Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
parujące szyby
Autor Wiadomość
josio 


Marka: Skoda
Model: Rapid
Silnik: 1.2 MPI
Dołączył: 07 Paź 2016
Posty: 19
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2017-07-09, 19:22   

Jeśli było ciepło w samochodzie a deszcz szybko schłodzi szybę to myślę że ma prawo parować na zasadzie jak szklanka z zimnym piwem pokrywa się parą wodną.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-09, 19:23   

Oczyść podszybie - pewnie zebrało ci się tam sporo igliwia i liści . Następnie pomyśl o założeniu kawałka pończochy lub siateczki z moskitiery - i problem rozwiążesz sam.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
brzuch0 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 w benzynie
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 214
Skąd: Tychy
Wysłany: 2017-07-09, 19:29   

arczi_88 napisał/a:
A nie masz czasem włączonego wewnętrznego obiegu powietrza w kabinie? Wydawałoby się, że wszystkie objawy na to wskazują.

Mam ustawiony na obieg otwarty
josio napisał/a:
Jeśli było ciepło w samochodzie a deszcz szybko schłodzi szybę to myślę że ma prawo parować na zasadzie jak szklanka z zimnym piwem pokrywa się parą wodną.

Rano jak jadę do pracy jest tak samo jak i wieczorem, nie mówiąc już jak pada deszcz jest wtedy tragedia bez klimy nic nie odparuje. W żony matizie nie ma takiego problemu .

jas_pik napisał/a:
Oczyść podszybie - pewnie zebrało ci się tam sporo igliwia i liści . Następnie pomyśl o założeniu kawałka pończochy lub siateczki z moskitiery - i problem rozwiążesz sam.

Szyba paruje od nowości czyli od 4 miesięcy
Ostatnio zmieniony przez brzuch0 2017-07-09, 19:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-07-10, 09:12   

Sprawdź w jakim stanie jest filtr kabinowy..
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
podsiar 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 90
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 90
Skąd: Góra Siewierska
Wysłany: 2018-01-10, 08:49   

Problem parującej szyby przedniej i przednich bocznych, w zasadzie tylko włączona klimatyzacja na maksa powstrzymuje parowanie.
- szyba czyszczona wielokrotnie różnymi płynami do szyb by sprawdzić czy to nie problem
- filtr kabinowy wymieniany jakiś rok temu (chyba czas na wymianę?)
- włączony obieg zewnętrzny ale tu mam do Was pytanie bo nie mam z kim porównać - http://www.daciaklub.pl/f...1746205#1746205
_________________
Przychodzi taki moment życia, że od pojemności silnika ważniejsza staje się pojemność bagażnika.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-10, 09:13   

Umyj szybę od wewnątrz pianką do golenia :)
Sprawdzony sposób na parowanie
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 921
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2018-01-10, 21:51   

podsiar napisał/a:
Problem parującej szyby przedniej i przednich bocznych, w zasadzie tylko włączona klimatyzacja na maksa powstrzymuje parowanie.

Ja ostatnio kupiłem jakiś szuwax przeciwroszeniowy, chyba od Sonaxa. Wyczyściłem szyby pianką do szyb, przesmarowałem tym szuwaksem i jak parowały mi wszystkie, tak teraz jak ręką odjął - paruje mi tylko szyba przednia, której nie przetarłem :P
 
Piitubski 


Marka: Dacia będzie
Model: Duster był
Silnik: będzie
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-11, 09:07   

Ja też od ponad roku stosuję preparat w płynie zapobiegający zaparowaniu szyb - skuteczny, ale trzeba powtarzać czynność co jakieś 2 tygodnie.
 
podsiar 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 90
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 90
Skąd: Góra Siewierska
Wysłany: 2018-01-11, 09:38   

ok, mam jeden, pomógł na 3 dni ale to może preparat kiepskiej jakości. Sprawdzę wszystkie opcje i dam znać. Mam wrażenie, że to jednak nie otwarty do końca obieg zewnętrzny (wcześniej nie miałem takich problemów).
_________________
Przychodzi taki moment życia, że od pojemności silnika ważniejsza staje się pojemność bagażnika.
 
Ikarusiarz 


Marka: Dacia
Model: Logan, Logan MCV Outdoor
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2009, 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 328
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-01-11, 10:54   

Bez urazy Panowie i Panie (strzelam). Na tym forum też macie problemy z zaparowanymi szybami. Na Espace też mieli. Co Wy z tymi autami robicie? Ja wożę dzieciaki, gadającą żonę i nie mam z tym problemu. Anie w starym Loganie, ani w Espace, ani w Outdoorze. Nie używam też klimatyzacji.
Oczywiście, przy pewnych warunkach mam zaparowaną szybę przednią, ale nawiew wystarcza. Tylko przy wejściu do auta, potem nie ma z tym problemu.
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 921
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2018-01-13, 19:12   

Ikarusiarz napisał/a:
Co Wy z tymi autami robicie? Ja wożę dzieciaki, gadającą żonę i nie mam z tym problemu.

Co w tym dziwnego, że szyby parują? Jak samochód parkuje "pod chmurką", a w zimie i na jesieni wnosi się dużo wilgoci na butach z kałuż i ze śniegiem?

podsiar napisał/a:
ok, mam jeden, pomógł na 3 dni ale to może preparat kiepskiej jakości. Sprawdzę wszystkie opcje i dam znać.

Ja nałożyłem ponad miesiąc temu i od tej pory ani razu nie miałem zaparowanych szyb.
 
Ikarusiarz 


Marka: Dacia
Model: Logan, Logan MCV Outdoor
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2009, 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 328
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-01-13, 23:00   

Marmach napisał/a:
Co w tym dziwnego, że szyby parują? Jak samochód parkuje "pod chmurką", a w zimie i na jesieni wnosi się dużo wilgoci na butach z kałuż i ze śniegiem?


Nic dziwnego. Temat został założony, bo kolegom paruje ponad normę.
Nie kwestionuję istnienia kałuż jesienią, chociaż śniegu to troszkę mało ostatnio. Napisałem, że u mnie też paruje, ale tylko po wejściu i to marginalnie. Nie muszę używać eliksirów, mazideł i innych psikaczy.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-01-13, 23:20   

Pierwsze co bym zrobił gdyby parowały mi szyby ponad normę to sprawdził czy przypadkiem nie ma wilgoci w środku auta - wody pod nogami pasażera/kierowcy. W poprzednim moim samochodzie którym była Thalia I czyli auto bliźniaczej konstrukcji do logana I jak i sandero I miałem podobny problem. Co się okazało, pod nogami pasażera po odgięciu tapicerki oraz wygłuszenia było pełno wody - wylałem całe wiadro kilkunastu litrowe. Woda do środka dostała się poprzez podszybie - odpływy w nim były zatkane i woda zamiast spływać gumowymi rurkami na dół auta w okolice przednich kół stała w podszybiu i poprzez łączenie blach ( nigdy nie są idealnie szczelne a woda zawsze znajdzie ujście) spływała pod deską rozdzielcza własnie pod nogi pasażera. Jest to niestety problem wielu renówek ( kolega miał identycznie w 10 letnim scenicu II ) wiec i dacia na pewno przejęła tą wade. Oczywiście nie zawsze parowanie szyb oznacza basen w aucie ale gdy czyszczenie szyb nic nie da i ciągle będą nadmiernie parować warto sprawdzić ten trop.

Osobiście nie jestem za środkami anty roszeniowymi itp, kiedyś spróbowałem i bylo jeszcze gorzej. Najlepiej jest porządnie umyć wszystkie szyby płynem do szyb nawet 2 razy i porządnie wytrzeć. A podczas jazdy samochodem ustawić nawiew na szybę przednią i na nogi oraz delikatnie otworzyć szyby przednie ( tak z 0,5-1cm) aby ewentualna wilgoć która zamieniła sie w parę mogła wydostać się poza wnętrze naszego samochodu
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 921
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2018-01-14, 14:05   

Ikarusiarz napisał/a:
Nie kwestionuję istnienia kałuż jesienią, chociaż śniegu to troszkę mało ostatnio. Napisałem, że u mnie też paruje, ale tylko po wejściu i to marginalnie.

A u mnie często było tak, że ruszałem i przez kilkadziesiąt kilometrów boczne szyby z tyłu były zaparowane mimo silnego nadmuchu z otwartym obiegiem, mimo wychładzania samochodu przed pozostawieniem go na postoju, a czasami także mimo wożenia jakichś woreczków z higroskopijnym złożem. Przy nagłych mrozach czasami mam szron na przedniej szybie po stronie kabiny.
Odpływy mam drożne, dywaniki gumowe, więc tapicerka nie jest nasiąknięta, podłoga bez dziur na wylot :mrgreen: Samochód jest od czasu do czasu odkurzany, więc nie ma w nim też dużo pyłów.

No i cóż, posmarowałem sobie szyby i mam na razie spokój...
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2018-01-28, 12:05   

Ostatnio zapomniałem przełączyć zamkniety obieg na otwarty i zaczęły mi stopniowo parować. Kiedy się zreflektowałem i przełączyłem obieg, z szyb długo nie schodziła para. Dopiero włączenie klimy na minimalną temp przy pełnych obrotach wiatraczka załatwiło sprawę... po kilkunastu chyba minutach. Trzeba też dbać o filtr kabinowy.
 
podsiar 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 90
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 90
Skąd: Góra Siewierska
Wysłany: 2018-02-01, 15:37   

Marmach napisał/a:
Najlepiej jest porządnie umyć wszystkie szyby płynem do szyb nawet 2 razy i porządnie wytrzeć. A podczas jazdy samochodem ustawić nawiew na szybę przednią i na nogi oraz delikatnie otworzyć szyby przednie ( tak z 0,5-1cm) aby ewentualna wilgoć która zamieniła sie w parę mogła wydostać się poza


Tak zrobiłem i póki co jest lepiej!

eio napisał/a:
Trzeba też dbać o filtr kabinowy.


To muszę uczynić, czeka mnie wymiana
_________________
Przychodzi taki moment życia, że od pojemności silnika ważniejsza staje się pojemność bagażnika.
 
Kacper_Potocki 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 286
Skąd: Kęty
Wysłany: 2018-02-03, 09:22   

Ostatnio kupiłem piankę do golenia Gillette - jest świetna jeśli się od środka umyje nią szyby i wytrze do sucha. Tutaj masz niezależny test (nie skupiaj się na tym kto go zrobił, ale na meritum - efektach) - https://www.youtube.com/watch?v=nLoQwqNRAgE
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne