Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Marcin
2008-04-02, 22:13
OC + AC - gdzie te cuda kupowaliscie - opinie
Autor Wiadomość
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2017-12-27, 19:46   

bezpośrednio w firmie przez telefon. Przez stronę internetowa zgłosiłem prośbę o kontakt i następnego dnia miałem telefon od konsultanta z Link4 z , którym po kilku minutowej dyskusji wynegocjowałem wyżej opisaną składkę ubezpieczenia. Dla zainteresowanych kod promocyjny w LINK4 to: RABAT MARKETING - mi ten kod dał około 5% dodatkowej zniżki, nie dużo ale zawsze coś
 
Kacper_Potocki 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 286
Skąd: Kęty
Wysłany: 2018-01-05, 09:05   

Najlepszy pakiet dała mi firma leasingowa mBank Lease. Powiedzieli tak - Co roku ubezpieczenie drożeje, ale możemy podpisać umowę z góry na cały okres leasingu (3 lata) i wtedy ma Pan gwarancję, że nawet jak na rynku ceny OC + AC wzrosną, to Pan nie zapłaci ani złotówki więcej, a tylko tyle ile w tym roku takie ubezpieczenie kosztuje. Daje im to gwarancję, że nie ucieknę do innej firmy. Natomiast z jaką firmą współpracuje mBank Lease? Tego nie wiem :) Sam jestem ciekaw, a dokumenty zostawiłem w domu.

Dodatkowo podzielili mi całą kwotę ubezpieczenia na raty i doliczają do każdej raty leasingowej. Jestem bardzo zadowolony, bo w salonie Dacii pierwszy rok był tani, ale kolejne to cena z kosmosu i nie zapewnili mnie, że taka będzie, bo najpewniej za rok jeszcze wzrośnie.

EDIT - Sprawdziłem, mLeasing współpracuje z Ergo Hestia.
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
Ostatnio zmieniony przez Kacper_Potocki 2018-01-05, 13:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-06, 17:48   

też mam leasing w wleasing na Peugeota Partnera i ubezpieczenie doliczane co miesiąc do faktury leasingu

IMO to lepsze rozwiązanie niż duża płatność co roku - ułatwia zarządzanie finansami w firmie



Kacper_Potocki napisał/a:
Najlepszy pakiet dała mi firma leasingowa mBank Lease. Powiedzieli tak - Co roku ubezpieczenie drożeje, ale możemy podpisać umowę z góry na cały okres leasingu (3 lata) i wtedy ma Pan gwarancję, że nawet jak na rynku ceny OC + AC wzrosną, to Pan nie zapłaci ani złotówki więcej, a tylko tyle ile w tym roku takie ubezpieczenie kosztuje. Daje im to gwarancję, że nie ucieknę do innej firmy. Natomiast z jaką firmą współpracuje mBank Lease? Tego nie wiem :) Sam jestem ciekaw, a dokumenty zostawiłem w domu.

Dodatkowo podzielili mi całą kwotę ubezpieczenia na raty i doliczają do każdej raty leasingowej. Jestem bardzo zadowolony, bo w salonie Dacii pierwszy rok był tani, ale kolejne to cena z kosmosu i nie zapewnili mnie, że taka będzie, bo najpewniej za rok jeszcze wzrośnie.

EDIT - Sprawdziłem, mLeasing współpracuje z Ergo Hestia.
 
plocki 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9 Tce
Rocznik: 2014
Wersja: Stepway
Dołączył: 12 Sty 2018
Posty: 62
Skąd: Płock
Wysłany: 2018-01-12, 20:37   

Obecnie skorzystałem z oferty LINK4.
Najkorzystniejsza cena.
 
brzuch0 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 w benzynie
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 214
Skąd: Tychy
Wysłany: 2018-01-25, 13:04   

dudu$ napisał/a:
bezpośrednio w firmie przez telefon. Przez stronę internetowa zgłosiłem prośbę o kontakt i następnego dnia miałem telefon od konsultanta z Link4 z , którym po kilku minutowej dyskusji wynegocjowałem wyżej opisaną składkę ubezpieczenia. Dla zainteresowanych kod promocyjny w LINK4 to: RABAT MARKETING - mi ten kod dał około 5% dodatkowej zniżki, nie dużo ale zawsze coś

Jakbym nie liczył wychodzi 2800-3000 zł .
Poczekam jeszcze na wyliczenie składki w salonie

Dostałem wyliczenie z salonu niecałe 2230 zł AC+OC+ NNW Assistance Premium Hestia
Ostatnio zmieniony przez brzuch0 2018-01-25, 16:51, w całości zmieniany 4 razy  
 
Mieschko 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 18 Lut 2017
Posty: 41
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2018-01-31, 07:50   

Odnowiłem polisę- OC+AC w wersji naprawy serwisowej, bez amortyzacji części podstawowy assistance z 55% zniżki, tablice z powiatu poznańskiego w Goather za 1450 PLN
_________________
Dacia Duster 2011 1,6 105 KM Laureate
Dacia Duster 2015 1,6 105 KM Laureate
 
brzuch0 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 w benzynie
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 214
Skąd: Tychy
Wysłany: 2018-02-09, 21:32   

Ha dziś dzwoniła Pani z Proamy 3200 zł OC+ AC..... :shock:
Praktycznie to samo w multiagencji Hestia za 1890 zł + lepszy asistance
Ostatnio zmieniony przez brzuch0 2018-02-09, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
masterczerwi 


Marka: Dacia
Model: była Lodgy/jest Jogger
Silnik: 1.6 Sce/1.0 Lepszy Power Gamoniu
Rocznik: 2016/2023
Wersja: Extreme 7-os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 231
Skąd: LU
Wysłany: 2018-02-15, 23:45   

Ceny to niektórzy mają kosmiczne. Pierwszą ofertę dostałem na około 3500,- na przedłużenie ubezpieczenia w PZU dla Lodgy. Po kontakcie z infolinią cena spadła do 2037,-. W Generalli 1867 z Assistance Lux (za 199,-) oraz zwyżką za Leasing. Na Mcv też kwota wyjściowa była ponad 3K a spadło do niecałych 1700,-.
Wszystko zależy od tego kto i komu wystawia polisę.
_________________
Dacie radę? Tak! Damy radę!
 
brzuch0 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 w benzynie
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 214
Skąd: Tychy
Wysłany: 2018-02-23, 13:04   

Ubezpieczenie wykupione w Hestii równo 2 tyś. OC+AC+ NNW na 20 tyś , do tego Assistance premium + ochrona zniżek OC i AC ( AC mam dopiero wykupione drugi rok )
 
rysiek223
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-10, 15:13   

W tym roku jeszcze zdecydowałem się na pełny pakiet Warta Komfort z OC+SW, AC+KR, NNW, WMA za 1434zł przy zniżkach OC- max zniżek + AC -20%.
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 380
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-03-11, 21:04   

1350zł oc + ac w Hestii. Bez ochrony zniżek
 
tomasso 



Marka: Dacia
Model: Lodgy + Sandero
Silnik: 1,6 mpi + 1,4 mpi
Rocznik: 2016 + 2008
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 77
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2018-04-06, 20:43   wycena OC i AC dla Lodgy na maj 2018

właśnie kupuję OC i AC, NNW, bez wkłady własnego i naprawa w warsztacie ASO dla mojej Daci,
oto co wytargowałem przy 60% zniżkach i wycenie auta na 38 tyś. Wybrałem Hestię.
Alianz 2086
PZU 2890
Hestia 1755
Compensa 2048
Warta 5172
Link4 2044
_________________

 
Piotrpl 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 0.9 tce lpg
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 29
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-04-09, 20:44   

Compensa OC+AC wycena samochodu na 39 tyś. z gwarantowaną kwotą, naprawa w ASO + Assistance komfort plus + NNW razem 1395 zł
 
tsunami 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe Lpg
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 29
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2018-05-07, 12:27   

Witam,
czy ktoś może polecić gdzie najlepiej pytać o OC+AC na rocznego Dustera w leasingu?
Wiele firm nie chce takich ubezpieczać. Multiagencja wyliczyła mi 4400 :shock:
Ale twierdzą, że tylko 2 oferty mogą na leasing przedstawić. I mam podejrzenie, że dali tylko najkorzystniejsze dla nich.
Ostatnio zmieniony przez tsunami 2018-05-07, 12:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
tsunami 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe Lpg
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 29
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2018-05-07, 19:50   

OK, znalazłem a że nie mogę już edytować posta to piszę nowy. Dla zainteresowanych: w Warcie zaproponowali ponad 50% mniej!
 
Tomek-FmLeasing 


Marka: Volkswagen
Model: Golf
Silnik: 1.5 TSI
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Mar 2018
Posty: 17
Skąd: Płock/Warszawa
Wysłany: 2018-05-10, 09:37   

tsunami napisał/a:
OK, znalazłem a że nie mogę już edytować posta to piszę nowy. Dla zainteresowanych: w Warcie zaproponowali ponad 50% mniej!


A firma leasingowa nie przedstawiła swojej oferty ubezpieczenia?
Ostatnio zmieniony przez Tomek-FmLeasing 2018-05-10, 09:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
Lukasz 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Outdoor
Silnik: 0.9 90KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Dołączył: 04 Wrz 2013
Posty: 30
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2018-05-10, 17:49   

Czas szybko leci i już mija rok od zakupu Logan MCV Outdoor F1 (Forumowy Pierwszy) i trzeba szukać ubezpieczenia na przyszły rok....

Poszperałem po necie, i na razie mam (max zniżki za bezszkodowość, KDR) takie oferty na pakiet (OC/AC/Assistance/szyby)

PZU: 1850 (w necie wyliczyłem 2200, po kontakcie tel. ze strony PZU i pomarudzeniu, że u konkurencji taniej zrobiło się 350 zł mniej)
Ergo Hestia - podobnie jak PZU ("pakiet dealerski")
Generali - 1700 (też od Dealera)

Link4 - 1400 (ale wartość samochodu 38k a w w/w ok 42k).

Pozostałe odpadły w przedbiegach (brak możliwości wyliczenia w necie albo za dużo napisane "małym drukiem"). W jednej firmie (nie pamiętam jakiej....) auto wyceniono na 31k....

Próbowałem szukać przez multiwyszukiwarki - w/g mnie lipa, na wyjściu dostaje się chaotyczną listę posortowaną po cenie, przy czym oferty z 1 strony (w okolicy 1000 zł) to jakieś "mini casca" czy inne z wieloma wykluczeniami, a zaznaczałem, ze chcę "full opcję".

Generalnie warto wypełnić wniosek przez internet i go sobie zapisać + wybrać opcję kontaktu telefonicznego, za każdym razem przez telefon dostaje się jeszcze lepszą ofertę :-)

Skłaniam się ku PZU - polska (?) firma i miałem okazję likwidować tam kiedyś szkodę z OC sprawcy - totalnie bezproblemowo, wystarczyło, że zrobiłem fotki uszkodzeń, wysłałem na mejla i dostałem całkiem uczciwe odszkodowanie.

Pozdrawiam,
Łukasz
 
tsunami 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe Lpg
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 29
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2018-05-10, 19:03   

Tomek-FmLeasing napisał/a:
A firma leasingowa nie przedstawiła swojej oferty ubezpieczenia?


Nie. I nie mam jak w niektórych konieczności zakupu u nich, mam tylko przedstawić im ubezpieczenie na 7 dni przed zakończeniem poprzedniego.

Ale to w Warcie jest od dealera Dacia/Renault :mrgreen:
Tak więc warto u nich zapytać.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-05-11, 10:08   

Miałem poprzednio w PZU, a teraz w Warcie. Miałem to dwa tygodnie temu przedłużenie ubezpieczenia.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
Tomek-FmLeasing 


Marka: Volkswagen
Model: Golf
Silnik: 1.5 TSI
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Mar 2018
Posty: 17
Skąd: Płock/Warszawa
Wysłany: 2018-05-11, 11:46   

tsunami napisał/a:
Nie. I nie mam jak w niektórych konieczności zakupu u nich, mam tylko przedstawić im ubezpieczenie na 7 dni przed zakończeniem poprzedniego.

Pytałem, bo często firmy leasingowe potrafią ostatecznie zaproponować dobrą ofertę ubezpieczenia jeśli zobaczą, że klient znalazł coś taniego na własną rękę. No, ale różnie z tym bywa.
 
Czort 


Marka: brak
Model: brak
Silnik: brak
Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 101
Skąd: Wlkp
Wysłany: 2018-05-12, 19:07   

tsunami napisał/a:
Witam,
czy ktoś może polecić gdzie najlepiej pytać o OC+AC na rocznego Dustera w leasingu?
Wiele firm nie chce takich ubezpieczać. Multiagencja wyliczyła mi 4400 :shock:
Ale twierdzą, że tylko 2 oferty mogą na leasing przedstawić. I mam podejrzenie, że dali tylko najkorzystniejsze dla nich.

Pardon za mój brak wiedzy, ale jaki oni mają problem z autami w leasingu? Czy takie ubezpieczenia są droższe?
 
tsunami 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe Lpg
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 29
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2018-05-12, 19:35   

Czort napisał/a:
Pardon za mój brak wiedzy, ale jaki oni mają problem z autami w leasingu? Czy takie ubezpieczenia są droższe?

Niestety tak jest, choć nie wiem dokładnie od czego to zależy.
No ale jak widać nie jest źle, myślę że AC+OC za ~2000 za roczne auto to bardzo dobra oferta. Więc nie ma co zniechęcać się do leasingu.
 
Tomek-FmLeasing 


Marka: Volkswagen
Model: Golf
Silnik: 1.5 TSI
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Mar 2018
Posty: 17
Skąd: Płock/Warszawa
Wysłany: 2018-05-13, 09:31   

Czort napisał/a:
Pardon za mój brak wiedzy, ale jaki oni mają problem z autami w leasingu? Czy takie ubezpieczenia są droższe?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo to ma swoją długą historię....

Ileś tam lat temu ubezpieczenia w leasingu były znacznie tańsze niż dla klientów indywidualnych. To było w czasach, kiedy sam leasing był drogi, bo były wysokie stopy procentowe itd. Potem branża stawała się coraz bardziej konkurencyjna, stopy spadały - więc ostatecznie doszliśmy do punktu, w którym leasing jest bardzo tani i firmy leasingowe musiały znacznie obniżyć marże, czyli swój zarobek - bo takie było oczekiwanie klientów, że koszt całkowity musi być niski.

Co prawda leasingodawcy obniżyli koszty finansowania, ale zaczęli też szukać skąd tu wyciągnąć dodatkowe pieniądze. I padło m.in. także na ubezpieczenia dla klientów, z których leasingodawcy mają prowizję od ubezpieczycieli. No i zaczęło się robić drogo, zwłaszcza przy kontynuacjach, a jednocześnie leasingodawcy wprowadzili rygorystyczne zasady korzystania z własnego ubezpieczenia - jeśli kogoś to interesuje, to odsyłam do tego artykułu, żeby nie przedłużać: Jak nie przepłacić za ubezpieczenie w leasingu?

Jednak mam wrażenie, że te praktyki osiągnęły już pewną masę krytyczną. Wkurzenie klientów było tak duże, że teraz obserwujemy pewien odwrót od tych praktyk. Co prawda nieświadomy klient nadal może zostać "zapakowany" w drogą kontynuację ubezpieczenia, ale jeśli tylko ktoś wie co zrobić, to będzie miał normalne ubezpieczenie, w cenie rynkowej.

Choć to tez zależy od leasingodawcy, bo niektórzy nadal trzymają się złych praktyk.
 
Czort 


Marka: brak
Model: brak
Silnik: brak
Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 101
Skąd: Wlkp
Wysłany: 2018-05-13, 11:19   

Dzięki za wyjaśnienie, nawet nie wiedziałem że coś takiego praktykują, znam taką osobą, która zaczęła "karierę" w pewnej firmie, która jako jedyna w polsce oferuje swoim pracownikom "kupno" (dla mnie leasing to jak wypożyczenie) firmowego merca w leasingu po wypracowaniu odpowiedniego obrotu. Teraz się dowiedziałem, że leasing jest droższy w utrzymaniu niż auto na własność.
 
TomaszU84 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Dołączył: 02 Mar 2018
Posty: 41
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-07-02, 16:27   

Wraz z ma małżonką ubezpieczyliśmy już 4 forumowe Dacie, w razie pytań/darmowych kalkulacji zapraszam na PW :-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne