Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Sandero Stepway, porada
Autor Wiadomość
TomaszU84 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Dołączył: 02 Mar 2018
Posty: 41
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-03-10, 12:51   Dacia Sandero Stepway, porada

Witam.

Poprzednia Stepway nie posiada kilku rzeczy coraz bardziej im potrzebnych, min czujników parkowania więc... rodzice zdecydowali sie zakupić nowy model. Kilka pytań w związku z zakupem:

a) czają się na TCE 90 + LPG, a ja czytam niefajne opinie o fabrycznym gazie, 2 pytania: czy nie lepiej byłoby założyć instalacje nieoryginalną i czy ma to sens przy zalożeniu że w ciagu 7 lat poprzednim autem przejechali 70kkm? Jak wygląda sprawa serwisu/przeglądów i wszystkiego co z LPG związane?
b) jak w Dacii spisuje sie ekran dotykowy umieszczony na konsoli środkowej? Warto do niego dopłacać?
c) czy warto kupić oryginalny hak skoro na alle wystepują dużo tańsze zamienniki?
d) czy są jakieś rzeczy ktore warto zamowić a o których mogliby zapomnieć?

Generalnie będę wdzięczny za wszystkie opinie które pomogą im w byciu szczęśliwszymi ludżmi ;-)


Dziekuję za pomoc!
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-03-10, 12:56   

A) jak na razie nie słychać o problemach z fabryczną instalacją w tym silniku, a właściciele dość zadowoleni.
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-10, 13:17   

10 tys km rocznie i zabawa w lpg? To chyba bez sensu tym bardziej, że te silniki przy rozsądnej eksploatacji są dość oszczędne i na samej benzynie.
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-10, 15:19   

Mi wychodzi 15k km na rok i nie zdecydowałem się na gaz, nie pali aż tak dużo.
MediaNav jest spoko opcją. Polecam kamerę cofania i podłokietnik.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2018-03-10, 15:25   Re: Dacia Sandero Stepway, porada

TomaszU84 napisał/a:
czają się na TCE 90 + LPG, a ja czytam niefajne opinie o fabrycznym gazie, 2 pytania: czy nie lepiej byłoby założyć instalacje nieoryginalną

te silniki (jak dotąd) nie sprawiają problemu we współpracy z fabrycznym LPG, więc jeśli już to raczej fabryczna
TomaszU84 napisał/a:
Jak wygląda sprawa serwisu/przeglądów i wszystkiego co z LPG związane?
raz do roku - w okresie gwarancji najlepiej w aso, żeby nie było problemów z jej honorowaniem, potem nadal raz do roku. Podczas przeglądu warto wymieniać oba filtry gazu
TomaszU84 napisał/a:
czy ma to sens przy zalożeniu że w ciagu 7 lat poprzednim autem przejechali 70kkm?

amortyzacja instalacji LPG nastąpi po 30-40 tys km, więc muszą ocenić sami. Moim zdaniem, biorąc pod uwagę pewne dodatkowe zabiegi (i niedogodności - choćby brak miejsca na zapas) związane z użytkowaniem LPG - nie warto. Ten silnik łagodnie traktowany pali rozsądnie
TomaszU84 napisał/a:
jak w Dacii spisuje sie ekran dotykowy umieszczony na konsoli środkowej? Warto do niego dopłacać?

normalnie - nie ma opóźnień, jest prosty i funkcjonalny, choć to rzecz gustu i nie każdemu odpowiada - warto aby przyszły użytkownik sam się nim pobawił i stwierdził, czy w ogóle będzie mu potrzebny. Moim zdaniem standardowe radio w zupełności wystarczy
TomaszU84 napisał/a:
czy warto kupić oryginalny hak skoro na alle wystepują dużo tańsze zamienniki?

moim zdaniem nie warto, warto natomiast żeby zakładał go jakiś w miarę fachowy warsztat, żeby nie było jakiejś radosnej twórczości przy tej okazji
TomaszU84 napisał/a:
czy są jakieś rzeczy ktore warto zamowić a o których mogliby zapomnieć?
stepway jest dobrze wyposażony, ma wszystko co niezbędne plus parę bajerów
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2018-03-10, 15:38, w całości zmieniany 7 razy  
 
robk1 



Marka: Renault > Dacia
Model: Laguna > N Sandero Stepway
Silnik: 2.0 > 0.9
Rocznik: 2007 > 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 78
Skąd: PL
Wysłany: 2018-03-10, 16:34   

TomaszU84 napisał/a:
a) czają się na TCE 90 + LPG, a ja czytam niefajne opinie o fabrycznym gazie, 2 pytania: czy nie lepiej byłoby założyć instalacje nieoryginalną

Gazu nie lubię.

TomaszU84 napisał/a:
b) jak w Dacii spisuje sie ekran dotykowy umieszczony na konsoli środkowej? Warto do niego dopłacać?

Medianav wziąłem ze względu na kamerę cofania - czasem się przydaje, uwolnione jest ok. zwłaszcza aktualne mapy i TMC.

TomaszU84 napisał/a:
c) czy warto kupić oryginalny hak skoro na alle wystepują dużo tańsze zamienniki?

Hak zawsze kupuję nie w ASO, musi mieć homologację i spełniać "moje wymagania".

TomaszU84 napisał/a:
d) czy są jakieś rzeczy ktore warto zamowić a o których mogliby zapomnieć?

Jakaś osłona na zderzak z tyłu np: wkładka do bagażnika z wyciąganą osłoną lub naklejana plastikowa osłona.

Poprzeczki na relingi do przewożenia długich przedmiotów.
_________________
Pozdrawiam
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2018-03-10, 18:25   

Lpg, raczej nieopłacalne przy tym przebiegu. Ale fabryczne jest ok
Ekran dotykowy jest super, a z kamera cofania bajka. Mało które auto ma lepsze.
Hak w niezależnym
Poprzeczki kupiłem w Lidlu za 130, pasują idealnie.
Voucher od któregoś forowicza na serwis odebrać.
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-10, 20:24   

Cytat:
Lpg, raczej nieopłacalne przy tym przebiegu. Ale fabryczne jest ok
Ekran dotykowy jest super, a z kamera cofania bajka. Mało które auto ma lepsze.

Popieram w 100%

Lpg to jeszcze dodatkowe przeglądy + ew. regulacje.

Osobiście bym zamiast lpg automat brał,jeśli jeszcze dadzą
 
kn 


Marka: Kia
Model: Rio
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 113
Skąd: Lublin i okolice
Wysłany: 2018-03-10, 21:46   

a. Mi też wydaje się, że to nie jest przebieg na gaz, choć ja gazu nie lubię zbytnio i może dlatego tak mówię.
d. Stepway ma już sporo fajnych rzeczy, a jeśli coś dokładać, to drobiazgi (niektóre do wynegocjowania w cenie) i pożyteczne szczegóły. Np. koło zapasowe, wspomaganie parkowania, nakładka na próg bagażnika,
_________________
http://www.niescioruk.ppa.pl | http://www.motorstat.prv.pl
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-11, 00:55   

To co znajduje się w cenniku "Akcesoria" nie przychodzi z fabryki- te elementy i tak montuje dealer. Można więc to wszystko dołożyć później a nawet warto- bo po zakupie dostajemy vouchery zniżkowe na zakup akcesoriów. Skupiłbym się na wyposażeniu fabrycznym, uważam że wszystko warte jest dopłaty oprócz skórzanych siedzeń i rozszerzonych map nawigacji.
Niestety obecnie nie ma oficjalnie w ofercie Sandero Stepway z elektrycznymi szybami tylnymi i z fabrycznym podłokietnikiem. To miała w zeszłym roku tylko wersja Outdoor.
Ja w każdym razie nie żałuję dokupienia żadnego z dodatków z "fabrycznej listy". Tematu gazu nie poruszam, bo nie mam i nigdy nie miałem.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-03-11, 02:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2018-03-11, 01:28   

Nie da się dołożyć do tego silnika lpg poza fabryką jeżeli trzeba będzie regulować zawory mam easy servise na 4 lat więc aso zrobi to nie odpłatnie.
Lpg przełącza się od 45C dlatego w mieście troche ci benzyny spali ale przy dalszych dojazdach lub trasach oszczędności rosną.
Ja wychodzę z założenia że mając 0,9 tce lpg nie muszę w ogóle oszczędzać paliwa bo spalanie 10 czy 7 l nie zrobi różnicy w kieszeni.

Mam 2 dacie z fabrycznym gazem instalacja z 2012 jest problematyczna do tego wtryski są nie rozbieralne(trzeba całe wymieniać), w 2017 dali już inne wtryski pracują ciszej i praktycznie nie wykrywalnie.
Na starej instalacji dobry kierowca poczuł od razu że jedzie na lpg a w nowych nie ma takiej możliwości.
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2018-03-11, 01:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
darek.s 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: D4F 1,2 75KM zagazowany u dealera
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 137
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-04-08, 20:57   

Fruxo napisał/a:
mam easy servise na 4 lat więc aso zrobi to nie odpłatnie.

Jak byś mógł się co do tego upewnić. też mam ten pakiet ale bezpłatnej regulacji zaworów pewien nie jestem... :-?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne