Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-12-05, 22:42
Pożegnanie Logana / Scenic czy Megane ?
Autor Wiadomość
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-05, 20:11   Pożegnanie Logana / Scenic czy Megane ?

przyszła pora po niecałym roku pożegnać się z Loganem

przebieg prawie 70 000 km, zdecydowałem sprzedać dealerowi i wziąć w leasing...no właśnie

mam do wyboru mało używane: Scenic i Megane (wersja III po lifcie) - Scenic jest droższy od Megane o 8000 brutto

oba 1.5 dCi 110 KM, czyli silnik który znam doskonale z Lodgy i absolutnie się go nie boję

zgaduję że z racji bryły Scenic będzie palił więcej na autostradzie niż Megane (a ja głównie autostradami te kilometry robię w trójkącie Wrocław - Warszawa - Gdańsk); osobiste odczucia mam też takie że Scenic jest bardziej bajerancki może (wyświetlacz itp), ale siedzenie chyba trochę mniej wygodne i jak się nie ma dzieci a jedynie trzeba wozić siebie i pasażerów z blablacar to Megane jest absolutnie wystarczający

wiem że to forum Dacii, ale to w końcu blisko Renault ;) więc może ktoś ma doświadczenia z tymi modelami
 
goswee 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 16V 73 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-12-05, 20:38   

Liczysz ta niewielka roznice w spalaniu, a sprzedajesz roczne auto, czyli tak na prawde nie zalezy ci na pieniadzach... Ilosc kasy jaka stracisz na zamianie bedzie sie zwracac latami przy dieslu.
Roznica bedzie raczej maerginalna.
Porownywanie meganki i scenika jest trudne.
Jak nie potrzebne ci scenik z powodu rozmiarow, to wez megan.
Jak potrzebujesz duzego samochodu, to wez scenik.
_________________
Dacia Logan MCV 2 FL, 1.2 16v
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-12-05, 20:53   

Na takie "kółka" brałbym Megane. Jeśli jeszcze jest to kombi ( bo nie piszesz w jakiej budzie ) to tym bardziej bym się nie zastanawiał.
 
BogdanK 



Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2005
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 326
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-12-05, 21:01   

Zdecydowanie Megane III (Scenic III jest OK, ale jego eksploatacja może zszarpać Ci nerwy, co chwilę jakieś komunikaty o usterkach lub coś nie działa jak powinno).
Ostatnio zmieniony przez BogdanK 2017-12-05, 21:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
franius 



Marka: Dacia
Model: Logan II
Silnik: 0.9 TCe Easy-R
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 246
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-12-05, 21:10   

To co mnie zdziwiło w megane sedan to:
- bardzo niski sufit z tylu - tylko dla osób 175 cm max. Powyżej kark na wybojach złamany
- bardzo mało miejsca na nogi z tylu. Nisko osadzony fotel i buty ledwo się tam wciskają. Szyna od fotela blokuje jedna nogę

Po za tym auto super, jednak biorąc powyższe to raczej nie do wożenia dorosłych pasażerów. Może wersja kombi i hatchback nie posiada tego problemu - warto sprawdzić samemu.
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-05, 21:24   

auto ktore u mnie wchodzi w grę to hatchback - sprawdzałem i moim zdaniem ilosc miejsca dla pasażerów z tyłu jest porównywalna z ta w Loganie MCV; zreszta Megane choc sprzed liftu troche zdazylem poznac bo jak w 2012 tydzień po odbiorze auta z salonu kobieta wjechala mi w tylek nowej Lodgy to przez miesiac jezdzilem zastepczym Megane (tyle ze wersja 90 KM)i zrobilem nim cos kolo 5000 km - natomiast nie znam kompletnie Scenica



franius napisał/a:
To co mnie zdziwiło w megane sedan to:
- bardzo niski sufit z tylu - tylko dla osób 175 cm max. Powyżej kark na wybojach złamany
- bardzo mało miejsca na nogi z tylu. Nisko osadzony fotel i buty ledwo się tam wciskają. Szyna od fotela blokuje jedna nogę

Po za tym auto super, jednak biorąc powyższe to raczej nie do wożenia dorosłych pasażerów. Może wersja kombi i hatchback nie posiada tego problemu - warto sprawdzić samemu.
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-05, 21:30   

prowadze działalność gospodarczą i te rachunki wygladaja nieco inaczej - oczywiscie moglem od razu kupic nowe Megane w salonie zamiast Logana, natomiast "strata" bylaby porownywalna uwzgledniajac roznice w cenie; nie wchodzac w szczegoly nie "trace" ogromnych pieniedzy, o tyle o ile kazdy cos traci wskutek spadku wartosci auta w czasie eksploatacji - u mnie bardzo intensywnej, bo na poziomie 70-80 000 km rocznie


goswee napisał/a:
Liczysz ta niewielka roznice w spalaniu, a sprzedajesz roczne auto, czyli tak na prawde nie zalezy ci na pieniadzach... Ilosc kasy jaka stracisz na zamianie bedzie sie zwracac latami przy dieslu.
Roznica bedzie raczej maerginalna.
Porownywanie meganki i scenika jest trudne.
Jak nie potrzebne ci scenik z powodu rozmiarow, to wez megan.
Jak potrzebujesz duzego samochodu, to wez scenik.
 
goswee 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 16V 73 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-12-05, 21:53   

Co za roznica czy prywatnie czy na firme czy na dzialanosc - pieniadz jest pieniadz. Jak sie wyda to sie nie ma.
_________________
Dacia Logan MCV 2 FL, 1.2 16v
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-05, 22:48   

Marckok napisał/a:
[Scenic ma] siedzenie chyba trochę mniej wygodne

Skoro to właśnie niewygodne siedzenia w loganie są chyba głównym powodem zmiany, to w świetle powyższego raczej nie powinno być żadnego dylematu.

Nt samej meganki III pojawiło się już parę uwag na naszym forum: auto dość fajne, ale nie bez wad (subiektywnych, oczywiście) - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9731
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-05, 23:48   

niby tak, ale można wydawać pieniądze na auto i dzięki temu nie wydawać na podatki - to tak w dużym uproszczeniu ;)


goswee napisał/a:
Co za roznica czy prywatnie czy na firme czy na dzialanosc - pieniadz jest pieniadz. Jak sie wyda to sie nie ma.
 
Kubuch 


Marka: Volkswagen / Skoda
Model: Golf 7FL / Octavia 3FL
Silnik: 1,4 TSi / 1,0 TSi
Rocznik: 2017 / 2017
Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 340
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-12-06, 08:41   

Scenic to ponton - nie jest to auto do komfortowej podróży autostradą.
_________________

 
robk1 



Marka: Renault > Dacia
Model: Laguna > N Sandero Stepway
Silnik: 2.0 > 0.9
Rocznik: 2007 > 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 78
Skąd: PL
Wysłany: 2017-12-06, 08:42   

Jeśli jazda asfaltem dwie osoby, bez dużych bagaży na dłuższych trasach to mniejsze, jesli potrzebujesz jeździć z całą ferajną i do tego jakiś bagaż dla każdego to scenic, no i w scenicu siedzi się odrobinę wyzej.
_________________
Pozdrawiam
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-06, 09:14   

możesz rozwinąć tę myśl ? chodzi o wysokość auta ?


Kubuch napisał/a:
Scenic to ponton - nie jest to auto do komfortowej podróży autostradą.
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2017-12-06, 11:05   

Rozumiem, że chodzi o nowe Renault Scenic i Megane IV?
Wszystko zależy od Twoich preferencji - Megane ma bardziej sportowe usposobienie, jest niski, więc nisko się wsiada i nisko siedzi, robi wrażenie bardziej zwartego i dużo mniejszego, a więc też poręczniejszego. Scenic na długie trasy jest doskonałym wyborem - komfortowy i niemęczacy, dający poczucie dużej przestrzeni i jazdy sporo większym samochodem, co akurat jednym pasuje, a innym nie. Na pewno jego eksploatacja sumarycznie będzie droższa (nieco większe zużycie paliwa, większe, a więc i droższe opony itp.) i da mniej frajdy z samej jazdy, o ile jest Ci taka potrzebna. W Scenicu będzie też nieco głośniej i ma, IMO, nieco gorszą jakość wnętrza, ale większy bagażnik.
Ja osobiście wziąłbym Megana z lepszym wyposażeniem, dla zrównania ceny.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-06, 12:45   

funyo napisał/a:
chodzi o nowe Renault Scenic i Megane IV?

Nie:
Marckok napisał/a:
mam do wyboru mało używane: Scenic i Megane (wersja III po lifcie)
 
Kubuch 


Marka: Volkswagen / Skoda
Model: Golf 7FL / Octavia 3FL
Silnik: 1,4 TSi / 1,0 TSi
Rocznik: 2017 / 2017
Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 340
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-12-07, 22:29   

Marckok napisał/a:
możesz rozwinąć tę myśl ?

A co tu rozwijać? Wysoka buda + wysokie zawieszenie + wysoki profil opon = ponton. Ani to komfortowe bo od bujania robi się niedobrze ani ekonomiczne bo przez gabaryty dużo pali ani szybkie. Jak chcesz walić po 80 kkm rocznie autostradą weź Megane ;)
_________________

 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2017-12-07, 23:57   

laisar napisał/a:
funyo napisał/a:
chodzi o nowe Renault Scenic i Megane IV?

Nie:
Marckok napisał/a:
mam do wyboru mało używane: Scenic i Megane (wersja III po lifcie)

Właściwie to bez znaczenia, bo w III różnice są analogiczne, choć może bardziej odczuwalne w kwestii jakości i głośności (Scenic jest wyraźnie gorszy pod tym względem od Megane).
Miałem Scenica III 1.4 TCe i uważam, że był to krok wstecz w porównaniu z II (którego miałem wcześniej) - głośniejszy, gorzej wykonany i bardziej plastikowy. Do tego beznadziejna skrzynia 6b w manualu. Zdecydowanie wybrałbym Megane III. A jak jeszcze po lifcie, to bez dwóch zdań.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-12-08, 09:29   

To bierz Megane i tyle.... ;-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-08, 11:43   

Scenic odpadł - okazało się że podana cena to faktura VAT - marża więc leasing odpada

w międzyczasie uznałem że Megane bardziej przyda się w budzie kombi, i ponieważ jest taki z przebiegiem 25 kkm rocznik 2016 - to chyba się zdecyduję na niego; zrobione wczoraj kolejne 800 km Loganem (Wrocław - Warszawa - Gdańsk) utwierdziło mnie w decyzji o konieczności zmiany auta

wchodzi w grę jeszcze Peugeot 308, ale Megane znam od strony silnika - w końcu taki sam miałem w Lodgy i bez problemu zrobił 250 kkm (po czym zerwał się rozrząd - ale to już dealerowi po sprzedaży przeze mnie ;)
Ostatnio zmieniony przez Marckok 2017-12-08, 23:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-08, 15:48   

Meganka kombi przy takiej eksploatacji jaką ma Kolega na pewno będzie lepszym rozwiązaniem.
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-08, 19:18   

308 jest w wersji kombi czyli 308SW

wyposażenie podobne, cena też - Peugeot jest nieco tańszy, ale też ma większy przebieg (60 kkm wobec 20 kkm Megane)

z jednej strony Megane znam - kilkukrotnie używałem jako auta zastępczego, silnik znam doskonalne z Lodgy

z drugiej strony - mam już Peugeot Partnera, więc może dobrze byłoby mieć oba użytkowane auta z jednej stajni :)
Ostatnio zmieniony przez Marckok 2017-12-08, 23:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-12-09, 01:06   

A ta 308 to z jakim silnikiem ?
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2017-12-09, 10:29   

Jeśli chodzi o aktualny model 308, to, IMO, jest lepszym wyborem niż Megane. Peugeot jest lepiej wykończony, ma wyższą jakość tworzyw w kokpicie, jest też przestronniejszy i ma większy bagażnik w wersji kombi. Silnik 1.6 HDI jest też lepszym wyborem niż 1.5 dCI.
No i jeździsz aktualnym modelem ;-)
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-09, 14:20   

klamka zapadła - zdecydowałem się na Megane ale jednak hatchback, wersja po lifcie 1.5 dCi 110 KM

zdecydował argument finansowy - to auto jest tańsze od Megane kombi czy Peugeot 308 o około 20 tyś. brutto - a po spokojnym namyśle doszedłem do wniosku że w zupełności wystarczy do tego do czego jest teraz potrzebne na najbliższe 2-3 lata, zapewniając przy tym nieporównywalny z Loganem MCV komfort przy pokonywaniu długich tras

oczywiście ograniczeniem było branie pod uwagę jedynie samochodów używanych dostępnych w oficjalnej ofercie dealerskiej Renault / Peugeot

odnośnie 308: kierownica i zegary na pierwszy rzut oka ciekawe; na drugi - można dostać IMO zeza rozbieżnego jeżdżąc tym na codzień ; w Megane też bardziej podoba mi się podświetlenie

uważam też że Megane ma wygodniejszy fotel

z trzecią z rzędu Dacią rozstaję się bez żalu

na forum będę z ciekawości czasem zaglądał - zauważyłem że kilku dość aktywnych forumowiczów nie jeździ Daćkami ;)
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2017-12-10, 00:04   

Na pewno nie powinieneś czuć się zawiedziony wyborem (chyba że przez wzgląd na ew. awarie, które, mam nadzieję, Cię ominą), bo auto jest bardzo fajne i przyjemne w codziennej eksploatacji. Szerokości :-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne