Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-08-30, 08:57
Całkiem nowa dacia duster: więcej dustera niż kiedykolwiek!
Autor Wiadomość
szewczyk 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCe
Wersja: Laureate
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-18, 23:46   

Przedwczoraj miałem okazję zobaczyć w salonie DD2 w wersji laureate. Z przodu i z boku bardzo ładne się prezentuje. Z białym nadwoziem atrakcyjnie komponują się czarne: pionowe listwy, progi i słupek B. Wsiadając odniosłem wrażenie, że elementy są lepiej spasowane (węższa szczelina wokół drzwi) - taki lepszy model.

W środku nie ma grama mojego Dustera ph2. Jest całkiem inaczej. Teraz jest: poziomo przebiegający kokpit, zmienione zegary i kolor podświetlenia. To się może podobać albo nie, kwestia gustu. Dwie rzeczy są zdecydowanie na plus: ładniejsze wykończenie tunelu (w DD1 jest wąski plastik, przypominający ten z poczciwego 126p). Tutaj mamy powiew XXI wieku. No i fotele. Są nieco twardsze, z ładną tapicerką i od razu poczułem się w nich wygodnie.

Zaskoczony jestem, jak malutka jest półeczka przed pasażerem, pomieści tylko okulary i telefon (jeżeli nie ma dużej przekątnej :-/ ). Mniejsza niż schowek nad radiem w DD1 ph2. Dobrze, że w ogóle jest. A w podłokietniku nie ma już litrowego schowka.
W trasie nie wypijesz też kawy z pasażerem, bo zagłębienie na filiżankę z przodu jest tylko dla jednej osoby.

Zmiany w stylistyce nadwozia i wnętrza odmłodziły DD o 10 lat, jest zdecydowanie bliżej głównego nurtu (chociaż kokpit wydawał mi się jaśniejszy niż w DD1 i samym plastikom trochę bliżej jest do tych z pierwszego Logana). Wnętrze jest wciąż tanie, ale inaczej.

To już nie jest ten "łobuz" z lat 2010-2017, tylko taka namiastka SUV-a (z akcentem na "namiastkę" :-P ).

Trochę ponarzekałem, ale generalnie - ładne autko.
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1134
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-19, 07:07   

To jak, wymieniasz? :-P
_________________

 
Kacper_Potocki 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 286
Skąd: Kęty
Wysłany: 2018-01-20, 09:54   

Ja za 3 lata pewnie :)
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
 
SVENSON 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe 90 LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Maj 2017
Posty: 279
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-01-20, 13:34   

Właśnie wróciłem z oglądania DD2
Powiem, że mi się podoba wiele zmian na +
Cena też nie zmieniła się za bardzo.

Naprawdę ładny samochód, i widać że brano pod uwagę opinie i sugestie kierowców
 
marcinonline 


Marka: Skoda
Model: Rapid
Silnik: 1.2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 109
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-01-20, 14:14   

A można ją gdzieś obejrzeć w warszawie czy bez wtyki w salonie trzeba czekać?
 
piku 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM/1,3 TCe 130 KM
Rocznik: 2012/2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1358
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2018-01-20, 15:34   

SVENSON napisał/a:
Właśnie wróciłem z oglądania DD2
(...)Cena też nie zmieniła się za bardzo.


Czy to znaczy, że widziałeś auto wystawione w salonie z ceną za szybą?
 
charger 



Marka: Dacia \ Ford
Model: Duster 4x2 \ Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.6 SCe 115HP \ 1.0 140HP
Rocznik: 2017 \ 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 244
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-20, 18:34   

Ogladalem dzis nowego Dustera w kolorze bialym (jak moj). Generalnie autko fajne, mam wrażenie że bagażnik jakoś mniejszy. Te same materiały.
Na plus:
- wyswietlacz komputera
- tapicerka i fotele
- nowe lusterko wsteczne (chyba fotochromatyczne)
- przyciski na desce
Na minus:
- malutkie relingi w porównaniu do DD PH2
- alu felgi tez jakies takie :P
- poleczka malutka
- tylne lampy jak w Renegate
- bardziej cywilizowany????? (wg mnie to minus)

Generalnie ceny nie chcieli podac. Nie żaluje że kupiłem poprzednia generacje. Poczekam na lifting Dustera 2 :)
_________________
Another One Drives a Duster xD
Ostatnio zmieniony przez charger 2018-01-20, 18:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
piku 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM/1,3 TCe 130 KM
Rocznik: 2012/2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1358
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2018-01-20, 19:56   

charger napisał/a:
Na plus:
- nowe lusterko wsteczne (chyba fotochromatyczne)
- przyciski na desce
Na minus:
- malutkie relingi w porównaniu do DD PH2
- alu felgi tez jakies takie :P
- poleczka malutka
- tylne lampy jak w Renegate
- bardziej cywilizowany????? (wg mnie to minus)
Generalnie ceny nie chcieli podac.


Nowe lusterko wsteczne, jak mi powiedziano, nie jest fotochromatyczne, ma tylko wielkie mocowanie do szyby. Czy przyciski okażą się wygodne - zobaczymy (mi też wydają się fajne).
Dobrze, że relingi są mniejsze niż obecnie, szkoda, że nie są opcją, lub nie są zdejmowalne (wiem, że to opinia odosobniona w tej grupie, ale duże spalanie i hałas, na które narzeka wielu, są w sporej mierze "zasługą" relingów). Alusy też mi się nie podobają, podobnie "stylizowane" stalówki są teraz brzydsze niż w ph1. Malutka półeczka to ogromny zawód. Pozwolę sobie zauważyć, że w imię bezpieczeństwa likwiduje się półeczki z deski.
 
SVENSON 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe 90 LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Maj 2017
Posty: 279
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-01-20, 21:52   

piku napisał/a:
SVENSON napisał/a:
Właśnie wróciłem z oglądania DD2
(...)Cena też nie zmieniła się za bardzo.


Czy to znaczy, że widziałeś auto wystawione w salonie z ceną za szybą?

Ceny za szybą nie było , ale przecieki już na ten temat są 8-)
_________________
Dacia Logan II MCV Facelifting 0.9 TCe LPG 90 KM
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2018-01-21, 01:07   

piku napisał/a:
charger napisał/a:
Na plus:
- nowe lusterko wsteczne (chyba fotochromatyczne)
- przyciski na desce
Na minus:
- malutkie relingi w porównaniu do DD PH2
- alu felgi tez jakies takie :P
- poleczka malutka
- tylne lampy jak w Renegate
- bardziej cywilizowany????? (wg mnie to minus)
Generalnie ceny nie chcieli podac.


Nowe lusterko wsteczne, jak mi powiedziano, nie jest fotochromatyczne, ma tylko wielkie mocowanie do szyby. Czy przyciski okażą się wygodne - zobaczymy (mi też wydają się fajne).
Dobrze, że relingi są mniejsze niż obecnie, szkoda, że nie są opcją, lub nie są zdejmowalne (wiem, że to opinia odosobniona w tej grupie, ale duże spalanie i hałas, na które narzeka wielu, są w sporej mierze "zasługą" relingów). Alusy też mi się nie podobają, podobnie "stylizowane" stalówki są teraz brzydsze niż w ph1. Malutka półeczka to ogromny zawód. Pozwolę sobie zauważyć, że w imię bezpieczeństwa likwiduje się półeczki z deski.

Lusterko fotochromatyczne nie jest, ale w obudowie na szybie kryje się czujnik deszczu i zmierzchu.
Mniejsze relingi generują mniejszy hałas, który w Ph2 był właśnie nimi głównie powodowany.
Zmniejszenie półki w tym miejscu może wiązać się z bezpieczeństwem - w razie wypadku czym mniej luźnych przedmiotów na linii szyba-głowa, tym lepiej.
Wszystko wskazuje na to, że nowy model jest zwyczajnie bardziej przemyślany.
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-01-21, 11:12   

Powiem że widziałem w końcu na żywo - tak na szybko powiem że środek mi się spodobał; zewnętrznie mimo iż jest 2 cm wyższy to wydaje się mniejszy (niższy). Dupy nie urywa ale ma to coś. Z drugiej strony idzie w stronę innych marek - zapożyczania elementów z "innych marek". Czyli brakuje takiego swojego charakteru/stylu.

Ogólnie in plus. Choć przyznam że "starsza" wersja miała swój styl styl Dustera :). Ten jest jakiś taki ... trochę Range Rover, trochę Renegade, trochę Vitara; ten pionowy plastik na przednich błotnikach to chyba Defender? Gdzieś widziałem takie cóś ;). Nie zmieniło się jedno dalej przy wsiadaniu i wysiadaniu brudze sobie wewnętrzną część spodni na wysokości łydki o plastikowe poszerzenie progu ;).

Czekam na jazdy próbne, cennik i katalog akcesoriów.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2018-01-21, 15:49   

ten pionowy wystający plastik za przednim kołem to poza ozdobą(?) - mam nadzieję - racjonalizatorski pomysł na skargi o piaskowanie tylnych nadkoli materiałem sypkim , który przednie koła wyrzucają przy lekkim skręcie
 
piku 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM/1,3 TCe 130 KM
Rocznik: 2012/2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1358
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2018-01-21, 17:02   

Dar1962 napisał/a:
ten pionowy wystający plastik za przednim kołem to poza ozdobą(?) - mam nadzieję - racjonalizatorski pomysł na skargi o piaskowanie tylnych nadkoli materiałem sypkim , który przednie koła wyrzucają przy lekkim skręcie


No moje oko te pionowe formy wyglądają dziwnie, ich przeznaczenie trudno odgadnąć. Natomiast sam problem był chyba kiedyś lekko przewartościowany. Podobno w lakierze granatowym (nie-metalicznym) potrafił wystąpić (opisywano go na forum), ale w moim aucie przy 125 tys. km nie wystąpił (tj. dotąd nie zdarło mi lakieru). Fakt, że mam "chlapacze" (które nie są zbyt skuteczne).
 
SVENSON 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe 90 LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Maj 2017
Posty: 279
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-01-21, 17:45   

Ten plastik to tylko ozdoba, a w wersji 4x4 zamiast tej imitacji wlotu będzie napis 4x4
_________________
Dacia Logan II MCV Facelifting 0.9 TCe LPG 90 KM
 
kakus 


Marka: dacia
Model: Stepway II
Silnik: Tce 90
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 432
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2018-01-21, 17:46   

Skoro chlapacze nie zdają egzaminu to może et za małe ....?
 
piku 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM/1,3 TCe 130 KM
Rocznik: 2012/2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1358
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2018-01-21, 18:48   

kakus napisał/a:
Skoro chlapacze nie zdają egzaminu to może et za małe ....?


Tak, już o tym kiedyś było w odpowiednim wątku - używałem dwa rodzaje oryginalnych chlapaczy do DD i w obu wypadkach nie osłaniają kół/boków auta przed zachlapaniem dostatecznie (trochę osłony dają, ale nie dość).
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-21, 23:03   

Prestige jest fajny, bo ma miękkie boczki w drzwiach i od razu ładne alusy. Jak sam myślę, który bym wziął to mi ten wychodzi, ale jeszcze się zastanawiam czy i kiedy.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-01-22, 09:37   

d3mol3k napisał/a:
Nie zmieniło się jedno dalej przy wsiadaniu i wysiadaniu brudze sobie wewnętrzną część spodni na wysokości łydki o plastikowe poszerzenie progu ;).

To może warto założyć takie stopnie i stawać na nich przy wsiadaniu, wtedy spodnie będą czyste :-D
Zresztą jest to oryginalna część wyposażenia z dostępnych akcesorii do nowej Daci Duster, jak i poszerzenia nadkoli.

dacia-duster-accessories-001.jpg.ximg.l_4_m.smart.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 14,36 KB

Ostatnio zmieniony przez jammo 2018-01-22, 10:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-01-22, 09:39   

tutaj reszta oryginalnych akcesoriów zewnętrznych między innymi poszerzenia nadkoli osłony drzwi tak jak w wersji PH2, jak dla mnie super.

poszerzenia.JPG
Plik ściągnięto 6974 raz(y) 15,41 KB

duster2.JPG
Plik ściągnięto 14 raz(y) 49,16 KB

akcesoria.JPG
Plik ściągnięto 31 raz(y) 47,28 KB

Ostatnio zmieniony przez jammo 2018-01-22, 10:17, w całości zmieniany 3 razy  
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-01-22, 11:03   

Prezes napisał/a:
Prestige jest fajny, bo ma miękkie boczki w drzwiach i id razu ładne alusy. Jak sam myślę, który bym wziął to mi ten wychodzi.. ale jeszcze się zastanawiam czy i kiedy..


Wczoraj posiedziałem na konfiguratorze i porównałem obie opcje wyposażeniowe czyli Comfort i Prestige aby sprawdzić jakie są różnice w wersjach podstawowych. Co do ceny podstawowej Comfort z silnikiem 1.6 SCe 115 + lakier metalik wychodzi:
- z 4x4 61 050 zł
- z 4x2 53 660 zł

Prestige + lakier metalik
- 4x4 65 483 zł
- 4x2 58 094 zł
Jak ktoś nie chce metalicznego lakieru to zaoszczędzi jakieś 2280 zł.
Po sprawdzeniu różnic w wyposażeniu pomiędzy tymi wersjami wychodzą , że wersja Prestige posiada dodatkowo w serii :

- monitorowanie martwego pola
-regulacja lędźwiowa w siedzeniu przednim kierowcy
- Media Nav
-Tylna kamera cofania + czujniki
- srebrne relingi i lusterka oraz osłony zderzaka przód+ tył.
- koła z felgami 17" zamiast 16" ( felgi polerowane)
Wiadomo, że można wszystko osobno wedle życzenia dołożyć i do wersji Comfort, ale po wyliczeniu wychodzi nam to drożej o jakieś 1000 zł niż podczas wybrania od razu wersji Prestige.

Obydwie wersje w serii maja klimatyzację manualną a automatyczna jest opcją z dopłatą około 1300 zł.
Zastanawiam się , czy będzie jakakolwiek możliwość uzyskania jakiegoś procentowego upustu przy podpisywaniu umowy, i wywalczenia jakichś akcesoriów.


(Konfigurator jest na czeskiej stronie Daci - https://www.dacia.cz/
Można sobie zrobić tłumaczenie i w górnym pasku koło ikonki gwiazdki z prawej strony, klikamy w znaczek tłumaczenia i mamy po polsku, tylko nie wiadomo czy ceny będą się pokrywały, ale wielkich różnic raczej nie powinno być).
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2018-01-22, 11:10   

bierz klime automat
madia navi czy kamerę to wszystko można dołożyć ale nie klimatyzacje. Automatyczna klima to rzecz która mi najbardziej brakuje w daci , w lato nie przeszkadza ale w zime ciągle trzeba walczyć z pokrętłami bo raz jest za ciepło raz za gorąco. W drugim aucie mam na stałe 20 C i niczego nie zmieniam miesiącami.
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2018-01-22, 11:17, w całości zmieniany 3 razy  
 
marcinonline 


Marka: Skoda
Model: Rapid
Silnik: 1.2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 109
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-01-22, 12:16   

Wolałbym prestige tylko w wersji prestige nie ma lpg! i to najbardziej mnie wkurza, upatrzyłem sobię 1.6 z lpg ale ze wszystkim co chce wychodzi jak prestige. Dlaczego nie ma LPG w prestige z czego to wynika?
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-22, 13:10   

ten stopień jest dla wyglądu, podobny jest w każdym w Dusterze I i też brudzi. Ale jak pamiętam przydaje się przy myciu dachu :-)
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-01-22, 13:28   

Nawet nie wiedziałem , że wersja wyposażeniowa wiąże się z LPG, myślałem , że tylko rodzaj napędów czyli , że dostępny jest tylko z 4x2. Opcją jest zakup wersji jaka kogoś interesuje i wtedy samemu można dołożyć gaz , tylko tu jest sprawa gwarancji. Istnieje chyba możliwość montażu gazu, chociaż nie wszędzie np. w salonie lub warsztacie poleconym przez salon i wtedy serwisowanie auta u nich tzn. w tym serwisie, gdzie salon, wtedy uwzględniają gwarancję, tak miałem z nowym Hyundai i30, który 2 lata temu kupiłem córce. Jak dzwoniłem z zapytaniami odnośnie LPG po dealerach to sami mi taką opcję proponowali.
Ostatnio zmieniony przez jammo 2018-01-22, 13:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
piku 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM/1,3 TCe 130 KM
Rocznik: 2012/2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1358
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2018-01-22, 13:59   

Prezes napisał/a:
ten stopień jest dla wyglądu, (...)przydaje się przy myciu dachu :-)


I załadunku rowerów na bagażnik dachowy. Poza tym, znakomicie zbiera błoto, które przednie koła wychlapują na boki auta. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie brudzimy szosy. No i zmniejsza prześwit w tym miejscu, co rzeczywiście jest znakomitym rozwiązaniem, podobnie jak owa lukrowana rama uczepiona z przodu.
Zainteresowało mnie natomiast olistwowanie, a dokładniej - brak naklejki na tylnym nadkolu, dokładnie w tym miejscu, gdzie wali błoto spod przednich kół (może w tym modelu nie wali?).
Wracając do "stopnia bezużyteczności" - nowy model ma znacznie mniej wystający w bok próg, więc łatwiej będzie wsiadać i wysiadać nie brudząc spodni - takie mam wrażenie z pierwszego wejścia do auta.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne