Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2019-03-07, 17:42
Tapicerka Lodgy Outdoor
Autor Wiadomość
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-09-10, 21:38   Tapicerka Lodgy Outdoor

Hej,

Przymierzam się do zakupu Lodgy i chyba wybiorę wersję Outdoor.
Niepokoi mnie jednak tapicerka, która ma wstawki wyglądające jak skórzane, w tym całe zagłówki. Wygląda nawet fajnie, ale...
Nie jestem pewien, czy jest to skaj/eko-skóra czy skóra naturalna. Przy tej cenie samochodu raczej nie spodziewam się skóry, ale rozpoznać tego na 100% nie potrafię.

Czy wiecie z czego faktycznie zrobiona jest ta tapicerka?

I pytanie zasadnicze: Czy jest możliwe zamówienie Outdoora z tapicerką taką jak w Laureate?


Pozdrawiam,
Szymon
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-10, 21:51   

Z wyjątkiem opcjonalnej tapicerki skórzanej w żadnej dacii nie ma możliwości wyboru innego rodzaju pokrycia foteli niż to przypisane do danej wersji.
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-11, 08:14   

A ogólnie tapicerka w Dacii to niestety jedno z tych (dla mnie w sumie niewielu) miejsc, gdzie bardzo widać i czuć taniość marki.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-09-13, 21:46   

A zapytam jeszcze. Od jak dawna Dacia stosuje w linii Stepway tą tapicerkę ze wstawkami z ekoskóry? Ile lat ta "skórka" wytrzymuje bez pękania?

Teść straszy mnie, że "popęka za rok, dwa, a najpewniej zaraz po gwarancji". Dobrze, że już chociaż przestał się upierać na zakup używki od turka co do meczetu tylko jeździł w Berlinie...
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-14, 08:12   

To jest tapicerka typowa dla serii "outdoor" lub "celebration" (poza Polską), czyli pojawiła się pewnie dopiero w końcu 2016 roku a praktycznie dopiero w tym roku. W przypadku zwykłych "stepway" tapicerka jest inna. Też się na to nabrałem, bo wydawało mi się, że Stepway Outdoor ma tapicerkę z materiałów identycznych jak w zwykłej wersji Stepway, różniących się jedynie kolorem materiałów i kolorem nici. Ja też czekam na zamówionego "outdoora", ale żadnymi wstawkami się nie martwię. Wstawki są minimalne i nie ma ich centralnie pod tyłkiem. Czort wie co to za materiał, bo nigdzie nie ma żadnego info o ekoskórze w tej wersji. Dacia ma w opcji skórzaną tapicerkę (skóra łączona z ekoskórą) i wydaje mi się, że te wstawki mogą być właśnie z tej samej ekoskóry. Należałoby więc pytać kogoś, kto ma od dawna tą wersję całkowicie skórzaną- byłoby bardziej miarodajne.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2017-09-14, 13:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2017-09-15, 21:43   

SWilk napisał/a:
Ile lat ta "skórka" wytrzymuje bez pękania?

Teść straszy mnie, że "popęka za rok, dwa, a najpewniej zaraz po gwarancji".


Zapewne ma rację. Ja kupiłem megankę z półskórami i w wieku 4,5 roku oraz 85tys. przebiegu ta ekoskóra była popękana na boczkach siedzenia. Na zagłówkach gdzie nie ma aż takich obciążeń, na drzwiach jest ok, na fotelu z przodu jest popękana, z tyłu fotela jest ok. Jakieś cudo to to nie jest ale za tę cenę... jest chyba ok. W mazdach jest gorzej. Zawsze możesz sobie zrobić obszycie wnętrza w porządnej skórze :mrgreen:
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-09-16, 20:56   

Mniej więcej do tego wniosku doszedłem. Jak się fotele za parę lat zuzyją, to dam do tapicera, żeby tę skaję wymienił. W innym wątku pisałem, że zdecydowałem się na Outdoor. Obecnie czekam na oferty.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne