Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Rower - ktoś praktykuje ?
Autor Wiadomość
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-05-25, 16:46   

Pozazdrościć takich wypraw :-)
Takich dróg i szlaków rowerowych w Polsce to w swoim życiu się nie doczekam :-/
_________________
enjoy the silence
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-25, 17:08   

A Green Velo - nie ma takiego długiego szlaku nigdzie w Europie :mrgreen:
A ja już niedługo przy mojej hacjendzie na Roztoczu (przy szlaku GV) zrobię stację ładowania pojazdów elektrycznych oraz stację serwisową dla rowerów
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-05-25, 17:20   

Mam bliżej do naszych południowych sąsiadów ;-)
Tam infrastruktura rowerowa powstaje jak grzyby po deszczu - czasami nie nadążam z nanoszeniem ich na OSM.
Niedawno oddali całkowicie wyasfaltowaną drogę rowerową na szlaku 59 ( Ostrava - Beskydy) na odcinku od Ostravy do Frydek-Mistek ( tak około 30 km ).
https://cycling.waymarkedtrails.org/#?map=11!49.8019!18.1779
_________________
enjoy the silence
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2017-05-25, 20:21   

gregorisan napisał/a:
Pozazdrościć takich wypraw :-)
Takich dróg i szlaków rowerowych w Polsce to w swoim życiu się nie doczekam :-/


Z przyjemnością donoszę, że się mylisz. Zapraszam do Małopolski: Od zeszłego roku gotowa jest trasa Nowy Targ - Chochołów, do granicy z SK, wyasfaltowany szlak rowerowy w miejsce zamkniętej linii kolejowej. Po słowackiej stronie jest kontynuacja do Trsteny - szlak docelowo ma oplatać Tatry pierścieniem.
(jeszcze nie jechałem tym traktem, ale jest w planach, zresztą możemy się kiedyś razem wybrać)

Kolejne dwa, nie kolejowe, ale wydzielone ścieżki dla rowerów to trasa Kraków Nowa Huta - Tyniec, po południowej stronie Wisły oraz Tyniec - Wawel po północnej.

Wracając w niedzielę z Beskidu Niskiego, widziałem, że coś powstało nad Wisłą w okolicach Nowego Brzeska, od południowej strony wisły, przecinał drogę szlak rowerowy podobny do tego Kraków - Tyniec. (Wałem przeciwpowodziowym Wisły). Wydaje mi się, że to kolejny odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej, która jest aktualnie w budowie.

Ale to i tak nic, w porównaniu z tym co się zaczęło dziać w Małopolsce:

https://www.malopolska.pl.../trasy-rowerowe

Cóż, nie ma na co czekać, pora pakować się w sanderkę i przeprowadzić się do Miasta Rowerów! ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Lza 2017-05-25, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-05-25, 20:42   

Lza napisał/a:
Z przyjemnością donoszę, że się mylisz.

To w tym wypadku bardzo się cieszę, że się myliłem :-)
Ale mówię to z doświadczenia z własnego podwórka, więc kto wie ;-)
Lza napisał/a:
Cóż, nie ma na co czekać, pora pakować się w sanderkę i przeprowadzić się do Miasta Rowerów! ;)
_________________
enjoy the silence
 
Józef 


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,4 mpi
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 368
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2017-05-27, 18:46   

Piękna pogoda można wybrać się na wycieczkę rowerową. I tutaj mała zagadka, czy ktoś z szanownych forumowiczów wie gdzie to jest?

DSC00966 a.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 157,3 KB

 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-05-27, 19:34   

Z dzisiejszego wypadku na Mala Prasiva ( 705 m) w Beskidzie Sląsko - Morawskim.
https://www.strava.com/activities/1008410995





Bo po Kofoli nic nie boli :mrgreen:


Widok z Mala Prasiva na najwyższy szczyt Beskidu Śląsko-Morawskiego: Lysa Hora 1323 m.


Zabytkowy kościół pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego na szczycie Mala Prasiva z 1640 roku.



I miś w schronisku ;-)


A tutaj nasze ślubne zdjecie :mrgreen:
_________________
enjoy the silence
 
Józef 


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,4 mpi
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 368
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2017-05-28, 10:16   

Fajne tereny gregorisan bardzo lubię takie. Ja mieszkam po przeciwnej stronie kraju. Wcześniej zamieszczone zdjęcie z Wałbrzycha - mauzoleum upamiętniające 170 tys. Ślązaków, którzy zginęli podczas I wojny światowej (za wikipedią)

DSC00968a.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 167,8 KB

 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-05-29, 07:42   

Józef, mam to szczęście, że mieszkam na styku kilku mezaregionów pomiędzy Karpatami i Sudetami ( Brama Morawska, Kotlina Raciborska i Ostrawska, Płaskowyż Głubczycki i Rybnicki, Chełm (Góra Świętej Anny), Niski i Wysoki Jesionik, Góry Opawskie, Beskid Śląski i Beskid Śląsko - Morawski.
Także nie mamy co narzekać na brak materiału na wyprawy. U Ciebie również :-)
_________________
enjoy the silence
Ostatnio zmieniony przez gregorisan 2017-05-29, 07:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2017-05-29, 08:04   

Coś w tym jest. U mnie też nie można narzekać (Małopolska jest uznawana za najbardziej atrakcyjne turystycznie województwo, mamy 6 parków narodowych!), Ilekroć jadę na północ, mam wrażenie, że niektóre obszary są rzeczywiście mocno pod tym względem upośledzone.
_________________
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-06-03, 21:04   

Taki mały wypadzik po Płaskowyżu Głubczyckim i najdalej wysuniętych na wschód w Polsce Sudetach ( Sudety Wschodnie) - a dokładnie Góry Opawskie.
https://www.strava.com/activities/1019627927

Stary żydowski cmentarz w czeskich Osoblaha.





Panorama farmy wiatrowej w okolicach Głubczyc - w sumie jest ich tam 15 sztuk oraz na Góry Opawskie w tym najwyższy szczyt w polskiej ich części - Biskupia Kopa ( 890 m).


_________________
enjoy the silence
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2017-06-09, 08:08   

Słyszałem w lokalnym radio, że Małopolska ma promować swoje szlaki rowerowe (które linkowałem wyżej). Kampania ma objąć całą PL. Być może w najbliższym czasie natkniecie się na reklamy małopolski rowerowej. ;)
_________________
 
damiaszek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance
Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 545
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-09, 18:29   

Pozwoliłem sobie przenieść dyskusje na temat bagażników rowerowych tutaj, co by Włodarkowi nie zaśmiecać tematu - mam nadzieję że nie masz nic przeciwko.

Lza napisał/a:
- Trzeba mieć siłę herkulesa, żeby odchylić/postawić do pionu bagażnik razem z rowerami - cała masa spoczywa na odchylającym. (przy 4 rowerach całość może ważyć 50kg)
- Przy odchylaniu łatwo wypuścić ten ciężar z ręki, co może skutkować zniszczeniem świateł, tablicy, uszkodzeniem roweru lub samochodu.
- Odchylone rowery trzeba położyć na ziemi/asfalcie - łatwo uszkodzić belkę ze światłami. W zasadzie to trzeba by ją odpinać przy każdej konieczności sięgnięcia do bagaznika.

Może tyle ważyć, ale to dotyczy i platformy odchylanej i wieszaka odchylanego. Natomiast jeżeli chodzi o wieszak to w moim wypadku nie ma takiej możliwości - nie odchyla się :-P

Lza napisał/a:

- światła i tablica są luzem w postaci belki, którą trzeba to za każdym razem przyczepiać/odczepiać od rowerów. Zajmuje to czas.
- Mocowanie rowerów na wieszakach jest czasochłonne w porównaniu z platformą
- Rowery przymocowane do wieszaków nie są sztywno przytwierdzone do bagaznika. Ruszają się w czasie jazdy,
- montaż bagażnika do haka zajmuje dużo czasu bo jest realizowana za pomocą śruby.
- konstrukcja jest lekka i robi wrażenie delikatnej.
Generalnie zamontowanie tego bagażnika i rowerów zajmowało moim znajomym 3 razy więcej czasu niż nam zamontowanie platformy i założenie rowerów. Oba bagażniki firmowe, z górnej półki.

Zajmował im tyle czasu bo mieli bagażnik z górnej półki ;-) , mój jest z podłogi, konstrukcja prosta jak "cep", rozpierak i jedna blokada z przetyczką/śrubą. Montaż podobnie mi zajmuje jak Tobie 40s - z rowerami na pewno schodzi mi dłużej, ale dramatu przy 2 czy 3 nie ma - przy czterech już jest gorzej. Z tą delikatnością to tylko wrażenie, na wieszakach w ramach testu (bo też im nie ufałem) robiłem dynamiczne ćwiczenia jak na poręczach, ważę jakieś 85 kg nic się nie urwało.

Lza napisał/a:

Nie wiem jak damiaszek, jechałeś na rowerze z takim wieszakiem i belką oświetleniową, która musi mieć ten metr długości - ale szacun. Moją platformę montuję na haku w 40 sekund. mieści się w bagażniku, zresztą są też wersje składane. które mieszczą się w mniejszych bagażnikach.


Belkę sobie darowałem, a bagażnik-wieszak rozchylam, przekładam przez kierownice, zaciskam na główce i mocuje do przedniej części górnej rury w ramie. Reszta wystaje nad przednim kołem. Wierze że platforma się mieści w Twoim bagażniku :mrgreen: , w moim pewnie też, ale do codziennego wożenia zajmuje zbyt duży procent przestrzeni.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli - nie uważam platformy z złe czy gorsze rozwiązanie - co najwyżej za droższe.
_________________
Duster 4x4 1.6 średnia z już ponad 180000 km ;)
Focus 1.6 TDCI średnia z ponad 125kkm
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-08-17, 21:05   

Z takich ostatnio ciekawych wycieczek rowerowych to wyprawa do źródła rzeki Odry, które znajduje się na terenie Czech a dokładnie w Górach Odrzańskich ( Sudety Wschodnie) na terenie poligonu wojskowego Libava.
Dla nas z małżonką to taka nostalgiczna wycieczka bo oboje urodziliśmy się nad Odrą no i teraz wspólnie również mieszkamy w jej otoczeniu :-)

https://www.gpsies.com/ma...arlyrfxrhggqdlf






_________________
enjoy the silence
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-08-18, 20:45   

My byliśmy we wtorek ( pieszo) w Dolni Moravie na "ścieżce w chmurach" Było też sporo czechów na rowerach - co najmniej 15 - 20% na elektrykach - oni zawsze byli z rowerami kilka lat do przodu - z 10 lat temu jak cała Polska jeździła tylko na góralach ( choć część na pseudorowerach z Makro czy Tesco) tam spotykało się sporo ludzi na szosówkach - a dziś i u nas widać sporo szosówek, raczej już prawie nikt nie jeździ po szosie na rowerze z oponą 2,2 cala. Nawet widziałem kogoś kto chyba ma podobny problem co ja - jechała para, dziewczyna na normalnym rowerze, chłopak na elektryku - i pod większą górę popychał ją za plecy. Ja usiłuję kupić elektryka mojej żonie - niestety nikt nie produkuje modeli dla osób o wzroście 152 cm - te z baterią na ramie mają za wysoki przekrok, te z baterią na bagażniku zaczynają sie od rozmiaru 46 - są za duże. Podejrzewam że będę musiał wykorzystać półśrodek - zeelektryfikuję 15 calowego Treka na którym jeździ - niestety będzie to silnik w tylnym kole i bateria na bagażniku.
No chyba że ktoś wie o modelu którego nie zalazłem w katalogach - chętnie sprawdzę. Już sprawdzałem Haibike Sduro Trekking 5,0 w rozmiarze 40 cm, Corrateca X-vert Trapeze 39 i Cannondale'a Quick Neo 38 a także Winorę Y 420 46 cm w wersji monotube. Zaden nie pasuje
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2017-08-18, 20:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-08-18, 21:03   

PiotrWie, teraz tak od dwóch lat Czesi mają fioła na punkcie hulajnogi ;-)
_________________
enjoy the silence
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-08-19, 08:25   

Owszem, ale dość specyficznej - "zjazdowej" - też stał cały 'regał" w wypożyczalni na szczycie. Ale na rowerach dojeżdżali z dalszej odległości - raczej hulajnogi wypożyczaja a rowery kupują.
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-08-19, 09:08   

Wiem, wiem :-)
Coś takiego - zdjecie zrobiłem 2 tygodnie temu na Pradziadzie ( 1491 m.n.p.m )

_________________
enjoy the silence
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-08-19, 10:22   

Przy dobrej widoczności tą wieżę widać ode mnie spod domu :-D
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2017-08-28, 12:32   

(Witam po dłuższej przerwie).

Będąc na wakacyjnym wypadzie widziałem mnóstwo ludzi na elektrykach i nawet przez chwilę się tym zaraziłem, jednak po zajrzeniu do internetów i zobaczeniu cennika wyleczyłem się, przynajmniej tymczasowo. ;)

(prawdziwy góral do jazdy po górach ~20000zł)

Ale też faktem jest że w PL prawie nie da się kupić elektryka - mam tu na myśli prawie kompletny brak rowerów współczesnych modeli w sprzedaży. Są prawie same modele sprzed roku lub 2 lat. A widzę, że akurat postęp techniczny w tej dziedzinie idzie co najmniej tak szybko jak w smartfonach.

Myślicie, że jest szansa na spadek cen i upowszechnienie tego typu rowerów w perspektywie dwóch/trzech lat?
_________________
 
RowerekCombi 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 223
Skąd: małopolska
Wysłany: 2017-08-28, 14:31   

W mej ocenie raczej nie albowiem nie ma zbytniego popytu na te rowerki - cena :shock: powala z nóg. Również Łza - jak sam zauważyłeś sprzęt ten jest znacznie nowocześniejszy w innych krajach, tu wszystko jest w powijakach. Pytałem o taki rowerek i nawet się przejechałem nim ale jak poinformowano mnie ze nie ma ładowania zwrotnego tylko jest po kablu z sieci to wcale to tak fajnie nie wygląda. W trasie go nie doładuje a takim który by mnie interesował, z ładowaniem zwrotnym ponoć stwierdzono ze nie ma :-( Zresztą najlepszy jest zwykły rower własne nogi i chęć jeżdżenia :mrgreen:
_________________
RowerekCombi
 
art 


Marka: Dacia
Model: Sandero/ Logan II
Silnik: 1.4 MPI + LPG lovato/ 1.5 dCi
Rocznik: 2010/ 2013
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 203
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-08-28, 14:38   

Że jak, nie ma popytu ? Ja idąc po swojej wsi w weekend, zawsze spotkam przynajmniej jednego kolesia na rowerze elektrycznym (znacznie częściej 2 lub 3, jeżdża w grupach). Jak dla mnie rynek perspektywiczny i raczej będzie rosnął. Można się również pokusić o przerobienie swojego roweru na elektryczny:
http://ebike.nexun.pl/

pytanie tylko, ile w takim "rowerze" zostało prawdziwego roweru ? Bo dla mnie jest to już coś ala skuter elektryczny :)
Ostatnio zmieniony przez art 2017-08-28, 14:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-28, 15:27   

art napisał/a:
... Można się również pokusić o przerobienie swojego roweru na elektryczny:
http://ebike.nexun.pl/

pytanie tylko, ile w takim "rowerze" zostało prawdziwego roweru ? Bo dla mnie jest to już coś ala skuter elektryczny :)


Zależy od ramy, mocy silnika, wagi i rozwijanej prędkości. Według mnie 250W silnik to rower ze wspomaganiem, 500-1500 W to lekki motorower elektryczny, 1500-3000 W motor elektryczny.

Nie opłaca się kupować za kilka tyś zł e-bike gotowca, gdyż samodzielnie można większość rowerów MTB przerobić na dużo fajnie pomykające zabawki za ok 2-2.5 tyś pln. Zasięg ok 60-80 km jest jak najbardziej wtedy realny przy baterii o pojemności 20 Ah.

Ja mam takie coś:



Zapraszam na forum:

https://forum.arbiter.pl
Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2017-08-28, 15:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-08-28, 20:14   

Lza napisał/a:
(Witam po dłuższej przerwie).

Będąc na wakacyjnym wypadzie widziałem mnóstwo ludzi na elektrykach i nawet przez chwilę się tym zaraziłem, jednak po zajrzeniu do internetów i zobaczeniu cennika wyleczyłem się, przynajmniej tymczasowo. ;)

(prawdziwy góral do jazdy po górach ~20000zł)

Ale też faktem jest że w PL prawie nie da się kupić elektryka - mam tu na myśli prawie kompletny brak rowerów współczesnych modeli w sprzedaży. Są prawie same modele sprzed roku lub 2 lat. A widzę, że akurat postęp techniczny w tej dziedzinie idzie co najmniej tak szybko jak w smartfonach.

Myślicie, że jest szansa na spadek cen i upowszechnienie tego typu rowerów w perspektywie dwóch/trzech lat?

W Krakowie masz sklep Mocne Rowery gdzie masz jak najbardziej do kupienia od ręki 1/3 tegorocznej kolekcji Haibike, resztę możesz zamówić, są sklepy gdzie stoją tegoroczne Treki czy Corratec'i zamówić możesz wszystko. Za dużo już ceny raczej nie spadną - elektryk kosztuje jakieś +6000 "niezelektryfikowanego" odpowiednika - to cena silnika, baterii i reszty systemu, wiem że można kupić za 3 - 3,5 tyś zestaw do samodzielnej przeróbki ale nie będzie to to co fabryczny rower z centralnym silnikiem. W przyszłorocznym katalogu treka znalazłem model z przekrokiem 64 cm - jeśli to nie błąd to będzie to rower dla mojej drugiej połowy - a ja sobie kupię coś z tegorocznej przeceny - widziałem w odpowiednim rozmiarze Corratec X-Vert , na razie dają 20% upustu, zobaczymy jak w listopadzie.
Normalne rowery elektryczne mają 250 - 350 W - te powyżej to rzeczywiście jakieś "wynalazki" - z manetkami gazu umożliwiającymi jazdę bez pedałowania.
A 'prawdziwy rower" to ostre koło bez żadnych przerzutek - każdy inny to już ułatwienie - kolejnym jest wspomaganie elektryczne.
Systemy doładowanie podczas zjazdu okazały się mało skuteczne i ciężkie co zyskiwano to tracono na większym ciężarze roweru. Większość tegorocznych modeli ma już baterie 500W co daje ok 100km zasięgu - jak komuś mało to bierze ze sobą ładowarkę ( jest niewielka) i może doładować 80% w ciągu godziny - np podczas przerwy na obiad - i wtedy ma sumarycznie ze 175km - to już konkretna ilość.
A kupno e-bike za kilka tysięcy jest sensowne tylko na krótkie dojazdy do pracy -to tak jakby ktoś kupił Sandero z najsłabszym silnikiem w wersji podstawowej by jeździć 3 x w tygodniu na trasie warszawa - Madryt.
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2017-08-29, 07:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-08-29, 07:58   

Jak ktoś kojarzy czym jest Strava to wie, że rywalizuje się tam między innymi na "segmentach" - ustanowionych odcinkach drogi np. na podjazdach itp.
Na kilku w moich okolicach, ktoś wyśrubował rekordy nie do pobicia - zgadnijcie na czym to zrobił ;-)
Prawdziwy rowerzysta nie zbruka się elektrykiem - to tak jakby chwalić się zdobyciem jakiegoś szczytu poprzez wjechanie na niego kolejką ;-)
_________________
enjoy the silence
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne