Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-08-30, 08:57
Całkiem nowa dacia duster: więcej dustera niż kiedykolwiek!
Autor Wiadomość
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2018-01-10, 19:35   

marcinonline napisał/a:
za sportage można dać 80 a można 120 tyś, ta za 120 jest tym samym gównem co ta za 80 rozumiesz że w każdej marce tak jest czy jesteś z lekka ograniczony?

Rotfl :lol: :lol: :lol:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-01-10, 19:37   

Jakby nikt się nie wdawał w bezproduktywne dyskusje, to i nie musiałbyś się denerwować. ;-)
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-01-10, 19:38   

Marcinonline, to był chyba najszybciej otrzymany plonk w porównaniu do stażu na forum. :mrgreen: ;-)
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2018-01-10, 19:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-10, 20:01   

Cav napisał/a:

Nie ma takich,

To jest odpowiedź na moje pytanie która zadałem.
I wystarczy .
Oznacza to że za te pieniądze nie znajdziesz innego nowego samochodu który by spełniał te naprawdę niewygórowane parametry.
Miałem porównanie do Swojego DD jeżdżąc dwa tygodnie temu i pokonując kilka krajów i kilka tysięcy kilometrów nóweczką Renault Koelos (cennikowi 189 000 zł) - i powiem Ci że chętnie bym się zamienił ale jeśli miałbym zapłacić za niego o 120 000zł więcej niz za DD to jednak dalszą trasę pokonałbym DD.
Jeśli dla Ciebie nie ma różnicy pomiedzy 80 000 zł a 120 000 zł to nie wiem po co kupowałeś samochód budżetowy jakim jest Duster.

Moje doświadczenia z Kia sa takie że ich nie publikuję bo nie warto ( może za krótko go miałem żeby zauważyć jakieś plusy ) ale się z tym nie wypowiadam w klubie wielbicieli tych samochodów .
Zauważ też że ani razu nie wypowiedziałeś się o żadnych konkretach tylko zazwyczaj psioczysz na złą wg Ciebie skrzynie biegów że nie nadaje się na autostrady jak w innych samochodach które nie nadają się nawet do lekkiego terenu - bo to co posiadasz to wybacz jest to bulwarówka . A do takich Duster się nie zalicza - jest samochodem do pracy.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2018-01-10, 20:23   

Cav, a Ty pisząc "gówno" masz na myśli najnowszego Dustera, czy tego aktualnego? Bo chyba jeszcze nie miałeś okazji zapoznać się dobrze z tym pierwszym?
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2018-01-10, 20:32   

jas_pik napisał/a:
.
Zauważ też że ani razu nie wypowiedziałeś się o żadnych konkretach tylko zazwyczaj psioczysz na złą wg Ciebie skrzynie biegów że nie nadaje się na autostrady .

No przeca jeszcze w zawieszeniu cuś stuka i serwis przez 20 wizyt nie ustalił, co :!: :idea:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
wojtek013 



Marka: Ford/Dacia
Model: Fiesta/Duster
Silnik: 1,4i LPG/ Blue dCi 115 4WD
Rocznik: 2013 Trend, GoldX/2020 Ptestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 334
Skąd: KR
Wysłany: 2018-01-10, 20:43   

eplus napisał/a:
jas_pik napisał/a:
.
Zauważ też że ani razu nie wypowiedziałeś się o żadnych konkretach tylko zazwyczaj psioczysz na złą wg Ciebie skrzynie biegów że nie nadaje się na autostrady .

No przeca jeszcze w zawieszeniu cuś stuka i serwis przez 20 wizyt nie ustalił, co :!: :idea:


No co Wy piszecie? Bo nie śledziłem wątku kolegi (o ile taki istnieje) o jego perypetiach z autem, że skrzynia w nie autostradowym aucie za krótka na autostrady?! I że orły z aso nie potrafiły znaleźć jakiejś, pewnie jednej usterki zawieszenia, więc całe zawieszenie zd*pczone?

Bez komentarza.....
_________________
miała być Sandero Laureate tce, jest Fiesta mk7, no i Duster
 
marcinonline 


Marka: Skoda
Model: Rapid
Silnik: 1.2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 109
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-01-10, 21:12   

arczi_88 napisał/a:
marcinonline, witamy w elitarnym gronie splonowanych, całkiem u nas miło i wreszcie można pisać co się chce :D


Dziwny gość, niech sie cieszy z kia i tu nie zagląda.

Marek1603 napisał/a:
Marcinonline, to był chyba najszybciej otrzymany plonk w porównaniu do stażu na forum. :mrgreen: ;-)


Cav to trol nic nie wnosi do tematu a jako jedyny ma problem do dacii, widze ze inni jezdza dluzej i nie narzekaja
Ostatnio zmieniony przez marcinonline 2018-01-10, 21:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2018-01-10, 21:36   

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:

Oczywiście - z jednym zastrzeżeniem - gównem to jest Duster za 80 tys.

Tak coś chyba jednak przesadzasz najdroższy Duster 4x4 dCi wciąż kosztuje o kilka ładnych tysięcy niżej .

Cav napisał/a:
Każde inne auto w tej grupie cenowej przy Dusterem jest mistrzostwem świata i bardzo porządnym autem.

Poproszę wskaż mi taki samochód z napędem 4x4 oraz silnikiem diesla w cenie do 80 000 nowy z 5 letnią gwarancją i bezpłatnymi przeglądami do 100 000 km .
Jest jeszcze jeden warunek że przejedzie przez moje polne drogi na Roztoczu.
Ja na rynku takich nie znalazłem.


Cav się myli, bo Sportage za 80 i za 120 są gównem, które boi sie zjechać z asfaltu i nie nadaje się do niczego innego niz jazdy po asfalcie. A do tego lepiej i taniej nadaje sie Ceed.

Oboje się mylicie, bo za 80 można kupić Suzuki jimny z dieslem, i będzie 10 razy lepszy w terenie od Dustera, ale 10000 razy lepszy od Sportage w terenie. Jimny i jazda po autostradzie, to jest dopiero męczarnia :mrgreen: Duster przy nim to oaza komfortu i jakości wysokiej wykonania.

Duster nie nadaje sie jako jedyne auto w rodzinie, jeśli na wakacje jeździsz daleko autem. Słowem, Duster to drugie auto w rodzinie i wcale nie jest dla biednych. jest to auto dla oszczędnych, ale nie biednych.
Ostatnio zmieniony przez Michał B24 2018-01-10, 21:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-10, 21:56   

Michał B24 napisał/a:

Oboje się mylicie, bo za 80 można kupić Suzuki jimny z dieslem, i będzie 10 razy lepszy w terenie od Dustera, ale 10000 razy lepszy od Sportage w terenie. Jimny i jazda po autostradzie, to jest dopiero męczarnia :mrgreen: Duster przy nim to oaza komfortu i jakości wysokiej wykonania.

Z dislem ? W cenniku nie ma takiego .
Chyba że oślepłem bo widze tylko coś takiego
Cytat:
1.3 VVT 4WD 4AT Elegance 70900 zł

Przecież to auto 2 osobowe .. w porównaniu do DD :)
Co do terenu - dojeżdza tak samo daleko jak DD u mnie na Roztoczu



Michał B24 napisał/a:
Duster nie nadaje sie jako jedyne auto w rodzinie, jeśli na wakacje jeździsz daleko autem. Słowem, Duster to drugie auto w rodzinie i wcale nie jest dla biednych. jest to auto dla oszczędnych, ale nie biednych.


U mnie w rodzinie DD sprawdza się jako podstawowy samochód rodzinny także do wyjazdów wakacyjnych - idealnie sprawdził się na bezdrożach Albanii . Oprócz tego na weekendy jeździmy na hacjendę ( 250 km od Warszawy - Roztocze)
Po mieście jeździmy samochodami elektrycznymi ( one są jako drugie i trzecie samochody w rodzinie) .
Chyba jestem biedny bo nie stać mnie na jeżdżenie po mieście benzyną . Również syn jeździ na uczelnię ( 20 km najkrótszą trasą - elektrykiem pokonuje ją w 30 minut , a komunikacją miejską niestety minimum 90 minut) . Koszt prądu do elektryków jest niższy niż koszt biletu miejskiego dla studenta .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2018-01-10, 22:08   

Jeszcze niedawno Jimny byl, z silnikiem 1.5dci, możliwe ze juz go nie ma. Jimny w serii, moze nie, ale za tysiakamozna go sporo podniesc, kupic opony MT i robi sie z niego potwor terenowy.

Jednak w istocie, komfortowy to on nie jest.

Jesli masz elektryki i Dustera, raczej do biednych nie nalezysz.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-01-10, 22:20   

funyo napisał/a:
Cav, a Ty pisząc "gówno" masz na myśli najnowszego Dustera, czy tego aktualnego? Bo chyba jeszcze nie miałeś okazji zapoznać się dobrze z tym pierwszym?


Wystarczyły mi informacje, że Dacia postanowiła w całości zachować poprzedni model, bo przecież był świetny.......
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-01-10, 22:21   

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:

Nie ma takich,

To jest odpowiedź na moje pytanie która zadałem.
I wystarczy .
Oznacza to że za te pieniądze nie znajdziesz innego nowego samochodu który by spełniał te naprawdę niewygórowane parametry.


Co nie znaczy, że jest czymś innym niż badziewiem.

Odpowiednio dobierając parametry wyszukiwania, można udowodnić każdą tezę, niestety mojej się nią nie obali.

Psioczyłem na:
skrzynię, zawieszenie, klimatyzację, jakość wykonania, spalanie, dźwięk silnika, dynamikę, prędkość maksymalną, zbyt niski bagażnik połączony z brakiem rolety, krótkie fotele, awaryjność, niedopracowane oprogramowanie silnika, ciasne wnętrze, źle wygłuszoną i źle zaizolowaną kabinę i wiele innych rzeczy.

Z kolei podobały mi się: media nav, opony wielosezonowe w std, zdolności terenowe.
Pewnie jeszcze coś by się znalazło.

Nigdzie nie pisałem o braku różnicy między 120 a 80 tys, wręcz przeciwnie.
Po prostu jak auto bazowe jest udane, to takie samo ale lepiej wyposażone, również będzie niezłe.
Jak baza jest do d... - to już nic więcej z niego nie wyciągniesz, choćbyś nie wiem jakie dodatki dołożył.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-01-10, 22:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-10, 22:24   

Michał B24 napisał/a:
Jeszcze niedawno Jimny byl, z silnikiem 1.5dci, możliwe ze juz go nie ma. Jimny w serii, moze nie, ale za tysiakamozna go sporo podniesc, kupic opony MT i robi sie z niego potwor terenowy.

Nikt o zdrowych zmysłach nie kupi tego małego Suzuki w salonie aby go przerabiać do offroadu , szybciej kupi coś innego .

Michał B24 napisał/a:
Jednak w istocie, komfortowy to on nie jest.

Tym samym potwierdziłeś odpwiedź kolegi że DD nie ma konkurenta w budzecie.

Michał B24 napisał/a:
Jesli masz elektryki i Dustera, raczej do biednych nie nalezysz.

Jestem oszczędny dlatego dla mnie dotychczasowy DD idealnie się sprawdza dla mnie jako główny samochód rozinny . W szczególności jego krótka jedynka .
A jak wspomniałem w Albanii na górskich trasach i miejscach gdzie dojeżdzali tylko tubylcy sprawdził się idealnie . Bez problemu pokonał rózniez trase do Albanii - po autostradach.
Oczywiście trochę poprawiłem konstruktorów ( to co zrobiłem opisywałem ) także wygłuszenie pojazdu. Ja na autostradach nie biję rekordów - za stary jestem na to . Ale jak potrzeba to kilka razy do roku robię trasy nim do Francji ( chociażby po to aby na przyczepie przywieźć tanie elektryki) bo nie stać mnie na nowe z salonu :mrgreen:
I w ciągnięciu przyczep skrzynia biegów DD jest idealna zestopniowywana . Nie mówiąc również o napędzie 4x4 . Jimmim nie dałbym fizycznie rady przyciągnąć samochodu z Francji - tak jest prawda .
Wiedziałem od początku co kupuje . Chociaż pierwszym wyborem był NQQ ale w wersji diesel i 4x4 był o 50 % droższy i dlatego kupiłem DD - wybór był oczywisty.

Skoro Pan płaci i Pan płaci to po co ja jeszcze mam przepłacać ....
A używane elektryki nie są drogie ( nie trzeba być bogatym) - popatrz się na mój podpis - stać każdego właściciela nawet starej Dacii.....
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2018-01-10, 22:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-01-10, 22:36   

jas_pik napisał/a:

A jak wspomniałem w Albanii na górskich trasach i miejscach gdzie dojeżdzali tylko tubylcy sprawdził się idealnie . Bez problemu pokonał rózniez trase do Albanii - po autostradach.


No widzisz - a u mnie na tej samej trasie Duster się nie sprawdził.

Każde przekroczenie 120 km/h (gdzie i tak palił koło 8 l/100) powodowało gigantyczne wzrosty zużycia paliwa, wyjąca na 3 biegu dmuchawa klimy (na innych nie chłodziła w ogóle) powodowała przeciągi i szybkie zmęczenie hałasem, lodówka do bagażnika wejść nie chciała - efekt był taki, że półka musiała być niezamknięta i stukała na każdej nierówności...

Owszem - przydał się na objeździe zamkniętego z powodu powodzi odcinka drogi pod Sarajewem, prowadzącym przez kamloty po górach, ale .... ten sam odcinek pokonywały wraz ze mną zwykłe osobówki i też przejechały, tyle że wolniej.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-10, 22:39   

Cav napisał/a:

Psioczyłem na:

Pozwolisz że odpowiem
Cav napisał/a:
skrzynię,

Dla mnie świetna

Cav napisał/a:
zawieszenie,

Dla mnie rewelacja
Cav napisał/a:
klimatyzację,

Dla mnie znośna
Cav napisał/a:
jakość wykonania,

jak na samochód budżetowy jaoośc jest na poziomie dobrym
Cav napisał/a:
spalanie,

z 80 kkm średnia 6,5 l - uwazam że jest Ok
Cav napisał/a:
dźwięk silnika,

ja go za bardzo nie słysze ( wyciszyłem) a może juz jestem głuchawy
Cav napisał/a:
dynamikę,

dla mnie Ok
Cav napisał/a:
prędkość maksymalną,

nie jeżdzę juz z takimi prędkościami nawet na autostradach niemieckich ale jeśli trzeba bez problemu rozpędza się do 160 km'/h po co szybciej
Cav napisał/a:
bagażnik,

Dla mnie jest wystarczający
Cav napisał/a:
fotele,

Dosteczne ( jakby była regulacja odcinka lędźwiowego to bym dał 4+) jestem po kilku powaznych operacjach kręgosłupa i naprawdę w Dusterze potrafię przejechać 3 godziny bez bólu - żaden inny na rynku w cenie do 120 000 zł nie ma tak dobrze wyprofilowanych foteli.
Cav napisał/a:
awaryjność,

Przez 80 kkm żadnego problemu (żaden dotychcas ujeżdazany samochód fabrycznie nowy nie pozowlił mi na pokonanie takiego dystansu bez powaznej naprawy czy holowania na trasie )
Cav napisał/a:
niedopracowane oprogramowanie silnika i wiele innych rzeczy.

Soft wciąz mam fabryczny - chybq że coś zmienili bez moje wiedzy podczas wymiany oleju -- ale raczej tego nie podejrzewam
Cav napisał/a:
Z kolei podobały mi się: media nav, opony wielosezonowe w std, zdolności terenowe.
Pewnie jeszcze coś by się znalazło.

Trochę w tym pomogłem :mrgreen:
Cav napisał/a:


No widzisz - a u mnie na tej samej trasie Duster się nie sprawdził.

No cóż....


Cav napisał/a:
Każde przekroczenie 120 km/h (gdzie i tak palił koło 8 l/100) powodowało gigantyczne wzrosty zużycia paliwa,

Odpowiem Ci w ten sposób . Każde przekroczenie Koleosem szybkości 140 km/h na autostradzie niemieckiej powodowało że zamiast palić średnio 8.5l/km zaczynał palić 11 l/km .
To samo dotyczyło Mercedesa ML ( tylko że tam trzeba było to wszystko pomnożyć przez 2 )

Cav napisał/a:
wyjąca na 3 biegu dmuchawa klimy (na innych nie chłodziła w ogóle) powodowała przeciągi i szybkie zmęczenie hałasem, lodówka do bagażnika wejść nie chciała - efekt był taki, że półka musiała być niezamknięta i stukała na każdej nierówności...

Na wyjazdy wyjmowałem półkę z bagażnika . A z zasady zawsze używam wentylatora na prędkości 1 - wystarcza . O ile sobie wcześniej sam wygłuszysz ( jednocześnie zaizolujesz wnętrze pojazdu)
Pradę mówiąc w NQQ tez trzeba zrobić to samo aby mieć odpowiednie temperatury z klimy.
U mnie klimatyzacja zawsze wywiewała powietrze o temperaturze około 9 stopni Celsjusza. Czyli zgodnie z parametrami . Sprawdzałem to kilkukrotnie organoleptycznie zarówno w ASo jak i samodzielnie .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2018-01-10, 22:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-01-10, 23:21   

Tak obserwując rynek europejski, zastanawiałem kto jeszcze jest tak olewany jak my, w kwestii przedstawienia oficjalnego cennika.
Do teraz byli to Czesi.
Ale się skończyło, oni również już wiedzą.

Cena zaczyna się od 259900 "knedlików" czyli identycznie jak poprzednik i po obecnym kursie to ok 42,5kzł.
Wyższe wersje są droższe o 1000-11000 koron, czyli w granicach 180-1800zł (choć z uwagi na różne nazewnictwo, nie jestem pewny co do różnic w wyposażeniu).

Wyrywkowo po kursie 0,1635:
- 1.6 4x2 115KM Comfort = 51,150zł
- 1.5 4x4 109KM Prestige = 73,400zł

Więcej tutaj => https://www.dacia.cz/cont...uster-price.pdf
 
kilazz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2TCE 125PS
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 518
Skąd: Gorny Slask
Wysłany: 2018-01-11, 08:16   

W Katowicach też już stoi

ps. Cav nie sądzisz, że problem leży w tobie a nie w Dacii? Na forum Kia też już zauważyli, że jesteś maruderem i co nie po twojej myśli to złe?
Cytat:
@Cav - masz jakieś gorsze dni ostatnio? Bo marudzenie to raczej bardziej do Ciebie niż do Norberta można przypisać


było to śmieszne bo zdanie wcześniej ty napisałeś
Cytat:
za to marudzić zawsze warto, tak to w tym kraju jest.
Dokładnie, tak to w tym kraju jest ale w tym temacie jesteś przodownikiem :-)

Ba, nawet nowa Kia Sportage jest brzydka a ta którą ty wybrałeś jest ładna i wg ciebie to jest fakt nie podlegający dyskusji.

Ostatnio zmieniony przez kilazz 2018-01-11, 08:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
ryjas 


Marka: Peugeot
Model: Grand Scenic, Pug 306
Silnik: 1,9 dCi 130 KM FAP, 1,4 75KM
Rocznik: 2006,1999
Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 311
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-01-11, 09:04   

Skoro już poruszamy konkurencję w postaci Suzuki:
Rozmawiałem jakiś czas temu o napędzie i przeniesieniu tegoż w Dusterze. Usłyszałem, że tam jest część elementów z Suzuki. Wiecie coś na ten temat?
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-01-11, 10:23   

Kilazz, no co ty. Tak wychwalana tutaj Kia też mu nie pasuje?
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-11, 11:31   

Marek1603 napisał/a:
Kilazz, no co ty. Tak wychwalana tutaj Kia też mu nie pasuje?


Myślę, że chodzi o zwykłą potrzebę trollowania. Przecież w przeciwnym razie nikomu przy zdrowych zmysłach nie chciałoby się tyle czasu i energii poświęcać na pisanie ciągle tych samych rzeczy. Żale można wylać raz, góra 5 razy -- ale non-stop? ;-)

Tak czy inaczej na szczęście każdego użytkownika można wyciąć -- a przypominam, że troll niekarmiony zdycha ;-)
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2018-01-11, 11:49   

Bardzo ładny jest ten nowy Duster. Ma bardzo miłe dla oka proporcje, które na żywo wyglądają jeszcze lepiej niż na zdjęciach promocyjnych.
 
kilazz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2TCE 125PS
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 518
Skąd: Gorny Slask
Wysłany: 2018-01-11, 11:58   

Marek1603 napisał/a:
Kilazz, no co ty. Tak wychwalana tutaj Kia też mu nie pasuje?


No nowa KIA Sportage została bezdyskusyjne uznana za brzydką. Ale ten model co ma czyli do 2014 to oczywiście co innego, ładny, mało palący (ledwie 8 litrów w dieslu) i w ogóle nieporównywalny silnik do Renówkowego 1.5dci jeśli chodzi o prędkość max i inne parametry jezdne. Chociaż ja tam nie wiem, przy 70tys km już jakieś problemy ze sprzęgłem się pojawiły, kiepsko, kiepsko..
Ostatnio zmieniony przez kilazz 2018-01-11, 11:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-01-11, 12:56   

Mistrzu!! Podaj linka :D
_________________

 
charger 



Marka: Dacia \ Ford
Model: Duster 4x2 \ Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.6 SCe 115HP \ 1.0 140HP
Rocznik: 2017 \ 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 244
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-11, 13:19   

arczi_88 napisał/a:
Mistrzu!! Podaj linka :D


Prosze :P

http://www.mojasportage.p...0&submit=Szukaj

+ Temat o sprzęgle w Sportage które siadło po 70 tysiącach:

http://www.mojasportage.p...&p=61273#p61273

Ps. Mój stary Fiat Brava zrobił 220 tyś na fabrycznym sprzęgle i dalej jeździ :)
_________________
Another One Drives a Duster xD
Ostatnio zmieniony przez charger 2018-01-11, 13:26, w całości zmieniany 3 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne