Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
SZCZECIN - Polmotor, ul. Struga
Autor Wiadomość
TomaszDuster 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: ---
Wersja: Laureate2
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 94
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-12-22, 11:58   Aso Szczecin.

Ponoć od kilku miesięcy jako ASO w Szczecinie - wystepuje Polmotor na Struga. Informacja z centrali Dacia.
 
TomaszDuster 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: ---
Wersja: Laureate2
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 94
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2016-01-01, 22:05   Aso Szczecin,

Ponieważ zbliżał mi się termin przeglądu Dustera więc trzeba było działać. W Szczecinie do ASO Dacia - Polmotor nie chciałem jechać, bo oni dopiero będą się uczyć obsługi Daci. A ponieważ Dusterów w Szczecinie jest tylko kilka, to zanim się nauczą to miną wieki. Więc przegląd zrobiłem na Śląsku w Aso. Sprawnie i miło. Od razu zrobione badanie okresowe.
 
MaciejzAdamowa 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 90 TCe
Dołączył: 22 Sty 2017
Posty: 6
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-02-16, 22:14   Dacia Szczecin

Witam serdecznie, chciałbym się zapytać, czy ktoś miał do czynienia z salonem Dacia w Szczecinie, kolega z pracy miał i kupił Dacie w Gorzowie....
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2017-02-16, 23:42   

Hej, w sumie to trochę napomknąłem przed chwilą na ten temat w tym wątku => http://www.daciaklub.pl/f...1720734#1720734

Dodam jednak, że nie jestem użytkownikiem Dacii (dopiero się nad nią zastanawiam) więc bazuje raczej na plotkach niż własnych doświadczeniach. :)
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-02-17, 09:00   Re: Dacia Szczecin

MaciejzAdamowa napisał/a:
Witam serdecznie, chciałbym się zapytać, czy ktoś miał do czynienia z salonem Dacia w Szczecinie, kolega z pracy miał i kupił Dacie w Gorzowie....

Teraz ludzie najczęściej kupują auta poza miejscem zamieszkania, bo dealerzy czasem oferują lepsze rabaty albo szybszy termin odbioru niż w miejscu zamieszkania, że niekiedy opłaca się pojechać przez pół Polski po auto.
A serwis możesz robić w każdym ASO Renault/Dacia w całej Polsce.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
Ostatnio zmieniony przez route2000 2017-02-17, 09:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
ejayy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Stepway Comfort
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-04-08, 14:26   

W serwisie Polmotora byłem z moją Dacią Sandero już 2 razy i na razie nie ma na co narzekać.

Pierwsza wizyta w czerwcu 2016 - przegląd standardowy, miła obsługa, wstępna wycena przez telefon (nie robili krzyku z informacji o przyjeździe z własnymi materiałami), zero obsuwy. Przy przeglądzie wyszła drobna wada w manszecie skrzyni biegów ("pocenie się") - umówiliśmy się na termin naprawy na kilka dni do przodu i wymienili to w ramach gwarancji.

W grudniu z kolei miałem problem z zamkiem w tylnych drzwiach (zapatki nie wracały na swoje miejsce i drzwi się blokowały - trzeba było od środka szarpnąć) + awaria świateł stopu (spalenie sie jakiegoś przewodnika, przy korzystaniu z pedału hamulca komputer pokładowy nie był w stanie przekazać sygnału na tylne światła) - również wymiana w ramach gwarancji, całość trwała około 60 minut.

Za 2 miesiące mam kolejny przegląd i już wiem, że nie warto na razie szukać innego ASO w regionie bo chłopaki z Polmotora już dobrze ogarniają.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2017-04-08, 14:38   

Daj znać odnośnie kosztów przeglądów, które u nich robiłeś.
Ile i za jaki zakres robót/części.
Wiem, że ludzie jeszcze niedawno jeździli np. do Gorzowa, że względu na "bardziej ludzkie" stawki niż w Szczecinie.
Aczkolwiek to tylko zasłyszane plotki, wolałbym suche fakty.
 
ejayy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Stepway Comfort
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-05-05, 14:44   

Przepraszam, że tak późno :) Co do stawek:
- jeżeli nie masz własnych części to wymiana oleju silnik., filtra oleju,uszczelki korka spust. filtra kabinowego i kontrola ogólna (spisali to jako 20 rożnych parametrów silnika, nadwozie) = 900 zł
- z własnymi częściami - około 270-300 zł (może się wahać bo liczy się liczba roboczo godzin, a za 1h proszą chyba 120 zł)

Teraz byłem omówić wizytę na kolejny przegląd z czyszczeniem klimy i własnymi częściami i wstępnie wycenili to na 400 zł, ale przy samym przeglądzie pewnie wyjdzie w praniu.

Czy jest sens jeździć do Gorzowa? Niektórzy pewnie zaoszczędzą z 20-40 zł. Dla mnie Polmotor jest sprawdzony, pewny. Miałem obawy czy nie potraktują nowej marki jako kary za grzechy, ale miło się zaskoczyłem.
 
ejayy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Stepway Comfort
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-05-24, 18:46   

Kolejny przegląd Sandacza w Polmotorze za mną:

- wymiana oleju
- wymiana filtra kabiny
- wymiana filtra oleju
- czyszczenie klimy

Miałem części własne wiec za robociznę zapłaciłem 260 zł (wyliczyli 1.2 rbh) + 90 zł za wymianę filtra kabiny + 99 zł za czyszczenie klimatyzacji.
 
Jjflash 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 02 Lip 2017
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-07-02, 16:38   

ejayy napisał/a:
Przepraszam, że tak późno :) Co do stawek:
- jeżeli nie masz własnych części to wymiana oleju silnik., filtra oleju,uszczelki korka spust. filtra kabinowego i kontrola ogólna (spisali to jako 20 rożnych parametrów silnika, nadwozie) = 900 zł


Te ceny jak na przeglad budzetowego auta to skandal ale to norma dla zdziercow z polmotoru. Jak wskazuje lektura tego forum w calej Polsce 2 razy taniej. Pisalem do Renault by cos zrobili z monopolista ale bredzili cos o braku wplywu na dealerow. Pozostaje omijac polmotor szerokim lukiem.
_________________
JJF
 
Jjflash 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 02 Lip 2017
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-07-02, 17:03   

Nie trzeba robic przegladow w ASO by nie tracic gwarancji. Szczegolnie wazne w miastach takich jak Szczecin gdzie monopolista polmotor wycenia przeglad 2 razy drozej niz w calej Polsce. A i rabaty na nowe auto gdzie indziej mozna wytargowac. Moze Renault czyta forum i cos z tym zrobi bo kontakt z BOK bez rezultatu.
_________________
JJF
 
ejayy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Stepway Comfort
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-07-10, 08:35   

Bez przesady, jak widać po niektórych wątkach ceny w PL są różne, raz wyższe raz niższe. Poza tym w dobie Internetu i możliwości zamawiania części door-to-door przegląd można zamknąć w kwocie 350 zł co jest już kwotą całkiem ok. Nie masz własnych części? Musisz zapłacić, ale to stara rynkowa zasada.

Polmotor jest bardzo dobry, ma świetną obsługę i przede wszystkim idą na rękę klientowi bardzo mocno (potrafili wcisnąć mnie w kalendarz mimo wszystko). Ile bym oszczędził u "wujka" w innym zakładzie? 30-50 zł?
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-01-15, 22:10   Re: Dacia Szczecin

MaciejzAdamowa napisał/a:
Witam serdecznie, chciałbym się zapytać, czy ktoś miał do czynienia z salonem Dacia w Szczecinie, kolega z pracy miał i kupił Dacie w Gorzowie....


Po roku powiem tak - nic się chyba nie zmieniło ale po ostatniej wizycie w tym salonie w tę sobotę wyszliśmy zniesmaczeni obsługą klienta i jedziemy do Gorzowa do Da-Ko właśnie zdobyć informacje i takie tam.
 
Jjflash 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 02 Lip 2017
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-01-16, 09:20   

Przeglad Dacia Sandero - cena w Renault Warszawa 450 pln. Polmotor Szczecin 2 x tyle. jakieś pytania? Czy Dacia / Renault coś z tymi zdziercami zrobi?
_________________
JJF
Ostatnio zmieniony przez Jjflash 2018-01-16, 09:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
kn 


Marka: Kia
Model: Rio
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 113
Skąd: Lublin i okolice
Wysłany: 2018-01-16, 22:26   

Pytanie na kanwie tych różnic. Czy ktoś robił przegląd za granicą? Ze Szczecina blisko :), cena raczej mało konkurencyjne, ale ciekaw jestem formalnej strony. Oficjalnie pewnie nie, bo gwarantem jest RP, ale czy wymaga serwisowania w ASO na terenie kraju działania? Tak mi przyszło do głowy czytając o Szczecinie.
_________________
http://www.niescioruk.ppa.pl | http://www.motorstat.prv.pl
 
CzarnY 


Marka: Dacia
Model: Lodgy + Logan
Silnik: 1,6 SCe LPG + 1,0 Sce LPG
Rocznik: 2017 +2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 247
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-01-16, 23:56   

Z tego co wiem, to respektowane przeglądy są wykonywalne przez wszystkie stacje aso w całej europie. Tak to tłumaczono- specjalnie się dopytywałem, po często jeżdżę do włoch - i chodziło i mi o przegląd na tamtym rejonie akurat.
_________________
3 szt => Dacia Lodgy 1,6 SCE + LPG
5 szt =>Dacia Logan 1,0 SCE + LPG
1 szt=> Dacia Logan Stepway 1,0 TCE + LPG
1 szt =>Dacia Sandero'09 1,6 MPI + LPG

Tanie muły robocze :)
 
Piotrek721015 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 90 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 443
Skąd: ZGY
Wysłany: 2018-01-17, 08:35   

Kolega, który miał BMW serii 5 serwisował je początkowo w Poznaniu, a następnie w Berlinie, bo było taniej i bliżej. Serwis oczywiście w ramach gwarancji.
 
ejayy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Stepway Comfort
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-01-24, 13:03   

Jjflash napisał/a:
Przeglad Dacia Sandero - cena w Renault Warszawa 450 pln. Polmotor Szczecin 2 x tyle. jakieś pytania? Czy Dacia / Renault coś z tymi zdziercami zrobi?


Mam Dacie Sandero i 2x serwisowałem ją w Polmotorze Szczecin i za oba przeglądy zapłaciłem 450 zł, ale...łącznie. Jaki miałeś zakres przeglądu? Własne części w obu przypadkach?
 
ejayy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Stepway Comfort
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-03-26, 20:18   

Kolejna wizyta w Polmotorze, tym razem na wymianę tarcz i klocków hamulcowych. Wcześniej zrobiłem małe rozeznanie w warsztatach w okolicy i każdy brał za tę czynność około 200 PLN (najtaniej wychodziło 180). W Polmotorze zapłaciłem po rabatach 221 zł + zrobili mi mini przegląd najważniejszych elementów w aucie. Nienajgorzej, ale obsługa klienta na wysokim poziomie i od razu zaproponowali przy okazji przeglądu wymianę świec zapłonowych na zamienniki Motrio lub oryginały - fajnie, że dają jakąś alternatywę.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne