Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Mycie auta / wosk / kosmetyka
Autor Wiadomość
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-02, 20:43   

Ręczne mycie to najlepsze mycie. Ja płuczę tylko wodą pod ciśnieniem, a później wiaderko z szamponem odpowiednim dla wosku, rękawica i jazda :-D .
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3695
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-10-03, 07:17   Re: Mycie Dacii - tylko z wiaderkiem?!?

Wojciech_B napisał/a:
A ja mam, rozumiecie, taką oto zagwozdkę:

W instrukcji obsługi Dacii Sandero wyraźnie napisano, by w przypadku lakieru matowego (czyli, jak rozumiem, nie-metalizowanego) nie zaleca się, a nawet odradza, korzystanie z myjni automatycznych oraz używanie dysz z wysokim ciśnieniem. Czyli, jak rozumiem, z myjnie automatycznej korzystać nie mogę bo nie mogę, a z myjni ręcznej korzystać nie mogę, bo przecież dysze w takich myjniach też działają, po naciśnięciu spustu, pod wysokim ciśnieniem.

Czyli, co, pozostaje wiaderko z wodą z szamponem i szczotka?

Jakie macie (użytkownicy Dacii z lakierem matowym/akrylowym) doświadczenia dotyczące mycia Waszych samochodów, bo już niedługo będę musiał się tym zająć, bo samochód zaczyna już obrastać kurzem, błotem i innymi zanieczyszczeniami?


Dzięki wielkie

Wojtek
Warszawa

Automatyczna myjnia to nie tylko dysze pod ciśnieniem, ale i wirujące szczotki czasem mogą zarysować lakier.
Najlepiej to myjnia ręczna, jest czasochłonna, ale bezpieczna. ;-)
Warto dobrze nawoskować to kurze będą rzadziej osiadać na karoserii, wystarczy spłukać wodą z szaucha i jest czysty.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
Ostatnio zmieniony przez route2000 2017-10-03, 07:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-10-03, 07:36   

Jako, że już nie mam możliwości mycia na przysłowiowym ogródku to wziąłem się na sposób i kupiłem takie składane silikonowe wiaderko. Jadę sobie na mało uczęszczaną myjnię i najpierw wstępnie spłukuje cały bród z karoserii i następnie nalewam sobie z dyszy wodę z detergentem do wiaderka i na spokojnie myję samochód zabraną ze sobą gąbką lub szczotką. Potem to spłukuje od razu woskiem i za 5 zł mam czyściutkie autko. W między czasie progi i wnęki się ogarnie i jest cacy ;)
_________________
enjoy the silence
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2017-10-03, 07:45   

U mnie wszystko zależy od czasu i chęci - jak są to myję na ogródku, mięciutką szczotką i mogę go tak głaskać 3 godziny. Jak czasu i chęci nie ma to jadę na myjnię bezdotykową (chociaż i tak wybieram takie, które mają szczotki, bo samą dyszą to nie mycie) i 15 minut mam po robocie - pełny program.


Dla osób, którym obca jest gwara lub nie uczą się języków - szlauch, o którym pisał route2000 to po polsku wąż ogrodowy :-D
_________________

 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2017-10-03, 08:28   

A ja mam miękką szczotkę, ale już mikrorysy widzę, chyba, że to efekt serwisu, gdzie myli auto to już 3 razy...

Ostatnio zastanawiałem się nad aktywną pianą. Myjkę ciśnieniową mam, więc do spłukania byłaby w sam raz...
_________________
Moja galeria
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-03, 09:52   Re: Mycie Dacii - tylko z wiaderkiem?!?

Wojciech_B napisał/a:
A ja mam, rozumiecie, taką oto zagwozdkę:
W instrukcji obsługi Dacii Sandero wyraźnie napisano, by w przypadku lakieru matowego (czyli, jak rozumiem, nie-metalizowanego) nie zaleca się, a nawet odradza, korzystanie z myjni automatycznych oraz używanie dysz z wysokim ciśnieniem.

Jestem bardziej niż pewien, że nie chodziło im o lakier niemetalizowany, lecz prawdziwy matowy- bez połysku. W takim przypadku rzeczywiście nie tak trudno zepsuć jego wygląd poprzez miejscowe "wybłyszczenie" a wszelkie rysy są też bardziej widoczne. Taki lakier nie jest w Dacii oferowany, ale instrukcja w wielu miejscach pisze na wyrost o różnych specjalnych opcjach.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2017-10-03, 12:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2017-10-03, 10:23   

Lakier w Daczce jest niestety bardzo delikatny i ten zwykły i metalizowany - raz oddałem na myjnię ręczną i od tej pory myję sam - porobili mi mikro-ryski.

Najpierw spłukuję wszystko dokładnie myjką, potem gąbka z wodą i szampon z woskiem, potem spłukuje i zbieram szmatą nadmiar wody, żeby się smugi nie porobiły.
 
piku 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM/1,3 TCe 130 KM
Rocznik: 2012/2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1358
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2017-10-04, 21:07   

pixa napisał/a:
Lakier w Daczce jest niestety bardzo delikatny i ten zwykły i metalizowany.


Takie było i moje pierwsze wrażenie. Jednak po kilku latach użytkowania, szargania auta po krzalu, często przyciętym, a więc z ostrymi końcami gałęzi, które solidnie drapały boki auta, uważam, że Duster ma dość solidny lakier (wersja metalizowana), który naprawdę dużo wytrzymuje.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4053
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-04, 23:38   

piku napisał/a:
Duster ma dość solidny lakier (wersja metalizowana), który naprawdę dużo wytrzymuje.

Pozole się nie zgodzić z tym stwierdzeniem do końca - krzaki( i to naprawde ostre /grube/twarde) wytrzymuje bez problemu ale klucza na parkingu niestety nie wytrzymał ( pewnie od jakiegoś posiadacza audika w tedeiku). I to jest jedyna rysa mimo wielu kilometrów po bezdrożach nie tylko krajowych .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Wojciech_B 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9 TCE
Rocznik: ---
Wersja: Sandero
Dołączył: 22 Kwi 2017
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-05, 00:01   Re: Mycie Dacii - tylko z wiaderkiem?!?

Dymek napisał/a:
Wojciech_B napisał/a:
A ja mam, rozumiecie, taką oto zagwozdkę:
W instrukcji obsługi Dacii Sandero wyraźnie napisano, by w przypadku lakieru matowego (czyli, jak rozumiem, nie-metalizowanego) nie zaleca się, a nawet odradza, korzystanie z myjni automatycznych oraz używanie dysz z wysokim ciśnieniem.

Jestem bardziej niż pewien, że nie chodziło im o lakier niemetalizowany, lecz prawdziwy matowy- bez połysku. W takim przypadku rzeczywiście nie tak trudno zepsuć jego wygląd poprzez miejscowe "wybłyszczenie" a wszelkie rysy są też bardziej widoczne. Taki lakier nie jest w Dacii oferowany, ale instrukcja w wielu miejscach pisze na wyrost o różnych specjalnych opcjach.


Tak, i Kolega miał rację. :-) Wiedziony ciekawością, zadzwoniłem dziś do warsztatu blacharsko-lakierniczego i wyłuszczyłem sprawę, mówiąc, że mam lakier akrylowy. Na co oni potwierdzili, że lakier akrylowy NIE RÓWNA się matowy, że matowy to może z kilka razy widzieli na audikach czy mercedesach, że jedyna różnica jest taka, że w tym zwykłym akrylowym nie ma wmieszanych mikrocząsteczek aluminiowych i to wsio i że wprawdzie myjni automatycznej by nie polecali, to na ręcznej, przy zachowaniu ostrożności, da się zupełnie spokojnie samochód myć. Tak że ten tego... ;-)

Pozdrawiam

Wojtek
Warszawa
 
quartzu 


Marka: Chyba
Model: Lodgy 1.5 dCi
Silnik: będzie
Dołączył: 04 Paź 2017
Posty: 86
Skąd: Warmia
Wysłany: 2017-10-05, 09:25   

No to nie jest aż takie proste. Akrylowy to w jednym kolor i ostateczna warstwa. W metalikach masz bazę z kolorem, na to jest kładziony lakier bezbarwny. Akrylowy. Ja bym się bardziej skupił na tym, że obecnie to lakiery wodne.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-10-05, 11:47   

zwykły,akrylowy czyli tzw baza też ma na wierzchu warstwę bezbarwnego lakieru
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2017-10-05, 11:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
quartzu 


Marka: Chyba
Model: Lodgy 1.5 dCi
Silnik: będzie
Dołączył: 04 Paź 2017
Posty: 86
Skąd: Warmia
Wysłany: 2017-10-05, 21:25   

Niekoniecznie. Może mieć ale nie musi. Co bardzo łatwo sprawdzić za pomocą lekko ściernej pasty czy mleczka i czystej, białej szmatki. ;-) Metaliki i perły koniecznie muszą mieć klar jako wierzchnią warstwę.
 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2017-10-06, 06:54   

Wczoraj byłem w serwisie i powiedział mi, że trzeba używać materiałów delikatnych, jak ma auto posłużyć, to niestety na żadnym lakierze nie jeździć na myjnie oraz korzystać piany aktywnej i myjki pod wysokim ciśnieniem, bo niestety, ale lakiery w renault, dacii niszczą się i po czasie trzeba je naprawiać.
_________________
Moja galeria
 
piku 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM/1,3 TCe 130 KM
Rocznik: 2012/2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1358
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2017-10-06, 07:48   

michele napisał/a:
lakiery w renault, dacii niszczą się i po czasie trzeba je naprawiać.


Muszę przyznać, że lakiery w Skodach Octaviach sprawiały mi znacznie więcej kłopotów niż lakier w Dacii Duster. Tj. podczas kilku lat użytkowania każdej z Octavii musiałem naprawiać lakier, gdyż powstawały problemy - odpadał, wycierał się pod uszczelkami itd. Natomiast muszę przyznać, że Skoda wszystko robiła bez problemów na gwarancji, a nawet jakiś czas po gwarancji (tj. gwarancja na lakier była na 6 lat, a na perforację na bodaj 10 czy 12, a usterka została wykryta w 7. roku eksploatacji) auta pomalowano w ramach gwarancji klapę silnika, która rdzewiała od spodu.
 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2017-10-06, 14:03   

No ja nie mam doświadczenia, z różnymi autami. To jest pierwsze z salonu i chciałbym aby posłużyło mi z 10 lat :mrgreen: i jakoś fajnie po tym czasie wyglądało.
_________________
Moja galeria
 
rysiek223
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-18, 17:39   Wosk jaki polecacie?

Jak w temacie zamierzam zawoskować moją sanderkę, jaki wosk polecacie bo są różne cenowo też od 20zł do 180zł. Chcę kupić dobry wosk, znalazłem coś takiego SOFT99 Fusso Coat ale są też inne proszę o Wasze opinie w tym temacie.
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 922
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2017-10-18, 17:50   

Polecam FINISH KARE 1000P. Dużo, tani, bardzo trwały i się błyszczy. Sławny Collinite 476 oczywiście też jest fajny, ale jest dużo droższy (mniejsze opakowanie w tej samej cenie).
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-18, 18:38   

Ja polecam Colli 476s, droższy ale starczy na całe życie. Jest chyba naturalny w przeciwieństwie do Finish Kare.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-10-18, 18:47   

jeśli efekt ma się utrzymać dłużej to jakiś twardy wosk - np Proton K2 zawierający (podobno :-) )carnaubę. Koszt poniżej 50 zł. Albo jakiś inny twardy, długo używałem Castrol Vax. Trzeba się trochę napracować, jak to przy twardym wosku. Jeśli nie chce ci się długo walczyć z polerowaniem to np Turtle Wax Premium Plus PTFE wosk z teflonem - nieco ponad 20 zł. O wiele łatwiej się używa i poleruje
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2017-10-18, 18:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
quartzu 


Marka: Chyba
Model: Lodgy 1.5 dCi
Silnik: będzie
Dołączył: 04 Paź 2017
Posty: 86
Skąd: Warmia
Wysłany: 2017-10-18, 18:53   

A w te ceramiczne powłoki ktoś się z Was bawił? Problem w woskami to jest taki, że dobry jest upierdliwy w aplikacji i polerowaniu. A te co nie wymagają większego wkładu przy aplikacji to się świecą jeden dzień i przed niczym nie chronią. :mrgreen:
 
waldek72 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate2
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 279
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-10-18, 21:45   

ja polecam spectrum firmy k2. Wosk w sprayu. Bardzo przyjemnie się go nakłada i efekt jest zadowalający.
 
hwasiele 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 16V LPG
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-23, 10:37   Re: Wosk jaki polecacie?

rysiek223 napisał/a:
Jak w temacie zamierzam zawoskować moją sanderkę, jaki wosk polecacie bo są różne cenowo też od 20zł do 180zł. Chcę kupić dobry wosk, znalazłem coś takiego SOFT99 Fusso Coat ale są też inne proszę o Wasze opinie w tym temacie.


W swojej cenie jest to jeden znajlepszych wosków.
Tylko musisz odpowiednio przygotować samochód, inaczej możesz kupić wosk za 1000 monet i nic to nie da. Wszystkie etapy mycia, odsmolenie, metale, piana, glinka, cealner, glinka i efekt na pewno będzie zadowalający :) U mnie lustereczko wychodzi.
 
hwasiele 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 16V LPG
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-23, 10:39   

quartzu napisał/a:
A w te ceramiczne powłoki ktoś się z Was bawił? Problem w woskami to jest taki, że dobry jest upierdliwy w aplikacji i polerowaniu. A te co nie wymagają większego wkładu przy aplikacji to się świecą jeden dzień i przed niczym nie chronią. :mrgreen:

Możesz położyć powłokę, ale o nią też musisz dbać co 6 miesięcy kolejna warstwa, nie możesz każdą chemią myć np na myjni pod domem.
 
daciaa12
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-09, 12:20   Preparaty do czyszczenia tapicerki, dywaników

Witam wszystkich,
Szukam czegoś do czyszczenia samochodu w środku, zarówno do plastików brudnych od butów, jak i dywaników i tapicerki.
Czego używacie u siebie?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne