Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-08-30, 08:57
Całkiem nowa dacia duster: więcej dustera niż kiedykolwiek!
Autor Wiadomość
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-06, 22:38   

Łogo napisał/a:
A tak z ciekawości co prowadzi w Anglii?


Wyniki są akurat zgodne z moimi prywatnymi doświadczeniami. ;-)
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-02-06, 22:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-06, 22:51   

Cav napisał/a:
Sorry, chodziło o USA, nie Anglię.
Ale wyniki są akurat zgodne z moimi prywatnymi doświadczeniami.
W Anglii trochę mniej. ;-)

Chyba coś udowadniasz na siłę .
Ani Dacia ani Renault nie są sprzedawane w USA
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-06, 22:55   

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:
Sorry, chodziło o USA, nie Anglię.
Ale wyniki są akurat zgodne z moimi prywatnymi doświadczeniami.
W Anglii trochę mniej. ;-)

Chyba coś udowadniasz na siłę .
Ani Dacia ani Renault nie są sprzedawane w USA


A bo to różnie piszą, Polacy co innego, a oryginał co innego.
Firma badająca amerykańska, ale badanie jednak dotyczyło UK, więc dobrze pamiętałem - skorygowałem poprzedniego posta.

Zresztą chodziło o sposób badania, a nie o konkretny wynik z przeszłości.
Wszystko inne, z ADAC na czele, można o kant d.. potłuc.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-02-06, 22:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
paulus108 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 76
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-02-06, 23:46   

Podstawowa wersja Dustera

https://www.otomoto.pl/of...html#00a02c3998
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-02-07, 08:51   

Coś o niezawodności DD
http://www.francuskie.pl/...na-marka-which/
Opss. chyba to już było, ale - dla odmiany kilka pozytywnych opinii.
Ostatnio zmieniony przez maugu 2018-02-07, 08:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-02-07, 10:04   

Cav napisał/a:
jammo napisał/a:
Cav napisał/a:
Z życiowego doświadczenia i logiki
Skoro nie zmienili napędu, płyty podłogowej, skrzyni biegów i nadwozia praktycznie też, do tego nie zmieniła się masa (czyli wygłuszeń za bardzo też nie doszło) to na co liczysz?


A widzisz :-) i tu jesteś w błędzie. Poczytaj dobrze , i obejrzyj test na Petryn Ględzi, bo testujący to auto Pan Maciej Petryński , znany dziennikarz motoryzacyjny wyraźnie zaznaczył, że żaden element karoserii z poprzedniego Dustera PH2 nie pasuje do nowego modelu Dustera z 2018r.


Tyle że sama karoseria poza ew. niższym Cx na nic innego nie ma prawa się przełożyć.
Właśnie o to chodzi, że znowu pierdzielą że coś zmienili, ale to co zmienili, nie ma najmniejszego znaczenia w jakiejkolwiek sensownej dziedzinie.
To tylko zmiana optyczna - czyli głębszy facelifting.
A jakie to są zmiany - to widzisz na zdjęciach.
Nic nie znaczące i nawet ciężkie do zauważenia.


I tu się nie zgodzę z twoją opinią. Jaki był by sens robienia głębokich zmian w produkcie , który odnosi sukces i bije rekordy sprzedaży w dużej mierze właśnie przez wygląd. Oprócz całej karoserii, która została zaprojektowana na nowo , położono nacisk na zwiększenie bezpieczeństwa między innymi poprzez wzmocnienie podłużnic i innych części. Tego gołym okiem nie zauważysz (czytałem wywiad z inżynierem Daci , który wymieniał zmiany poczynione przy tworzeniu nowego modelu)
Co do zmian optycznych o których twierdzisz że są " Nic nie znaczące i nawet ciężkie do zauważenia" to powiem tak, że jest to zamierzone działanie. Dlaczego? Ano dlatego , że skoro poprzednia wersja a w głównej mierze wygląd zewnętrzny był decydującym czynnikiem sukcesu Dustera, to jaki był by sens tworzyć coś nowego, które nie gwarantowało by nic. Specjalnie stworzono nową karoserię, ale tak , aby była podobna do poprzedniej i rozpoznawalna z daleka , że jest to Duster. Po prostu miała zachować swoje główne walory wizerunkowe.
 
piku 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM/1,3 TCe 130 KM
Rocznik: 2012/2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1358
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2018-02-07, 10:04   

maugu napisał/a:
Coś o niezawodności DD


Przejechałem Dusterem 125 tys. km. Wszystkie naprawy wymieniłem na stronie mojego auta na Dusterklub.pl. Co się zdarzyło przez ten czas: regulacja zamka/zawiasów przednich drzwi i zamka pokrywy silnika; wymiana akumulatora; wymiana kilku elementów eksploatacyjnych w zawieszeniu; naprawa klimatyzacji (wymiana czujnika, z którym borykało się wielu) - to wszystko na gwarancji, czyli w ciągu czterech lat. Elementy zawieszenia były wymieniane po jakichś wyjazdach terenowych. Sam zapłaciłem tylko za tylne łączniki stabilizatora. Mówiąc krótko - żadnej poważnej awarii. Mam wrażenie, że rzadziej bywałem w serwisie z Dacią niż z Octaviami. W Octaviach (mieliśmy w domu i firmach kilka) mieliśmy awarie, które utrudniały jazdę (jakieś elektroniczne elementy sterowania sprężarką i przepustnica oraz koło dwumasowe). W Dusterze tego typu awarii dotychczas nie było. Uważam, że mogę odpowiedzialnie mówić, że Duster to niezawodny samochód.
 
dzekoo 


Marka: Ford
Model: Focus
Silnik: 2.0 TCDi
Rocznik: 2005
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 22
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2018-02-07, 10:07   

Cav napisał/a:

Takie badania robi się np. w Anglii, ale tam Dacia nie prowadzi na pewno. ;-)


Akurat w Anglii, z racji kierownicy po prawej, mieli Dustera produkowanego w Indiach. Te z Indii rdzewieją w oczach. Co może mieć wpływ na zadowolenie klientów :-) Pewnie po lifcie były już z Rumunii.

https://www.theguardian.c...l-india-romania
Ostatnio zmieniony przez dzekoo 2018-02-07, 10:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
Piotrek721015 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 90 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 443
Skąd: ZGY
Wysłany: 2018-02-07, 11:37   

jammo napisał/a:
[
. Jaki był by sens robienia głębokich zmian w produkcie , który odnosi sukces i bije rekordy sprzedaży w dużej mierze właśnie przez wygląd.

Bo nowy Duster to ewolucja poprzedniego modelu, a nie rewolucja. Podobną politykę prowadzi np VW z Golfem.
 
psz 


Marka: Suzuki
Model: Vitara
Silnik: 1.0 BoosterJet
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Sty 2018
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-02-07, 11:49   

I dzięki ewolucji możemy cieszyć się niemal taką samą ceną. Ba, dostępność cenowa wersji 4x4 stanie się wyraźnie lepsza.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2018-02-07, 14:54   

W Meksyku Renault Duster jest b. popularny. To też Ameryka.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-07, 16:40   

jammo napisał/a:
Cav napisał/a:

To tylko zmiana optyczna - czyli głębszy facelifting.
A jakie to są zmiany - to widzisz na zdjęciach.
Nic nie znaczące i nawet ciężkie do zauważenia.


I tu się nie zgodzę z twoją opinią. Jaki był by sens robienia głębokich zmian w produkcie , który odnosi sukces i bije rekordy sprzedaży w dużej mierze właśnie przez wygląd.


Twoim zdaniem.
Moim - wyłącznie przez swoją cenę, to główny jego atut.

I chyba nie zrozumiałeś, że mi nie chodziło tylko o zmiany wyglądu, ale właśnie o zmiany strukturalne - większa płyta, lepsze, mocniejsze zawieszenie, lepsze, mocniejsze silniki i przede wszystkim - skrzynia biegów przystająca do XXI wieku.
Nic z tego nie zrobiono, parę blaszek wygięto inaczej, żeby jeleniom się wydawało, że to nowe auto.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-02-07, 16:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-02-07, 17:07   

Dalej się nie znudziliście tym bełkotem?

Aż mi się przypomina cytat z Abelarda G.: "możliwe, że gdyby wtedy ktoś krzyknął 'pokaż d*pę', to Hitler nie najechałby na Polskę."
 
Elpi 
Zielony listek


Marka: Ford
Model: mondeo
Silnik: 2.0Tdci
Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-07, 20:06   

Dzisiaj miałem okazje odbyć dość długą ok 40 min jazde testowa Dusterem wersja Prestige 1.2Tce 4x2.Ogólne wrażenie to:wyciszenie na plus do predkości 130km/h ani silnik ani szum wiatru prawie nie słyszalny.Dynamika w porządku napewno nie jesteśmy zawalidrogą,lekka redukcja ok 3000rpm i sprawnie wyprzedzamy.Zawieszenie ok sprawnie wybiera dziury.przy -3 był problem z nagrzaniem tyłu auta Żona zmarzła ;-) oraz tylne fotele tragicznie niewygodne(opinia Żony :oops: )brak regulacji wysokości pasa niższa osoba ma go na szyji.Przednie fotele ,miałem problem z zajęciem wygodnej pozycji mimo regulacji kierownicy,podłokietnik nieporozumienie zadługie oparcie przeszkadza w zmianie biegów,brak schowka.System kamer bardzo fajny pomaga w ciasnym parkowaniu czy w terenie.srednie spalanie na ok 50 km wyszło 8.7 bez trybu eco i bez autostrady.Wykonanie nadal spartańskie ale nic nie skrzypiało i nie latało :-P Na szybko to tyle
 
ken-wawa 


Marka: w planach
Model: w planach
Silnik: w planach
Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 369
Skąd: na polnocy
Wysłany: 2018-02-07, 20:50   

jammo napisał/a:

I tu się nie zgodzę z twoją opinią. Jaki był by sens robienia głębokich zmian w produkcie , który odnosi sukces i bije rekordy sprzedaży w dużej mierze właśnie przez wygląd. Oprócz całej karoserii, która została zaprojektowana na nowo , położono nacisk na zwiększenie bezpieczeństwa między innymi poprzez wzmocnienie podłużnic i innych części. Tego gołym okiem nie zauważysz (czytałem wywiad z inżynierem Daci , który wymieniał zmiany poczynione przy tworzeniu nowego modelu)
.


Ciekawe jak te zmiany plus trochę więcej poduszek wpłynie na ocenę bezpieczeństwa (wyniki testów)?
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-07, 21:38   

Nijak, testy już były i wypadły podobnie jak w jedynce.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-02-08, 08:45   

Prezes napisał/a:
Nijak, testy już były i wypadły podobnie jak w jedynce.

Jeśli tak to dobrze - po przeanalizowaniu poprzedniego testu jest wniosek że Dusterem można bezpiecznie jeździć zaś bardzo niebezpiecznie jest przed nim przebiegać :mrgreen: - liczby pokazujące % ochrony całkiem dobre - utrata 1 gwiazdki za bezpieczeństwo pieszego, drugiej za brak różnych piszczących udogodnień.
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-02-08, 09:21   

Bardzo mnie to irytuje, muszę przyznać. Tak niewiele trzeba, by te piszczące udogodnienia wprowadzić i znacznie lepiej wypaść w testach NCAP. Zaraz ktoś napisze, że to słabo miarodajne, że nic nie mówi o faktycznym bezpieczeństwie, natomiast ja twierdzę, że o wiele lepiej wypadłoby to PR-owo, gdyby gwiazdki były 4, a nie 3 i postawiłoby producenta i jego flagowy produkt wyżej w hierarchii (coś na zasadzie: OK, w środku plastik fantastik, ale bezpieczeństwo jest na przyzwoitym współczesnym poziomie).
Ostatnio zmieniony przez Dracid 2018-02-08, 09:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-08, 09:48   

Gwiazdki olewam, zawsze patrzę na obrażenia kierowcy, pasażera i dzieci. Resztę mam w 4 literach. A tu nie jest super. ale nie ma tragedii, dlatego autko zamawiam. Najbezpieczniejsze miałem Aveo (T300), bardzo dobrze wypadł na testach.
 
rimo 



Marka: Dacia/Renault
Model: Sandero Stepway/Megane
Silnik: 1.6 MPI LPG/1.6v16 LPG
Rocznik: 2011/2013
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 271
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2018-02-08, 10:02   

Panowie moderatorzy! Mnie już zbiera się na wymioty jak czytam offtopowe gadki Cava. To jest wątek o "nowym Dusterze" a nie "Dusterze Cav'a" i jego problemach życiowych!
_________________

 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-02-08, 12:10   

Dracid napisał/a:
Bardzo mnie to irytuje, muszę przyznać. Tak niewiele trzeba, by te piszczące udogodnienia wprowadzić i znacznie lepiej wypaść w testach NCAP. Zaraz ktoś napisze, że to słabo miarodajne, że nic nie mówi o faktycznym bezpieczeństwie, natomiast ja twierdzę, że o wiele lepiej wypadłoby to PR-owo, gdyby gwiazdki były 4, a nie 3 i postawiłoby producenta i jego flagowy produkt wyżej w hierarchii (coś na zasadzie: OK, w środku plastik fantastik, ale bezpieczeństwo jest na przyzwoitym współczesnym poziomie).


Jeżeli uważasz , że gwiazdki odzwierciedlają faktyczne bezpieczeństwo i są dla ciebie takie ważne, to zerknij na ten artykuł i zobacz, ile lepszych marek ma taki sam wynik. Na slajdach masz pokazane auta z oznaczeniem gwiazdek :-)
http://www.auto-swiat.pl/...uro-ncap/x8qe9t
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-02-08, 12:57   

Mnie sygnał niezapiętych pasów z przodu w Dusterze skutecznie oduczył wożenia czegokolwiek oprócz czapki na przednim siedzeniu - wystarczyło położyć kilka kilogramów i już na zakrętach piszczało. :mrgreen:
A gdyby były jeszcze inne - to tylko by na tym zarobili różni "magicy" którzy by je umieli likwidować - wiem bo na forum Zafiry, która w wersji C ( ja na szczęście mam B Family i mimo rocznika 2014 nie mam nawet sygnału od pasów z przodu - tylko lampkę) ma wszystko co się da mieć watki typu "jak się pozbyć..." maja dużo wyświetleń.
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2018-02-08, 12:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
ryjas 


Marka: Peugeot
Model: Grand Scenic, Pug 306
Silnik: 1,9 dCi 130 KM FAP, 1,4 75KM
Rocznik: 2006,1999
Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 311
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-02-08, 13:17   

Prezes napisał/a:
Gwiazdki olewam, zawsze patrzę na obrażenia kierowcy, pasażera i dzieci. Resztę mam w 4 literach. A tu nie jest super. ale nie ma tragedii, dlatego autko zamawiam. Najbezpieczniejsze miałem Aveo (T300), bardzo dobrze wypadł na testach.


W tej chwili procenty sa odejmowane z wyniku także za brak systemów, bo zwyczajnie pewne testy są niemożliwe do wykonania.
Generalnie 3 gwiazdki teraz to jest duży postep z 3 gwiazdkami w 2012 roku. Testy się trochę zmieniły.
Aveo miał super wynik, ale nie zapominajmy że to auto, które teraz miało by góra 1-2 gwiazdki.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2018-02-08, 13:53   

PiotrWie napisał/a:
Dusterem można bezpiecznie jeździć zaś bardzo niebezpiecznie jest przed nim przebiegać :mrgreen: .

tak ma większość aut typu suv. A jak jeszcze ktoś zarzuci rurę przeciw kangurom, to dopiero pieszy ma bieg z przeszkodami :mrgreen:
 
renaultuser 


Marka: Dacia
Model: Duster II PH2
Silnik: 1.0TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Prestige
Dołączył: 21 Gru 2014
Posty: 58
Skąd: Piątek
Wysłany: 2018-02-08, 14:36   

Dar1962 napisał/a:
A jak jeszcze ktoś zarzuci rurę przeciw kangurom, to dopiero pieszy ma bieg z przeszkodami :mrgreen:


tego badziewia to już chyba nikt nie montuje dodatkowa, masa, szpecący wygląd i ogólnie wieś tańczy i śpiewa nie wspominając, że przed niczym to nie chroni :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne