Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-08-30, 08:57
Całkiem nowa dacia duster: więcej dustera niż kiedykolwiek!
Autor Wiadomość
paulus108 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 76
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-02-05, 21:57   

Panowie nie macałem jeszcze Dustera II, ale dwa dni temu obejrzalem VW T-Roca.

Z zewnatrz bardzo ladne - nowoczesne auto, zwlaszcza z dachem innego koloru niz reszta nadwozia.
Wielkosciowo mniej wiecej Duster, albo Golf podwyzszony.
Ale bagaznik malutki a w srodku.... Dacia sie nie ma czego juz wstydzic bo KAZDY KAWALEK PLASTIKU W T-ROC jest twardy jak skala - zero miekkiego tworzywa. Miejsca z tylu malo, na nogi moim zdaniem mniej niz w Golfie. Cena w porownaniu z Dusterem - dwa razy drozej toto wychodzi.

Prawde mowiac gdybym sam teraz mial kupowac auto bardzo mozliwe ze kupilbym podstawowa wersje Dustera II - klimy nie potrzebuje (mam teraz i nie uzywam w ogole) - tylko bym radio i kolo zapasowe dolozyl.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-05, 22:12   

maciek napisał/a:
Zapraszam na Pierwszą Jazdę Nowa Dacia Duster 1.2 TCE 4×4
http://www.test.auto.pl/t...tal-nowa-twarz/


A tak cicho miało być, a tu nici .... (cyt):

"Samochód co prawda jest cichszy, ale docenimy to wyłącznie do prędkości 100 km/h. Gdy będziemy jechać szybciej do wnętrza auta będzie dostawał się spory i narastający z prędkością hałas, tak jak w poprzednim modelu."
 
piku 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM/1,3 TCe 130 KM
Rocznik: 2012/2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1358
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2018-02-05, 22:22   

dzekoo napisał/a:
Już to wrzucałem ale te strony tak szybko przeskakują :-) mogłaś niezauważyć, tu dwa nowe:

https://www.youtube.com/watch?v=qNc7HFplUGI
https://www.youtube.com/watch?v=8_HmVGubFm0


Szczerze mówiąc, jak często bywa - niekompetentne. Dziennikarzowi nie chciało się nawet zajrzeć do specyfikacji wciąż dostępnego pierwszego modelu - to dyskwalifikacja, bo człowiek nie ma porównania z tym co było, a usiłuje porównywać. Nie zajrzał też do specyfikacji modelu, o którym opowiada i plecie bzdury. Komentarze słabiutkie i niekonsekwentne. Nie umie się też wysławiać po polsku (to w tym fachu oznacza dyskwalifikację). Bardzo słabiutki test i może wiele osób wprowadzić w błąd. Zdecydowanie nie polecam.
Ostatnio zmieniony przez piku 2018-02-05, 22:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
ryjas 


Marka: Peugeot
Model: Grand Scenic, Pug 306
Silnik: 1,9 dCi 130 KM FAP, 1,4 75KM
Rocznik: 2006,1999
Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 311
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-02-05, 22:34   

Cav napisał/a:
maciek napisał/a:
Zapraszam na Pierwszą Jazdę Nowa Dacia Duster 1.2 TCE 4×4
http://www.test.auto.pl/t...tal-nowa-twarz/


A tak cicho miało być, a tu nici .... (cyt):

"Samochód co prawda jest cichszy, ale docenimy to wyłącznie do prędkości 100 km/h. Gdy będziemy jechać szybciej do wnętrza auta będzie dostawał się spory i narastający z prędkością hałas, tak jak w poprzednim modelu."


Wszystkiego mieć nie można, ale znajdź mi drugie auto za ok. 70 tys. zł co to wytrzyma: https://youtu.be/iWCyiRI9KU0?t=1m15s
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-02-05, 22:39   

Cav napisał/a:
maciek napisał/a:
Zapraszam na Pierwszą Jazdę Nowa Dacia Duster 1.2 TCE 4×4
http://www.test.auto.pl/t...tal-nowa-twarz/


A tak cicho miało być, a tu nici .... (cyt):

"Samochód co prawda jest cichszy, ale docenimy to wyłącznie do prędkości 100 km/h. Gdy będziemy jechać szybciej do wnętrza auta będzie dostawał się spory i narastający z prędkością hałas, tak jak w poprzednim modelu."

Nie opieraj się tylko na jednym teście i jednej opinii. Jest już w sieci kilka testów nowego Dustera wykonanych przez Polaków i prawie wszyscy stwierdzili , że jest o niebo ciszej niż w poprzednim a testowali nie tylko w lesie ale i na drogach szybkiego ruchu.
Ty sam też nim nie jeździłeś osobiście a widzę , że już wydałeś mu negatywną opinię na podstawie starego modelu.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-05, 22:40   

ryjas napisał/a:

Wszystkiego mieć nie można,


A kto mówi o wszystkim?
Mowa o robieniu ludziom wody z mózgu, opowiadaniu bajek o wyciszeniach itd.
Potem na forum co chwilę czytasz jakie to auto ciche, a potem jeden test i się okazuje że to zwykła ściema i jest jak było.

ryjas napisał/a:

ale znajdź mi drugie auto za ok. 70 tys. zł co to wytrzyma: https://youtu.be/iWCyiRI9KU0?t=1m15s


Bez oglądania, bo widziałem to na rajdach na których byłem Dusterem - Łada Niva, Suzuki Jimny.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-05, 22:41   

jammo napisał/a:

Ty sam też nim nie jeździłeś osobiście a widzę , że już wydałeś mu negatywną opinię na podstawie starego modelu.


Skoro praktycznie nic poza wyglądem nie zmienili, to czego się spodziewać?
Nie jestem naiwny, żeby wierzyć w dobre intencje Renault.

Liczyłem na duże zmiany, nic takiego nie nastąpiło, to i mam prawo być zawiedziony.
Drugi raz identycznego auta nie kupię, a miałem ochotę, nawet jeszcze rok temu.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-02-05, 22:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
psz 


Marka: Suzuki
Model: Vitara
Silnik: 1.0 BoosterJet
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Sty 2018
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-02-06, 08:05   

Chyba wszyscy cieszymy się, że nie kupisz znowu Dustera ;-)
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-02-06, 08:59   

Cav napisał/a:
jammo napisał/a:

Ty sam też nim nie jeździłeś osobiście a widzę , że już wydałeś mu negatywną opinię na podstawie starego modelu.


Skoro praktycznie nic poza wyglądem nie zmienili, to czego się spodziewać?
Nie jestem naiwny, żeby wierzyć w dobre intencje Renault.

Liczyłem na duże zmiany, nic takiego nie nastąpiło, to i mam prawo być zawiedziony.
Drugi raz identycznego auta nie kupię, a miałem ochotę, nawet jeszcze rok temu.


Powtarzam jeszcze raz , wysuwasz wnioski tylko i wyłącznie oparte o swoje przypuszczenia. Nigdy nowym Dusterem nie jeździłeś, więc skąd możesz wiedzieć , że nic nie zmienili. Siejesz zamęt tu na forum i na siłę chcesz wszystkich przekonać do swoich racji.
Co do zakupu identycznego auta, to wiadomo , że takiego n ie kupisz , bo to jest inne auto jak to które miałeś , i tu uprzedzę twoją ripostę. Nic o nowym Dusterze nie wiesz więc poczekaj z osądami przynajmniej do jazdy testowej . My też niedługo to zrobimy , to wtedy podyskutujemy , ale nie wracaj już z porównaniami to twojego starego nieudanego egzemplarza.
Z całego przebiegu tych twoich dyskusji tu na forum, wysuwam wniosek , że jesteś raczej przewrażliwiony wieloma drobnymi usterkami w aucie i wyolbrzymiasz trochę problemy.
 
marcinonline 


Marka: Skoda
Model: Rapid
Silnik: 1.2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 109
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-02-06, 09:59   

Czekam wlaśnie na opinie użytkowników obecnego dustera dlatego idzćcie na jazdy testowe i dzielcie sie wrażeniami ;)
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-06, 10:48   

Cav napisał/a:
jammo napisał/a:

Ty sam też nim nie jeździłeś osobiście a widzę , że już wydałeś mu negatywną opinię na podstawie starego modelu.


Skoro praktycznie nic poza wyglądem nie zmienili, to czego się spodziewać?
Nie jestem naiwny, żeby wierzyć w dobre intencje Renault.

Liczyłem na duże zmiany, nic takiego nie nastąpiło, to i mam prawo być zawiedziony.
Drugi raz identycznego auta nie kupię, a miałem ochotę, nawet jeszcze rok temu.


Panowie, dalsza rozmowa na temat dustera Cava i jego kłopotów w tym temacie nic nowego nie wnosi. Cav trafił na wybitnie pechowy egzemplarz, który serwis nie chciał lub nie potrafił naprawic, przez co sie człowiek zraził do Dusterów.
Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2018-02-06, 10:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-02-06, 12:36   

mekintosz napisał/a:
Panowie, dalsza rozmowa na temat dustera Cava i jego kłopotów w tym temacie nic nowego nie wnosi. Cav trafił na wybitnie pechowy egzemplarz, który serwis nie chciał lub nie potrafił naprawic, przez co sie człowiek zraził do Dusterów.


Ok kolego, ja i pozostali forumowicze to wszystko rozumiemy, ale trzeba zauważyć, że w 2017 r w Polsce sprzedano ponad 9 tyś. Dusterów a to o czymś świadczy, ludzie po prostu są z tego auta zadowoleni. Wiadomo , że na pewno w niektórych egzemplarzach trafiły się mniejsze lub większe usterki, ale to nie powód aby przekreślać całą markę. Usterki aut są wpisane w ryzyko ich posiadania, i jest to normalne zjawisko na rynku samochodowym, nawet w takich markach jak Mercedes czy Audi , gdzie zdarza się to nie jednostkowo. Meritum sprawy jest to, jak napisałeś, że jak ktoś "się zraził do Dustera " z powodu kilku wad jednego egzemplarza to nie jest powód do nawracania całej społeczności motoryzacyjnej.
Biorąc pod uwagę zakup nowego auta , każdy potencjalny nabywca kieruje się swoimi kryteriami dla niego tylko wiadomymi.
Dla jednych jest to głównie cena, bo zdają sobie sprawę , że ich po prostu na droższe nie stać a że chcą mieć nowe auto to wybór jest prosty. Drugi rozważa , że skoro np. robi 5-6 tyś km rocznie i to głównie jeżdżąc do miasta na zakupy i po miejscu koło domu , to nie ma sensu wydawać 20 czy też 30 tyś. zł więcej na inne, bo ktoś mu tak doradza :-) innym wręcz po prostu to auto się podoba. I nie ma tu znaczenia, że może mu się trafić kilka usterek , bo wiadomo, że ma gwarancję i przede wszystkim jest proste i tanie w utrzymaniu. Dlatego widzę, jak bezsensowne jest z uporem maniaka udowadnianie , że Duster to samo zło wcielone. A ja i tak pójdę i sobie go kupię pomimo jego wydumanych wad, i to w wersji Prestige , bo mam kolego właśnie taki kaprys :mrgreen: :mrgreen: pozdrawiam.
 
Waski78 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4x4
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 82
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-02-06, 12:41   

I to właśnie powinno zakończyć wszelkie głupie dyskusje:)
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-02-06, 16:03   

jammo napisał/a:
A ja i tak pójdę i sobie go kupię pomimo jego wydumanych wad, i to w wersji Prestige , bo mam kolego właśnie taki kaprys :mrgreen: :mrgreen: pozdrawiam.


A kto bogatemu zabroni. ;-) :mrgreen:

Laisar obiecał posprzątać więc siedzę cicho i czekam.
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2018-02-06, 16:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
rimo 



Marka: Dacia/Renault
Model: Sandero Stepway/Megane
Silnik: 1.6 MPI LPG/1.6v16 LPG
Rocznik: 2011/2013
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 271
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2018-02-06, 18:24   

A ja mam nadzieję że z nowego Dustera bez problemu da się przełożyć przednie fotele do starego Sandero ;-)
_________________

 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-06, 19:23   

jammo napisał/a:
Cav napisał/a:
jammo napisał/a:

Ty sam też nim nie jeździłeś osobiście a widzę , że już wydałeś mu negatywną opinię na podstawie starego modelu.


Skoro praktycznie nic poza wyglądem nie zmienili, to czego się spodziewać?
Nie jestem naiwny, żeby wierzyć w dobre intencje Renault.

Liczyłem na duże zmiany, nic takiego nie nastąpiło, to i mam prawo być zawiedziony.
Drugi raz identycznego auta nie kupię, a miałem ochotę, nawet jeszcze rok temu.


Powtarzam jeszcze raz , wysuwasz wnioski tylko i wyłącznie oparte o swoje przypuszczenia. Nigdy nowym Dusterem nie jeździłeś, więc skąd możesz wiedzieć , że nic nie zmienili.


Z życiowego doświadczenia i logiki
Skoro nie zmienili napędu, płyty podłogowej, skrzyni biegów i nadwozia praktycznie też, do tego nie zmieniła się masa (czyli wygłuszeń za bardzo też nie doszło) to na co liczysz?

Owszem - mogli poprawić klimę, która szwankowała, ergonomię, minimalnie Cx, ale to wszystko.
Zasadnicze problemy jakie były takie są - bo to nadal to samo auto.
Tą zmianę określiłbym raczej drugim faceliftingiem, a zmiany modelowe są zazwyczaj dalej idące.
 
psz 


Marka: Suzuki
Model: Vitara
Silnik: 1.0 BoosterJet
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Sty 2018
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-02-06, 19:31   

Tu się zgodzę, to jest bardzo daleko posunięty facelifting. Ale mnie to nie przeszkadza ;-)
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-06, 19:31   

jammo napisał/a:
mekintosz napisał/a:
Panowie, dalsza rozmowa na temat dustera Cava i jego kłopotów w tym temacie nic nowego nie wnosi. Cav trafił na wybitnie pechowy egzemplarz, który serwis nie chciał lub nie potrafił naprawic, przez co sie człowiek zraził do Dusterów.


Ok kolego, ja i pozostali forumowicze to wszystko rozumiemy, ale trzeba zauważyć, że w 2017 r w Polsce sprzedano ponad 9 tyś. Dusterów a to o czymś świadczy,


O czym Twoim zdaniem?
Na pewno nie o tym, że jest to dobre auto.
Tak by było, gdybyś sprawdził ilu ludzi kupiło Dustera PONOWNIE, bo z pierwszego byli zadowoleni.
Ja nie znam nikogo takiego, a takich którzy po jednej Dacii powiedzieli, że nigdy więcej Dacii, znam kilku.

Oczywiście nadal o niczym to nie świadczy, ale bynajmniej nie potwierdza Twojej teorii.

Popularność najtańszego auta świadczy o jednym - że ludzi na niego stać.
Duster jest ładnym samochodem, wyglądającym na solidny, więc się nabierają i kupują.
Tak jak ja zrobiłem.
Wnioski przychodzą później, gdy właściciel przekonuje się, że zapłacił za coś, co wprawdzie z wyglądu jest całkiem niezłe, ale tylko z wyglądu, bo reszta mocno odstaje od współczesnych samochodów.
I to odstaje dużo mocniej, niż uzasadniałaby to różnica w cenie i niż sugeruje wygląd i wrażenia na pierwszy rzut oka.

A szkoda - bo to auto, które nadal by mi pasowało, gdyby było lepiej wykonane i mogło być nieco wyżej skonfigurowane.
Pewnie gdybym nie wiedział, jaką wartość faktycznie przedstawia, skusiłbym się ponownie.
Bo konkurencja nie za bardzo oferuje cokolwiek podobnego, czyli suva mocniej uterenowionego niż zwykły crossover.
Jak dla mnie to jest luka na rynku której poza Dacią i Suzuki nikt nie chce wypełnić.

jammo napisał/a:

Dlatego widzę, jak bezsensowne jest z uporem maniaka udowadnianie , że Duster to samo zło wcielone


Nic takiego nie robię - piszę tylko jak jest (albo może być jak chętni na zakup źle trafią) naprawdę.
Tak żeby lukier wyciekający z tego forum, nie zasłonił chętnym faktycznej wartości auta.
W opiniach musi być przeciwwaga, bo nie ma idealnych aut.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-02-06, 19:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-06, 19:36   

psz napisał/a:
Tu się zgodzę, to jest bardzo daleko posunięty facelifting. Ale mnie to nie przeszkadza ;-)


Mnie by też nie przeszkadzało ostatecznie, gdyby pierwsza wersja była udana.
Ale nie była i dlatego naiwnie liczyłem, że się to MOCNO poprawi w kolejnej.
Przeliczyłem się i dlatego czuję się zawiedziony.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-02-06, 19:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
maro_1955 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2016
Posty: 143
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2018-02-06, 19:48   

Cav napisał/a:
[quote="jammo

Liczyłem na duże zmiany, nic takiego nie nastąpiło, to i mam prawo być zawiedziony.
Drugi raz identycznego auta nie kupię, a miałem ochotę, nawet jeszcze rok temu.


Jeżdżę już ósmym z kolei autem(jako właściciel nie zawsze nowym) i nie kupiłem nigdy tego samego samochodu co poprzednio.
Nie wiem jaki będzie następny po Dusterze...może po raz pierwszy ponownie Duster :lol:
_________________
mam suv-a...
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-02-06, 20:03   

Cav napisał/a:
Z życiowego doświadczenia i logiki
Skoro nie zmienili napędu, płyty podłogowej, skrzyni biegów i nadwozia praktycznie też, do tego nie zmieniła się masa (czyli wygłuszeń za bardzo też nie doszło) to na co liczysz?


A widzisz :-) i tu jesteś w błędzie. Poczytaj dobrze , i obejrzyj test na Petryn Ględzi, bo testujący to auto Pan Maciej Petryński , znany dziennikarz motoryzacyjny wyraźnie zaznaczył, że żaden element karoserii z poprzedniego Dustera PH2 nie pasuje do nowego modelu Dustera z 2018r. Czyli wszystko jest robione od nowa , więc i wygłuszenia mogą wyglądać całkiem inaczej , jak i dach o którym wspominałeś , że się nagrzewa. Oczywiście ja nie wiem w jakim sensie wszystko jest zmienione , ale ty tego też nie wiesz ale jesteś pewny , że nic nie zmienili.
https://www.youtube.com/watch?v=T3FBOC1iNv8
Ostatnio zmieniony przez jammo 2018-02-06, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-02-06, 20:55   

Cav napisał/a:

Tak by było, gdybyś sprawdził ilu ludzi kupiło Dustera PONOWNIE, bo z pierwszego byli zadowoleni.


Już podaję kolegę z forum. Louis79 np.

I myślę, że jak zapytasz obecnych właścicieli dusterów to śmiem twierdzić, iż 80% kupiłoby ponownie.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-06, 22:20   

jammo napisał/a:
Cav napisał/a:
Z życiowego doświadczenia i logiki
Skoro nie zmienili napędu, płyty podłogowej, skrzyni biegów i nadwozia praktycznie też, do tego nie zmieniła się masa (czyli wygłuszeń za bardzo też nie doszło) to na co liczysz?


A widzisz :-) i tu jesteś w błędzie. Poczytaj dobrze , i obejrzyj test na Petryn Ględzi, bo testujący to auto Pan Maciej Petryński , znany dziennikarz motoryzacyjny wyraźnie zaznaczył, że żaden element karoserii z poprzedniego Dustera PH2 nie pasuje do nowego modelu Dustera z 2018r.


Tyle że sama karoseria poza ew. niższym Cx na nic innego nie ma prawa się przełożyć.
Właśnie o to chodzi, że znowu pierdzielą że coś zmienili, ale to co zmienili, nie ma najmniejszego znaczenia w jakiejkolwiek sensownej dziedzinie.
To tylko zmiana optyczna - czyli głębszy facelifting.
A jakie to są zmiany - to widzisz na zdjęciach.
Nic nie znaczące i nawet ciężkie do zauważenia.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-02-06, 22:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-06, 22:29   

Marek1603 napisał/a:
Cav napisał/a:

Tak by było, gdybyś sprawdził ilu ludzi kupiło Dustera PONOWNIE, bo z pierwszego byli zadowoleni.


Już podaję kolegę z forum. Louis79 np.


Pisałem już, że pojedyncze jednostki nie mają znaczenia.
Zwłaszcza że ci zawiedzeni, co sobie dali spokój z Dacią, już Ci tego nie napiszą, bo z forum też sobie dali spokój.
Z moim skromnym wyjątkiem rzecz jasna.

Żeby wyciągnąć jakieś wnioski, musiałaby być jakaś statystyka, ilu z nabywców nowych Dusterów miała wcześniej Dacię.
Względnie jakieś badanie na większej populacji, z jakich marek ludzie są najbardziej zadowoleni.
Takie badania robi się np. w Anglii, ale tam Dacia nie prowadzi na pewno. ;-)
 
Łogo 


Marka: skoda
Model: fabia
Silnik: 1.2
Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: Warmia
Wysłany: 2018-02-06, 22:31   

A tak z ciekawości co prowadzi w Anglii?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne