Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
dobry wieczor
Autor Wiadomość
Dyziek 



Marka: Cytryna i Helmut
Model: inny
Silnik: benzyna i ropniak
Rocznik: inny
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 437
Skąd: Wawa
Wysłany: 2017-09-10, 20:18   

odgrzewam odgrzewanego kotleta

Nieco ostatnio się pozmieniało. C3 nadal jest, ale nie o tym mowa.
W ciągu ostatniego roku przetrenowałem 2 kolejne auta i o tym chciałbym się tak co nieco z Wami podzielić.

Peugeot 308 allure, krotki, 1.6HDI, 120 kuni. Przejechałem ok 5 tkm.
Ciasny i krótki. Dobrze się prowadzi, co nic nie trzeszczy. Tablet raczej nie dla mnie, irytował mnie jego mechanizm wygaszania - trzeba się naklikać. Przy prędkościach autostradowych 'wyższych' silnik oszczędny nie jest.
W firmie nie narzekają na awaryjność. Tankujesz i lejesz. Turlałem się nim przez miesiąc...

C4GP, Shine, 2.0 HDI 150 KM, model 7 miejscowy, manual. Przejechałem nim już ok 19 tkm od gwiazdki 2016...
Silnik bardzo dobry, naprawdę dobrze dobrany do auta. Relatywnie cicho. Średnia z pierwszych 10tkm: 6.4 l/100km, przy czym po autostradzie śmigałem 140 non-stop (czasem w Niemczech i więcej, zazwyczaj do 180, powyżej tej prędkości zaczyna lekko myszkowac na drodze).
Przy wyjeździe na wakacje, z 4 rowerami na dachu (ogr. do 120 km/h) + zapakowany po uszy miałem średnią z 3tkm = 7,4 l/100 km.
Porównywałem wskazania kompa z wyliczeniami przy dystrybutorze. Wskazania rozjeżdżały mi się dopieo w wartościach setnych. Dla mnie ok.
Miejsca dla rodziny 2+2 wręcz idelanie. Gdy rozstawiłem 3ci rząd siedzeń, wchodzą dwa foteliki bez problemu. Sam też mogę usiąść w 3cim rzędzie (mam 185 cm wzrostu), ale musze przesunać fotele w 2 rzędzie maksymalnie do przodu + liczyć się z tym, że łbem dotykam do sufitu :evil:
Wyjazd do CRO (4 rowery, namiot 6os, stoliki, szafka, 4y krzesełka, kibelek turystyczny, ubrania, hamak, karimaty... bla bla bla... dało radę. Rowery na dachu + bagażnik zapchany...
Co przeszkadza...
1) Auto za jakieś 130 kPLN, ale 7 miejsc to jest tu na siłę. Lodgy lepiej administruje miejscem w 3cim rzędzie.
2) Adblue pod siedzeniami w 3cim rzędzie (LZA pisał o problemach, ja ich jeszcze nie miałem)
3) Nie ma aktualizacji map w abonamencie (w 508 jest...)
4) Wyłącz sobie LCD (są 2, da się tylko niższy) i zmień głośność radia... Ekran się włącza. Cholera z nim...
4) Pomimo tego, że górne LCD da się personalizować, to nie mogę ustawić sobie takich danych, jakie ja chcę.
5) Zamykanie klapy nogą działa jak chce... Zazwyczaj masz 50% szans, ze się zamknie, ale 100% na otwarcie (!?!)
6) Laweta już raz była. Zawinił przegląd zerowy - wystrzeliła mi blaszka sprężnynowa trzymająca klocki. Auto miało 6 miesięcy...
7) USB w dupiastym miejscu - trzaśnij klapką od schowka, włączy się muzuka z USB, jeśli masz wpięty klucz.
8) księgowi schowali system mocowania siatki grodziowej. Trzeba w ASO kupić siatkę z SZABLONAMI do cięcia podsufitki i mocowania plastików maskujących. Vive la France :evil: :evil: :evil:

Co mi się podoba
1) miejsce dla rodziny 2+2
2) silnik
3) spalanie
4) przednia szyba - ta widoczność jest bajerancka
5) nie kradną
6) dobrze wyposażony i z dobrą navi
7) wysuwany podnóżek dla pasażera
8) indywidualne fotele w 2 rzędzie, z regulowanym wysunięciem i pochyleniem
9) wygodne fotele z przodu
10) sprawna klima, nawiewy w słupach B dla 2 rzędu i w suficie dla 3go
11) kamera cofania jest ok nawet wieczorem
12) żona jest zakochana w automatycznym parkowaniu

Auto jest znakomite na holownik do przyczepy kempingowej.
Ogólnie? Jeśli bierzesz 2.0 HDI, to zdecydowanie polecam. Świetne auto. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Dyziek 2017-09-10, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-10, 21:26   

Wielkie dzięki, jako miłośnik 7-osobówek przeczytałem z zainteresowaniem - i z zadowoleniem, bo bardzo lubię "cytrynki", a C4(G)P od początku bardzo mi się podobało, zwłaszcza właśnie dzięki temu tak rzadkiemu współcześnie mega-przeszkleniu.


Dyziek napisał/a:
księgowi schowali system mocowania siatki grodziowej. Trzeba w ASO kupić siatkę z SZABLONAMI do cięcia podsufitki i mocowania plastików maskujących. Vive la France

Tym razem to nie księgowi, tylko sami klienci - firmowi mają kratki, a większość indywidualnych nie używa siatek, więc dziury w suficie są dla nich zbędne i brzydkie...
 
Dyziek 



Marka: Cytryna i Helmut
Model: inny
Silnik: benzyna i ropniak
Rocznik: inny
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 437
Skąd: Wawa
Wysłany: 2017-09-10, 22:46   

Hej,
model przedliftowy miał to normalnie, ten po lifcie już nie :(
Generalnie, to niestety to już nie jest 'creative technology', ale nadal jest to bardzo dobry samochód
Ostatnio zmieniony przez Dyziek 2017-09-10, 22:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-10, 23:19   

Obecnie technologia nie jest sexy, liczy się tylko "creative marketing"...
 
Rezysstor 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 sce
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Lip 2017
Posty: 86
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2017-09-11, 01:08   

laisar napisał/a:
Obecnie technologia nie jest sexy, liczy się tylko "creative marketing"...


Cytryny są zawsze sexi, wystarczy popatrzyć na depilację na klapie - wiele kobitek tak ma :)
To doskonale oddaje klimat, z jakim Citroen Polska podchodzi do klienta - jest to ostry sex, a nawet pie*dolenie go na całego :(
 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2017-09-12, 10:00   

No ja patrzyłem na wersję przedliftową jak szukałem auta i w sumie, to gdybyśmy jakoś nie trafili na Dacię (przypadkiem), którą omijaliśmy szerokim łukiem, to byśmy chyba takim jeździli.

A ta szyba przednia idzie wysoko, powiedz mi, czy nie masz problemów ze słońcem padającym na Ciebie w czasie jazdy?
_________________
Moja galeria
Ostatnio zmieniony przez michele 2017-09-12, 10:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-09-12, 10:04   

Tam są przesuwane specjalne daszki by zasłonić słońce. ;-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
Dyziek 



Marka: Cytryna i Helmut
Model: inny
Silnik: benzyna i ropniak
Rocznik: inny
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 437
Skąd: Wawa
Wysłany: 2017-09-17, 08:36   

Są daszki, zgadza się. Szyba na każdym, kto nie przywykł do C4P / C4GP, robi piorunujące wrażenie :)
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-09-17, 08:55   

w DS4 też jest takowa sięgająca połowy dachu - i w pochmurny dzień to całkiem fajny wynalazek
 
Dyziek 



Marka: Cytryna i Helmut
Model: inny
Silnik: benzyna i ropniak
Rocznik: inny
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 437
Skąd: Wawa
Wysłany: 2017-12-10, 17:43   

{tytułem wspomnienej wyżej awaryjności P308}

Ostatnio się dowiedziałem, że 3 albo 4 modele tych 308 miały problemy z silnikami przy przebiegach 30-80 kkm
Ostatnio zmieniony przez Dyziek 2017-12-10, 17:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne