Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Marek1603
2018-02-04, 11:18
Problemy CAV-a z Dacią.
Autor Wiadomość
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-17, 11:14   

psz napisał/a:
Gdyby nie potrzeba wyższego prześwitu, to też bym wziął jakiegoś kompakta, albo nawet rozrośnięta klasę B, ale akurat aktualnie i w przewidywalnej przyszłości naprawdę potrzebuję prześwitu. I to nie udawanego, jak w wielu crossoverach.


No i ok - taki wybór rozumiem, sam pewnie zrobiłbym podobnie, o ile nie znalazłbym czegoś z jeszcze aktywną gwarancją w tej cenie.
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2018-02-17, 12:11   

Cav napisał/a:
wieza napisał/a:
Cav napisał/a:
Cały czas piszę o realnych cenach zakupowych, a nie o tym co wynika z gołych cenników.


czyli za sportaga zapłaciłeś 75790 zł to jest 10% różnicy :) rabat na Sportaga dostałeś 17,210zł w takim razie zwracam honor i zdradż mi jak wynegocjować takie warunki :)


Nie ja, tylko poprzedni właściciel.
Zapłacił 79 000, ale za dużo wyższą od najtańszej wersję L.

A Ty znowu przeczytałeś goły cennik w internecie i uważasz, że wiesz wszystko o świecie.


to teraz sie pogubiłem ;) czyli nie ty zes zapłacił taka rewelacujna cene za sportega, tylko jakiś koles i na podstawie jego ceny ty porónujesz dalej , no niezle hihi.
moze koles podał cene netto ;) a moze był pracownikiem salonu, to wszystko robi olbrzymią róznice.
Cennik cennikiem ale znam realia upustów, wiem ile ja wytargowałem przy zakupie daci nissana czy octavi czy kadjara. cena moze byc zawsze nizsza bo moze miał przebieg 2 tys i był po jazdach próbnych itd albo sie okazja akurat trafiła. Ale napewno nie sprzedaja tak kazdego auta.
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-17, 14:56   

wieza napisał/a:
Cav napisał/a:
wieza napisał/a:
Cav napisał/a:
Cały czas piszę o realnych cenach zakupowych, a nie o tym co wynika z gołych cenników.


czyli za sportaga zapłaciłeś 75790 zł to jest 10% różnicy :) rabat na Sportaga dostałeś 17,210zł w takim razie zwracam honor i zdradż mi jak wynegocjować takie warunki :)


Nie ja, tylko poprzedni właściciel.
Zapłacił 79 000, ale za dużo wyższą od najtańszej wersję L.

A Ty znowu przeczytałeś goły cennik w internecie i uważasz, że wiesz wszystko o świecie.


to teraz sie pogubiłem ;) czyli nie ty zes zapłacił taka rewelacujna cene za sportega, tylko jakiś koles


To ci robi jakąś specjalną różnicę na kogo jest faktura, bo nie rozumiem, w czym masz problem?

HINT: realna cena zakupu wynika właśnie z faktury zakupu, a nie z cennika, stanowiącego tylko pobożne życzenie importera.
Obstawiam że Kia nie sprzedałaby ani jednego Sportage, w wersji golas+diesel, gdyby ktoś miał zapłacić za niego ponad 90 tys.
Większość firm ma podobnie, radzę to przyjąć to do wiadomości.


A propos Nissana, rok temu zastanawiałem się nad zakupem QQ z silnikiem 1.6 160 KM i bogatym wyposażeniem za 84 000 zł.
Gdyby odjąć od tego różnice w silniku i wyposażeniu, jego realna cena (dla zestawienie z Dusterem tce w wersji Prestige) wychodziłaby poniżej 65 tys.

Czy teraz lepiej rozumiesz, że Dacia wcale nie ma okazyjnych cen na tle konkurencji.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-02-17, 14:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-17, 15:13   

Cav napisał/a:

To ci robi jakąś specjalną różnicę na kogo jest faktura, ...

Wiesz zę zakup z drugiej ręki zawsze może być okazyjnych z róznych powodów.
Ja tak właśnie okazyjnie kupiłem samochód z drugiej ręki którego cena u Polskiego importera wynosi 160 kzł . A ja go kupiłem za około 1/4 tej ceny tylko dlatego że faktura była na kogoś innego i samochód został pierwotnie zakupiony w sieci dystrybucyjnej innego kraju?
Oznacza to że co - że cena oficjalna polskiego dystrybutora jest zawyżona ?
czy dystybutro w innym kraju miał niższa cenę ?
Czy coś innego ?
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-17, 15:34   

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:

To ci robi jakąś specjalną różnicę na kogo jest faktura, ...

Wiesz zę zakup z drugiej ręki


O czym Ty mówisz?
Bo ja o cenie za którą pierwszy właściciel kupił auto w salonie.
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2018-02-17, 15:59   

Cav napisał/a:



A propos Nissana, rok temu zastanawiałem się nad zakupem QQ z silnikiem 1.6 160 KM i bogatym wyposażeniem za 84 000 zł.
Gdyby odjąć od tego różnice w silniku i wyposażeniu, jego realna cena (dla zestawienie z Dusterem tce w wersji Prestige) wychodziłaby poniżej 65 tys.

Czy teraz lepiej rozumiesz, że Dacia wcale nie ma okazyjnych cen na tle konkurencji.

To demagogia w najczystszej postaci.
Jeśli dobrze rozumiem Twój tok myślenia, bierzesz QQ1. 6 za 84tys. hipotetycznie kastrujesz go z mocnego silnika i lepszego wyposażenia, żeby zrównać wyposażeniowo z DD i wychodzi Ci podobna cena?
Ale takiego samochodu nie ma. Za to jest QQ 1.2 że słabszym, 115konnym silnikiem i w bazowej wersji Visia za ok. 70tys. z wyprzedaży rocznika 2017.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-17, 16:06   

funyo napisał/a:

Jeśli dobrze rozumiem Twój tok myślenia, bierzesz QQ1. 6 za 84tys. hipotetycznie kastrujesz go z mocnego silnika i lepszego wyposażenia, żeby zrównać wyposażeniowo z DD i wychodzi Ci podobna cena?
Ale takiego samochodu nie ma.


Czytaj uważniej - rok temu.
Była wyprzedaż rocznika i modelu sprzed FL.

Oczywiście, jakbyś wszedł do salonu i bez targowania zapytał o cenę, nie dostałbyś 84 tys tylko kilka tys więcej.
Naprawdę, nie piszę o cenach które można znaleźć na stronach dealerów, więc skończcie porównywać te informacje, z tym co akurat w ten sposób znajdziecie.

P.S.
To, że na tańsze wersje upusty są mniejsze, to prawda.
Głównie dlatego, że nie ma takich samochodów, więc nie ma czego próbować na siłę sprzedawać.

Tyle że ja nic nie pisałem, iż moim celem kiedykolwiek było kupienie czegoś jeszcze biedniejszego niż Dacia.
Tego typu zakupy leżą poza sferą moich zainteresowań, więc NIGDY się o takowych nie wypowiadam.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-02-17, 16:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2018-02-17, 16:41   

Czytam uważnie. Cena wyjściowa czy wyprzedaż nie mają nic do rzeczy. Chodzi mi o o Twój sposób porównywania, odniesiesz się do tego?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-17, 17:53   

Cav napisał/a:
O czym Ty mówisz?
Bo ja o cenie za którą pierwszy właściciel kupił auto w salonie.

No właśnie o tym pisze .
A Ty zakupiłeś samochód z drugiej ręki - tak czy nie ?
Cena jaką zapłacił nabywca pierwotny jest mało ważna ( może był rodziną właściciela salonu czy cós ...)
Ale Ty na podstawie tej jednej faktury wyciągasz wniosek i generalizujesz że cena takich samochodów KIA na fakturze jest tylko o 10 % wyższa niż cena DD.
Podałem Ci przykład zakupu samochodu jaki ja kupiłem. Czy na podstawie mojego przykładu możemy stwierdzić że ceny samochodów Mitsubishi są w Polsce 4 krotne zawyżone?
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-02-17, 19:42   

jas_pik napisał/a:

Ale Ty na podstawie tej jednej faktury wyciągasz wniosek i generalizujesz że cena takich samochodów KIA na fakturze jest tylko o 10 % wyższa niż cena DD.


Nie cena Dustera jest wyższa o 10% tylko cena Dustera jest o 10% niższa od KIA.
10% nie jest równe 10%. ;-) :-)
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2018-02-17, 19:51   

Tak. To drugie 10% jest większe od pierwszego 10% :)
 
ZbujMadej 


Marka: Duster II
Model: 4x2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 261
Skąd: Warm-Maz
Wysłany: 2018-02-17, 21:38   

Jak już piszemy o wadach i zaletach, to może ja wtrącę swoje 3 grosze.

Dustera kupiłem w 2014. Benzyna 1.6 K4M, laureate + look. Kupiłem, bo używki w granicach mojego budżetu (wtedy około 30-35 tys. zł), to była wielka loteria. Kupiłem w formie 50/50 przy czym to drugie 50% rozłożyłem sobie na raty na czas przedłużonej do 5 lat gwarancji i bardzo sobie chwalę to rozwiązanie, bo oprocentowanie mają skromniutkie ok. 7% RRSO.

Z usterek wyszła mi słaba klima, pocenie się silnika i falujące obroty. Niestety obroty mam do tej pory i nie mam już ochoty z tym walczyć.

Na klimę pomogła wymiana czujnika ciśnienia bodajże. Co ciekawe, wg mnie, przełożyło się to też na zmniejszenie spalania o około 0,3 do 0,5L na 100km. Pocenie się silnika załatwili uszczelnieniem śrub mocujących pokrywę zaworów.
Niestety obie te usterki zostały usunięte dopiero wtedy, jak bezczelnie i po chamsku wydarłem mordę w salonie, poprosiłem o szefa tego zamieszania i zagroziłem kontaktem z centralą Renault. Po dobroci się nie dało.

Przez 3 i pół roku nie dołożyłem do Dustera grosza, koszty roczne serwisu to 270zł robocizna + ok. 200zł materiały.

Spalanie w trasie przy średniej prędkości 75-80km/h, co przekłada się na jakieś 130 km/h na ekspresówce i przepisowej jeździe poza tym to około 8-8,5 L. Spalanie w trasie przepisowo do 100km/h można zejść spokojnie do 7-7,5L. Dookoła komina po mieście 9-9,5L.

Na plus mogę zaliczyć ochronę antykorozyjną. 2 lata jeżdżę już z pogiętymi blachami błotnika i pokruszonym lakierem i rudej nie widać.

Co mnie wkurza ?
Jakość lakieru jest żenująca. Pierdnięcie komara zostawia rysy. Tak samo z szybami, są miękkie w cholerę. Gdybym kupował teraz, to tylko biały. Na czarnym wszystko niedoskonałości widać od razu.

Ogólnie mam z Dusterem święty spokój. Nie muszę nad nim wzdychać, ale narzekać też nie mogę
Jako samochód do jazdy wokół komina, na wieś i 2-3 razy do roku gdzieś dalej jest akceptowalny. Natomiast teraz Dustera bym już nie kupił. Konkurencja w budżecie 55k jest już spora.
 
p_a_m 


Marka: Hyundai I30 CW
Model: Dacia Lodgy
Silnik: 1.6 crdi 115, 1.5 dci 110
Rocznik: 2009, 2017
Wersja: Stepway Outdoor
Dołączył: 02 Wrz 2017
Posty: 22
Skąd: Legnica
Wysłany: 2018-02-17, 22:39   

Prawie każdy kupuje co mu pasuje. A o autach nie ma sensu jak co niektórzy generalizować. Nie wiem po co kopiecie się z koniem. Ja dodałem do ignorowanych i połowę postów mogę ominąć. Fajnie było przeczytać post o problemach ze swoim autem kolegi Dracid. To jego problemy i w innych daciach nie muszą występować. Ja od listopada mam lodgy, praktycznie w najbogatszej wersji (odpuściłem sobie alufelgi). Już pierwszego dnia, po przyjeździe z salonu na parking pod domem zauważyłem walającą się na dywaniku spinkę, której nie da się już założyć z powrotem. Po kilku dniach odpadła kolejna (nawet nie chce mi się szukać skąd), po tygodniu cały bok auta delikatnie przerysował mi ktoś wózkiem pod sklepem. Fotel mogę pobujać (wydaje mi się że jest to spowodowane tym dziwnym systemem regulacji wysokości, na najwyższym ustawieniu jest spokój). Schowka obok lewego kolana kierowcy nie mogę otworzyć inaczej niż siłowo. Wyciszenie kiepskie. Ale siedzenia, podgrzewane zresztą, mi pasują, kierownica ok, przełożenia skrzyni ok, radio ok, tempomat ok. 5 letni serwis, więc koszty przeglądów w ASO odpadają. I najważniejsze, całkiem przyzwoicie można przejechać w 6 osób kilkaset km.
Cudów nie oczekuję.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-18, 08:11   

funyo napisał/a:
Czytam uważnie. Cena wyjściowa czy wyprzedaż nie mają nic do rzeczy.


Mają zasadniczy.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-18, 08:12   

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:
O czym Ty mówisz?
Bo ja o cenie za którą pierwszy właściciel kupił auto w salonie.

No właśnie o tym pisze .
A Ty zakupiłeś samochód z drugiej ręki - tak czy nie ?
Cena jaką zapłacił nabywca pierwotny jest mało ważna



Dla mnie właśnie tego typu cena się liczy i żadna inna.
A to, kto kupił samochód jako drugi, czy w ogóle ktoś go potem odkupił - nie ma dokładnie ŻADNEGO znaczenia.
Ich próba użycia w dyskusji to tylko jej zaciemnienie, szkoda nawet odpowiadać na tego typu próby, więc będę je konsekwentnie ignorował.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-02-18, 08:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2018-02-18, 09:05   

Cav napisał/a:
funyo napisał/a:
Czytam uważnie. Cena wyjściowa czy wyprzedaż nie mają nic do rzeczy.


Mają zasadniczy.

Potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie?
Czy Twój sposób porównywania cen aut wygląda mniej więcej tak, jak opisałem parę postów wyżej?
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2018-02-18, 10:33   

eio napisał/a:
Tak. To drugie 10% jest większe od pierwszego 10% :)

Cukier kosztował 3 złote. Staniał o 10%, a następnie zdrożał o 10%. Ile teraz kosztuje :?:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2018-02-18, 10:38   

eplus napisał/a:
Cukier kosztował 3 złote. Staniał o 10%, a następnie zdrożał o 10%. Ile teraz kosztuje :?:

Dwa produkty o różnej cenie - produkt A kosztuje 100 zł a produkt B kosztuje 200 zł. Produkt B jest droższy od A o 100% wartości A. Produkt A jest tańszy od B o 50% wartości B. 50% jest mniejsze od 100% choć to nadal 100 zł. Magia.

Edit: inaczej
10% ze 100 zł to 10 zl
10% z 200 zl to 20 zł
Pierwsze 10% jest mniejsze od drugiego 10%.
Ostatnio zmieniony przez eio 2018-02-18, 10:49, w całości zmieniany 3 razy  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-18, 10:49   

funyo napisał/a:

Czy Twój sposób porównywania cen aut wygląda mniej więcej tak, jak opisałem parę postów wyżej?


Zależy dla jakich celów takie porównanie.

Jeśli by porównywać auta o różnym wyposażeniu, przy których nie występuje wspólna wersja, albo żeby ocenić sensowność ich zakupu, to mniej więcej tak to wygląda.

Z kolei, jeśli występują wersje bardzo zbliżone, a chodzi tylko o porównanie co jest nominalnie tańsze, to nie.

Czyli - w pierwszym przypadku nie było sensu kupować ani Dustera tce w wersji Prestige, ani QQ w wersji Visia z podstawowym silnikiem, bo bardziej kalkulowało się wziąć lepszą wersję QQ, z lepszym silnikiem i wyposażeniem.
Wychodziła taniej, mimo że nominalnie kosztowała więcej.

W drugim przypadku - QQ w wersji Visia, będzie droższy od Dustera tce Prestige w bezpośrednim porównaniu.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-02-18, 10:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-02-18, 11:17   

eplus napisał/a:
eio napisał/a:
Tak. To drugie 10% jest większe od pierwszego 10% :)

Cukier kosztował 3 złote. Staniał o 10%, a następnie zdrożał o 10%. Ile teraz kosztuje :?:


Konkretnie.
Po obniżce 2,70zł. (10% z 3 tj. 0,3)
Po podwyżce 2,97zł. (10% z 2,7 tj. 0,27)
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2018-02-18, 11:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2018-02-18, 11:23   

Cav napisał/a:

To ci robi jakąś specjalną różnicę na kogo jest faktura, bo nie rozumiem, w czym masz problem?

Cav poprostu kupiłes używany samochód w dobrej cenie .
Cav napisał/a:
Czy teraz lepiej rozumiesz, że Dacia wcale nie ma okazyjnych cen na tle konkurencji.

Widocznie Cav mamy troszkę inny tok myślenia i mnie cyferki nie uciekaja tak szybk jak tobie ;)
Cav napisał/a:
Oczywiście, jakbyś wszedł do salonu i bez targowania zapytał o cenę, nie dostałbyś 84 tys tylko kilka tys więcej.

ale przeciez to normalne ze sie targujesz przed zakupem auta i zawsze urwiesz z ceny. Nigdy nie zapłaciłme z cennika.
Choć QQ bralismy najwyzszy model to Kia nie oferowała niczego ponad, a nawet jak by porównywać według twojego toku to QQ był by tanszy wtedy od Sportage z 15 tys ;), chociaz takiej wersji nie było Sportage i duzo trzeba było by dołożc z wyposazenia.
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
Ostatnio zmieniony przez wieza 2018-02-18, 11:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2018-02-18, 14:50   

Cav napisał/a:
funyo napisał/a:

Czy Twój sposób porównywania cen aut wygląda mniej więcej tak, jak opisałem parę postów wyżej?


Zależy dla jakich celów takie porównanie.

Jeśli by porównywać auta o różnym wyposażeniu, przy których nie występuje wspólna wersja, albo żeby ocenić sensowność ich zakupu, to mniej więcej tak to wygląda.

Z kolei, jeśli występują wersje bardzo zbliżone, a chodzi tylko o porównanie co jest nominalnie tańsze, to nie.

Czyli - w pierwszym przypadku nie było sensu kupować ani Dustera tce w wersji Prestige, ani QQ w wersji Visia z podstawowym silnikiem, bo bardziej kalkulowało się wziąć lepszą wersję QQ, z lepszym silnikiem i wyposażeniem.
Wychodziła taniej, mimo że nominalnie kosztowała więcej.

W drugim przypadku - QQ w wersji Visia, będzie droższy od Dustera tce Prestige w bezpośrednim porównaniu.

Pierwszy przypadek jest mocno naciągany, gdy mamy ograniczony budżet, a zawsze jest jakaś granica, choć nie od dziś wiadomo, że najtaniej wszelkie ekstrasy wychodzą w najdroższych wersjach.
Dlatego tylko bezpośrednie porównanie jest miarodajne i uczciwe, ale w ten sposób nigdy nie uzyskasz tylko 10% różnicy między Kią a Dusterem. Wersją S a Prestigem.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-18, 16:31   

wieza napisał/a:
Cav napisał/a:

To ci robi jakąś specjalną różnicę na kogo jest faktura, bo nie rozumiem, w czym masz problem?

Cav poprostu kupiłes używany samochód w dobrej cenie .


To wiem.
Tyle że nie o tym mówimy.
Cena za którą go kupiłem jako używany nie ma tu nic do rzeczy i nikt z nią niczego nie porównuje.
Czytaj może na co odpowiadasz.

wieza napisał/a:

ale przeciez to normalne ze sie targujesz przed zakupem auta i zawsze urwiesz z ceny. Nigdy nie zapłaciłme z cennika.


Różnica polega na tym ile tego rabatu dostaniesz, czy 2% tak jak w Dacii, czy 10 i więcej %, tak jak często u konkurencji.

wieza napisał/a:

Choć QQ bralismy najwyzszy model to Kia nie oferowała niczego ponad, a nawet jak by porównywać według twojego toku to QQ był by tanszy wtedy od Sportage z 15 tys ;), chociaz takiej wersji nie było Sportage i duzo trzeba było by dołożc z wyposazenia.


No i?
Nic nie pisałem o porównaniu cenowym QQ i Sportage.
Rok temu QQ był cenowo bezkonkurencyjny, potwierdzam.
Jeśli o to Ci chodziło, bo mam wątpliwości.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-02-18, 16:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-18, 16:36   

funyo napisał/a:

Pierwszy przypadek jest mocno naciągany, gdy mamy ograniczony budżet,


Nie jest naciągany, tylko mówi o innej sytuacji.
Np. o poszukiwaniach najlepszego auta za najlepszą cenę, ale możliwym przy budżecie wyższym niż koszt Dustera.

Ja nic nie pisałem o innym przypadku.

A może inaczej - pisałem, nie dalej niż wczoraj, że przy budżecie 50 tys i potrzebie dużego prześwitu, Duster nie ma konkurencji w nowych autach (pomijając Nivę).

Tutaj nie ma sporu.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-02-18, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-18, 16:59   

Cav napisał/a:
Pomijając Nivę. Tutaj nie ma sporu.

Niestey pomyliłeś się i nie poznałeś cennika Łady i opierasz się na pogłoskach.
Ceny golasów są następujące ( silnik 1,7 benzyna 83 kM , 129 Nm) gdzie za zwykłe radio dopłata wynosi 800 zł . ) :
Niva 4x4 CLASSIC 54 000 PLN

Niva 4x4 URBAN 63 000 PLN
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne