Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Popyt na Dustery z drugiej ręki
Autor Wiadomość
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-02-12, 11:04   

Jak już pisałem szukając dustera 3-4latka 1,6 4x4 przez pół roku również u zachodnich sąsiadów do lekkiego remontu we własnym zakresie przez wymianę elementów, dałem sobie spokój i kupiłem nówkę słabiej wyposażonego.
 
psz 


Marka: Suzuki
Model: Vitara
Silnik: 1.0 BoosterJet
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Sty 2018
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-02-12, 19:11   

Kupowałem już kilka używanych aut i nigdy nie rozważałem pojazdu, który nie pochodził z polskiego salonu. Brak 4x4 oraz silnik z turbo i bezpośrednim wtryskiem dodatkowo nie zachęcają. Tak jak i pojawienie się nowego modelu. Niejeden teraz postanowi dołożyć i kupić nowe, bo uzna, że jest wyraźnie lepsze i fajniejsze.
 
Norbert 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6, 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-13, 14:19   

kubalonek napisał/a:
Kluczowym warunkiem szybkiego sprzedania DD jest napęd 4 X 4. I w zasadzie te wersje są poszukiwane . Zresztą to dotyczy całego segmentu SUV-ów , nie tylko Dusterów . Sprzedawałem ostatnio swoją Kijankę sportage w 2 tyg. Umówmy się- była zrobiona , bez wad ukrytych , ale z dużym przebiegiem . Poszła w 2 tyg. Wystawiłem do znajomego handlarza . Gdybym miał przednionapędowy nie przyjąłby na plac - zresztą sciąga tylko 4X4 i tylko takie się sprzedają . Zresztą tak samo nie można sprzedać auta z automatem - Zawsze pojawia się tu temat po co mieć SUV-a z przednim napędem ??? .


Odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta - nie każdy potrzebuje napędu 4x4. Gdyby było inaczej to nowe SUV-y w blisko 100% sprzedawane byłyby właśnie z napędem 4x4.
A przecież powszechnie wiadome jest, że ponad 80% nowych SUV-ów (różnych marek, w tym Dusterówi i Nissanów Qashqai), sprzedawanych jest właśnie z napędem tylko na przednią oś. Więc, jak pokazują te statystyki sprzedaży nowych aut, nabywcy jednak widzą uzasadnienie dla posiadania SUV-a bez napędu 4x4!
Samochód typu SUV posiada wiele różnych cech, których nie ma "zwykły" samochód i napęd 4x4 jest tylko jedną z różnic, ale nie jedyną. Pozostaje jeszcze dla przykładu większy prześwit, wyższe nadwozie, inna pozycja za kierownicą, znaczenie ma również kwestia po prostu mody.
Statystyki sprzedaży nowych samochodów typu SUV wyraźnie wskazują, że cechą, która decyduje o wyborze SUV-a na pewno nie jest napęd 4x4. Zresztą znacząca część SUV-ów nigdy nie zjeżdża z asfaltu.

Pozdrawiam
 
Jan Dusigaz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 184
Skąd: Żuławy
Wysłany: 2018-02-13, 18:46   

Jeśli auto jest zadbane i cena sensownie skalkulowana to się sprzeda bez znaczenia czy 4x2 czy 4x4, ważna jest cena i ogólny stan auta, też przed zakupem rozważałem używkę ale ceny 3 latków były od czapy, rozsądnie było dopłacić i kupić nówkę.
 
aksel 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCE
Rocznik: 2017
Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 171
Skąd: Tychy
Wysłany: 2018-02-14, 08:10   

Jan Dusigaz napisał/a:
też przed zakupem rozważałem używkę ale ceny 3 latków były od czapy, rozsądnie było dopłacić i kupić nówkę.

Miałem podobnie.
Dysponując sporą jak dla mnie gotówką, pewniej się czułem wyjeżdżając z salonu niż kupując auto po kimś.
Do silnika nie wejdziesz, jak samochód był traktowany tego się nie dowiesz.
U mnie w firmie mamy 3 letnią Jettę która właśnie dobiła do 100tys km. Jak każde inne auto odkupi je od nas znajomy handlarz i wystawi z przebiegiem 40tys. Mechanicznie auto całe do roboty, środek "jak nowy".
Ktoś się ucieszy bo kupi okazje porządnej marki i wyśmieje wyjeżdżających "przepłaconymi nówkami z salonu". O tym ile w serwisie później dopłaci zazwyczaj nie powie... ew. napisze w internetach że WV robi gówniane samochody.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-02-14, 09:07   

aksel napisał/a:
U mnie w firmie mamy 3 letnią Jettę która właśnie dobiła do 100tys km. Jak każde inne auto odkupi je od nas znajomy handlarz i wystawi z przebiegiem 40tys.


W tym momencie spoczywa na was społeczny obowiązek zawiadomienia o przestępstwie ściganym z urzędu ;-)
 
kilazz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2TCE 125PS
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 518
Skąd: Gorny Slask
Wysłany: 2018-03-11, 11:38   

Winna była chyba jednak pogoda. Skończyły się mrozy, zaczęły się telefony. Auto zakupił pierwszy klient, który przyjechał obejrzeć.

Coś w tej pogodzie musi być, sprawdziłem stare umowy sprzedaży i większość moich poprzednich aut sprzedałem w okolicach luty-kwiecień.
 
Piotrek721015 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 90 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 443
Skąd: ZGY
Wysłany: 2018-03-11, 13:04   

Byłem w Daci, obejrzeć auta. Przy okazji pan z salonu wycenił mojego dustera. Zaoferował mi 20000 zl.
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-03-11, 13:51   

Piotrek721015 napisał/a:
Zaoferował mi 20000 zl.


Znaczy pierwsza rata. ;-) :mrgreen:
 
kilazz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2TCE 125PS
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 518
Skąd: Gorny Slask
Wysłany: 2018-03-11, 14:33   

Aso tylko dla desperatów, zazwyczaj finałem wyceny jest sprawdzenie ceny na otomoto i odjęcie od sredniej sporej kwoty a następnie po odkupie doliczenie do tej średniej sporej kwoty..

Opłaci się tylko jak diler daje nieosiągalny onaczej upust na nowe..
 
Kubuch 


Marka: Volkswagen / Skoda
Model: Golf 7FL / Octavia 3FL
Silnik: 1,4 TSi / 1,0 TSi
Rocznik: 2017 / 2017
Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 340
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-03-11, 21:24   

kilazz napisał/a:
Aso tylko dla desperatów, zazwyczaj finałem wyceny jest sprawdzenie ceny na otomoto i odjęcie od sredniej sporej kwoty a następnie po odkupie doliczenie do tej średniej sporej kwoty..

Opłaci się tylko jak diler daje nieosiągalny onaczej upust na nowe..


Chyba Dacia tylko dla desperatów. Za mojego chcieli mi dać śmieszne pieniądze, na nowego nie chcieli dać rabatu a dealer VW dał dobrą cenę na odkup Dustera i nie uzależnia rabatu na Golfa od zostawienia Dacii w rozliczeniu. Można? Można!
_________________

 
aksel 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCE
Rocznik: 2017
Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 171
Skąd: Tychy
Wysłany: 2018-03-12, 10:07   

Kubuch napisał/a:
kilazz napisał/a:
Aso tylko dla desperatów, zazwyczaj finałem wyceny jest sprawdzenie ceny na otomoto i odjęcie od sredniej sporej kwoty a następnie po odkupie doliczenie do tej średniej sporej kwoty..

Opłaci się tylko jak diler daje nieosiągalny onaczej upust na nowe..


Chyba Dacia tylko dla desperatów. Za mojego chcieli mi dać śmieszne pieniądze, na nowego nie chcieli dać rabatu a dealer VW dał dobrą cenę na odkup Dustera i nie uzależnia rabatu na Golfa od zostawienia Dacii w rozliczeniu. Można? Można!

Po prostu w VW mają większe marże na samochodach a co za tym idzie szersze pole manewru cenowego aby zachęcić klienta do zakupu. Co do wyceny to zawsze warto zrobić kilka. Mi w 3 salonach Reno dawano 3 inne ceny odkupu, w dwóch z nich z uwagi na wycenę obniżono mi cenę na nowe. (a i tak sprzedałem we własnym zakresie)
 
marcinonline 


Marka: Skoda
Model: Rapid
Silnik: 1.2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 109
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-04-15, 21:19   

Ja nie oglądam sprowadzonych bo to zazwyczaj same złomy albo coś kombinowane
 
Kubuch 


Marka: Volkswagen / Skoda
Model: Golf 7FL / Octavia 3FL
Silnik: 1,4 TSi / 1,0 TSi
Rocznik: 2017 / 2017
Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 340
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-04-15, 21:25   

aksel napisał/a:
Po prostu w VW mają większe marże na samochodach a co za tym idzie szersze pole manewru cenowego aby zachęcić klienta do zakupu.

Ale tu nie chodzi o wielkość rabatu na Golfa tylko o brak rabatu na Dustera! A, że można dostać to wiem bo na 1 FL dostałem i koledzy na forum na 2 też dostali.
_________________

 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-04-16, 06:34   

Bo na auto, które już jest wyprodukowane zazwyczaj jest rabat jeżeli stoi powyżej 3 miesięcy.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-04-16, 10:09   

Kubuch napisał/a:
aksel napisał/a:
Po prostu w VW mają większe marże na samochodach a co za tym idzie szersze pole manewru cenowego aby zachęcić klienta do zakupu.

Ale tu nie chodzi o wielkość rabatu na Golfa tylko o brak rabatu na Dustera! A, że można dostać to wiem bo na 1 FL dostałem i koledzy na forum na 2 też dostali.

Co do upustów to wszystko zależy od dealera i umiejętności negocjacyjnych kupującego. Wiadomo, że nieraz trzeba popytać dalej od domu, ale czasem warto. Sam negocjowałem zakup nowego Duster2 na Podkarpaciu i powiem , że upusty mizerne gdyż dawali 1000-1200 zł ale o darmowych dywanikach już nie chcieli słyszeć, z kolei w Rzeszowie nie chcieli dać ani tyle :-) . Popytałem dalej od domu i na śląsku dostałem blisko 3500 zł łącznie z akcesoriami :-D .Trochę dalej się przejadę po auto , ale przynajmniej coś zaoszczędziłem.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-04-16, 20:46   

Kubuch napisał/a:
kilazz napisał/a:
Aso tylko dla desperatów, zazwyczaj finałem wyceny jest sprawdzenie ceny na otomoto i odjęcie od sredniej sporej kwoty a następnie po odkupie doliczenie do tej średniej sporej kwoty..

Opłaci się tylko jak diler daje nieosiągalny onaczej upust na nowe..


Chyba Dacia tylko dla desperatów. Za mojego chcieli mi dać śmieszne pieniądze, na nowego nie chcieli dać rabatu a dealer VW dał dobrą cenę na odkup Dustera i nie uzależnia rabatu na Golfa od zostawienia Dacii w rozliczeniu. Można? Można!

Różnica jest bardzo prosta - VW może sprzedać więcej samochodów niz sprzedaje - ma wolne moce produkcyjne - ma dla nich sens dawanie upustów ( szczególnie że maja z czego - wyższe marże) Dacia ma zamówienia na wiecej samochodów niż jest w stanie sprzedać - więc jaki jest cel dawania innych niż symboliczne upusty - żeby mniej zarobić???
Wszystkie firmy działają dla zysku - a nie dla zadowolenia klientów.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne