Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-08-30, 08:57
Całkiem nowa dacia duster: więcej dustera niż kiedykolwiek!
Autor Wiadomość
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-05, 12:47   

funyo napisał/a:
A w czym Sportage3 jest lepszy od Dustera2 ?


Mnie o to nie pytaj, bo mnie się trzymają tylko żarty ;-)

(Aczkolwiek o Dusterze 2 nie wiem kompletnie nic, nad to, co widzę na obrazkach.)
 
Czort 


Marka: brak
Model: brak
Silnik: brak
Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 101
Skąd: Wlkp
Wysłany: 2018-01-05, 13:09   

Cytat:
Ależ Duster ma mnóstwo pozytywnych cech, a plastikowe wnętrze nie powinno umniejszać zalet - twardy plastik nie jest niczym nadzwyczajnym w bardziej uznanych markach - można by wymieniać bez końca, ale przytoczę choćby Suzuki Vitara i SX4, Jeep Renegade, C3 Aircross, Opel Crossland czy choćby VW T-Roc.

Od bardzo wielu lat dziennikarze motoryzacyjni zawsze narzekają na słabą jakość plastików w modelach BMW, jakiś czas temu na wykopie był również temat pokazujący że plastiki w BMW są jeszcze tańsze od tych w Dacii.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2018-01-05, 13:36   

mam czasem wrażenie, że miękkość plastików często jest jednym z decydujących czynników ocennych. czyżby ktoś chciał się do nich przytulać, pieścić je? Większości użytkowników wystarczy jak nie skrzypią, nie rysują się zbyt szybko i łatwo je oczyścić - co ma miejsce w DD
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2018-01-05, 13:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2018-01-05, 14:10   

Miękkość plastików daje poczucie przytulności, a to z kolei zwiększa poczucie komfortu. Wszystko razem polepsza odbiór auta zarówno przy zakupie jak i w czasie eksploatacji. Żeby to poczuć proponuję wsiąść do Astry Enjoy, a potem do Elite i położyć łokieć na drzwiach pod szybą. Nie ma co deprecjonować tego elementu, ale też nie nie ma co demonizować tych twardych, bo nie każdy jednak się maca z samochodem. ;-)
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-01-05, 14:15   

Dar1962 napisał/a:
mam czasem wrażenie, że miękkość plastików często jest jednym z decydujących czynników ocennych...

Miękkie materiały mają również inną fakturę, przyjemniejszą dla oka.
To we wnętrzu spędzasz czas prowadząc, więc możesz to robić w kokpicie, który Ci się podoba.

Po co ludziom deska barlinecka, skoro sztuczne podłogi są "PRAWIE" takie same?
Prawie robi różnicę. ;)
 
ryjas 


Marka: Peugeot
Model: Grand Scenic, Pug 306
Silnik: 1,9 dCi 130 KM FAP, 1,4 75KM
Rocznik: 2006,1999
Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 311
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-01-05, 14:20   

deska barlinecka po 10 latach nadaje się do wymiany a ta sztuczna (czasami) wygląda jak na początku
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2018-01-05, 15:34   

Swoją drogą jestem ciekaw o ile więcej kosztowałoby Dacię zrobienie góry deski rozdzielczej z miękkiego tworzywa? Czy nie byłoby to warte wytrącenia oręża z rąk malkontentów? Skoro nawet Clio ma ten element miękki, to chyba nie są to jakieś potężne pieniądze...
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-05, 15:59   

Górna część deski z plastiku nie wszystkim przeszkadza - mi w ogóle, bo go nie dotykam, tylko z kurzu wycieram i to nie gołymi dłońmi.

Dziś porównywałem wersje nowego Dustera Prestige i Comfort.
Ta niższa, o ile nie przeszkadzają niektóre rzeczy ma własnie przytaczane tu oparcie na łokieć w drzwiach z plastiku. Cały boczek drzwi to jeden wielki czarny plastik. W wersji najwyższej jest tam ładne materiałowe obszycie z białymi nićmi, podejrzewam z gąbeczką, to w końcu podłokietnik. Nawet w środkowej wersji budżetowego P301 mam w tym miejscu podparcie łokcia z materiału.. W samochodzie (1.2 TCe+kolor) za ładnie ponad 60 tysi trochę to odstrasza. Czarno, smutno i twardo.

Za to nowe radio bardzo przyjemne dla oka. Głupio dziura na USB wygląda, ale to ładnym penem można zatkać (nawet taki mam). Duży plus dla radia i ogólnie środka auta. Oglądałem przez szybę tylko niestety..

Co do kolorów, na żywo ten pomarańczowy kolor nie przekonuje. Jest taki żółtawy, jak był w matizach. Przydałby się bardziej pomarańczowy (w stronę czerwonego), ale kolor to subiektywna ocena. Czarny wygląda bardzo fajnie. Przód z daleka jak w Sandero. Z bliska bardzo dobrze wyglądają mocne wytłoczenia w masce. Tył też przy starszej wersji dużo lepiej się prezentuje. Samochód optycznie się wydłużył.

Kluczyk został nieskładany. Żenada..
A wersja Prestige, z kartą, kolorem, automatyczną klimą już podobno pod 70 tysi będzie podchodzić. W wyprzedaży Kaszkaja 2 po lifcie za 72 900 znalazłem, to już daje do zastanowienia.

I jak się do tańszej wersji skłaniałem - to te boczki.. I alusów brak.. Wszytko ukierunkowuje klienta do droższej wersji, sprytna zagrywka, ale czy warto iść w taki kredyt? Będę się przez weekend zastanawiał..

Auta w wielu ASO stają na placach, przez płot można popatrzeć, albo sprzedawcę namówić na spacer, bo mają zakaz na razie pokazywania aut w salonach i na zdjęciach :mrgreen:
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-01-05, 17:41   

ryjas napisał/a:
Cav napisał/a:

Wystarczy zobaczyć jak się prezentują np. Peugeot 3008 wobec poprzedniej wersji, albo Jeep Compass wobec swojego poprzednika.


Podałeś dwa przykłady aut które z poprzednikiem nie mają nic wspólnego poza nazwą.


Ano właśnie.
Dokładnie takiego samego kroku spodziewałem się po Dacii, znając badziewność poprzedniego modelu.

Zachowując rzecz jasna proporcje cenowe - nie chciałem od Dacii czegoś na poziomie nowego 3008, tylko suva przewyższającego poprzedni model Dustera o tyle, o ile obecny 3008 przewyższa poprzedniego.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-01-05, 17:45   

Prezes napisał/a:
Górna część deski z plastiku nie wszystkim przeszkadza - mi w ogóle, bo go nie dotykam, tylko z kurzu wycieram i to nie gołymi dłońmi.

Dziś porównywałem wersje nowego Dustera Prestige i Comfort.
Ta niższa, o ile nie przeszkadzają niektóre rzeczy ma własnie przytaczane tu oparcie na łokieć w drzwiach z plastiku. Cały boczek drzwi to jeden wielki czarny plastik. W wersji najwyższej jest tam ładne materiałowe obszycie z białymi nićmi, podejrzewam z gąbeczką, to w końcu podłokietnik. Nawet w środkowej wersji budżetowego P301 mam w tym miejscu podparcie łokcia z materiału.. W samochodzie (1.2 TCe+kolor) za ładnie ponad 60 tysi trochę to odstrasza. Czarno, smutno i twardo.

Za to nowe radio bardzo przyjemne dla oka. Głupio dziura na USB wygląda, ale to ładnym penem można zatkać (nawet taki mam). Duży plus dla radia i ogólnie środka auta. Oglądałem przez szybę tylko niestety..

Co do kolorów, na żywo ten pomarańczowy kolor nie przekonuje. Jest taki żółtawy, jak był w matizach. Przydałby się bardziej pomarańczowy (w stronę czerwonego), ale kolor to subiektywna ocena. Czarny wygląda bardzo fajnie. Przód z daleka jak w Sandero. Z bliska bardzo dobrze wyglądają mocne wytłoczenia w masce. Tył też przy starszej wersji dużo lepiej się prezentuje. Samochód optycznie się wydłużył.

Kluczyk został nieskładany. Żenada..
A wersja Prestige, z kartą, kolorem, automatyczną klimą już podobno pod 70 tysi będzie podchodzić. W wyprzedaży Kaszkaja 2 po lifcie za 72 900 znalazłem, to już daje do zastanowienia.


Prawda?
O tym właśnie mówię.
Podstawowe wersje Dustera nie nadają się w ogóle do brania pod uwagę, choć ceny mają dobre.

Można zainteresować się najwyższą wersją, która już trochę przypomina normalny samochód.
Ale wtedy cena robi się mało atrakcyjna - różnica cenowa w stosunku do DUŻO LEPSZEJ konkurencji jest zbyt mała, żeby wybaczyć kupę niedociągnięć, pseudooszczędności na wszystkim i po prostu sknerstwa, noszącego znamiona naciągania klienta.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-01-05, 17:52   

funyo napisał/a:

Ależ Duster ma mnóstwo pozytywnych cech,


1. fajny w terenie
2. medianav

KONIEC.
To jest bardzo mało za 70-80 tys.

funyo napisał/a:

Tak się składa, że byłem posiadaczem Peugeota 3008 poprzedniej generacji w najbogatszej wersji Allure - nowy model ma inny design zewnętrzny i wewnętrzny (o gustach nie dyskutujmy), ale...


Ale wszystko jest wykonane lepiej, z gustem i ładnie.
Do tego duży prześwit.
Gdyby nie brak 4x4 i za wysoka cena - byłoby świetne auto.

funyo napisał/a:

Ciężko więc nazywać takie zmiany rewolucyjnymi, chyba że mówimy tylko o designie.
Tak samo nie widzę nic rewolucyjnego w H. Konie (ciasny i poza jedną małą miękką wstawką, cały plastikowy)


Ale za to ładny, porządnie zrobiony, z dobrymi silnikami, długą gwarancją i jak uczy doświadczenie - wysoką bezawaryjnością.
Żadnej z tych cech nie posiada Duster, jeszcze bardziej plastikowy i uwzględniając wyposażenie i moc silnika, na tym samym poziomie cenowym.

funyo napisał/a:

Duster po prostu nie ma tych wszystkich gadżetów, poza tym to całkiem poprawne auto


Nie - Duster to tani badziew, byle jako zrobiony, z bylejakich podzespołów (a nawet nie bylejakich tylko w każdym przypadku z najgorszych i najtańszych z możliwych), do tego kosmicznie awaryjne i zrobione wybitnie wbrew oczekiwaniom użytkownika płacącego 80 tys za auto.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-01-05, 17:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2018-01-05, 20:58   

He, he, he...
Podoba mi się konsekwencja, z jaką jedziesz po Dusterze, nawet nowym. A przecież nie ma go nawet jeszcze w salonach :roll:
 
Łogo 


Marka: skoda
Model: fabia
Silnik: 1.2
Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: Warmia
Wysłany: 2018-01-05, 21:21   

Nie wiem o jakiej awaryjności mówisz. Mój brat ma dustera 4 letniego i oprócz standardowych rzeczy nic nie trzeba było wymieniać. Teraz myśli o wymianie na kolejnego. Ma przejechane coś k 150 tys więc wydaje się całkiem sporo
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2018-01-05, 21:36   

Cav nawet plastelinę potrafi zepsuć. :idea: :lol:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Łogo 


Marka: skoda
Model: fabia
Silnik: 1.2
Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: Warmia
Wysłany: 2018-01-05, 21:47   

Rzadko się tu wypowiadam, ale czasem czytać jest po prostu ciężko jak ktoś za wszelką ceną wyszukuje wad.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2018-01-05, 22:08   

Zawsze możesz Cavovi dać plonka i po kłopocie. :lol:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Łogo 


Marka: skoda
Model: fabia
Silnik: 1.2
Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: Warmia
Wysłany: 2018-01-05, 22:17   

Sorki biegły nie jestem więc zapytam co to jest?:)
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-01-05, 22:19   

Normalni ludzie ignorują a Cav plonkuje :)
_________________

 
marcinonline 


Marka: Skoda
Model: Rapid
Silnik: 1.2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 109
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-01-05, 22:32   

Czekam az kia sie zesra a zesra się 1,7 crdi potrafi genrować koszty
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-01-05, 22:34   

Łogo napisał/a:
...Mój brat ma dustera 4 letniego i oprócz standardowych rzeczy nic nie trzeba było wymieniać...

Było maglowane 50x.
Cav'owi zepsuła się 1 rzecz (słownie: jedna), której to nie potrafiło naprawić aso.
Jeździł z tym samym tematem raz za razem, a przecież częste wizyty = ogromna usterkowość.
Bo jakżeby inaczej?
Tak sobie wmówił i tylko tak czuje się dobrze.

Do tego dorzuć jeszcze brak jazdy testowej przed zakupem i tragedia murowana... :roll:
 
Łogo 


Marka: skoda
Model: fabia
Silnik: 1.2
Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: Warmia
Wysłany: 2018-01-05, 22:45   

Ehhhh przez takie osoby umiera cała idea forum. Jak czytam kogoś kto pisze ciągle "to zajebisty samochód" myślę sobie yhy kolesiowi ktoś za to płaci, ale jak widzę kogoś na forum dacii kto ma 2 tys postów i pisze "dacia jest do dupy" mam takie same wrażenie, tylko że odczucie jest takie, że płaci mu konkurencja. Nie widzę w tym jakiegoś wyważonego zdania/oceny.

Ogółem ja rozumiem, że są subiektywne odczucia, ale rozmawiamy o samochodzie za powiedzmy 50k. W tej samej cenie dostane np. w skodzie auto z takimi samymi twardymi plastikami. Jednak będzie to auto jak na moje oko mniejsze. Tak jak pisałem wcześniej mój brat ma Dustera ja skodę fabię i jednak Duster wydaje mi się większy przy czym standard jego wykonania podobny o ile nie identyczny.

Nie żebym narzekał na Fabię bo sprawuje mi się bardzo dobrze, ale jakbym się chciał uczepić przy tej samej skali jak CAV mógłbym ją zacząć porównywać do golfa....
Ostatnio zmieniony przez Łogo 2018-01-05, 22:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-01-05, 23:23   

Łogo napisał/a:
Nie wiem o jakiej awaryjności mówisz.


Tej którą wykazywał mój Duster.
Czyli przez 3 lata chyba ze 20 wizyt w serwisie, niezliczona ilość samochodów zastępczych (przez pierwszy rok przejechałem nimi chyba tyle samo km co swoim nowym Dusterem), wymianą praktycznie całego przedniego zawieszenia - co i tak nic nie dało, bo zgłoszona usterka w nim nie została usunięta do momentu kiedy (z tego powodu) pozbyłem się auta.
O 1,5 roku wcześniej niż planowałem (miałem wykupioną gwarancję na 5 lat - przepadła).
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-01-05, 23:25   

Łogo napisał/a:
Ehhhh przez takie osoby umiera cała idea forum. Jak czytam kogoś kto pisze ciągle "to zajebisty samochód" myślę sobie yhy kolesiowi ktoś za to płaci, ale jak widzę kogoś na forum dacii kto ma 2 tys postów i pisze "dacia jest do dupy" mam takie same wrażenie,


Ty nie masz wrażenia, tylko brak umięjętności prawidłowego wnioskowania.
Ale spoko - zależnie od wieku i zawodu, to da się w sobie wyrobić czasem.

Co do konkurencji - Łada chyba w Polsce nie płaci nikomu, a nikt inny nie jest konkurencją dla badziewia z logiem Dacii.....
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-01-05, 23:41   

Cav napisał/a:
...przez 3 lata chyba ze 20 wizyt w serwisie... ...co i tak nic nie dało, bo zgłoszona usterka w nim nie została usunięta

O właśnie o tym pisałem.
I będzie się zapierał z ów awaryjnością, że hej.

Cav napisał/a:
...tylko brak umięjętności prawidłowego wnioskowania.

Przyganiał... :lol: :lol: :lol:
 
Czort 


Marka: brak
Model: brak
Silnik: brak
Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 101
Skąd: Wlkp
Wysłany: 2018-01-06, 10:37   

Cytat:
1. fajny w terenie

Już trochę siedzę na tym forum i co rusz czytam że Duster to auto terenowe, chyba do miasta, wg. testów Duster na samochód do jazdy w terenie się w ogóle nie nadaje. Do jazdy do lasu na grzyby czy nad jezioro na ryby to tak, na drogach polnych sobie poradzi, ale w prawdziwym offroadzie sobie nie daje rady.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne