Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-11-15, 23:57
Zakup opon w ASO.
Autor Wiadomość
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-19, 22:54   

Kubuch napisał/a:
klikam "kup teraz", następnego dnia kurier przywozi opony a kolejnego jadę do wulkanizacji ulicę obok domu i wymieniam

Pozwolę sobie nie uwierzyć że wystarczył Ci jeden klik na stronie w internecie i nic więcej nie robiłeś . I następnego dnia miałeś samochód "obuty"? :mrgreen:
Opisz każdy swój krok oraz o ile łączny koszt był większy od moich 112 zł oraz wykonanych 20 telefonów ?
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Kubuch 


Marka: Volkswagen / Skoda
Model: Golf 7FL / Octavia 3FL
Silnik: 1,4 TSi / 1,0 TSi
Rocznik: 2017 / 2017
Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 340
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-11-20, 09:32   

Koszt w granicach 1200 zł ale nie o koszty mi chodzi a o to ile zachodu z tym ASO ;) Wierzyć mi nie musisz ale kilkukrotnie kupowałem opony w internecie (Oponeo i Motoricus) i nigdy nie było komplikacji i nie musiałem dzwonić. Zawsze taki sam schemat - zakup -> przesyłka -> przekładka.
_________________

 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-20, 09:55   

jas-pik- ale cały czas bazujesz na tym, że miałeś kupon a rozważając cenę jaką zapłaciłeś z użyciem kuponu, cała dyskusja nie ma żadnego sensu- cena była bezkonkurencyjna i nie o to nam chodzi żeby ten fakt obalić. Załóżmy jednak, że nie mamy kuponu i wtedy porównujemy ceny i komfort całego procesu od zakupu do montażu.
Czytam ofertę Dacii i widzę, że za konkretne, interesujące mnie opony np. Nokian 205/55/R16 91H zapłacę więcej lub tyle samo niż gdzie indziej. To mi wystarczy- kupuję gdzie indziej na pewniaka, nie będę wydzwaniał po dealerach żeby spytać czy aby cena jest taka a nie inna i żeby się dowiedzieć, że "oni nie słyszeli jeszcze o ofercie, nie mają jeszcze opon, nie mają już opon, mają opony inne niż w ofercie".
Ja osobiście nie cierpię załatwiać nic "na gębę" a przez to nienawidzę telefonów, nawet pojedynczych a jak słyszę o 20 telefonach w celu załatwienia jednej prostej sprawy, to wymiękam. Nie wiem, może kiedyś było inaczej, ale proces zakupu opon na Oponeo w moim przypadku zawsze wyglądał następująco a sam proces zakupu trwał kilka minut:
-wybieram opony, sprawdzam który rocznik;
-klikam x4 i zatwierdzam;
-na stronie oponeo wybieram ze współpracujących z oponeo warsztatów, najbardziej mi odpowiedni i od razu wyświetla mi się kalendarz wolnych terminów, w których będzie możliwy montaż, transport opon jest gratis;
-wybieram datę i godzinę montażu i zatwierdzam zakup;
-mogę zrobić przelew od razu on-line za opony, ale zwykle wybieram płatność za całość po montażu;
-dostaję maila z potwierdzeniem wszystkiego;
-następnego dnia dostaję maila, że opony są już w wybranym warsztacie i że zapraszają na montaż w umówionym terminie;
-niezależnie dostaję maila z warsztatu z potwierdzeniem terminu montażu;
-w dniu montażu dostaję maila, żebym przypadkiem nie zapomniał o wizycie;
-jadę na umówioną godzinę (wybrałem warsztat po drodze z pracy i taką godzinę aby załatwić to wracając do domu), wymieniają oponki, sprawdzam czy wszystko się zgadza i płacę w jednym miejscu za opony i wymianę/ opcjonalnie za przechowanie opon i to wszystko.
Telefonów ZERO, upominania się o cokolwiek zero. Nigdy żadnych zgrzytów w powyższym procesie nie miałem. Nikt do samochodu mi nie wsiada, jak w ASO- wjeżdżam od razu na wolne stanowisko przy którym leżą opony dla mnie, zdjęte opony również miałem zapakowane w woreczki ale ostatnio zostawiam na przechowaniu więc nawet ich nie dotykam. Nikt nigdy nie traktował mnie gorzej (Warszawa), mimo że podjeżdżałem jedynie Tico a potem Matizem. Fakt- procedurę przetrenowałem raptem ze 4 razy i może kiedyś się wreszcie zawiodę, nie wykluczam.

jas_pik napisał/a:
Dymek napisał/a:
Wynika z tego, że normalny klient widząc w ofercie oponę "X" powinien uparcie dopytywać sprzedawcę, czy aby się nie pomylił i może jednak chodzi o oponę "Y"...

Jesli podejmuję jakąś decyzję zakupową opierając się na informacjach reklamowych Zawsze staram się otrzymać to co było w ofercie reklamowej - to ja jestem na wygranej pozycji bo mam pieniądze a sprzedawcy na nie czekają :) . Nie działam na korzyść sprzedającego ale na swoją :)

Nie rozumiemy się... Chodziło o to, że w ofertach Dacii (przynajmniej tych, które są obecnie widoczne) nie ma oznaczeń D3 czy D4, lecz stoi jak byk opona NOKIAN w Twoim rozmiarze, z indeksem nośności 88T. Opony D4 mają zwykle 92T, więc już musisz dzwonić i pytać co tak naprawdę dostaniesz. Chyba, że miałeś inną ofertę niż ta widoczna dla wszystkich.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2017-11-20, 10:40, w całości zmieniany 5 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-20, 11:12   

Gratuluję super oponiarzy w Twoim mieście :) To rzeczywiście wygląda dużo lepiej niż w Warszawie.
Co do moich telefonów wyjaśnienie .jest prościutkie i sprawa byłaby szybko załatwiona to :
- Ze względu na kupon - mogłem zrealizować wyłącznie w jednym ASO
- Z oferty "Akcja Zima" od razu dostępne były opony Barum , i nic bym nie dopłacał , a pewnie jeszcze by chlapacze założyli- w tym momencie sprawa zakończyła by się jednym telefonem wraz z uzgodnieniem montażu w ciągu tej pierwszej rozmowy i sprawa by była zakończona.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-04, 12:54   

Finalnie przy odbiorze nowej Dacii skorzystałem z oferty dealera. Ale tylko dlatego, bo chciałem wyjechać już na zimówkach. Wybrałem Dębicę (bardzo dobrze wspominam Frigo2) której cena w Dacii jest korzystna w porównaniu do np. Oponeo. Gdybym chciał Nokiany w rozmiarze 205/55/R16 byłbym zmuszony do ich zakupu gdzie indziej, bo po pierwsze- wysoka cena w tej promocji (326zł), po drugie- aktualnie niedostępne. Nie podważam oczywiście cudownych i nadprzyrodzonych właściwości opon firmy Nokian, ale wiem czego się spodziewać po Frigo2 i bardzo odpowiadają mi jej zalety w głębszym śniegu oraz błocie na drogach gruntowych, po których często jeżdżę.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2017-12-04, 15:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
CzarnY 


Marka: Dacia
Model: Lodgy + Logan
Silnik: 1,6 SCe LPG + 1,0 Sce LPG
Rocznik: 2017 +2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 247
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-12-04, 13:21   

Zdecydowanie bardziej wolałbym zamówić z oponeo nokiany z dostawą do aso i niech tam tylko zamontują...
_________________
3 szt => Dacia Lodgy 1,6 SCE + LPG
5 szt =>Dacia Logan 1,0 SCE + LPG
1 szt=> Dacia Logan Stepway 1,0 TCE + LPG
1 szt =>Dacia Sandero'09 1,6 MPI + LPG

Tanie muły robocze :)
 
goswee 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 16V 73 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-12-04, 16:29   

W pewnych warunkach Dębica Frigo 2 Jest niezastąpiona
_________________
Dacia Logan MCV 2 FL, 1.2 16v
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2017-12-04, 16:31   

Tym warunkiem jest brak funduszy na coś lepszego ;-) Miałem Frigo 2 i więcej nie kupię - w 3 sezonie użytkowania zrobiły się tak śliskie, że pomimo połowy bieżnika poszły do kosza.
 
sasio 


Marka: Renault
Model: Clio IV F2
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 163
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2017-12-04, 19:58   

Powiem Wam tak.
Obecnie Renault / Dacia ma fajna oferte.
Za 309zł / szt Uniroyal 195/55/16.
Na Allegro drożej :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne