikita_Bennet napisał/a:
Korozja? Bo jednak 10 lat

Jak nie bite, to wyłącznie powierzchniowa lub na jakichś rantach.

Nikita_Bennet napisał/a:
Silnik DCI czy nie za słaby

Kwestia gustu, ale z pełnym ładunkiem to już na pewno zostanie tylko bardzo grzeczne kulanie się...

Nikita_Bennet napisał/a:
panewki albo inne cuda - czy da się jakoś sprawdzić silnik

Po zdjęciu miski olejowej widać wał, a wymiana panewek nie jest przesadnie skomplikowana ani droga.

Przebieg przebiegiem, ale stan bardziej zależy od traktowania - na drodze i w serwisowaniu.

Nikita_Bennet napisał/a:
Czy te siedzenia z tyłu da się wymontować na stałe aby mieć płaską podłogę?

Trzeci rząd wyjmuje się w 5 sekund, ale zostają w podłodze trochę wystające punkty mocowania - też demontowalne, ale to już zajmuje 3 minuty i trzeba użyć wkrętaka do 4 śrub.

Drugi rząd - wkrętak, 2 śruby, 5 min (ta kanapa to kawał niewygodnego kloca do manewrowania).

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1332
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 723
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2017-07-15, 15:33   

thx laisar ;)

Czy z DCI 68-70KM idzie jechać normalnie w 4 osoby (bo wykorzystywać ostatni rząd siedzeń to dla mnie bezsens)? Obecnie fiat panda 1,1 daje radę tylko że brak klimy dobija mnie bardzo, po prostu starzeję się i tyle (albo przywykłem do auta z klimą). A i panda ma już 250kkm zrobione a ta MCV poniżej 150kkm.
Wiem że nie będzie to taka jazda jak loganem pickupem którego mam - dci 90KM który nieźle sobie radzi od 120 do 140km/h (pusta paka prawie zawsze) ale ta MCV stoi niedaleko mnie a po wywaleniu ostatniego rzędu siedzeń będzie trochę miejsca wrzucić jakieś klamoty.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-15, 19:18   

Nikita_Bennet napisał/a:
Czy z DCI 68-70KM idzie jechać normalnie w 4 osoby

J.w. - kwestia gustu, ale tym razem MSZ jak najbardziej tak.

Oczywiście, najlepiej po prostu się próbnie przejechać...
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 723
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2017-07-16, 13:30   

i taki jest plan ;)

thx
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 723
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2017-07-18, 13:12   

no i po planach bo autko bez klimy (a w opisie że jest) i autko owszem bezkolizyjne ale robiony przód i tył po "krawężnikach".
 
zwirz 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 16v
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-18, 15:11   

Nikita_Bennet napisał/a:
no i po planach bo autko bez klimy (a w opisie że jest) i autko owszem bezkolizyjne ale robiony przód i tył po "krawężnikach".


Ja szukam auta dla teścia - a raczej sprawdzam to co mu się spodoba jak przegląda ogłoszenia. Głownie audi/opel/vw.
I codziennie sprawdzam po 2-3 auta od dwóch tygodni - jeszcze NAWET W JEDNYM PRZYPADKU to co napisał handlarz nie pokryło się z rzeczywistością i to na poziomie "
cały w oryginale" kontra w realu trzy elementy robione, przekręcenie licznika na poziomie od 20.000 do 120.000.

Znaleźliśmy jedno auto - od osoby prywatnej która sama sprowadziła to auto z niemiec i tutaj jak na razie pierwszy raz to co sprzedawca mówi/pisze jest zgodne z prawdą.

Kolega szukał Mitsubishi Lancer - pół roku szukania i oglądania/sprawdzania po 1-5 aut tygodniowo zanim trafił na prawdziwe dane.

Dlatego też ja poszedłem w kredyt i nowe auto.
 
Ikarusiarz 


Marka: Dacia
Model: Logan, Logan MCV Outdoor
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2009, 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 328
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-07-18, 15:27   

Renault Espace szukałem prawie rok... Jak nie różne fotele w jednym aucie, to wnętrze zniszczone jakby kto fortepiany woził...
Z Polskiego salonu? Turbina zajechana, a miał tylko 129 tysięcy. Dodam, że turbina chłodzona cieczą... Gość, przy nas, opony wrzucał: Brudne, bez worków, na siedzenia... Drugi salonowy skręcał w bok przy hamowaniu, jedna karta nieczynna, a przy 100000 miał silnik wymieniany... Bo niby w górach zagrzał...
Najlepszy był tekst komisanta: Panie Niemiec przyjechał i zostawił u mnie w komisie na sprzedaż...

Ostatecznie kupiłem w innym komisie, ale udało się: Przebieg realny, po małej stłuczce, ale kiedyś dawno temu.
Tyle jeżdżenia, dzwonienia...
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 723
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2017-07-18, 16:35   

ostatnio szukałem przyczepy rolniczej, obejrzałem 5 sztuk.
Nic nie pokrywało się z rzeczywistością, no może jedna była ok ale zużyta mocno a reszta to po prostu dobita.

Dlatego też z używanym autkiem się nie spieszę ;) Po prostu patrzę na razie na renaul/dacia jak się coś pojawi ale każde jak nie skorodowane to bite lub bez klimy.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne