Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Płatność przelewem za nowe auto
Autor Wiadomość
marcin025lodz 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: Sce 115 4×2
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 27 Mar 2018
Posty: 30
Skąd: ŁódĹş
Wysłany: 2018-04-06, 11:25   

Więc proszę osobę, która ma wiedzę, co powinienem zrobić. Problem jest też z fakturą. Ubezpieczyciel oblicza mi składkę na podstawie wartości auta plus pakiet easy serwis. Ręce opadają. Na fakturze powinna być wartość auta plus dodatkowe akcesoria takie jak osłony nadkola oraz np. klimatyzacja automatyczna. Bo w razie szkody całkowitej będą problemy. To, co kupuję, ma być na fakturze, plus druga za pakiety.
_________________
Marcin
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-06, 12:33   

Doskonale wiesz co chcesz uzyskać- pozostaje więc twardo obstawać przy swoim. Cena/wersja/wyposażenie dodatkowe itp. powinny być takie jak ustalono przy zamówieniu, zwłaszcza, że masz wszystko na piśmie. Bądź roszczeniowy, zdejmij krawat :mrgreen:
Przecież fakt możliwości uzyskania pakietu EasyService mógł być dla ciebie właśnie decydujący i np. tylko dlatego zamówiłeś samochód u tego a nie u innego dealera.
Zmiany mogą sobie wprowadzać ale dopiero dla nowych, aktualnie przyjmowanych zamówień.
marcin025lodz napisał/a:
Na fakturze powinna być wartość auta plus dodatkowe akcesoria takie jak osłony nadkola oraz np. klimatyzacja automatyczna. Bo w razie szkody całkowitej będą problemy. To, co kupuję, ma być na fakturze, plus druga za pakiety.

Tutaj to niekoniecznie masz rację- wszystko co jest "przypisane do samochodu" (łącznie z pakietami serwisowymi) sumują na jednej fakturze i raczej bez wyszczególniania- ja mam cenę łączną razem z dodatkami. Dodatki typu tylne szyby elektryczne, podłokietnik czy koło zapasowe nie są widoczne na fakturze. Wyszczególnienie wyposażenia mam tylko na umowie sprzedaży. A numer umowy jest wpisany na fakturze i w razie czego umowa może być załącznikiem do faktury.
Co do ubezpieczenia to nie rozumiem- jak żyję żaden ubezpieczyciel nie interesował się moją fakturą a ich tabele są zwykle zaniżone i trzeba raczej dodatkowo walczyć o zwiększenie sumy ubezpieczenia o dodatkowe opcje wyposażenia.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-04-06, 12:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-06, 14:32   

marcin025lodz napisał/a:
Więc proszę osobę, która ma wiedzę, co powinienem zrobić.


Myślę, że nie pozostaje Ci nic innego jak przekonać dilera, żeby jeszcze raz przeanalizował sprawę:

- poprosiłeś o indywidualną ofertę (pakiet przy płatności gotówką),
- oferta została Tobie złożona (co potwierdza np. proforma, na której pakiet masz wyszczególniony),
- przyjąłeś ją.

Nie ma teraz znaczenia czy system coś przyjmie czy nie (to sprawa systemu i relacji dilera z Renault).

Jeśli diler będzie się zapierał, to musi wziąć pod uwagę, że takie działanie kwalifikuje się jako rodzaj nieuczciwej praktyki rynkowej -- wprowadzenie w błąd konsumenta poprzez tzw. reklamę przynętę (art. 7 pkt 5 ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym).
 
marcin025lodz 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: Sce 115 4×2
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 27 Mar 2018
Posty: 30
Skąd: ŁódĹş
Wysłany: 2018-04-06, 15:59   

Napiszę, jak jest obecnie. Dalej stoją przy swoim, że system nie pozwala na wpisanie tego pakietu. Powiedzieli, że jak będę dalej obstawiać przy swoim, to rozwiążą umowę (poinformowałem ich, że nie zarejestruje auta do czasu dostania tego pakietu). Zadzwoniłem więc do centrali Dacii w Warszawie. Powiedzieli mi, że ten pakiet jest nadal dostępny tylko w cenie ponad 4300 zł. W cenie 2300zł można kupić, jak się bierze na raty lub w leasing. Więc teraz wiadomo, jak to wyglądało. U dilera popełniono błąd, sprzedali mi za kwotę niższą, niż jest faktycznie. Jednak nie chcą wsiąść odpowiedzialności na siebie, więc lepiej zrezygnować z pakietu dla mnie. Tłumacza się przeszkodami systemu. Zapewne dealer musiałby dopłacić do tego pakietu z własnej kieszeni. Czy mogą ot, tak grozić zerwaniem umowy? Czy nie najlepszym sposobem byłoby skontaktować się z rzecznikiem praw konsumentów?

To prawda, decydując się zakupić dokładnie ten model samochodu, ważne były dwie rzeczy, dostępność oraz możliwość wykupienia tego pakietu. To moje pierwsze auto i chciałem mieć spokój przez 5 lat.
_________________
Marcin
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-06, 16:25   

marcin025lodz napisał/a:
Czy mogą ot, tak grozić zerwaniem umowy?


W umowie powinny być określone przesłanki pozwalające odstąpić od umowy. Jeśli diler nie zastrzegł sobie takiej możliwości, to nie widzę podstaw, pod warunkiem oczywiście, że Ty swoją część umowy (zapłata) wykonujesz prawidłowo i w terminie.
 
marcin025lodz 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: Sce 115 4×2
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 27 Mar 2018
Posty: 30
Skąd: ŁódĹş
Wysłany: 2018-04-06, 18:17   

Tylko po pierwsze ja chcę ten samochód. Zerwanie umowy nic mi nie da, bo u innego dealera nie dostałem tego pakietu w cenie 2300zł. Odbiór samochodu przeniósłby się w czasie i to znacznie. Wiesz szukanie auta przez 3 miesiące latanie od dealera do dealera, przeglądanie dziesiątki artykułów o tym samochodzie, poszłoby na marne. Co prawda brałem pod uwagę jeszcze jedno auto, ale ostatecznie zdecydowałem się na Dustera. Po prostu szlag mnie trafia, jak mnie oszukano. Uważam, że warto walczyć o swoje i tak zrobię, tylko nie wiem jeszcze, jak.🙁, Jeśli chodzi o fakturę proforma, nie ma w niej wyszczególnionego tego pakietu, jednak wartość faktury, zgadza się co do złotówki, wliczając dodatkowe wyposażenie jak klima auto kamera oraz mniejsze dodatki jak chlapacze czy nadkola, oraz ten pakiet. Wyszczególnione wszystkie rzeczy dostałem e-mailem w umowie sprzedaży.




Gdzie się udać, aby mi udzielono pomocy?
_________________
Marcin
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-04-06, 18:43   

Ja zamawiałem Dustera w połowie marca i już wtedy pakiet Eassy Service był dostępny ze zniżką tylko w systemie ratalnym. To samo mi potwierdzili w centrali Dacii w Warszawie. Bez kredytu dostępny jest tylko w pełnej kwocie czyli 4500 dla 5lat/80 tyś km, oraz 3500 zł dla 4lata/60 tyś km. Sam miałem brać auto za gotówkę, ale zdecydowałem się wziąć w systemie 50/50, aby zaoszczędzić na pakiecie . Ja z kolei miałem inną sprawę. Mnie zaoferowali przez telefon ubezpieczenie AC + OC + NW za 899zł .Dopytywałem się dwa razy , bo w innych salonach mówili, że nowy Duster jest wyłączony z tego pakietu .No i co, pojechałem 150 km podpisać umowę . Na miejscu rzeczywistość okazała się inna. Niby wszystko było ok, uzgodniłem szczegóły, wpłaciłem zaliczkę a potem okazało się, że dodatkowo przy kredycie 50/50 jestem zmuszony zapłacić ubezpieczenie kredytobiorcy w kwocie ponad 500zł, potem okazało się jeszcze , że z umowy musieli wykreślić mi to ubezpieczenie, gdyż okazało się , że faktycznie nie ma go na nowego Dustera. U wielu dilerów nie wiedzą faktycznie co jest a co nie ma. Ostatecznie wycofałem się z umow z nimi.
Ostatnio zmieniony przez jammo 2018-04-06, 18:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-06, 18:49   

jammo napisał/a:
Sam miałem brać auto za gotówkę, ale zdecydowałem się wziąć w systemie 50/50, aby zaoszczędzić na pakiecie.


A koszt kredytu nie przerósł oszczędności? Ile więcej musisz/musiałbyś oddać?
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-06, 20:12   

marcin025lodz napisał/a:
Tylko po pierwsze ja chcę ten samochód. Zerwanie umowy nic mi nie da


Czytaj spokojnie, nie gorączkuj się :) nie wiem kto Ci podpowiada zerwanie umowy -- pytałeś czy diler może zerwać umowę, odpowiedziałem Tobie, że jedynie treść umowy może Ci udzielić odpowiedzi na to pytanie, bo tylko tam może być napisane w jakich przypadkach sprzedawca może odstąpić od niej.


marcin025lodz napisał/a:
Gdzie się udać, aby mi udzielono pomocy?


Jeśli koniecznie chcesz wydać dodatkowe pieniądze, to wyłącznie adwokat lub radca prawny. Jeśli dojdzie do sporu, sąd powinien rozstrzygnąć go na Twą korzyść; oczywiście prawomocne orzeczenie będziesz miał w okolicach 2020 r. Tyle dobrego, że pewnie załapiesz się na jakąś tam wersję poliftową, co nawet nie jest złe, zakładając, że pierwsze 1-2 lata produkcji każdego auta to szukanie błędów.
 
zwadaa 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2018
Posty: 28
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-07, 08:41   

Dracid napisał/a:


A koszt kredytu nie przerósł oszczędności? Ile więcej musisz/musiałbyś oddać?


Jak brałem w grudniu Dustera I za ~54000zł to koszt kredytu 50/50 wyniósł ok. 1340zł.
W ramach kredytowania dostałem ubezpieczenie OC/AC Allianz za 699zł. i Easy Service 5lat/80tys. za 2099zl.
Ostatnio zmieniony przez zwadaa 2018-04-07, 08:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-04-07, 10:26   

Dracid napisał/a:
jammo napisał/a:
Sam miałem brać auto za gotówkę, ale zdecydowałem się wziąć w systemie 50/50, aby zaoszczędzić na pakiecie.


A koszt kredytu nie przerósł oszczędności? Ile więcej musisz/musiałbyś oddać?


To zależy jak się na to patrzy i jaką ma kto sytuację.W moim przypadku było to raczej opłacalne.
Całkowity koszt kredytu 50/50 to kwota około 1500 zł.W zamian otrzymałem pakiet Eassy Servis 4 lata/ 60 kkm, bo taki chciałem za 1799 zł, gdzie mam zapewnione 4 darmowe przeglądy oraz wydłużony okres gwarancji na całe auto do 4 lat.. Normalnie koszt przeglądu z materiałami waha się w granicach około 700 zł, czyli za 4 przeglądy płatne wychodziło by 2800 zł. Na samych przeglądach zyskuję już minimum 1000zł + dodatkowo mam gwarancję dłuższą o dodatkowy 1 rok. Wiadomo, że takim przypadku byłem do tyłu około 500zł , ale była jeszcze druga sprawa, a mianowicie taka, że na dzień dzisiejszy na zakup samochodu dysponowałem kwotą nieco ponad 50 tyś zł. Kwota ta pozwalała mi na zakup Dustera2 w jakiejś niższej wersji wyposażeniowej lub podparcie się kredytem , który wiadomo pociąga za sobą dodatkowe koszty. Mnie interesowała głównie najwyższa wersja wyposażenia, czyli Prestige, ze względu na bdb relację cena-wyposażenie. Niestety, chcąc zakupić najwyższą wersję Dustera czyli Prestige musiałbym w Banku wziąć kredyt około 10-15 tyś zł a to też dałoby roczne odsetki w granicach minimum 1000zł lub więcej no i oczywiście koszt prowizji, czyli w sumie koszty byłyby dużo większe niż ta kwota przy opcji 50/50. W przypadku skorzystania z kredytowania 50/50 mam dodatkowy cały rok czasu na doskładanie tej brakującej kwoty a więc można składać bez ponoszenia kosztów i równocześnie korzystać z nowego auta. Jak bym chciał, to np. te 20 tyś zł które mi zostaną po pierwszej wpłacie, można ulokować na lokacie 12 miesięcznej i też przez rok zrobi kilka stówek :-)
Dodatkowo powiedzieli mi , że do sierpnia lub września, kiedy będzie odbiór auta, mogą być jakieś promocje w ubezpieczeniach , więc automatycznie mógłbym z racji kredytowania się na nie załapać. Zobaczymy jak będzie, jednak w moim przypadku uważam , że ten kredyt jest opłacalny.
Ostatnio zmieniony przez jammo 2018-04-07, 10:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
misioooo 


Marka: Saab
Model: 95 Aero
Silnik: 2.3T
Rocznik: 1999
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2018
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-09, 05:25   

jammo napisał/a:
jestem zmuszony zapłacić ubezpieczenie kredytobiorcy w kwocie ponad 500zł,

Niezgodne z przepisami obowiązującymi. Bank nie może WYMAGAĆ dokupienia ubezpieczenia kredytu...
 
Jonekj 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate
Dołączył: 30 Kwi 2017
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-09, 06:56   

misioooo napisał/a:
jammo napisał/a:
jestem zmuszony zapłacić ubezpieczenie kredytobiorcy w kwocie ponad 500zł,

Niezgodne z przepisami obowiązującymi. Bank nie może WYMAGAĆ dokupienia ubezpieczenia kredytu...


Ja powiedziałem, że nie chcę ubezpieczenia i Pani z działu finansowego skasowała opłatę.
 
CzarnY 


Marka: Dacia
Model: Lodgy + Logan
Silnik: 1,6 SCe LPG + 1,0 Sce LPG
Rocznik: 2017 +2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 247
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-04-09, 11:18   

Ja nie wziąłem ani gapu ani bezpiecznego leasingu. Miesięcznie lżej o 120zł na lodgy i 80 na loganie. 2 stówki razy 48miesięcy daje 10tyś oszczędności przez cały okres posiadania auta.
_________________
3 szt => Dacia Lodgy 1,6 SCE + LPG
5 szt =>Dacia Logan 1,0 SCE + LPG
1 szt=> Dacia Logan Stepway 1,0 TCE + LPG
1 szt =>Dacia Sandero'09 1,6 MPI + LPG

Tanie muły robocze :)
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-04-09, 13:21   

misioooo napisał/a:
jammo napisał/a:
jestem zmuszony zapłacić ubezpieczenie kredytobiorcy w kwocie ponad 500zł,

Niezgodne z przepisami obowiązującymi. Bank nie może WYMAGAĆ dokupienia ubezpieczenia kredytu...

Dzwoniłem do Banku RCI, czyli tego Renault-Dacia i powiedzieli mi , że to jest wewnętrzna sprawa Dealera. Z kolei dealer tłumaczył się, że mu system nie przyjmie inaczej zamówienia , bo bank ma takie wymogi :-) i kółko się zamyka. Zmieniłem dealera i u drugiego nie trzeba tego ubezpieczenia.
Ostatnio zmieniony przez jammo 2018-04-09, 13:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2018-04-10, 09:33   

A mniej więcej jaka kwota była w pierwszej racie? Czy była to forma zadatku, bo może warto zerwać umowę z winy dealera, bo nie potrafił spełnić warunków umowy (i uzyskać dwukrotna wartość zadatku wpłaconego) i na nowo zakupić :D

Ja zamówiłem auto z pakietem chrom, ale okazało się, że w modelu 2017 zderzaki są inne i nie pasuje. W zamian za to, negocjowałem z nimi inne opcje. Chociaż dziś myślę, że bez tego pakietu, wolałbym auto w innym kolorze i gdyby nie fakt, że brakowało mi auta i było ono dla mnie ważniejsze, to bym więcej wynegocjował.
_________________
Moja galeria
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne