Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2019-03-07, 17:40
Dacia Logan MCV II kontra trójka dzieci z tyłu
Autor Wiadomość
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2016-04-27, 19:10   

woj_tek napisał/a:

No tak, ale jak chcesz więcej dorosłych na pokładzie to nie odchylisz kanapy na której masz zamocowany fotelik. Trzeba go zdjąć wpuścić ludzi na pokład do 3 rzędu, a potem znowu założyć foteliki, tak samo przy wysiadaniu.


Mogliby do trzeciego rzędu przez bagażnik wsiadać przecież, jak Kwaśniewski. :-D
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2016-04-27, 20:20   

Cytat:
Nadal jest tak, że posiadanie auta rumuńskiej marki wywołuje raczej życzliwe pobłażanie niż zachwyt.


Większości tych ludzi "nie stać na nową Dacie" to sobie muszą jakoś to wszystko "zracjonalizować".
_________________
enjoy the silence
 
BogdanK 



Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2005
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 326
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-04-27, 22:40   

jan ostrzyca napisał/a:
Przy trójcy pociech raczej Logdy 7 os.

To najlepszy wybór (przekonał się o tym mój kuzyn planowali trzecie dziecko, a urodziły się trojaczki).
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-04-27, 23:13   

Jako zwolennik dużych samochodów, z tych dwóch wybrałbym lodgy - to moim zdaniem, w ogóle najfajniejszy samochód w ofercie Dacii. Pod kątem dzieciaków rozważył bym jeszcze Dokkera - auta tego typu mają atuty w postaci niebanalnej wysokości, suwanych drzwi i bagażnika do którego wejdzie więcej niż tylko wózek :-) A wszystko to przy takiej samej długości samochodu, więc potrzeby parkingowe pozostają jak w przypadku zwykłej osobówki.
_________________
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-28, 07:00   

Popieram LZA, zainteresuj się Dokkerem. Wydaje mi się, ze z racji przesuwanych drzwi oprócz ułatwionego dostępu do tylnej kanapy zyskujesz na moje oko więcej miejsca na tylnej kanapie. Poza tym mega bagażnik. Gdybym dziś miał kupować dacie przy posiadaniu trójki dzieci bez wątpienia byłby to dokker. Dla dwójki wystarczy duster, czy logan MCV. Lodgy mnie się optycznie nie podoba ;-( Ewentualnie może warto poszukać jakiegoś MCV 1 gen z ostatnich lat produkcji z silnikiem 1.5 dci 90 KM.
 
woj_tek 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-04-28, 07:41   

Problem z Dokkerem mam taki jak z Citroenem Berlingo. To szeroki zdaje się samochód. Mam wąski stosunkowo wjazd do garażu. Citroena Berlingo nie ma od ręki ze składanymi elektrycznie lusterkami. Bezsensu za każdym razem ręcznie je składać przed wjazdem. Nie po to się kupuje nowy samochód.

Trzeba byłoby więc zamawiać. Stąd na moment wróciłem jeszcze do Dacii. ale z tego co widzę to czasy oczekiwania są dłuższe niż w Citroenie. A Dokker w ogóle ma taką opcje -tzn składane lusterka?
 
pawel1313 


Marka: jedyna słuszna :) -> Ford
Model: Lodgy -> Galaxy
Silnik: 1.6 SCE -> 2.0 tdci
Rocznik: 2016 ->2012
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 218
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2016-04-28, 07:56   

Obstawiam że szerokość dokera jest taka sama jak lodgy ;-) Berlingo szer 2112 mm a dokker/lodgy 1751 mm
Ostatnio zmieniony przez pawel1313 2016-04-28, 08:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
Maximus 


Marka: Dacia, Skoda
Model: Duster Ph II 4x4, Superb II
Silnik: 1,6, LPG, 2,0 TDI
Rocznik: 2015, 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 97
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-04-28, 08:17   

mekintosz napisał/a:
Dla dwójki wystarczy duster,


Dla trójki też wystarczy duster. Na początku myślałem że bagażnik jest za mały. Ale jak pojechałem na 2 tygodniowe wakacje okazało sie że nie muszę nic upychać za przednimi siedzeniami i wszystko zmieściło się do bagażnika ( wcześniej w megance niestety się nie mieściło). Jedno dziecko jeździ co prawda jeszcze tylko w foteliku. Nie wożę też koła zapasowego ani zestawu naprawczego (odpowiednie ubezpieczenie) - za to mam w tym miejscu butle od LPG.
Ostatnio zmieniony przez Maximus 2016-04-28, 08:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
woj_tek 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-04-28, 08:36   

Maximus napisał/a:
mekintosz napisał/a:
Dla dwójki wystarczy duster,


Dla trójki też wystarczy duster. Na początku myślałem że bagażnik jest za mały. Ale jak pojechałem na 2 tygodniowe wakacje okazało sie że nie muszę nic upychać za przednimi siedzeniami i wszystko zmieściło się do bagażnika ( wcześniej w megance niestety się nie mieściło). Jedno dziecko jeździ co prawda jeszcze tylko w foteliku. Nie wożę też koła zapasowego ani zestawu naprawczego (odpowiednie ubezpieczenie) - za to mam w tym miejscu butle od LPG.


No wiesz, kiedyś ludzie upychali się w maluchach jak jeździli z rodziną nad morze i dawali radę. :-) Zawsze można coś wrzucić na dach jeszcze. Ale żona zażądała nowego "wielkiego" auta. Mam z tym więcej bólu głowy niż radości. Analizowanie tych wszystkich ofert, opcji. Rozważanie kwestii jakości itp. Powoli mam już dość... Też tak mieliście jak kupowaliście nowy samochód?
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3597
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-28, 09:18   

woj_tek napisał/a:


Nie całe 3 lata (3 sezony zimy), rdza pod klapą bagażnika. Tak mają wszystkie nowe samochody?


Tam była jakaś wada produkcyjna - nie lakierowali bazowym wnętrza klapy - ale zdaje się że to poprawiono. U mnie tego nie ma za to pojawiła się korozja pod prawym relingiem - muszę się umówić na oględziny w ASO.
Umówmy się - kupujesz Dacię na te maksymalnie 5-6 lat (dlatego warto brać przedłużoną gwarancję) a potem wymieniasz na inną (markę lub model).
Ja też mam zamiar za rok , dwa kupić coś nowego (może Dustera 4WD jeśli nowy model będzie większy od obecnego ?)
Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2016-04-28, 09:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
woj_tek 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-04-28, 09:59   

DrOzda napisał/a:
woj_tek napisał/a:


Nie całe 3 lata (3 sezony zimy), rdza pod klapą bagażnika. Tak mają wszystkie nowe samochody?


Tam była jakaś wada produkcyjna - nie lakierowali bazowym wnętrza klapy - ale zdaje się że to poprawiono. U mnie tego nie ma za to pojawiła się korozja pod prawym relingiem - muszę się umówić na oględziny w ASO.
Umówmy się - kupujesz Dacię na te maksymalnie 5-6 lat (dlatego warto brać przedłużoną gwarancję) a potem wymieniasz na inną (markę lub model).
Ja też mam zamiar za rok , dwa kupić coś nowego (może Dustera 4WD jeśli nowy model będzie większy od obecnego ?)


No tak tylko chyba ta marka nie jest zbyt dobra jeśli chodzi odsprzedaż, tzn samochody szybciej niz inne tracą na wartości.
 
Maximus 


Marka: Dacia, Skoda
Model: Duster Ph II 4x4, Superb II
Silnik: 1,6, LPG, 2,0 TDI
Rocznik: 2015, 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 97
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-04-28, 10:09   

woj_tek napisał/a:

No wiesz, kiedyś ludzie upychali się w maluchach jak jeździli z rodziną nad morze i dawali radę. :-) Zawsze można coś wrzucić na dach jeszcze. Ale żona zażądała nowego "wielkiego" auta. Mam z tym więcej bólu głowy niż radości. Analizowanie tych wszystkich ofert, opcji. Rozważanie kwestii jakości itp. Powoli mam już dość... Też tak mieliście jak kupowaliście nowy samochód?


Taki wyjazd wakacyjny góra 3 - 2 razy do roku. Często jeździmy po drogach nie utwardzonych - dlatego ten samochód. No i jeszcze zimą do krewnych gdzie nie ma asfaltu. Wcześniej kilka razy zrezygnowaliśmy z wyjazdu (przy megance) gdy warunki były niekorzystne - teraz nie mamy z tym problemu. Wielkiej przestrzeni w Dusterze nie ma ale - ciasno też nie jest. W sumie na te wyjazdy wakacyjne z niczego nie rezygnowaliśmy a do bagażnika się zmieściło - nie trzeba było upychać przy siedzeniach o tym napisałem. Jakby nie to że Duster bardziej mi sie podoba to pod względem przestrzeni nie ma co porównywać z lodgy. Za to szwagier z 4-ką dzieci kupił chevroleta grand voyager-a i tam nie tylko ma 7 miejsc ale jeszcze bagażnik do którego zmieści wózek i bagaż na drogę.
Ostatnio zmieniony przez Maximus 2016-04-28, 10:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2016-04-28, 10:35   

woj_tek napisał/a:


No tak tylko chyba ta marka nie jest zbyt dobra jeśli chodzi odsprzedaż, tzn samochody szybciej niz inne tracą na wartości.

No nie wiem - nawet Auto Świat ma na ten temat inne poglądy
http://www.auto-swiat.pl/...i-pikapy/xbn7nm
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2016-04-28, 14:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3597
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-28, 10:55   

Czysta matematyka - jeśli kupuję nową Lodgy za 50 kPLN a po pięciu latach sprzedam za około 20-25 kPLN to naprawdę nie jest to duża utrata wartości - wychodzi 5000 z hakiem na rok. Na przykład Zafira nowa w porównywalnym wyposażeniu to jakieś 75 kPLN a po pięciu latach sprzedam ją za około 30-35 kPLN ....
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-28, 15:47   

jak mało miejsca w bagażniku to można zawsze krate dołożyć i pakować po sam dach .
_________________
Moje auto
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-04-28, 15:54   

Nie trzeba aż kraty, większośc modeli ma dostępne siatki grodziowe.
_________________
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2016-04-28, 17:25   

woj_tek napisał/a:

No tak tylko ta marka nie jest zbyt dobra jeśli chodzi odsprzedaż, tzn samochody szybciej niz inne tracą na wartości.

wystawiłem niedawno ogłoszenie o sprzedaży Dustera i mogę cię zapewnić,że się mylisz, bo nie spodziewałem sie takiego zainteresowania. :-P
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2016-04-28, 17:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
klopik 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 + LPG
Rocznik: Annopol
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 15
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2017-08-23, 22:13   

Odświeżam wątek dla zainteresowanych

Gdy byłam jeszcze w posiadaniu Logana MCV (2016), z tyłu wchodził spokojnie fotelik dla niemowlaka MaxiCosi, fotelik dla starszaka Graco z oparciem i ja - jako osoba dorosła mieściłam się między tymi fotelikami, zapinając pas i mając jeszcze miejsce, a zaznaczam, że nie należę do anorektyczek.
Inna konfiguracja...
Dwa foteliki Graco dla starszaków i jedna podkładka też wchodziła bez większych problemów.

Sprawdzone, przetestowane :)
_________________
:(
 
pawel1313 


Marka: jedyna słuszna :) -> Ford
Model: Lodgy -> Galaxy
Silnik: 1.6 SCE -> 2.0 tdci
Rocznik: 2016 ->2012
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 218
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2017-08-24, 06:41   

Upchać "cokolwiek" to jedno a bezpieczeństwo takiego rozwiązania to drugie - sam się na spokojnie zmagam z tym zagadnieniem i nie jest tak prosto wbrew pozorom :-?
Sensowne rozwiązanie dla trójki dzieci z tyłu to van'y i to te z wcześniejszych lat kiedy tej przestrzeni dla pasażerów i w bagażniku jest rzeczywiście więcej niż w obecnych "cukierkowych" modelach ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne