Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-12-05, 15:32
Dowód rejestracyjny a LPG
Autor Wiadomość
matti123wp 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 05 Lis 2017
Posty: 77
Skąd: 64-010
Wysłany: 2017-12-05, 14:51   Dowód rejestracyjny a LPG

Zakupiona i zarejestrowana DD 1.6sce+LPG. We wniosku wpisane ze lpg. Na fakturze tak samo.
Po odbiorze dowody okazało się ze LPG nie wbite i przegląd na 3 lata. Przy odbiorze nie zauważone(odbierała żona). Co może grozić za to?
 
Piotrek721015 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 90 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 443
Skąd: ZGY
Wysłany: 2017-12-05, 15:20   Re: Dowód rejestracyjny a LPG

matti123wp napisał/a:
Co może grozić za to?

Zatrzymanie dowodu rejestracyjnego podczas kontroli drogowej.
 
grabarz_tg 


Marka: Dacia
Model: Dokker Van
Silnik: 1,6 sce
Rocznik: 2017
Dołączył: 29 Kwi 2017
Posty: 23
Skąd: z Facebooka
Wysłany: 2017-12-05, 21:51   

Miałem taka sama sytuacje, odebrałem auto w czwartek, a w piątek byłem u diagnosty po dokument o Vat-1 (Van), i tam odkryłem brak adnotacji o LPG i zła date, W urzedzie poprawili mi dokumenty, ale nie bez problemów. Musisz pojechać do wydziału komunikacji i to ci poprawia.
 
matti123wp 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 05 Lis 2017
Posty: 77
Skąd: 64-010
Wysłany: 2017-12-05, 21:55   

grabarz_tg napisał/a:
Miałem taka sama sytuacje, odebrałem auto w czwartek, a w piątek byłem u diagnosty po dokument o Vat-1 (Van), i tam odkryłem brak adnotacji o LPG i zła date, W urzedzie poprawili mi dokumenty, ale nie bez problemów. Musisz pojechać do wydziału komunikacji i to ci poprawia.

O jakich problemach mówisz?
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-12-05, 21:59   

Nie ma rady. Musisz poprawić dane, bo zawsze nowe auto z LPG ma co rok przegląd a nie za trzy lata.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
grabarz_tg 


Marka: Dacia
Model: Dokker Van
Silnik: 1,6 sce
Rocznik: 2017
Dołączył: 29 Kwi 2017
Posty: 23
Skąd: z Facebooka
Wysłany: 2017-12-05, 22:13   

System im tego nie przepuszczał, i dowód mi poprawili, w sensie papierowa karteczke, ale do systemu ma im wprowadzić to informatyk. Ta baza danych jest wspolna dla policji, urzedu i SKP>
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-12-05, 22:24   

matti123wp napisał/a:
grabarz_tg napisał/a:
Miałem taka sama sytuacje, odebrałem auto w czwartek, a w piątek byłem u diagnosty po dokument o Vat-1 (Van), i tam odkryłem brak adnotacji o LPG i zła date, W urzedzie poprawili mi dokumenty, ale nie bez problemów. Musisz pojechać do wydziału komunikacji i to ci poprawia.

O jakich problemach mówisz?

W moim przypadku jedynym problemem było poświęcenie czasu na wizytę w urzędzie miasta, nie wiem jak u kolegi grabarz_tg. Żadnych innych problemów nie uświadczyłem.
Również ryzyko zabrania DR przez policję jest wg mnie niewielkie bo zawory do LPG mamy ukryte pod klapką wlewu paliwa i tylko przyklęknięcie i spojrzenie pod tył samochodu może ujawnić zbiornik (nie w przypadku wersji 4x4- tam butla jest wewnątrz bagażnika). Niemniej jednak nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć nieprzyjemnego (np. stłuczka) i czy fakt braku odpowiedniego wpisu nie narobi nam kłopotów. Dlatego jak zauważyłem u siebie brak wpisu to postarałem się aby się znalazł w DR. Licho nie śpi.
_________________
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 713
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2017-12-06, 16:41   

piotr. z napisał/a:
...Również ryzyko zabrania DR przez policję jest wg mnie niewielkie bo zawory do LPG mamy ukryte pod klapką wlewu paliwa i tylko przyklęknięcie i spojrzenie pod tył samochodu może ujawnić zbiornik (nie w przypadku wersji 4x4- tam butla jest wewnątrz bagażnika).
dokładnie.

Cytat:
Niemniej jednak nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć nieprzyjemnego (np. stłuczka) i czy fakt braku odpowiedniego wpisu nie narobi nam kłopotów. Dlatego jak zauważyłem u siebie brak wpisu to postarałem się aby się znalazł w DR. Licho nie śpi.
często się rozbijasz?? ;)

A tak poważnie to gdyby mi tak zrobili - tzn dał do WK w papierach P+LPG a oni nie skrócili terminu badania technicznego do roku to bym się tym nie przejmował a kserówkę świadectwa homologacji woził w aucie (Wydział Komunikacji stawia tam pieczątkę chyba z nr rejestracyjnym) i w razie kontroli zwalał na pracownika WK. W najgorszym wypadku jak misiaki zabiorą dowód to czeka nas wizyta w WK (w sumie jak ktoś nie ma wbitego to tez musi iść).
Natomiast jak misiaki nie złapią to mamy dwa przeglądy gratis a jak diagnosta się nie dopatrzy LPG na tym przeglądzie po 3 latach to może dac na dwa. A okresowe badanie techniczne pojazdu-przegląd autka z LPG to coś koło 160zł czyli na starcie mamy 320zł a jak ślepy diagnosta to i 480zł oszczędzimy ;)
 
matti123wp 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 05 Lis 2017
Posty: 77
Skąd: 64-010
Wysłany: 2017-12-06, 19:32   

Nikita_Bennet napisał/a:
piotr. z napisał/a:
...Również ryzyko zabrania DR przez policję jest wg mnie niewielkie bo zawory do LPG mamy ukryte pod klapką wlewu paliwa i tylko przyklęknięcie i spojrzenie pod tył samochodu może ujawnić zbiornik (nie w przypadku wersji 4x4- tam butla jest wewnątrz bagażnika).
dokładnie.

Cytat:
Niemniej jednak nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć nieprzyjemnego (np. stłuczka) i czy fakt braku odpowiedniego wpisu nie narobi nam kłopotów. Dlatego jak zauważyłem u siebie brak wpisu to postarałem się aby się znalazł w DR. Licho nie śpi.
często się rozbijasz?? ;)

A tak poważnie to gdyby mi tak zrobili - tzn dał do WK w papierach P+LPG a oni nie skrócili terminu badania technicznego do roku to bym się tym nie przejmował a kserówkę świadectwa homologacji woził w aucie (Wydział Komunikacji stawia tam pieczątkę chyba z nr rejestracyjnym) i w razie kontroli zwalał na pracownika WK. W najgorszym wypadku jak misiaki zabiorą dowód to czeka nas wizyta w WK (w sumie jak ktoś nie ma wbitego to tez musi iść).
Natomiast jak misiaki nie złapią to mamy dwa przeglądy gratis a jak diagnosta się nie dopatrzy LPG na tym przeglądzie po 3 latach to może dac na dwa. A okresowe badanie techniczne pojazdu-przegląd autka z LPG to coś koło 160zł czyli na starcie mamy 320zł a jak ślepy diagnosta to i 480zł oszczędzimy ;)


Ciekawe tylko czy serwis gdyby do naprawy gwarancyjnej przyszło nic by nie mówił.
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-12-06, 20:14   Re: Dowód rejestracyjny a LPG

matti123wp napisał/a:
Co może grozić za to?

Strata czasu w wydziale komunikacji. Miałem to samo.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-12-06, 21:19   

Nikita_Bennet napisał/a:

Cytat:
Niemniej jednak nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć nieprzyjemnego (np. stłuczka) i czy fakt braku odpowiedniego wpisu nie narobi nam kłopotów. Dlatego jak zauważyłem u siebie brak wpisu to postarałem się aby się znalazł w DR. Licho nie śpi.
często się rozbijasz?? ;)


Nie ja muszę się rozbijać- wystarczy jakiś nieuważny osobnik, który spowoduje stłuczkę i pojawi się policja. A kiedy taka sytuacja może nastąpić to nikt nigdy nie wie; jeden zezłomuje samochód i nie będzie miał żadnej przygody blacharskiej a inny będzie miał pecha i co roku będzie zaliczał po strzale. :-)


matti123wp napisał/a:

Ciekawe tylko czy serwis gdyby do naprawy gwarancyjnej przyszło nic by nie mówił.


Serwis raczej ma w poważaniu przeglądy w DR, ich interesuje przegląd wykonywany w ASO.
_________________
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 713
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2017-12-07, 19:02   

ale w ŚH jest wpisany LPG - to tylko omyłka urzędnika WK że nie ma wbitego w DR. Wg mnie nie ma to żadnego wpływu na ewentualne naprawy w ASO bo zawsze pokażesz Świadectwo Homologacji które dostałeś kupując auto.
Jedyny problem to dokładny diagnosta, szczegółowa kontrola na drodze. Tylko że spotkałem diagnostę który nie zauważył LPG jak oglądał auto a kontrolę na drodze to miałem z 10 lat temu.

Jedyne co to strata czasu w WK albo teraz prostując wpis albo za kilka lat jak diagnosta zauważy LPG lub policjant się pokapuje i zabierze DR.
 
keisyzrk 


Marka: dacia
Model: duster 4x2
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2015
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 373
Skąd: LUBACZÓW/ZAMOŚĆ/RZESZÓW/TARNÓW/LUBLIN
Wysłany: 2017-12-07, 21:37   

Wbij sobie LPG w dowód i tyle.
Po pierwsze policja zatrzyma dowód za dane niezgodne ze stanem faktycznym.
Po drugie w razie jakiejś kolizji będzie Twoja wina bo nie masz przeglądu.przy LPG przegląd jest obowiązkowy co rok.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2017-12-07, 21:40   

Przegląd jest obowiązkowy do daty wpisanej w dowodzie jako termin następnego przeglądu. :)
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 713
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2017-12-07, 23:56   

i tę datę ma poprawić wydział komunikacji wbijać LPG do dowodu.
A że tego nie zrobiło to .....
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne