Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Marek1603
2018-02-04, 11:18
Problemy CAV-a z Dacią.
Autor Wiadomość
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-12, 18:35   

funyo napisał/a:
Cav napisał/a:


Na koniec specjalnie dla funyo - ja zawsze piszę o swoich odczuciach, wygłaszam swoje prywatne opinie i oceny i nie porywam się na bycie prorokiem i głoszenie prawd objawionych.
Więc nie ma potrzeby abym w każdym poście dopisywał pół strony na ten temat, bo to jest oczywiste i zrozumiałe dla każdego myślącego człowieka.

Jasne, że to są Twoje opinie, tyle że nie są one jedynymi słusznymi,


Dla mnie są i nie ma nic takiego, co mogłoby to zmienić.
Mam prawo do swoich opinii i mam prawo o nich pisać.

A czy komuś one się podobają czy nie, zupełnie mnie nie interesuje, nie o to w tym idzie.


funyo napisał/a:

Co zaś się tyczy prorokowania - trochę jednak wieścisz prawdy objawione - po doświadczeniach z dwoma samochodami, ogłaszając cały koncern Renault producentem bubli i badziewia, zaś jego użytkowników klasyfikując do dwóch grup: tych co jeszcze z owej badziewności sobie sprawy nie zdają i tych już uświadomionych i żałujących. ;-)
Kompletnie przy tym ignorujesz fakt, że jest cała masa osób wybierających świadomie i będących z wyboru zadowolonych.


Względnie takich, którym się tylko tak wydaje, choćby z braku skali porównawczej.

Co niby ma zmienić w MOICH opiniach istnienie zadowolonych użytkowników?
Wady moich byłych samochodów z tego powodu znikną?

No i przecież ja nikogo nie atakuje że sobie tak uważa jak uważa.
W odwrotną stronę i owszem, co chwilę ktoś się czepia zębami za moją nogawkę, za to że sądzę o Renault i jego produktach to co powyżej napisałeś.

Tyle że naprawdę nie mam najmniejszych podstaw, żeby sądzić cokolwiek innego i pisać o Dacii same peany, jak chcieliby co poniektórzy.

Więc problem nie jest w tym co ja piszę, tylko że kłóci się to z oczekiwaniami co niektórych - tyle że nijak mnie to nie interesuje.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-02-12, 18:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-02-12, 18:57   

Cav napisał/a:

Co niby ma zmienić w MOICH opiniach istnienie zadowolonych użytkowników?


Zwykły SZACUNEK dla tych użytkowników.
Tak jak ty masz prawo być niezadowolony, oni maja prawo być zadowoleni.
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2018-02-12, 18:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-12, 20:03   

Marek1603 napisał/a:
Cav napisał/a:

Co niby ma zmienić w MOICH opiniach istnienie zadowolonych użytkowników?


Zwykły SZACUNEK dla tych użytkowników.


Ale ja nic nie piszę o użytkownikach.
Radzę zrobić to samo.

A JEŚLI za brak szacunku do Ciebie uważasz pogląd odmienny od Twojego i jego prezentowanie, to sorry, ale Twoje życzenie nie zostanie spełnione i jesteś w ogromnym błędzie - nie wiesz o czym mówisz, więc lepiej nie posługuj się takimi słowami których nie rozumiesz.

Marek1603 napisał/a:

Tak jak ty masz prawo być niezadowolony, oni maja prawo być zadowoleni.


Nikomu tego prawa nie odbieram.
W ogóle pomijam czyjeś opinie, ani się do nich nie odnoszę, ani nie próbuję ich zmienić, czy przekonać kogokolwiek, żeby nie pisał o swoich doświadczeniach.
Niestety - w odwrotną stronę to nie działa, Wy usilnie staracie się to zrobić z tym co ja piszę.

Nie uda się Wam, chociaż nie wiem jaką cenzurę tutaj wprowadzicie, ile krytycznych wobec Dacii postów jeszcze usuniesz, to i tak pozostanę przy swoim zdaniu i swoję opinie będą artykułował gdzie się da, niekoniecznie tylko tutaj.

To co piszę, ma ostrzegać przed Dacią tych, którzy dopiero chcą popełnić błąd jej zakupu.
W ogóle nie piszę do tych, co już sobie zdanie wyrobili, w tą czy w inną stronę.
Więc dobrze by było żebyście to wreszcie pojęli, albo chociaż przyjęli do wiadomości i nie odpowiadali (zwłaszcza personalnym atakiem jak zwykle) na teksty nie skierowane do Was choćby w jednym procencie.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-02-12, 20:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
damiaszek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 545
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-12, 20:44   

Cav, ale pojmij jedną podstawową rzecz. Tak jak Ty masz prawo pisać swoje opinie, tak samo inni maja prawo je komentować i nie zgadzać się z nimi, a nawet je uważać za bzdury i głosić to na forum.
_________________
Duster 4x4 1.6 średnia z już ponad 180000 km ;)
Focus 1.6 TDCI średnia z ponad 125kkm
 
Kacper_Potocki 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 286
Skąd: Kęty
Wysłany: 2018-02-12, 21:19   

Jeśli chodzi o Dacię, to ja 2 lata rozpatrywałem czy ją kupić czy nie. Podobała mi się z wyglądu, ale bałem się jej marnej jakości i narzekania na forach. Kombinowałem - jeśli nie Dacię, to co kupić innego?

Zdecydowałem się jednak na Dacię i absolutnie nie żałuję. Im więcej nią się poruszam, tym bardziej jestem zadowolony i polecam każdemu mówiąc szczerze o jej wadach i zaletach. Ma sporo wad, ale te wady w żadnym stopniu nie są w stanie zaważyć na moim zdaniu o tym samochodzie, bo zalet ma tak wiele, że wady przy nich bledną. Zrobiłem dopiero 3300km, nie jest to dużo, nie wiem czy zdania czasem nie zmienię po 3 latach, zobaczymy. Póki co zachęcam do kupna jej.
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
Ostatnio zmieniony przez Kacper_Potocki 2018-02-12, 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-02-12, 21:33   

Cav, postawiłeś sobie za cel zbawić każdego niewiedzącego i spoko. Jestem w stanie to zrozumieć ale jest mały problem. Źle się do tego zabrałeś. Jak zauważyłeś "wielu do ciebie skacze". Po prostu swoją nachalnością, zbyt ciętym i monotonnym językiem w odradzaniu Dacii, zniechęcasz do siebie ludzi. Nawet tych co świeżo pojawiają się na forum.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-02-12, 22:25   

Cav napisał/a:
Na koniec specjalnie dla funyo - ja zawsze piszę o swoich odczuciach, wygłaszam swoje prywatne opinie i oceny i nie porywam się na bycie prorokiem i głoszenie prawd objawionych.


Cav napisał/a:
Z kolei silnik wolnossący w Vitarze jest dużo lepszy i bardziej oszczędny niż taki sam w Dusterze.


Stawiam kilogram cebuli, że nie jeździł ani jednym ani drugim silnikiem.
Ale nissanowska jednostka muuusi być gorsza, bo "każdy pijak to złodziej"... :roll:
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-12, 22:27   

damiaszek napisał/a:
Cav, ale pojmij jedną podstawową rzecz. Tak jak Ty masz prawo pisać swoje opinie, tak samo inni maja prawo je komentować i nie zgadzać się z nimi, a nawet je uważać za bzdury i głosić to na forum.


Owszem, z opiniami można się nie zgadzać i z nimi dyskutować.
Ale jest zasadnicza różnica między pisaniem o samochodach, oraz opiniach O NICH, a atakowaniem forumowiczów, nie sądzisz?

Ale jak ktoś tak woli i mu na tym zależy, to zawsze może plonka dostać.....
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-02-12, 22:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-12, 22:30   

Marek1603 napisał/a:
Cav, postawiłeś sobie za cel zbawić każdego niewiedzącego i spoko. Jestem w stanie to zrozumieć ale jest mały problem. Źle się do tego zabrałeś. Jak zauważyłeś "wielu do ciebie skacze".


Tacy delikwenci po pierwszej, a góra drugiej próbie, lądują w kiblu i nie ma sprawy, dla mnie przestają istnieć, mogą sobie we własnym gronie poszczekiwać ile mają ochoty.

Poprawność polityczna i przymilanie się za wszelką cenę do kogokolwiek, od zawsze leży poza zakresem moich zainteresowań.
Nie piszę tutaj po to, żeby zyskiwać osobistą popularność i żeby ktoś lubił to co piszę.
Tego typu facebookowe klimaty nie są moim, a wręcz przeciwnie.

Liczy się szczerość i prawda, a nie błogi spokój bałwochwalców Dacii.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-02-12, 22:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2018-02-12, 23:08   

Cav napisał/a:


...Względnie takich, którym się tylko tak wydaje, choćby z braku skali porównawczej.

A co z tymi, którzy mają skalę porównawczą, a jednak nadal są zadowoleni i chętnie kupią kolejny pojazd tej marki? Nie istnieją? Czy znajdziesz inne wytłumaczenie? ;-)
Cytat:

Co niby ma zmienić w MOICH opiniach istnienie zadowolonych użytkowników?
Wady moich byłych samochodów z tego powodu znikną?

Gdybyś pochylił się nieco nad innymi opiniami, być może nie wygłaszałbyś takich radykalizmów. Problemy pojedynczych egzemplarzy nie mogą rzutować na całość produkcji - zawsze i w każdej firmie trafiają się problemy jakościowe, to zjawisko normalne przy takiej skali produkcji, zaawansowaniu konstrukcji i procesu technologicznego. Powinieneś to rozumieć... :roll:
Cytat:

Więc problem nie jest w tym co ja piszę, tylko że kłóci się to z oczekiwaniami co niektórych - tyle że nijak mnie to nie interesuje.

Jest, bo stale generalizujesz - Renault to syf, Dacia to badziew, oba to tylko substytuty aut, wyroby samochodo-podobne. A piszesz tak na podstawie doświadczeń z dwoma autami. Zauważ, że zadowoleni ze swoich samochodów forumowicze raczej nie piszą, że Dacia czy Renault to najlepsze marki na świecie, bezkonkurencyjne produkty, taki top topów - Oni wychwalają swoje samochody, cieszą się z posiadania konkretnego egzemplarza. Sam użytkuję już czwarte Renault i nic złego nie mogę powiedzieć. Dobra średnia. Wszystkie były kupione z pełną świadomością i to chyba świadomość tego co się kupuje jest kluczem do szczęścia. :-)
BTW: naprawdę bierzesz/brałeś pod uwagę zakup kolejnego Dustera? Czy to tylko takie luźne stwierdzenia, dla podgrzania atmosfery?
Ostatnio zmieniony przez funyo 2018-02-12, 23:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
Waski78 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4x4
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 82
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-02-13, 08:40   

Ja zanim odebrałem swojego Dustera musiałem czekać aż przeprowadzą akcje serwisową która wyszła i odbiór opóźnił się o miesiąc. Jakoś przeżyłem i śmigam. A już powinienem narzekać że Dacia to bubel bo zepsuty przed odbiorem:)
 
damiaszek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 545
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-13, 09:45   

W zasadzie to powinieneś żądać zwrotu wpłaconej kasy z odsetkami i z odszkodowaniem za straty spowodowane niemożnością używania Daci we wskazanym terminie :mrgreen: - może by wystarczyło na jakąś KIA :lol: (KIE jak to odmienić ;-) )
_________________
Duster 4x4 1.6 średnia z już ponad 180000 km ;)
Focus 1.6 TDCI średnia z ponad 125kkm
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3673
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-13, 10:16   

No wlasnie ciekaw jestem, w czym jest lepsza Kia Sportage wg Cava od Dacii Duster , oczywiscie warto wspomniec tez o roznicy w cenie obydwu bo zapewne jest tez jakas ?
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2018-02-13, 10:22   

Cav

Widocznie miałes wadliwy egzemplarz, ale nie znaczy to ze cała produkcja jest do bani itd.. niestety takie rzeczy sie zdarzają i akurat Ty miałeś pecha. Może coś serwis popsuł, a może styl jazd autku nie odpowiadał ;) któż to wie.
ja jezdze 2 modelami Dacki w sumie 9 lat i nie mogę zarzucić praktycznie nic w zwiazku z funkcjonowaniem auta. Auto bezawaryjne i tanie w ekspoloatacji, sam zobaczysz jaka bedzie róznica z Sportagem którym masz .
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2018-02-13, 10:56   

CAV - daj spokój - nie kompromituj się. Śmiać mi się chce z Twojego zachowania - typowe przedszkole - Czytając Twoje "filozoficzno-egzystancjalne wywody" w życiu się tak nie uśmiałem.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-13, 19:09   

funyo napisał/a:

Cav napisał/a:


..Względnie takich, którym się tylko tak wydaje, choćby z braku skali porównawczej.

A co z tymi, którzy mają skalę porównawczą, a jednak nadal są zadowoleni i chętnie kupią kolejny pojazd tej marki? Nie istnieją? Czy znajdziesz inne wytłumaczenie? ;-)


Oczywiście - jest jeszcze grupa mało wymagająca, grupa której na lepsze NOWE auto nie stać, można by tak wymyślać godzinami.

Widzę że lubisz bawić się w szufladkowanie świata, ale mnie to nie bawi, nie mam takich ambicji żeby każdego do jakiejś tam grupy zaliczyć.

Każdy jest inny, każdy może mieć inne potrzeby.

funyo napisał/a:

Cav napisał/a:


Co niby ma zmienić w MOICH opiniach istnienie zadowolonych użytkowników?
Wady moich byłych samochodów z tego powodu znikną?

Gdybyś pochylił się nieco nad innymi opiniami, być może nie wygłaszałbyś takich radykalizmów.


Niby dlaczego nie?
Tak postrzegam Dacię, a każdy może sobie wyrobić własną opinię.
Jak chce, to na podstawie doświadczeń innych, ignorując swoje własne.
Ja z takich korzystam TYLKO wtedy, gdy nie wyrobiłem sobie własnej oceny.
W tym przypadku mam wyrobioną, sam sprawdziłem ile są warte pojazdy grupy Renault i to mi wystarczy.

funyo napisał/a:

Problemy pojedynczych egzemplarzy nie mogą rzutować na całość produkcji


Chodziłio Ci o to, że nie mogą rzutować na postrzeganie produktów?

Oczywiście że mogą - skoro kontrola nie istnieje i wypuszcza takie badziewia, a importer twierdzi że ewidentnie zepsute auto jest w cąłkowitym porządku, to właśnie świadczy o jakości produkcji.
I to nie były problemy pojedynczych egzemplarzy - to były praktycznie za każdym razem usterki powtarzalne, znane np. na tym forum.
Pewnie miała je cała pierwsza seria Dusterów świeżo po FL.

Może poza zawieszeniem - ale tutaj może być tak, że jakbym przejechał się innymi Dusterami z tego okresu, w których właściciel nic niepokojącego nie zauważył, to też bym usłyszał te same objawy co w swoim.

funyo napisał/a:

Cav napisał/a:

Więc problem nie jest w tym co ja piszę, tylko że kłóci się to z oczekiwaniami co niektórych - tyle że nijak mnie to nie interesuje.

Jest,


Może dla Ciebie.
Tylko dlaczego koniecznie próbujesz mnie zainteresować swoimi problemami?
Mnie one nie obchodzą specjalnie.

Zacznij wreszcie pisać o samochodach, skończ o grupowiczach.
To nie jest prośba, lepiej potraktuj to jak PLONK WARNING !!!!
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-02-13, 19:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-13, 19:13   

corrado napisał/a:
No wlasnie ciekaw jestem, w czym jest lepsza Kia Sportage wg Cava od Dacii Duster , oczywiscie warto wspomniec tez o roznicy w cenie obydwu bo zapewne jest tez jakas ?


Wspominałem o tym tyle razy, że po raz kolejny nie będę.
To że komuś nie chce się użyć szukajki, nie jest ku temu żadnym powodem.

Najgorsze (dla Dacii) jest to, że prawie we wszystkim jest gorsza.
A Sportage wcale nie jest jakimś cudownym autem - to przyzwoite auto i tylko tyle.
I właśnie dlatego tak bardzo załamała mnie przepaść, która dzieli Dustera od niej.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-13, 19:15   

BLACHA_997 napisał/a:
CAV -


Masz coś do dodania merytorycznego o Dacii, czy tylko postanowiłeś za nogawkę poszarpać?
Ogarnij się, to jest forum o samochodach więc TYLKO o nich pisz.
PLONK WARNING !!!!
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-13, 19:19   

damiaszek napisał/a:
W zasadzie to powinieneś żądać zwrotu wpłaconej kasy z odsetkami i z odszkodowaniem za straty spowodowane niemożnością używania Daci we wskazanym terminie :mrgreen: - może by wystarczyło na jakąś KIA :lol: (KIE jak to odmienić ;-) )


Niestety, rękojmia w polskim prawie trwa rok.
Skorzystałem z niej, odstąpiłem od umowy i tylko to spowodowało, że Duster został w końcu skutecznie naprawiony (chodzi o kłopoty z softem silnika), wcześniej twierdzili ze wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Więc zamiast bojów sądowych o zwrot auta, zadowoliłem się fantami od Renault Polska.

Reszta wad ujawniła się później, gdy rękojmia już nie obowiązywała.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-13, 19:22   

wieza napisał/a:
Cav

Widocznie miałes wadliwy egzemplarz,


Niewątpliwie.
Wszyscy mieli, a przynajmniej sporo z tych którzy kupili podobne auta w tamtym okresie.
Skoro nawet na forum znalazło się kilku z identycznymi objawami.

Ale nie wszyscy mieli tyle samozaparcia co ja, żeby tak długo wytrzymać z Dusterem.
Posprzedawali je po pół czy po roku, kupili coś lepszego i mieli kłopot z głowy.
Inni poszli na bój sądowy z dealerami, o zwrot auta, co trwało kupę czasu i nie wiadomo jak się skończyło, bo z nie mając już Dacii, zniknęli z forum.

wieza napisał/a:

Auto bezawaryjne i tanie w ekspoloatacji, sam zobaczysz jaka bedzie róznica z Sportagem którym masz .


No już zobaczyłem - Sportage jest już starszy niż Duster gdy go sprzedawałem.
Faktycznie - zaczął się psuć.
Ostatnio przepaliła się żarówka świateł mijania....... ;-)

Wiesz - przed Dusterem też miałem Kię, (ceeda) przez 6 lat, więc mniej więcej wiem czego się mogę spodziewać po produktach tej firmy.
Naprawdę to inny świat motoryzacji, te auta są podobne do Dacii tylko z wyglądu i ceny.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-02-13, 19:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
RowerekCombi 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 223
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-02-13, 20:54   

Każdy bezsens ma swój sens. Sens bez sensu nie ma sensu. :->
_________________
RowerekCombi
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2018-02-13, 22:01   

Cav - nie widzę sensu dalszej dyskusji z Tobą. Zbyt to jednostronne. Tym bardziej że przeraża mnie wizja plonka - nie wiem jak mógłbym z tym normalnie funkcjonować... :roll: :lol:
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-13, 22:43   

funyo napisał/a:
Cav - nie widzę sensu dalszej dyskusji z Tobą.


To nie jest problem dyskusji ze mną, tylko tematu na który postanowiłeś "dyskutować".
Zdecydowanie NTG.
Bardzo się cieszę, że go kończysz i tego się trzymaj - o nic więcej nie chodziło.
Jak będziesz miał coś do napisania o samochodach - to zapraszam, również gdy będziesz miał inne zdanie.
 
kochelet1 


Marka: mazda
Model: 6
Silnik: 2,0
Dołączył: 15 Lip 2017
Posty: 173
Skąd: polska
Wysłany: 2018-02-13, 23:03   

Cav napisał/a:
damiaszek napisał/a:
W zasadzie to powinieneś żądać zwrotu wpłaconej kasy z odsetkami i z odszkodowaniem za straty spowodowane niemożnością używania Daci we wskazanym terminie :mrgreen: - może by wystarczyło na jakąś KIA :lol: (KIE jak to odmienić ;-) )


Niestety, rękojmia w polskim prawie trwa rok.
Skorzystałem z niej, odstąpiłem od umowy i tylko to spowodowało, że Duster został w końcu skutecznie naprawiony (chodzi o kłopoty z softem silnika), wcześniej twierdzili ze wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Więc zamiast bojów sądowych o zwrot auta, zadowoliłem się fantami od Renault Polska.

Reszta wad ujawniła się później, gdy rękojmia już nie obowiązywała.


W renkojmia zależy od stanu prawnego kupującego, a często w motoryzacji jest wyłączana w umowie zakupu Coś o tym wiem :)
Jeśli temu zaprzeczysz to uznam Cię za..... wiesz kogo.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-13, 23:06   

kochelet1 napisał/a:
Cav napisał/a:
damiaszek napisał/a:
W zasadzie to powinieneś żądać zwrotu wpłaconej kasy z odsetkami i z odszkodowaniem za straty spowodowane niemożnością używania Daci we wskazanym terminie :mrgreen: - może by wystarczyło na jakąś KIA :lol: (KIE jak to odmienić ;-) )


Niestety, rękojmia w polskim prawie trwa rok.
Skorzystałem z niej, odstąpiłem od umowy i tylko to spowodowało, że Duster został w końcu skutecznie naprawiony (chodzi o kłopoty z softem silnika), wcześniej twierdzili ze wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Więc zamiast bojów sądowych o zwrot auta, zadowoliłem się fantami od Renault Polska.

Reszta wad ujawniła się później, gdy rękojmia już nie obowiązywała.


W renkojmia zależy od stanu prawnego kupującego,


Oczywiście, mówię o swoim konkretnym przypadku, w którym było to 1 rok.
Dla konsumentów są 2 lata.

RĘkojmia.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne