Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2021-01-01, 22:30
Lokalizator GPS
Autor Wiadomość
RnR 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 667
Skąd: POL/ŚL
Wysłany: 2011-03-10, 21:13   

I ile wezma za montaz czegos czego nie znaja... z alarmem bym nie kombinowal - a bear lock to standardowy raczej - tez chyba dokupie - dobrze znac cene u konkurencji - dzieki :)
_________________
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-10, 21:36   

Aznar napisał/a:
autoalarm: 1200 zł (niestety nie podali mi jakiej firmy);

Może tradycyjnie któraś Cobra?

Np
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1202
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3626
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2011-03-11, 08:15   

Ja mogę się pochwalić. Dealer (Zdunek Gdańsk) bez pytania zaproponował dywaniki i auto alarm. Na pewno jeden z montowanych fabrycznie. Prawdę mówiąc nie pytałem o model i rodzaj sprzętu. Ma operować z podstawowego kluczyka i współpracować z fabrycznym immobilizerem.

Uważam, że dla ubezpieczyciela jest ważne to aby auto miało dwa zabezpieczenia.

Mogę się w subiektywny sposób odnieść co do blokady skrzyni biegów. Jest to urządzenie może skuteczne, ale też strasznie upierdliwe. Pamiętanie o zakładaniu i zdejmowaniu bolca sprowadza się do tego, że po paru dniach człowiek nie zakłada tej blokady (przynajmniej tak było w moim przypadku).

Zdecydowanie preferuje własnej konstrukcji przełączniki, które uniemożliwiają proste uruchomienie samochodu (np. rozłączenie cewki rozrusznika). Oczywiście zgadzam się, że takie proste urządzenia są do obejścia ale w normalnych warunkach kolekcjoner nie ma za dużo czasu aby je w prosty sposób obejść.

Ponadto wszelkie zabezpieczenia, które operują na zasadzie fal radiowych są łatwe do sforsowania. Szczególnie te nowoczesne, które są oparte na kluczykach zbliżeniowych. Bardzo łatwo przechwycić fale radiowe prostym skanerem (właściciel przez nieuwagę naciśnie przycisk w kluczyku znajdując się z dala od auta) i przesłać je na odległość do drugiego nadajnika, który otworzy i uruchomi silnik w upatrzonym przez kolekcjonera obiekcie. Zgadzam się, że do takiej operacji potrzeba dwóch kolekcjonerów, ale zamówione obiekty kolekcjonerskie są z reguły kontrolowane przez zorganizowane grupy.
Z mojego punktu widzenia nie uważam, aby Dacia Duster stanowiła jakiś szczególny obiekt pożądania tych grup.

Nadal uważam i już się wypowiadałem powyżej, ubezpieczenie AC w znaczący sposób zabezpiecza samochód przez zawłaszczeniem przez kolekcjonerów.

Oczywiście nadal obowiązuję tzw "zdrowy rozsadek" i swojej własności należy strzec używając do tego mało rozpowszechnionych metod a najlepej własne pomysły na zabezpieczenie auta.

Pozdrawiam
:-)
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-03-11, 10:35   

chriskb napisał/a:
Mogę się w subiektywny sposób odnieść co do blokady skrzyni biegów. Jest to urządzenie może skuteczne, ale też strasznie upierdliwe. Pamiętanie o zakładaniu i zdejmowaniu bolca sprowadza się do tego, że po paru dniach człowiek nie zakłada tej blokady (przynajmniej tak było w moim przypadku).

Bolec się zakładało w starszej generacji blokadach, teraz jest po prostu kluczyk. Wysiadasz z auta - wciskasz wystający element, chcesz jechać - otwierasz zamek kluczykiem.W przeciwieństwie do autoalarmu unieszkodliwienie tego zabezpieczenia zajmuje sporo czasu, więc dla mnie jest to wiele skuteczniejszy sposób zabezpieczenia
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2011-03-11, 11:09   

Wszelkie zabezpieczenia sa do obejścia, nalezy je dobierac do wartości samochodu, osobiście uwazam że do Dustera wystarczy fabryczny immibilizer, jeśli chcesz miec coś dodatkowo - to tylko samodzielnie zamontowany wyłącznik zapłonu lub pompy paliwa, jesli chodzi o ubezpieczyciela to ja mam AC z jednym zabezpieczeniem, sprzedajacy ubezpieczenia zwrócił się do firmy o zgodę na ubezpieczenie bez drugiego, w końcu przy cenie 53,5 tyś samochód po opuszczeniu salonu spadnie poniżej magicznych 50tyś.
 
piotrkrk 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: ---
Wersja: Ambiance
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Kraków
  Wysłany: 2011-03-11, 13:46   

chriskb napisał/a:
Ponadto wszelkie zabezpieczenia, które operują na zasadzie fal radiowych są łatwe do sforsowania.


To jest akurat totalna bzdura lub tzw. urban legend (jak kto woli).

Przechwycenie treści transmisji, nawet w obie strony, nic ci nie da. Współczesne transmittery i odbiorniki posługją się tzw. rolling codes, oba zawierają zsynchronizowane generatory liczb pseudolosowych. Przy 40 bitach masz 10 do potęgi 12 możliwych kombinacji, w praktyce nie do złamania. Naprawdę prościej jest wybić szybę niż angażować na kilka lat superkomputer do łamania tych kodów :)

Przykład:

http://focus.ti.com/lit/ds/slws011d/slws011d.pdf


With a rolling code, capturing the transmission is useless. There is no way to predict which random number the transmitter and receiver have chosen to use as the next code, so re-transmitting the captured code has no effect. With trillions of possibilities, there is also no way to scan through all the codes because it would take years to do that.
_________________
Duster niebieski mineral - niebiesko czarni full protection
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2011-03-11, 16:44   

piotrkrk

Cytat:
With a rolling code, capturing the transmission is useless. There is no way to predict which random number the transmitter and receiver have chosen to use as the next code, so re-transmitting the captured code has no effect. With trillions of possibilities, there is also no way to scan through all the codes because it would take years to do that.


I agree with that

Całkowicie się zgadzam że złamanie zabezpieczenia w przypadku urządzeń wysyłających fale radiowe z informacją cyfrowa jest bardzo trudne i praktycznie nie możliwe.
Ja miałem na myśli przypadek, gdzie przeniesiono w czasie rzeczywistym na odległość oryginalny sygnał z zabezpieczenia. Zabezpieczenie w aucie rozpoznaje takie działanie jako normalną operację wykonaną przez właściciela.

A tak nawiasem
Cytat:
To jest akurat totalna bzdura lub tzw. urban legend (jak kto woli).

zanim kolega użyje takiego stwierdzenia to lepiej sprawdzić mechanizm działania zabezpieczeń i możliwości ich obejścia.

Pozdrawiam
:-)
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-03-11, 18:00   

chriskb napisał/a:
Ja miałem na myśli przypadek, gdzie przeniesiono w czasie rzeczywistym na odległość oryginalny sygnał z zabezpieczenia. Zabezpieczenie w aucie rozpoznaje takie działanie jako normalną operację wykonaną przez właściciela.

Do tego to trzeba mieć Lagunę na kartę zbliżeniową. :mrgreen: :-P
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-03-11, 19:16   

Obok tematu, ale sprawdziłem taki myk, który pokazał mi kolega. Zatrasnąłem kluczyki np. Dzwonię z komórki do żony, która ma drugi komplet. Ona przykłada kluczyki do swojej, wciska pilota. Ja w tym samym czasie zbliżam komorkę na ok. 20 cm do zamka. Nie wierzyłem w to, ale zadzialało. Z ok. 5 sekundowym opóznieniem zamek się otworzył. Owocnych prób. pozdr
 
Cendra 



Marka: Skoda / FSO
Model: Citigo / 125p, Syrena 104
Silnik: 1.0 / 1.5 , 0,8
Rocznik: 12 / 83, 71
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2010
Posty: 390
Skąd: Ciechanów/Warszawa
Wysłany: 2011-03-13, 23:16   

jurek napisał/a:
Obok tematu, ale sprawdziłem taki myk, który pokazał mi kolega. Zatrasnąłem kluczyki np. Dzwonię z komórki do żony, która ma drugi komplet. Ona przykłada kluczyki do swojej, wciska pilota. Ja w tym samym czasie zbliżam komorkę na ok. 20 cm do zamka. Nie wierzyłem w to, ale zadzialało. Z ok. 5 sekundowym opóznieniem zamek się otworzył. Owocnych prób. pozdr
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-03-14, 09:03   

Masz takie wielkie oczy bo zadziałało, czy nie? pozdr :mrgreen:
 
Cendra 



Marka: Skoda / FSO
Model: Citigo / 125p, Syrena 104
Silnik: 1.0 / 1.5 , 0,8
Rocznik: 12 / 83, 71
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2010
Posty: 390
Skąd: Ciechanów/Warszawa
Wysłany: 2011-03-15, 15:14   

Nie mam pilota na szczęście, bo bym spróbował :P
 
jacusb 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Rocznik: 2011
Wersja: Duster
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-15, 15:38   

jurek napisał/a:
Zatrasnąłem kluczyki np. Dzwonię z komórki do żony, która ma drugi komplet. Ona przykłada kluczyki do swojej, wciska pilota. Ja w tym samym czasie zbliżam komorkę na ok. 20 cm do zamka. Nie wierzyłem w to, ale zadzialało. Z ok. 5 sekundowym opóznieniem zamek się otworzył.

Niech ktoś to sprawdzi i napisze bo ja nie wierzę w takie cuda :shock:
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-03-15, 18:13   

Ja też nie wierzyłem. pozdr
 
Aznar 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-03-16, 12:09   

jurek napisał/a:
Obok tematu, ale sprawdziłem taki myk, który pokazał mi kolega. Zatrasnąłem kluczyki np. Dzwonię z komórki do żony, która ma drugi komplet. Ona przykłada kluczyki do swojej, wciska pilota. Ja w tym samym czasie zbliżam komorkę na ok. 20 cm do zamka. Nie wierzyłem w to, ale zadzialało. Z ok. 5 sekundowym opóznieniem zamek się otworzył. Owocnych prób. pozdr


Oczywiście gdy to sprawdzałeś auto stało daleko od miejsca, w którym stała żona z pilotem zapasowym i wykluczyłeś zasięg pilota (który może osiągnąć nawet kilkadziesiąt/kilkaset metrów)? :-P
 
piotrkrk 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: ---
Wersja: Ambiance
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Kraków
  Wysłany: 2011-03-16, 12:22   

Czyli pilot emituje fale dźwiękowe a auto nasłuchuje ich małym mikrofonikiem? :shock: :shock: :shock:

A później krasnoludek idzie i otwiera zamki.
_________________
Duster niebieski mineral - niebiesko czarni full protection
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-03-16, 19:46   

Dużo mówicie, a sprawdził ktoś? pozdr
 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2011-03-16, 21:55   

jurek napisał/a:
Dużo mówicie, a sprawdził ktoś? pozdr

No dokładnie. Nie mogę doczekać się wyników testów :roll:
 
lisek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 31
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-03-17, 12:19   

jacusb napisał/a:
jurek napisał/a:
Zatrasnąłem kluczyki np. Dzwonię z komórki do żony, która ma drugi komplet. Ona przykłada kluczyki do swojej, wciska pilota. Ja w tym samym czasie zbliżam komorkę na ok. 20 cm do zamka. Nie wierzyłem w to, ale zadzialało. Z ok. 5 sekundowym opóznieniem zamek się otworzył.

Niech ktoś to sprawdzi i napisze bo ja nie wierzę w takie cuda :shock:

Sprawdzali to w Mythbusters, obalone, nie da sie tak zrobić.
_________________
Jeep ZJ 5.2 V8, to był super samochód.
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-03-17, 13:02   

Nie powołuj się Mythbusters, tylko sam sprawdż. To by oznaczało, że jestem cudotwócą :oops: pozdr
 
squdo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x4 PB
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 34
Skąd: Mazury
Wysłany: 2011-04-14, 01:46   

z Lokalizacji GPS mogę polecić www.waygo.pl
na stronie tego nie mają, ale jak się potargujesz to abonament masz za 10 zł netto miesięcznie już z transferem danych chyba co 3 minuty.
Roczne utrzymanie samej karty indywidualnie wychodzi więcej.
Dodatkowo poważna firma, nie musisz mieć własnego kompa który zbiera dane z Twojego lokalizatora, maja za free dostęp przez komórkę !!! więc nawet komputera nie trzeba żeby sprawdzać pozycję.
Lokalizatory my kupujemy za XXX zł netto ale to już indywidualna oferta.
Porównywałem kiedyś oferty z allegro, nie dosyć że mało profesjonalne, bez gwarancji to lokalizator średnio kosztował 600 zł, co prawda nie trzeba było u nich wykupować abonamentu ale trzeba było instalować własną kartę sim. Najtaniej wychodził play, ale uznałem że za 30 zł oszczędności rocznie i wyższy koszt lokalizatora to wolę mieć profesjonalne rozwiązanie.

Edytowałem cenę lokalizatora, na wszelki wypadek by jak ktoś zobaczy nie było że złamałem warunki umowy :) ale myślę że jak napiszę "my kupujemy za mniej niż 600 zł, ale więcej niż 400 zł to nikogo tym nie urażę"
_________________
www.jacht.com.pl
Ostatnio zmieniony przez squdo 2011-04-14, 20:58, w całości zmieniany 3 razy  
 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-25, 15:49   Instalacja GPS Tracker-a w Dacia

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma doświadczenie z instalacją GPS Trackera w nowych samochodach Dacia tak aby nie tracić gwarancji producenta na samochód. Z tego co się dowiedziałem, serwisy Dacia nie świadczą takich usług, i dodatkowo dostałem potwierdzenie że ingerencja w instalację elektryczą wiązać się będzie z utratą gwarancji. Czy żeczywiście nie da się go zainstalować bez utraty gwarancji?
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-25, 16:02   

Stracisz gwarancję na te elementy które zmodyfikujesz. Reszta pozostaje nadal pod ochroną.Notabene niewiele trzeba modyfikować - zasilanie możesz wziąć z wolnego pinu do zasilania wiązki do przyczepy w lewym środkowym słupku a masę z punktu przy tylnych lampach. Sam moduł można ukryć pod tapicerką w okolicach tylnej klapy.
Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2017-07-25, 16:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-25, 16:10   

DrOzda napisał/a:
Stracisz gwarancję na te elementy które zmodyfikujesz. Reszta pozostaje nadal pod ochroną.


No właśnie, ekspertem nie jestem ale zakladając podpięcie GPS Trackera z funkcją zdalnego odcięcia dopływu paliwa ingeruje się w bardzo wrażliwe wiązki elektryczne, więc przy ewentualnych problemach z instalacją elektryczną/komputerem producent mam wrażenie że może bardzo łatwo skożystać z okazji i wymigać sie z naprawy gwarancyjnej?
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2017-07-25, 18:06   

DrOzda napisał/a:
Stracisz gwarancję na te elementy które zmodyfikujesz. Reszta pozostaje nadal pod ochroną.Notabene niewiele trzeba modyfikować - zasilanie możesz wziąć z wolnego pinu do zasilania wiązki do przyczepy w lewym środkowym słupku a masę z punktu przy tylnych lampach. Sam moduł można ukryć pod tapicerką w okolicach tylnej klapy.


...Odciecie pompy we wiazce i po klopocie. Nikt nic nie wie.
Nie chwal sie w serwisie, ze zaloztles i tyle ukryj dobrze, bo przeciez nikt tapicerki nie bedzie demontowac jak przyjedziesz na wymiane oleju.
Ostatnio zmieniony przez shrek 2017-07-25, 18:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne