Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-11-27, 23:25
Automatyczna skrzynia biegów / zautomatyzowana Easy-R
Autor Wiadomość
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-16, 10:49   

Bo to są cenniki na już wyprodukowane samochody z rocznika 2017 i wśród nich widocznie nie ma dostępnych pojazdów ze ZaSB.

W konfiguratorze, przeznaczonym do zamawiania aut do produkcji, Easy-R jest dostępna.

Edycja:
...chociaż jest bezcenna - tzn. tradycyjnie dla Dacia.PL coś nie działa...

No ale mimo wszystko w tabelce w głównym opisie dalej występuje [:
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-16, 10:51   

W cenniku nie ma bo dotyczy aut z 2017 i widocznie nie mają takich już na stocku.
W danych technicznych nadal występują.

edit: krecik górą :)
Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2018-01-16, 10:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
mbar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2018-01-16, 11:47   

laisar napisał/a:
W konfiguratorze, przeznaczonym do zamawiania aut do produkcji, Easy-R jest dostępna.


Nie, tu nie ma: https://www.dacia.pl/samo...gure/Ajm/engine
_________________
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-16, 12:36   

Sprawdzałem sandero, ale jak potem dopisałem - i tak z obecności tam ER nic nie wynika.

Tak czy owak nie ma co wyciągać pochopnych wniosków.
 
masterczerwi 


Marka: Dacia
Model: była Lodgy/jest Jogger
Silnik: 1.6 Sce/1.0 Lepszy Power Gamoniu
Rocznik: 2016/2023
Wersja: Extreme 7-os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 231
Skąd: LU
Wysłany: 2018-01-16, 13:49   

Niedługo sprawdzę bezpośrednio u dilera.
_________________
Dacie radę? Tak! Damy radę!
 
masterczerwi 


Marka: Dacia
Model: była Lodgy/jest Jogger
Silnik: 1.6 Sce/1.0 Lepszy Power Gamoniu
Rocznik: 2016/2023
Wersja: Extreme 7-os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 231
Skąd: LU
Wysłany: 2018-01-19, 20:39   

Wg informacji uzyskanych u dilera w Lublinie, w 2018 roku z cennika znika EasyR w Loganie i Sandero. Dodatkowo znika również Logan Outdoor. Nie wiem tylko czy jest to jednoznaczne ze Stepweyem.
_________________
Dacie radę? Tak! Damy radę!
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-01-20, 18:40   

To możesz zadzwonić do kilku innych dealerów, by sprawdzić takie potwierdzenie, bo może Nazaruk robi w bambuko.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
masterczerwi 


Marka: Dacia
Model: była Lodgy/jest Jogger
Silnik: 1.6 Sce/1.0 Lepszy Power Gamoniu
Rocznik: 2016/2023
Wersja: Extreme 7-os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 231
Skąd: LU
Wysłany: 2018-01-21, 02:41   

Info z Carrary. W poniedziałek mam zaplanowane wykonanie kilku telefonów. A do Naruka nie pójdę chociaż mam rzut beretem.
_________________
Dacie radę? Tak! Damy radę!
 
masterczerwi 


Marka: Dacia
Model: była Lodgy/jest Jogger
Silnik: 1.6 Sce/1.0 Lepszy Power Gamoniu
Rocznik: 2016/2023
Wersja: Extreme 7-os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 231
Skąd: LU
Wysłany: 2018-01-24, 13:58   

Keller (chyba z Gliwic): "już w zeszłym roku mieliśmy zapowiedziane wycofanie z oferty Easy-R".
_________________
Dacie radę? Tak! Damy radę!
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-01-24, 21:13   

W ofercie dla Niemiec jest sparowana z silnikiem dci 90 - może i u nas się pojawi w tej konfiguracji - widać konfigurację z silnikiem benzynowym wycofano - pewnie w ramach zapowiedzianej "dedieslisacji" oferty :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2018-01-24, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
masterczerwi 


Marka: Dacia
Model: była Lodgy/jest Jogger
Silnik: 1.6 Sce/1.0 Lepszy Power Gamoniu
Rocznik: 2016/2023
Wersja: Extreme 7-os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 231
Skąd: LU
Wysłany: 2018-01-24, 23:40   

W konfiguratorze jest. Ale nie rozumiem dlaczego wycofano z u nas z oferty ? Obowiązkowy kontyngent kontyngentem a przecież dla importera to nie problem zamówić w fabryce (chyba że jestem w błędzie i wersja z easyr składana jest gdzie indziej). A może Francuzi za karę (za skakanie UE) ograniczają nam dostępność produktów ?
_________________
Dacie radę? Tak! Damy radę!
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-01-25, 09:04   

masterczerwi napisał/a:
W konfiguratorze jest. Ale nie rozumiem dlaczego wycofano z u nas z oferty ? Obowiązkowy kontyngent kontyngentem a przecież dla importera to nie problem zamówić w fabryce (chyba że jestem w błędzie i wersja z easyr składana jest gdzie indziej). A może Francuzi za karę (za skakanie UE) ograniczają nam dostępność produktów ?

Raczej po prostu sprzedaż była śladowa i uznali że nie warto oferować na polskim rynku - w końcu 95 % kierowców w Polsce uważa że co to za samochód co za niego decyduje na którym biegu jechać, a z tych co może by się zdecydowali większość uważa że taki typ automatu to dno i kupa mułu.
 
masterczerwi 


Marka: Dacia
Model: była Lodgy/jest Jogger
Silnik: 1.6 Sce/1.0 Lepszy Power Gamoniu
Rocznik: 2016/2023
Wersja: Extreme 7-os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 231
Skąd: LU
Wysłany: 2018-01-25, 09:17   

Dziwi mnie polityka sprzedaży. Żeby coś sprzedać, trzeba zareklamować bo reklama poniekąd też walczy ze stereotypami. Przykładem jest niesamowicie ch...wa DSG którą wszyscy chcą mieć. Dodatkowo Clio jest oferowane z jakimś tam automatem (nawet nie wiem jakim). Wątpię aby sprzedaż w takiej konfiguracji była olbrzymia, a mimo to z rynku nie wycofano. Więc słąba sprzedaż nie jest żadną miarą wyznacznikiem.
Chyba że sprzedaż była za dobra ?
Tak już zrobił GM wycofując Chevroleta z rynku. Powodem była słabnąca sprzedaż droższego, bliźniaczego Opla.
_________________
Dacie radę? Tak! Damy radę!
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-01-25, 09:56   

Wiele firm nie oferuje w Polsce automatu ze względu na małe zainteresowanie.
A skąd masz wiedzę o DSG - bo ja miałem trzy automaty hydrokinetyczne a przez dwa tygodnie jeździłem Polo z DSG po Sardynii - dostałem w wypożyczalni zamiast zamówionej Pandy których zabrakło - i bardzo mi się podobało - zmieniała biegi miękko, prawie niewyczuwalnie, po 500 km "nauczyła" się co ja od niej chcę i reagowała na gaz dokładnie tak jak chciałem - w sumie zrobiłem ponad 2000 km i odpowiadała mi chyba nawet bardziej niż 5-biegowy ZF w E34.
Nie jestem zwolennikiem produktów koncernu VW, ale DSG mi się podobała w działaniu.
 
masterczerwi 


Marka: Dacia
Model: była Lodgy/jest Jogger
Silnik: 1.6 Sce/1.0 Lepszy Power Gamoniu
Rocznik: 2016/2023
Wersja: Extreme 7-os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 231
Skąd: LU
Wysłany: 2018-01-25, 15:01   

Też mam w domu dwa klasyki. Nie twierdzę że DSG źle działa, tylko że krótko (nawet moja kuzynka oddawał nowego paska do serwisu) . Na osłodę dodam że multitronic czyli cvt na gumowym pasku działa jeszcze krócej (japończycy stosują łańcuch wielopłytkowy i jakoś nie mają problemu z przeniesieniem dużej mocy na koła w ciężkim aucie).
_________________
Dacie radę? Tak! Damy radę!
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-01-25, 20:11   

masterczerwi napisał/a:
Też mam w domu dwa klasyki. Nie twierdzę że DSG źle działa, tylko że krótko (nawet moja kuzynka oddawał nowego paska do serwisu) . Na osłodę dodam że multitronic czyli cvt na gumowym pasku działa jeszcze krócej (japończycy stosują łańcuch wielopłytkowy i jakoś nie mają problemu z przeniesieniem dużej mocy na koła w ciężkim aucie).

Jak długo działa Easy R tego jeszcze nie wiemy - weszła w zeszłym roku, wątpię by ktoś zrobił więcej jak 30 - 40 tyś, trwałość wyjdzie po kilku latach.
 
masterczerwi 


Marka: Dacia
Model: była Lodgy/jest Jogger
Silnik: 1.6 Sce/1.0 Lepszy Power Gamoniu
Rocznik: 2016/2023
Wersja: Extreme 7-os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 231
Skąd: LU
  Wysłany: 2018-01-25, 21:02   

Niestety z żalem oznajmiam że nie będzie mi dane sprawdzić trwałości EasyR w sposób empiryczny.
Odstawiamy marudzenia na bok.

W Alfie był Selspeed i niestety nie ma on dobrych opini. O ile dobrze pamiętam chodziło o siłowniki. Ale Daćka jest dużo słabsza, a prędkość zmiany przełożen też nie jest bez znaczenia dla trwałości.

We wspaniałym kraju Brazil co się zowie,
Oferują Logana 1.6 i kucy mrowie.
Bo 118 ich tam pod maską,
Z EasyR lub pośrodku ze zwykłą laską.
_________________
Dacie radę? Tak! Damy radę!
 
Czort 


Marka: brak
Model: brak
Silnik: brak
Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 101
Skąd: Wlkp
Wysłany: 2018-01-27, 21:35   

Za oferowanie skrzyni półautomatycznej nic nie płacą, więc nie można nie oferować z powodu małego zainteresowania. Równie dobrze mogliby w ogóle nie oferować w żadnej marce w polsce, bo przeciętny Janusz Kowalski jeżdżący na co dzień 18-letnim Golfem/Passatem twierdzi że tylko manual daje przyjemność z jazdy, drugi Mirek to usłyszy i następnie trzeciemu Sebkowi to powtórzy. Taką później mamy mentalność polaków, że co nowe to złe.
A Easy-R pojawił się w 2016 roku w tych przedliftowych Daciach również.
 
masterczerwi 


Marka: Dacia
Model: była Lodgy/jest Jogger
Silnik: 1.6 Sce/1.0 Lepszy Power Gamoniu
Rocznik: 2016/2023
Wersja: Extreme 7-os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 231
Skąd: LU
Wysłany: 2018-01-27, 23:22   

I właśnie o to mi chodzi, że wycofanie z rynku ma drugie dno. Więc gdzie jest pies pogrzebany skoro i tak wszystko idzie z jednej fabryki? Chyba że o czymś nie wiem.
_________________
Dacie radę? Tak! Damy radę!
 
franius 



Marka: Dacia
Model: Logan II
Silnik: 0.9 TCe Easy-R
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 246
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-04, 11:04   

masterczerwi napisał/a:
I właśnie o to mi chodzi, że wycofanie z rynku ma drugie dno. Więc gdzie jest pies pogrzebany skoro i tak wszystko idzie z jednej fabryki? Chyba że o czymś nie wiem.


Konfiguratory w CZ i DE pokazują że można nadal nabyć Easy-R. Czy w PL wróci do oferty czy nie to dowiemy się niebawem. Nawet jeśli grono klientów jest małe to Dacia wepchnie ich do salonów wspomnianych wyżej citroena, Fiata lub Opla a z tego co wiem to zalezy im na wzroście sprzedaży.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-02-04, 11:17   

franius napisał/a:
masterczerwi napisał/a:
I właśnie o to mi chodzi, że wycofanie z rynku ma drugie dno. Więc gdzie jest pies pogrzebany skoro i tak wszystko idzie z jednej fabryki? Chyba że o czymś nie wiem.


Konfiguratory w CZ i DE pokazują że można nadal nabyć Easy-R. Czy w PL wróci do oferty czy nie to dowiemy się niebawem. Nawet jeśli grono klientów jest małe to Dacia wepchnie ich do salonów wspomnianych wyżej citroena, Fiata lub Opla a z tego co wiem to zalezy im na wzroście sprzedaży.

Obawiam sie że chwilowo nie zależy im tak bardzo na dalszym wzroście - bo mogą co najwyżej przyjmować zamówienia na jeszcze dłuższy termin - maja więcej zamówień niż możliwości produkcyjnych.
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2018-02-04, 11:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
masterczerwi 


Marka: Dacia
Model: była Lodgy/jest Jogger
Silnik: 1.6 Sce/1.0 Lepszy Power Gamoniu
Rocznik: 2016/2023
Wersja: Extreme 7-os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 231
Skąd: LU
Wysłany: 2018-02-04, 22:16   

Aż się nie chce komentować (oczywiście polityki koncernu).
_________________
Dacie radę? Tak! Damy radę!
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-02-04, 22:38   

masterczerwi napisał/a:
Aż się nie chce komentować (oczywiście polityki koncernu).

Ale na prawdę nie są w stanie więcej sprzedać - musieliby wybudować kolejna fabrykę - no chyba że Duster 2 zrobi kompletną klapę dzięki wpisom Cava w internecie :mrgreen:
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2018-02-06, 07:32   

Czort napisał/a:
Za oferowanie skrzyni półautomatycznej nic nie płacą, więc nie można nie oferować z powodu małego zainteresowania. Równie dobrze mogliby w ogóle nie oferować w żadnej marce w Polsce, bo przeciętny Janusz Kowalski jeżdżący na co dzień 18-letnim Golfem/Passatem twierdzi że tylko manual daje przyjemność z jazdy, drugi Mirek to usłyszy i następnie trzeciemu Sebkowi to powtórzy. Taką później mamy mentalność Polaków, że co nowe to złe.



Ja to widzę trochę inaczej. Dlaczego nie kupię auta z automatyczną skrzynią (pomimo tego, że to fajny bajer, podoba mi się, testowałem)? Bo brak jest warsztatów, które to serwisują i się na tym znają, a ceny naprawy takiej skrzyni są niebotyczne. Ojciec miał Nissana Primerę w 6biegowym automacie + tiptronic to ASO (!) nie potrafiło zmienić oleju w skrzyni. No i jednak o automat trzeba dbać znacznie bardziej niż o manuala (częste wymiany oleju itp). W manualu wymieniasz olej może raz w ciągu całego życia auta.
 
masterczerwi 


Marka: Dacia
Model: była Lodgy/jest Jogger
Silnik: 1.6 Sce/1.0 Lepszy Power Gamoniu
Rocznik: 2016/2023
Wersja: Extreme 7-os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 231
Skąd: LU
Wysłany: 2018-02-06, 09:37   

I tak i nie. Jest coraz więcej specjalistów od skrzyń. Ja uważam że klasyczny automat wytrzyma więcej niż manual, a dlatego że ma prostszą konstrukcję i mniej elementów ruchomych. Faktem jest że olej trzeba wymieniać częściej.
_________________
Dacie radę? Tak! Damy radę!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne