Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: jas_pik
2015-11-26, 17:07
[MN2] Tips & tricks MediaNav 2 Evolution
Autor Wiadomość
kakaduPL 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan II MCV
Silnik: 0.9 TCe LPG
Rocznik: 2000
Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-07-12, 22:39   

Ja się podłącze z pytaniem o irytujące pikanie przy jeździe powyżej "dopuszczalnej" prędkości. Da się jakoś to wyłączyć? Żadnej opcji w menu nie mogę znaleźć... Niestety mapy nie wszędzie mają aktualne informacje i tam gdzie kiedyś było 50 a obecnie jest 70 to pisk drażni.

I rozumiem, że nie da się wgrać licencji TMC bez odblokowania MNE (8.0.4)?
Ostatnio zmieniony przez kakaduPL 2017-07-12, 22:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-12, 23:51   

Wyłączenie pikania masz w ustawieniach ( zdjęcia Ci nie pokaże bo moje MNE wyjechało) ale działa wyłącznie do wyłączenia silnika.
Na dziś nie udało mi się rozgryźć wersji 8.0.5 jeszcze .
Na wersje 7.0.5 jedynym sposobem jest obniżenie wersji na 6.0.4 . Ale nie wiem jeszcze jak zejść z wersji 8.0.5 niżej.
To co jest w mapach - to sa to dane dotyczące prędkości odcinkowej zadanej .
Możesz sprawdzić czy działa wejście do Windowsa za pomocą takiego tricku z użyciem pliku ULC2_hack.
Wystarczy go rozpakować i wrzucić na pendrive i mieć włożonego w momencie startu od loga .
Jesli zadziała to uda się wrzucić chociazby licencje TMC bez których MNE jest jak kastrat.

ULC2_hack.zip
Pobierz Plik ściągnięto 357 raz(y) 153,3 KB

_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
kiniu_tar 


Marka: Ranault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCe
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 120
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2017-07-13, 18:46   

Sprawdziłem u siebie na 8.0.5 i poprzez rozpakowany ULC2_hack.zip można wejść do windowsa. Pytanie jak wyjść, bo poprzez przycisk zasilania wyłącznie i włączenie ponowne bez pandriva dalej jestem w windowsie.
Odłączyłem akumulator i pomogło ale musiałem wpisać kod do navi.

Druga sprawa wrzuciłem na storagecard4 do katalogu tmc pliki:
Poland_CeTraffic.tmc
Poland_CeTraffic_130523.tmc
Poland_MediamobileNordic.tmc
Poland_UNK_CE-Traffic_130523.tmc
ale niestety w navi w tmc nie widać aby były brane pod uwagę. Czy do tego są potrzebne jeszcze jakieś licencje?

Czy jak skopiuję całe storagecard1-4 to będzie kompletna kopia zapasowa ?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-13, 19:32   

No to świetnie że działa .

Postaram się przygotować plik do wyjścia ( restartu z Windwosa ) aby MNE wystartowało od początku.
Plik ULC hack nie powoduje żadnych zmian w plikach i strukturach plików w MNE czyli jak Skopiujesz wszystkie StorageCard to będziesz miał kopię tak jak z salonu. ( oczywiście nie musisz kopiować StorageCard3 bo jest pusty.)
Dlaczego nie działa TMC - musi byc jeszcze uruchomione w plikach konfiguracyjny - sądziłem że nie działa w żadnym MNE sprzedawanych w PL i wystarczy wrzucić licencję ( ale ja dokonywałem zawsze zmian w plikach konfiguracyjnych uruchamiając TMC, kamerę i AHA.
Włąśnie AHA Ci działa czy tez jest zablokowane?
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
kiniu_tar 


Marka: Ranault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCe
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 120
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2017-07-13, 20:00   

AHA - co to jest ?

Co do TMC to oryginalnie działa, bo jak jadę to są jakieś zdarzenia tylko że z zagranicy.
Oryginalnie są takie pliku w TMC:
belgium-bemobile.tmc
germany_here.tmc
luxembourg-bemobile.tmc
netherlands-bemobile.tmc
turkey_bemobile.tmc
Ostatnio zmieniony przez kiniu_tar 2017-07-13, 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-13, 20:07   

Namiastka internetu w MNE .
Radio internetowe , pogoda wyszukiwarka restauracji i hoteli w pobliżu.
Aby to zadziałało musisz mieć smartfona z zainstalowaną tą aplikację i połączyć się przez BT z MNE.
Wybierasz źródło dźwięku w MEDIA - wybierając AHA .
I już masz . Powinno to być opisane w instrukcji .

Skoro działa z danymi z zagranicy tzn że masz funkcję uruchomioną - prawdopodobnie zadziała Ci później jak MN dostroi się do stacji radiowych nadających sygnał TMC ( nie musisz nic robić )
Sprawdź tylko w ustawieniach NAVI ( tam gdzie widzisz dane map czy widzi te licencje )
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-13, 20:14   

Katalog Utility do ściągniecia z mojego chomika
Będziesz miał aplikację do restartu MNE z Windowsa i inne też
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
kiniu_tar 


Marka: Ranault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCe
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 120
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2017-07-13, 20:17   

Dziękuje za pliki. już ściągam.
W ustawieniach NAVI własnie nie widzi tych polskich licencji. widzi tylko te zagraniczne.

Rozumiem że boot.exe z paczki robi restart navi po użyciu ulc2_hack ?
Ostatnio zmieniony przez kiniu_tar 2017-07-13, 20:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-13, 20:27   

Lepiej wg mnie restart.exe z podkatalogu Restart_appmain - bo appamain to główna aplikacja MN
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
kiniu_tar 


Marka: Ranault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCe
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 120
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2017-07-13, 20:31   

Dzięki. Szkoda tego TMC ale trudno. AHA sprawdzę jutro lub w sobotę i dam znać.
Tak sobie myślę że może pomogło by wrzucenie jakiegoś skrakowanego nngnavi.exe i potem wrzucenie nowych map. Czy to może zadziałać ?

Edit:
Co do AHA to nigdzie w menu nawigacji nie ma takiego programu bądź opcji. Czy to muszę to jakoś specjalnie włączyć? Jak do tego podejść.
Ostatnio zmieniony przez kiniu_tar 2017-07-13, 20:50, w całości zmieniany 3 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-13, 20:51   

Mam jeszcze pomysł - dokonać zmiany w rejestrze windows aby pozwolić na wykorzystywanie licencji TMC - bo być może tam jest to zablokowane.
Jeśli będziesz chciał to Ci przygotuję odpowiednie zapisy rejestru.
Złamanie zdalne jest dość trudne :)

Gdyby uwolnienie było takie proste - niestety nie jest -ale mogę Ci przygotować takie pliki do podmiany ale będzie ryzyko że sama podmiana pliku spowoduje zmiany w pliku konfiguracyjnym MNE co będzie skutkowała brakiem możliwości uruchomienia NAVI.
Ja na razie rozgryzłem wyłącznie do wersji 7.0.5 ale bezpieczniej jest to robić gdy mam to u siebie na stole
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
kiniu_tar 


Marka: Ranault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCe
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 120
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2017-07-13, 21:10   

Z tym rejestrem i TMC to możemy spróbować bo to raczej nie powinno uwalić MNE. Klucze z rejestru zawsze można skasować.

Te pliki o których piszesz w drugim akapicie to rozumiem że do uruchomienia nieoryginalnych map. Trochę się tego boję że się uwali i będzie kłopot.
Na francuskim forum msieurlolo.fr widziałem że mają pliki w wersji 3.5.3 i niby też działają na 8.0.5. Tylko tam jest chyba podmieniany cały system MNE, a ja chciałbym to zrobić z jak najmniejszą ingerencją aby chodziły nowe mapy.
Ostatnio zmieniony przez kiniu_tar 2017-07-13, 21:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-13, 21:46   

No własnie - nie wystarczy sama podmiana pliku nngnavi.exe
Dlatego podmienia sie trochę więcej rzeczy.
Klucze rejestru wg mnie powinny być dodane takie
Kod:
"HKLM", "\LGE\SystemInfo", "TMC_PO", "dword:00000001"
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
kiniu_tar 


Marka: Ranault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCe
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 120
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2017-07-14, 06:04   

Sprawdzę ten klucz rejestru ale dopiero w sobotę bo dziś mam mieć gości po robocie.
Ten klucz dodać ręcznie przez edytor ?

Co do map to czy te pliki które trzeba podmienić to ingerują tylko w program do nawigacji czy w cały system. Bo jeżeli tylko w program to możemy spróbować bo porobię kopie zapasowe partycji i zawsze będzie można przywrócić.
Jeżeli w system, to czy po ewentualnych problemach można odratować MNE ?

Co do AHA to u mnie w instrukcji do MNE nic o tym nie pisze. Czyżby jakaś ukryta funkcją ?
Czy jeżeli chodzi o program na smartfona to jest to: aha
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-07-14, 07:14   

Parę postów wcześniej pytałem o możliwość wyłączenia radia i w sumie sam przypadkiem znalazłem odpowiedź: wystarczy ściszyć radio, tylko ŚCISZYĆ, a nie włączać funkcję MUTE. Nawigacja ma oddzielne sterowanie głośnością i najlepiej - tak stwierdziłem - jest podczas odtwarzania komunikatu navi ustawić sobie jego głośność, a jak navi skończy gadać, to ustawić głośność radia (w tym np. całkiem je ściszyć). Navi gada swoim poziomem, a radio swoim.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-14, 07:16   

Tak to ten program ( jest też w wersji na iOS)
Możesz spróbować podmienić plik wykonawczy navi mam nadzieję że zadziała

Dracid napisał/a:
Parę postów wcześniej pytałem o możliwość wyłączenia radia i w sumie sam przypadkiem znalazłem odpowiedź: wystarczy ściszyć radio, tylko ŚCISZYĆ,

Przecież Ci to napisałem żeby ściszyć kanał radiowy jako odpowiedź na Twoje pytanie :mrgreen:
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-07-14, 07:30   

jas_pik napisał/a:
Przecież Ci to napisałem żeby ściszyć kanał radiowy jako odpowiedź na Twoje pytanie :mrgreen:


Ups... Ja skumałem tak, że trzeba jeszcze jakiś plik "cisza" zastosować i samo ściszenie nie wystarczy.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-14, 07:38   

Albo ściszyć kanał radiowy albo użyć pliku "cisza" na usb, podałem dwa rozwiązania
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
kiniu_tar 


Marka: Ranault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCe
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 120
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2017-07-14, 17:01   

jas_pik napisał/a:
Możesz spróbować podmienić plik wykonawczy navi mam nadzieję że zadziała

Dziękuję bardzo. Jutro z samego rana sprawdzę. Czy ten plik ma ewentualnie pomóc na możliwość używania innych map czy na TMC ?

Ten wpis do rejestru zaimportować tak jak jest do pliku z rozszerzeniem .reg ?
Ostatnio zmieniony przez kiniu_tar 2017-07-14, 17:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-14, 17:30   

Mam nadzieję że zadziała plik wykonawczy.
Wpis do rejestru, najpierw sprawdź jakie są tam wpisy , ten podany wpis wg mnie powinien pozwolić na zadziałanie licencji TMC na Polskę ( ale to są tylko moje przypuszczenia).
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
kiniu_tar 


Marka: Ranault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCe
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 120
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2017-07-15, 10:24   

Jestem już po próbach ale 0 sukcesu :(

1. TMC
Nie mogę wstawić do rejestru klucza TMC_PO (oraz jakiegokolwiek innego) jako dword.
Można wpisać nazwę klucza i wartość ale po naciśnięciu OK okienko się nie zamyka. Nie można tego również zamknąć krzyżykiem.
Co więcej jeżeli otworzyłem istniejący klucz TMC_EN to również nie można go później zamknąć.
Klucze w wartością stringową mogę wprowadzać , modyfikować i kasować.

2. Nawigacja.
Podmieniłem plik nngnavi.exe który mi podesłałeś najpierw bez podmiany map.
po uruchomieniu nawigacji wyskoczyło okienko z komunikatem:
"Filed to open file: ui_core\800_480\ui\maim.ui exiting aplication" potwierdziłem ok, nawigacja się uruchomiła ale przycisk potwierdź był nieaktywny.
Później dograłem mapy i podczas uruchomienia nie było już komunikatu j/w ale przycisk potwierdź dalej nieaktywny.

3. Restart po wejściu do windowsa z pliku który wskazałeś w paczce Utility nie działa. Wyskakuje okien preparing restart (lub coś w tym stylu) po ok sekundzie znika i nic się nie dzieje. Okienko ma przycisk OK ale naciśnięcie go nic nie daje.

Czy można coś jeszcze zrobić ?
Ostatnio zmieniony przez kiniu_tar 2017-07-15, 10:45, w całości zmieniany 3 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-15, 21:41   

Niestety jak nie mam dostępu do urządzenia z tą wersją softu to nie dam rady tego zrobić zdalnie - Renault zrobił duzo zabezpieczeń
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
robson330 


Marka: Renault
Model: Leguna
Silnik: 1.8
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 25
Skąd: Legnica
Wysłany: 2017-07-20, 21:37   

Mi udało się na 805 wgrać "inne" mapy. Jeszcze nie sprawdziłem informacji o ruchu drogowym.
Ale w przyszłym tygodniu myślę, że się uda coś powalczyć. Nowa dostawa.
Ostatnio zmieniony przez robson330 2017-07-20, 21:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
kiniu_tar 


Marka: Ranault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCe
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 120
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2017-07-22, 08:19   

Ja też dałem sobie już radę. Mapy i TMC działa. Co najważniejsze jeżeli ktoś ma aktualną gwarancję map to po skasowaniu plików legalny update działa. Pełnia szczęścia.

Wykorzystałem pliki od jas_pik parę postów wcześniej:
ULC2_hack
Paczka Utility - tam generalnie żeby uruchomić klawiaturę trzeba trzeba wyedytować ścieżkę w pliku .mscr na
Include("\MD\Utility\Lib.mscr") - oryginalnie jest "\MD\Depenage\Utility\Lib.mscr"

Po uruchomieniu klawiatury i total commandera możemy podmienić plik nngnavi.exe, mapy i tmc
Plik nngnavi.exe znalazłem jakiś inny na francuskim forum chociaż niewykluczone że ten od jas_pik też będzie działał.
Po tych zabiegach gdy wchodzimy do nawigacji przycisk zgadzam się może być nieaktywny, trzeba poczekać lub ze dwa razy wyłączyć i włączyć nawigację i się uaktywania.
Potem już jest ok za każdym razem.
Oczywiście pliki map to już każdy we własnym zakresie.

Po podmianie plików mi się osobiście nie udało w sposób programowy zrestartować navi i musiałem odpiąć akumulator.

Najważniejsze: Zróbcie sobie kopię zapasową plików z medianav (storagecard 1-4) aby w razie czego można się było ratować.
Ostatnio zmieniony przez kiniu_tar 2017-07-22, 08:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
tomer 


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 1.2 16V
Dołączył: 01 Sie 2017
Posty: 32
Skąd: STA
Wysłany: 2017-08-01, 11:12   

jas_pik napisał/a:
Dlaczego nie działa TMC - musi byc jeszcze uruchomione w plikach konfiguracyjny - sądziłem że nie działa w żadnym MNE sprzedawanych w PL i wystarczy wrzucić licencję ( ale ja dokonywałem zawsze zmian w plikach konfiguracyjnych uruchamiając TMC, kamerę i AHA.

Czy mógłbyś podzielić się informacją jak to zrobić?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne