Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duster 4x4 1.2Tce - Uwagi po zakupie i podczas eksploatacji
Autor Wiadomość
Jan Dusigaz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 184
Skąd: Żuławy
Wysłany: 2018-02-09, 12:23   

popieram, każdy porządny właściciel dustera pije pepsi z puszki :-) podobno jest słodzona jadem skorpiona :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Jan Dusigaz 2018-02-09, 12:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-02-09, 13:00   

W puszkach Pepsi czy Coli jest tam niemal blisko 40 łyżek cukru! :-P
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-09, 13:27   

Możesz dobrać sobie małą wodę, butelki mają rozmaite kształty i na pewno coś się znajdzie, a i zdrowiej i taniej będzie ;-)
 
Kacper_Potocki 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 286
Skąd: Kęty
Wysłany: 2018-02-09, 14:26   

Nie lubię wody, lubię Colę :)
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-02-09, 14:27   

A kilka puszek wypije... i kierowca już jest nabuzowany. :mrgreen:
Sorry za OT.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-02-09, 14:51   

Kacper_Potocki napisał/a:
Skoro Dacia nie dostosowała uchwytów na puszki do nowych rozmiarów (...)


Zaraz przyjdzie Cav i napisze, że Dacia jest do duszy, bo nawet tego nie potrafi zrobić porządnie, a przecież taka Kia... ;-)
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2018-02-09, 14:57   

defunk napisał/a:
Zaraz przyjdzie Cav i napisze, że Dacia jest do duszy, bo nawet tego nie potrafi zrobić porządnie, a przecież taka Kia.

Kia ma miękkie plastiki i w uchwyt można wcisnąć każdą puszkę ;-)
_________________
enjoy the silence
 
Kacper_Potocki 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 286
Skąd: Kęty
Wysłany: 2018-02-09, 14:58   

To nie Dacia jest winna, tylko Coca-Cola, bo nie umie się dostosować do trendu na polskim rynku ;)
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2018-02-09, 15:01   

Mam kilka termosów, kubków i bidonów i za cholerę żaden nie pasuje do Dacii - i teraz nie wiem czy mam zmienić auto czy termos ;-)
_________________
enjoy the silence
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-02-09, 15:02   

To zmień auto... :mrgreen:
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2018-02-09, 15:04   

Tak własnie myślałem - wyjdzie taniej :mrgreen:
_________________
enjoy the silence
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-02-09, 15:06   

Kacper_Potocki napisał/a:
To nie Dacia jest winna, tylko Coca-Cola, bo nie umie się dostosować do trendu na polskim rynku ;)


Nie znasz się i nawet nie możesz myśleć inaczej. To jednak Dacia nie umie porządnego wycięcia zrobić. ;-) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-02-09, 15:52   

Marek1603 napisał/a:
Nie znasz się i nawet nie możesz myśleć inaczej. To jednak Dacia nie umie porządnego wycięcia zrobić.


Nie jest tak źle, krótka kwerenda po sieci dowodzi, że użytkownicy Sportage też borykają się z podobnymi trudnościami:



http://www.kia-forums.com...holder-mod.html

 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2018-02-09, 16:09   

W d... im się poprzewracało :!: To już nie wystarczy, że zapala, jedzie gdzie chcesz i na głowę nie kapie :?: Może jeszcze sztućce i korkociąg :?: A ojce łyżkę za cholewą gumofilca nosili :!: :idea: :lol: :lol: :lol:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
charger 



Marka: Dacia \ Ford
Model: Duster 4x2 \ Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.6 SCe 115HP \ 1.0 140HP
Rocznik: 2017 \ 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 244
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-09, 16:18   

defunk napisał/a:
Marek1603 napisał/a:
Nie znasz się i nawet nie możesz myśleć inaczej. To jednak Dacia nie umie porządnego wycięcia zrobić.


Nie jest tak źle, krótka kwerenda po sieci dowodzi, że użytkownicy Sportage też borykają się z podobnymi trudnościami:



http://www.kia-forums.com...holder-mod.html

Obrazek


_________________
Another One Drives a Duster xD
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2018-02-09, 17:36   

Kto ma plonka, temu Cav niestraszny. :-D
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
wojtek013 



Marka: Ford/Dacia
Model: Fiesta/Duster
Silnik: 1,4i LPG/ Blue dCi 115 4WD
Rocznik: 2013 Trend, GoldX/2020 Ptestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 334
Skąd: KR
Wysłany: 2018-02-09, 18:58   

Zaraz się dowiemy, że w Kia to nic nie znaczący dyrdymał, ale w Dacii niedoróbka przekreślająca zakup auta :lol:
_________________
miała być Sandero Laureate tce, jest Fiesta mk7, no i Duster
 
Kacper_Potocki 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 286
Skąd: Kęty
Wysłany: 2018-02-16, 08:44   

Dziś o 6 rano stawiłem się w serwisie Pietrzak w Katowicach. Bardzo miła obsługa, załatwili sprawę wymiany oleju z filtrem w około 40 minut. Zapłaciłem 387 zł brutto. W Oświęcimiu za tę samą czynność chcieli skasować 600zł (dodatkowo w cenie był wliczony komputer - podpięcie i sprawdzenie ew. błędów i tego mi dziś nie zrobiono).

Jestem zadowolony bo na 8:15 byłem już w pracy. Serwis działa do 22:00, szacun!
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
Ostatnio zmieniony przez Kacper_Potocki 2018-02-16, 09:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-02-16, 09:05   

Jak Ci nie palił CHECK na desce rozdzielczej to jest OK to nie musieli sprawdzać na kompie.
Kiedyś pytałem w ASO ile kosztuje podpięcie do kompa by sprawdzić błędy to za wetknięcie wtyczki do złącza diagnostycznego zaśpiewali blisko 150 zł.
Każdy inny mechanik, który ma interfejs może wziąć od 50 do 100 zł.
To już lepiej kupić ELM i program na androida to wtedy możesz sprawdzać błędy (było już wałkowane w innym wątku).
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
Ostatnio zmieniony przez route2000 2018-02-16, 09:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
Kacper_Potocki 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 286
Skąd: Kęty
Wysłany: 2018-02-16, 09:12   

To może i lepiej, że nie podpinali, bo ani razu mi się ta kontrolka nie zaświeciła.

Wczoraj przeżyłem najbardziej niebezpieczną sytuację na drodze w mojej ponad 20-letniej historii prowadzenia samochodów. Muszę to wam opisać ku przestrodze. Nie mam wielkiego doświadczenia w jeździe autami 4x4, ale to co przeżyłem wczoraj nauczyło mnie więcej niż setka godzin oglądania filmików na Youtube. Może uda się znaleźć czas i opisać w weekend. Dacia prawie stoczyła mi się w przepaść, a ja już pogodziłem się z tym, że auto do kasacji i zastanawiałem się czy przeżyję będąc w środku, czy lepiej wyskakiwać i zostawić auto, niech leci w dół.
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
Ostatnio zmieniony przez Kacper_Potocki 2018-02-16, 10:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
Kacper_Potocki 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 286
Skąd: Kęty
Wysłany: 2018-02-16, 22:42   



_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
 
RowerekCombi 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 223
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-02-17, 04:59   

W Oświęcimiu też poczęstowano mnie herbatką miło obsłużono i wymieniono manetkę w expresowym tempie. W Krakowie puki co nie spotkałem się z tym czymś. Byłem w szoku jednym słowem :shock: Co do cen to się nie wypowiadam bo za nic jeszcze nie zapłaciłem i cennika nie znam.
_________________
RowerekCombi
 
Kacper_Potocki 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 286
Skąd: Kęty
Wysłany: 2018-02-17, 11:23   

We środę dzwonił klient, założył zamówienie i umówiliśmy się, że po pracy podjadę do niego z dostawą. Klient mieszka na zboczu sporej góry w miejscowości Porąbka.

Bardzo się ucieszyłem, bo od razu pomyślałem, że przetestuję napęd i opony w trudnych warunkach. W lecie bez problemu da się tam podjechać samochodem z napędem na jedną oś, ale w zimie wiele razy zostawiałem samochód na dole, bo nie mogłem podjechać nawet do połowy wzniesienia.

W środę za dnia mieliśmy temperaturę nieco na plusie, więc śnieg był mokry, ciężki i delikatnie się topił. Około 17 było już na minusie, do tego zaczął padać śnieg. Do klienta prowadzi droga najpierw asfaltowa, a potem gruntowa, ale jest dziwna, bo prowadzi zygzakami. Jedziemy prostką wydrążoną w zboczu góry ze sporym nachyleniem i nagle musimy zrobić ostry zwrot w prawo i jedziemy ukosem pod górę znowu prosto. Za kilkadziesiąt metrów znowu ostry skręt w lewo i znowu prosto pod górę. Za jakiś czas znowu ostro w prawo i potem znowu ostro w lewo. Nie wiem jak się to fachowo nazywa, ale nie serpentyna, tylko taki zygzak. Droga skręca pod dużym kątem i cały czas pnie się w górę. W tym przypadku zawsze po jednej stornie drogi mamy przepaść, a po drugiej mamy skarpę do której można się "przytulić". Po stronie przepaści jest 30cm pobocza, a po stronie ściany jest wąski, ale głęboki rów melioracyjny.

Powiem szczerze, że miałem duże zaufanie do opon i napędu i to zaufanie okazało się słuszne ... ale tylko w jedną stronę :)

Autko wdrapywało się pod górkę bez zająknięcia. Tylko w jednym momencie mimo napędu "4x4 Lock" stanęło kręcąc kołami, ale ruszyłem delikatnie jeszcze raz łapiąc trakcję na śniegu i poszło pod górę. Okazało się, że pod świeżą warstwą śniegu jest zmrożony na lód ubity śnieg (wcześniej mokry) i jest jak na lodowisku. Podjechałem pod samą bramę klienta, wyładowałem towar pod płotem i zabrałem się za wycofywanie w dół. Droga jest wąska, nie ma szans, aby zmieściły się dwa auta i nie ma możliwości obrócenia, więc jak wjedziemy przodem to tyłem musimy zjeżdżać (i odwrotnie). Odwrócić auto można tylko na tych załamaniach gdzie droga skręca. Jest tam trochę miejsca, ale to ryzykowne nawet w lecie, bo miejsca mało i jeden błąd i lecimy w dół.

No to jadę sobie w dół tyłem. Jadę wolno, bo było ciemno i musiałem pilnować, aby nie obetrzeć boków auta o ostre kamienie skalne. Przed pierwszym załamaniem drogi nacisnąłem hamulec ... i się zdziwiłem. Auto jak na sankach, bezwładnie zaczęło się staczać w dół. Nie miałem żadnej kontroli, ale to żadnej!

Zachowało się dziwnie, obróciło się o 180 stopni i stanęło bokiem na niższej drodze (tuż za załamaniem) tak, że tył był 30 cm od ściany skalnej, a przód był 50cm od przepaści. Tył był niżej niż przód. Auto tak stoi, a ja kombinuję co tu zrobić. Chciałem podciągnąć do przodu używając 4x4 i wyprostować, ale każda próba wyjechania kończyła się tym, że po naciśnięciu hamulca auto zaczęło staczać ślizgiem po lodzie.

W pewnym momencie przodem zawisło nad przepaścią, a ja się już pogodziłem, że runie w dół. Myślałem tylko czy wyskoczyć i zostawić je niech leci samo, czy siedzieć w środku i próbować cokolwiek zrobić.

Stałem tak zestresowany i kombinowałem co zrobić. Nagle widzę, że z góry schodzi człowiek z latarką czołową i liną w ręce. Widzę, że to mój klient i śmieje się i krzyczy z góry - Co Panie Kacprze, wyciągamy?

Zawołał sąsiada, który miał niedaleko płaski plac. Sięgnął z tego placu 25-metrową liną z Forda Rangera z oponami z kostką do mojego autka. Zaczepiliśmy linę o zawieszenie Dustera i próbowaliśmy wyciągnąć auto. Udało się Dacię wyprostować na drodze. Kilka razy jak wysiadłem z samochodu aby zobaczyć sytuację wywaliłem się i dopiero wtedy widziałem jak ślisko jest.

Sąsiad, który ma doświadczenie w takich warunkach i mój klient ocenili, że nie ma szans, aby auto zjechało na oponach, bo runie w przepaść jak tylko nacisnę hamulec. Na szczęście sąsiad miał jeszcze Suzuki i miał do niej łańcuchy, więc założyliśmy na przednie koła i powoli zjechaliśmy w dół. Na szczęścia pasowały.

Cała operacja trwała około godzinę. Ja wiem, że muszę kupić sobie do Dacii łańcuchy i muszę też mieć w schowku latarkę czołową. Poradziłbym sobie, gdybym miał ten sprzęt.

Ale co najważniejsze, ku przestrodze - Napęd 4x4 jest super, ciągnie pięknie, ale w drugą stronę (czyli hamulec) nic się nie zmienia i trzeba podczas hamowania uważać.

Mam nauczkę, muszę brać poprawkę. Dziękuję Bogu, że nic się nie stało, bo w pewnym momencie jak auto ślizgało się, to tył był już 10cm od skały, a przód był 20cm od urwiska. Mogłem nie żyć, a w najlepszym razie być połamany, a auto pewnie całe pogięte, jakby koziołkowało z bardzo stromej skarpy.

Jak już zjechałem na łańcuchach, to klient mówił, że są przyzwyczajeni i dziś to już trzeci samochód, którego wyciągali. Mówi - Taki urok gór, za to je kocham. - I bardzo chwalił napęd Dacii, dziwił się, że wyjechała. Sam zaraz poszedł zakładać łańcuchy do swojej Skody Yeti, bo powiedział, że nie ma szans jechać bez.

Pojadę tam dziś po pracy i zrobię kilka zdjęć. Zobaczycie o czym mówię, bo ciężko to sobie wyobrazić. Zobaczycie jak wyglądają te drogi.
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
Ostatnio zmieniony przez Kacper_Potocki 2018-02-17, 12:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2018-02-17, 14:37   

A w nowym Dusterze jest kontrola zjazdu i elektronika robi robotę.
 
psz 


Marka: Suzuki
Model: Vitara
Silnik: 1.0 BoosterJet
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Sty 2018
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-02-17, 16:30   

Dobrze, że wszystko szczęśliwie się skończyło. To tylko pokazuje, że zimą w górach zawsze trzeba mieć ze sobą łańcuchy.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne