Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Światła drogowe Logan MCV...
Autor Wiadomość
darek.s 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: D4F 1,2 75KM zagazowany u dealera
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 137
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-15, 21:51   Światła drogowe Logan MCV...

Odnoszę wrażenie, że nie oświetlają drogi jak powinny... W poprzednich autach ( a szczególnie w ostatnim czyli Oplu) takiego wrażenia nie miałem. Ale skoro już go mam (wrażenie) to bezapelacyjnie jest gorzej niż w Oplu. Inna sprawa, że wiele rzeczy jest gorsze niż w Oplu ( poziom hałasu i inne ) ale w budżetowym aucie mogę przyjąć że O.K. Ale to jak jest oświetlona droga to już chyba ważniejsza "półka". Zatem czy TTTM czy mam reklamować?
 
masterczerwi 


Marka: Dacia
Model: była Lodgy/jest Jogger
Silnik: 1.6 Sce/1.0 Lepszy Power Gamoniu
Rocznik: 2016/2023
Wersja: Extreme 7-os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 231
Skąd: LU
Wysłany: 2018-02-15, 23:27   

Przerabiałem podobny temat w innym aucie. Wyszło złe ustawienie świateł (strumień leciał radośnie w niebo). Ja bym się przejechał na stację diagnostyczną.
_________________
Dacie radę? Tak! Damy radę!
 
darek.s 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: D4F 1,2 75KM zagazowany u dealera
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 137
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-16, 07:28   

masterczerwi napisał/a:
(strumień leciał radośnie w niebo). Ja bym się przejechał na stację diagnostyczną.

Tego akurat nie obserwuję ale zadzwonię do znajomego ze stacji na której zawsze robię przeglądy. Ciekawe czy ustawienie świateł jest objęte gwarancją czy jest to "normalna" czynność obsługowa i w ASO każą sobie za to zapłacić?
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-02-16, 08:28   

Jeśli masz to na gwarancji to ASO powinno ustawić za free.. ;-)
Koszt ustawienia świateł na stacjach diagnostycznych to chyba 20 zł bez rachunku.. (tak sobie strzelam, bo ustawianie świateł jest piekielni prostą czynnością i zajmuje dosłownie ok. 10 min).
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
masterczerwi 


Marka: Dacia
Model: była Lodgy/jest Jogger
Silnik: 1.6 Sce/1.0 Lepszy Power Gamoniu
Rocznik: 2016/2023
Wersja: Extreme 7-os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 231
Skąd: LU
Wysłany: 2018-02-16, 09:05   

Cytat:
Tego akurat nie obserwuję ale zadzwonię do znajomego ze stacji na której zawsze robię przeglądy. Ciekawe czy ustawienie świateł jest objęte gwarancją czy jest to "normalna" czynność obsługowa i w ASO każą sobie za to zapłacić?


Cały dowcip polega na tym że strumienia jako takiego nie widać (chyba że w ograniczonej przejrzystości powietrza). Widzialnym efektem jest oświetlenie nawierzchni: jasno ale krótko - światła za nisko, ciemno ale znaki drogowe w oddali się błyszczą - światła za wysoko.
Pracownicy w ASO nie muszą mieć uprawnień diagnostycznych, a jak podchodzą do przygotowania auta do jazdy (tzw przegląd zerowy) to wszyscy wiedzą. Dlatego napisałem o stacji diagnostycznej. Też mi się wydaje że to koszt około 20 złotych.

Ciekawostka o przeglądzie zerowym:
znajomy kilka lat temu zakupił piękne, nowe Volvo (xc90 chyba). Po bardzo krótkim okresie użytkowania zaczęło niemiłosiernie śmierdzieć palonym plastikiem. Okazało się że obsługa ASO nie pozdejmowała plastikowych nakładek z tarcz chamulcowych zabezpieczających przed nalotami.
_________________
Dacie radę? Tak! Damy radę!
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-16, 09:17   

Tyle, że regulować można światła mijania i jeżeli te świecą prawidłowo, to na świecenie drogowych (długich) nie ma już żadnego wpływu. To już zależy od konstrukcji reflektora.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-02-16, 09:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-02-16, 09:18   

Np. u nas w LU jest taka stacja diagnostyczna, gdzie można wstąpić i sprawdzić całe auto ZA DARMO..
Hasło jest takie: "WSTĄP DO NAS, SPRAWDZIMY CI AUTO ZA DARMO" ;-)

Mój syn w sprytny sposób tak zrobił, że wpierw sprawdził auto za darmo z zapytaniem czy przejdzie przegląd rejestracyjny, czy nie ma jakiś problemów itp a auto było 21-letnie....
Jak oni po sprawdzeniu tego auta potwierdzili, że przejdzie bez problemu to on od razu powiedział, żeby już wbili pieczątkę do dowodu rejestracyjnego za opłatą za przegląd rejestracyjny.
Bo tak teraz jest przepis, że trzeba zapłacić za przegląd Z GÓRY niezależnie od tego czy przejdzie przegląd czy nie. Bo jak nie przejdzie to trzeba naprawić by znów przeszedł przegląd, to znowu trzeba uiścić opłatę.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-16, 09:23   

route2000 napisał/a:
Bo tak teraz jest przepis, że trzeba zapłacić za przegląd Z GÓRY niezależnie od tego czy przejdzie przegląd czy nie. Bo jak nie przejdzie to trzeba naprawić by znów przeszedł przegląd, to znowu trzeba uiścić opłatę.
Oj chyba nie- płatność z góry miała zobligować kierowcę do powrotu do tej samej stacji po naprawie, żeby nie jeździł do innych stacji aż gdzieś dostanie pieczątkę bez usuwania usterki. Nie było mowy o ponownym płaceniu w tej samej stacji.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-02-16, 10:33   

Dawniej tak było...
Teraz na dzień dobry płacisz 99 zł albo 162 zł jak masz LPG, potem wjeżdżasz na przegląd i czasem jest jakaś usterka i wypadasz...
Po naprawie jedziesz na tą samą stację, znowu na dzień dobry płacisz tyle co poprzednio i jest OK, masz pieczątkę w DR.
Już nie ma ulgi, że byłeś na tej samej stacji, bo wszystkie kontrole na stacjach diagnostycznych są objęte w systemie CEPiK, gdzie obowiązkowo jest wprowadzanie dane auta do tej bazy. :->
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-16, 10:48   

route2000 napisał/a:
Po naprawie jedziesz na tą samą stację, znowu na dzień dobry płacisz tyle co poprzednio i jest OK, masz pieczątkę w DR.
Już nie ma ulgi, że byłeś na tej samej stacji, bo wszystkie kontrole na stacjach diagnostycznych są objęte w systemie CEPiK, gdzie obowiązkowo jest wprowadzanie dane auta do tej bazy. :->

Doczytałem trochę i chyba niezupełnie masz rację. Jeśli po naprawie wrócimy na tą samą stację to zapłacimy, ale znacznie mniej- tylko za sprawdzenie usterek (13- 36zł). Natomiast jeśli pojedziemy gdzie indziej, to faktycznie 100% stawki.
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-16, 10:54   

Potrafisz sprawdzić na ścianie czy ci dobrze ustawili światła w ASO?
Mnie wypuścili z salonu z za nisko ustawionymi (i to grubo) i drogowe wtedy świeciły przyzwoicie. Po podniesieniu świateł mijania, mam wrażenie, że drogowe świecą wyżej niż potrzeba, ale nie narzekam.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-16, 11:59   

Jest jeszcze pokrętło regulacji wysokości w kabinie i jeżeli drogowe świecą za wysoko można próbować obniżać.
 
darek.s 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: D4F 1,2 75KM zagazowany u dealera
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 137
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-16, 18:55   

Dymek napisał/a:
Jest jeszcze pokrętło regulacji wysokości w kabinie i jeżeli drogowe świecą za wysoko można próbować obniżać.

Od tego zacznę. Rzeczywiście zaobserwowałem istnienie czegoś takiego do regulacji. I niewykluczone, że świecą za wysoko bo wczoraj jedno auto z przeciwka zamigało mi jak jechałem na mijania... czyżbym jednak oślepiał :-? . Byłem dzisiaj na tej stacji ale było jakieś auto z grubą sprawą ( przystosowanie do przewozu inwalidów czy cóś ) i godziny nie chciałem tracić. Wolałem na narty pojechać póki jest zima 8-) . Mam po drodze zrobię innym razem nie ma ciśnienia.
Przy okazji taka myśl mi przyszła do głowy... kontrolują mnie na drodze i wychodzi, że oślepiam. Dostaję mandat. Auto nowe... czy mam prawo żądać zwrotu mandatu od dealera :roll: Oczywiście zakładam, że regulator wysokości świecenia jest ustawiony prawidłowo. Bo gdybym go ustawił sam na najwyżej to pewnie moja wina... A regulator jest po to by zmienić światła w zależności od obciążenia auta...
Ostatnio zmieniony przez darek.s 2018-02-16, 18:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-02-16, 19:35   

Poczekać się nie chciało, żeby sprawdzić czy jest ok a wychodzi, że nie jest skoro mrugają inni (Poza tym co? Jedna SKP jest w Krakowie?). Masz to gdzieś ale już zwrot mandatu interesuje. Kto ma niesprawne auto? Ty czy diler? Logika level nieskończoność.
_________________

 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-02-16, 19:56   

Zarowki dobrze zamontowane?
Moje tez swiecily za nisko na poczatku. Sciana kreda 10 min i ustawione. Jak nie kreda to tasma malarska.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
goswee 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 16V 73 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-02-17, 22:06   

Dziwne, bo moje reflektory swieca swietnie.
Mijania sa tak samo dobre jak "male" ksenony w rapidzie z 2014 roku (male czyli te 25 watt, bez spryskiwaczy i samoregulacji, fabryczne od skody)
Drogowe swieca bez zarzutu.
Musisz miec cos zle ustawione, bo na bank nie powinno byc gorzej niz w oplu, szgolnie, jesli byl kilkuletni...
_________________
Dacia Logan MCV 2 FL, 1.2 16v
 
darek.s 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: D4F 1,2 75KM zagazowany u dealera
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 137
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-17, 22:14   

arczi_88 napisał/a:
Masz to gdzieś ale już zwrot mandatu interesuje. Kto ma niesprawne auto? Ty czy diler? Logika level nieskończoność.

Gdybym miał to gdzieś to bym w ogóle nie pytał
O mandat zapytałem czysto hipotetycznie. Oczywiście ,że ja mam niesprawne auto a nie dealer bo on już je sprzedał ( i ma to w d....e). Ale jeśli kupuję nowe auto to powinno być sprawne... Mam oczywiście gwarancję ale ona dotyczyć powinna tego co się zepsuje w trakcie eksploatacji ( zresztą mam już pierwszy problem bo ostatnie 250km jeździłem na benzynie choć na sterowniku świeciła zielona czyli powinien być gaz). Naturalnie także wad ukrytych ale ustawienie świateł to chyba nie jest wada ukryta tylko po prostu w fazie produkcji nikt na to nie zwracał uwagi - wyszło jak wyszło. Zatem moje (hipotetyczne pytanie ) nie jest całkowicie pozbawione sensu. Może jeszcze mam sprawdzić czy moje nowe auto spełnia normę Euro6? Bo a nuż mi sprawdzą zawartość spalin... No ale cóż w Polsce żyjemy :-( . Lata temu był taki program "W kraju Zulu Gula" Tadeusza Rossa o ile pamiętam. Wiele się zmieniło na korzyść ale jak widać nie wszystko... Jeśli chodzi o światła na razie to wszystko hipotetyczne bo już dwa razy byłem na stacji i była kolejka. zatem cierpliwie czekam bo mandatu z tego powodu raczej nie dostanę :-| . A po badaniu oczywiście poinformuję co i jak. Być może rzeczywiście panikuję. A póki co mrugało mi tylko jedno auto - niewykluczone, że była kontrola radarowa... Sam nie raz mrugałem w takich sytuacjach.
Ostatnio zmieniony przez darek.s 2018-02-17, 22:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
darek.s 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: D4F 1,2 75KM zagazowany u dealera
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 137
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-19, 18:49   

Dymek napisał/a:
Jest jeszcze pokrętło regulacji wysokości w kabinie i jeżeli drogowe świecą za wysoko można próbować obniżać.

Co prawda na stacji jeszcze nie byłem i już chyba nie będę ( specjalnie, bo przy okazji pewnie tak)
Kauris napisał/a:

Mnie wypuścili z salonu z za nisko ustawionymi (i to grubo) i drogowe wtedy świeciły przyzwoicie. Po podniesieniu świateł mijania, mam wrażenie, że drogowe świecą wyżej niż potrzeba, ale nie narzekam.

Ja wołałem opuścić ( szczególnie, że ktoś mi mrugał). Po mieście mijania i tak nic nie dają a w terenie jak mogę jadę na drogowych i wolę te lepsze od mijania.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne