Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Biala Lodgy nortona
Autor Wiadomość
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-05, 12:31   10000 dobiło

Lodgy w ten weekend przekroczyła 10000 km na liczniku. W sumie do tej pory nie było żadnych specjalnych awarii.

Ale zauważyłem dwie rzeczy które przydało by się ogarnąć:
1. Przez ostatnie 3 tygodnie zauważyłem że zebrało się w komorze silnika dość sporo syfu z drogi. Widać głównie ślady soli. Od jakiegoś czasu zakupiłem już uszczelkę pod KUK (kultowa uszczelka klubowa :-) ) ale dopiero w ten weekend udało mi się ją zamontować. Ale jak przyjrzałem się po jej montażu to wydaje mi się że jest ona nieco niżej niż przednia część maski i raczej nie za dużo pomoże w wyłapywaniu syfu przynajmniej w centralnej części maski. Inna sprawa że patrząc na zabrudzenia to wydaje mi się że większość zabrudzeń jakie dostały się do komory silnika raczej nie dostała się szczeliną pod maską komory silnika a raczej otworami na górnej części "grilla". W poprzedniej Skodzie miałem kupioną od heko osłonkę zimową na silnik. Coś podobnego do tego na zdjęciu. Ale do Lodgy nie mają nic podobnego a na necie też nie za specjalnie coś mogłem znaleźć. Także temat dla mnie do zaznajomienia na przyszłość.

2. Ogrzewanie samochodu. Nie wiem czy inni użytkownicy Lodgy mają podobnie, ale ja podczas ostatnich dużych mrozów miałem problem z optymalnym ustawnieniem ogrzewania w aucie. Na krótkich odcinkach to wiadomo, problem jest bo diesiel + duże wymiary. Ale jadąc na trasie ok 200km nie udało mi się tak ustawić nawiewu aby nie było ani za ciepło ani za zimno. Przy prędkościach autostradowych (120-130km/h), przy ustawie nawiewu na 2 oraz temperatury na 3 nastaw od najcieplejszego (nawiew na szybę i nogi) samochód się wychładza i robi się zimno kolana kierowcy, przy nawiewie ustawionym na pozycję 3 robi się cieplej w kolana jak puszczę nawiew na nie, ale w aucie robi się za gorąco. Mam wrażenie że przez to że Lodgy jest słabo wyciszona (czyt. pewnie też słabo ocieplona) to są jakieś nieszczelności przez które dostaje się przy takich prędkościach zimne powietrze zwłaszcza w okolicach nóg i dlatego ciężko jest stały optymalny nawiew dobrać aby nogi nie marzły i w kabinie nie było za gorąco. Trochę jestem tymi problemamy zdziwiony, bo co jak co ale w mojej poprzedniej Skodzie Fabii to jak już silnik się nagrzał, to bez problemu udawało się taki nastaw nawiewu dobrać aby stale utrzymywać w miarę taką samą temperaturę w aucie.
Czy ktoś też miał podobne problemy i znalazł na to rozwiązanie ?

Widok na zabrudzenia w komorze silnika



Na liczniku już 10 000 km :-)
_________________
Ostatnio zmieniony przez norton1 2018-03-05, 12:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-13, 08:53   Kolejna modyfikacja

Jakiś czas temu w samochodzie pojawiła się kolejna modyfikacja. Niestety nie była ona wykonana przeze mnie i długo się zastanawiałem co z nią zrobić ( nie spodziewałem się że ktoś będzie mi robił konkurencję przy modyfikacjach w aucie :) ). Ale zdenerwowanie przeszło i stwierdziłem że modyfikacja całkiem udana.

Mod autorstwa mojej córki bo jakimś cudem znalazła kredkę w samochodzie :-)

_________________
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-04-13, 09:14   

Zdolniacha z tej córki... ;-) Pewnie na trasie jej się nudziło, więc znalazła taki pomysł, oczywiście, że nie popieram tego....

Myślę, że da się to zmyć... Jeśli kredka była woskowa, to można spróbować na gorąco je zmyć... Gorąca woda powoduje zmiękczenie wosku, wtedy papierowym ręcznikiem kuchennym delikatnie je wyczyścić.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
Ostatnio zmieniony przez route2000 2018-04-13, 09:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
pawel1313 


Marka: jedyna słuszna :) -> Ford
Model: Lodgy -> Galaxy
Silnik: 1.6 SCE -> 2.0 tdci
Rocznik: 2016 ->2012
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 218
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2018-04-13, 09:17   

Mod bardzo fajny, ja bym nie ruszał :-P
Co do ogrzewania to mam podobnie w benzynie, nie mogę jakoś wstrzelic się z ustawieniem temperatury szczególnie zima a nogi marzna :-/
Swoją drogą stopniowe ciepła przez pokrętło żyje własnym życiem mam wrażenie, przesuwam o kilka skoków i nic a nagle o jeden więcej i nagle żar z nawiewu.
Przemilczę już kwestie że najcieplejsze powietrze z środkowej kratki po stronie kierowcy, serwis powiedział że TTTM
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-13, 09:21   

route2000 napisał/a:
Zdolniacha z tej córki... ;-) Pewnie na trasie jej się nudziło, więc znalazła taki pomysł, oczywiście, że nie popieram tego....

Pewnie, że nie powinna jednocześnie prowadzić i rysować- to ciut rozprasza! ;-)
 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-13, 09:29   

route2000 napisał/a:
Zdolniacha z tej córki... ;-) Pewnie na trasie jej się nudziło, więc znalazła taki pomysł, oczywiście, że nie popieram tego....

Tak właśnie było, zatrzymaliśmy się na odpoczynek i na chwilę nam znikneła z oczu :-)

pawel1313 napisał/a:
Mod bardzo fajny, ja bym nie ruszał :-P

Na początku chciałem zmywać, ale stwierdziliśmy że narazie zostaje puki ząb czasu tego nie ruszy :-)

pawel1313 napisał/a:
Co do ogrzewania to mam podobnie w benzynie, nie mogę jakoś wstrzelic się z ustawieniem temperatury szczególnie zima a nogi marzna :-/
Swoją drogą stopniowe ciepła przez pokrętło żyje własnym życiem mam wrażenie, przesuwam o kilka skoków i nic a nagle o jeden więcej i nagle żar z nawiewu.
Przemilczę już kwestie że najcieplejsze powietrze z środkowej kratki po stronie kierowcy, serwis powiedział że TTTM

ot to, dokładnie te same odczucia mam i miałem przy okazji pierwszego przeglądu w serwisie zgłosić, ale pewnie tą samą odpowiedź otrzymam. Ale spóbuję...
_________________
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-13, 10:19   

Nie próbuj, szkoda czasu. Taki tam jest mieszalnik, że pasażer cierpi po całości, za to prawa ręka kierowcy się raduje, bo tam żar leci.
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-04-13, 10:44   

_________________

 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-13, 10:54   

No właśnie- niewinnie się zaczyna a potem...

 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-20, 13:49   

W między czasie Lodgy dorobiła się przyciemnianych szyb. Nie miałem w poprzednich autach takiego wynalazku, ale z tego co zdążyłem się dowiedzieć to jednak dość sporo dodają pod względem komfortu na dłuższych trasach w słoneczne dni. Jeszcze nie mieliśmy okazji ich testować na dłuższej trasie, ale pewnie niedługo uda się to zrobić. Folie to Raycer przepuszczające 12% światła.

Szybki przyciemniałem w zakładzie gdzie to robił kolega Kicpra i też wydaje się że wszystko zostało zrobione ok. Koszt 350 zł.

_________________
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-20, 20:02   

Prezentuje się fajnie :-) .
Ta folia to dokładniej chyba Armorlite Raycer, dobra firma :-D
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-04-20, 22:01   

Ja bym wrzucił ciut ciemniejsze
 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-20, 22:15   

kicpra napisał/a:
Prezentuje się fajnie :-) .
Ta folia to dokładniej chyba Armorlite Raycer, dobra firma :-D


Dzieki, no i za dobre polecenie firmy tez :)

wuju napisał/a:
Ja bym wrzucił ciut ciemniejsze


Chyba nastepne byly do wyboru 95 (5% przepuszczanego swiatla) i juz sie obawialem ze beda za ciemne.
_________________
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-21, 18:58   

Nie ma sprawy ;)!
Ja mam 95%, najciemniejsza dostępna :-D
 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-04, 12:46   zmiana opon na letnie

Z Voucherow Dacia Dla Przyjaciół zakupiłem jeszcze w tamtym roku 4 x czujniki ciśnienia + 4 x felgi 16 stalowe stylizowane i przed weekendem majowym założyłem na nie oryginalne oponki letnie Continental ContiEcoContact 5 i wrzuciłem do auta na lato.

W moim przypadku mimo sugestii oponiaży że trzeba będzie programować je komputerem do auta nie było takiej konieczności. Po ok 6km przejechanych na oponkach z nowymi czujnikami wyskoczyła ikonka oponki na desce. Po wybraniu SET TP i dłuższe jej przytrzymanie usuneło alert i już więcej się nie pojawił.
_________________
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-05-04, 13:08   

No a o czym my tu klepiemy cały czas? Tylko nikt nie chce uwierzyć póki się sam nie przekona :P
_________________

 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-04, 13:55   

No wlasnie, gdybym wczesniej waszych rad nie przeczytal to bym im pewnie uwierzyl :)
_________________
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-05-09, 09:30   

Posty Mariaczii wydzielone do http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=16070
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2018-05-09, 09:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-12, 07:16   Niespodzianka

No i okazuje się że Dacia to też auto które potrafi przyspożyć emocji :-) .

Dziś postanowiłem sprawdzić poziom oleju w silniku i co, okazało się że korek się odkręcił a bagnet został w środku. Już myślałem że będzie trzeba z tym do serwisu jechać bo ni jak się tego bagnetu nie dało ręką wyciągnąć, ale po paru próbach się udało.

Bagnet jest mocowany do korka na zatrzask kulkowy, coś czuje że problem ten będzie się powtarzał.

_________________
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-05-12, 15:51   

norton1 napisał/a:
coś czuje że problem ten będzie się powtarzał


Zawsze można wsadzić ten zatrzask na jakimś silikonie wysokotemperaturowym czy czymś takim.
_________________

 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-14, 10:20   

arczi_88 napisał/a:

Zawsze można wsadzić ten zatrzask na jakimś silikonie wysokotemperaturowym czy czymś takim.


Tylko wydaje mi się że jak na stałe czymś połączę tą kulkę na bagnecie z korkiem to będzie problem z zakręcaniem i odkręcaniem korka ponieważ bagnet siedzi sztywno w silniku i się nie obraca, natomiast nakrętkę trzeba zakręcić o parenaście stopni aby sztywno siedziała.
_________________
 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-16, 23:08   Podświetlenie na klapie bagażnika

Dziś Lodgy dostała dodatkowe światełka zamontowane na klapie bagażnika. Brakowało mi takiego porządnego podświetlenia na klapie które doświetlało by przestrzeń pod nią i w jej pobliżu. Często mi się to przydaje podczas składania/rozkładania rowerów oraz bagaży gdy jest już ciemno. Lampki są zrobione z tasiemek LED zamontowanych w profilach aluminiowych z kloszami. Są dwie lampki po jednej z każdej strony plastikowej osłony oraz zamontowany na boku osłony klapy przełącznik. Całość podpięta do świateł podświetlenia tablicy rejestracyjnej.


_________________
 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-22, 09:44   

No i jeszcze w wolnej chwili Lodgy dostała dodatkowe wyposażenie w postaci osłony zderzaka tylnego zakupionego z Vouchera oraz kompletu owiewek Heko. Dokupiłem jeszcze tak przy okazji osłonę zimową do Lodgy która ostatnio pojawiła się na stronie Heko:

http://www.e-heko.com/en/...5108f3479e.html

Ale już przy zakupie zorientowałem się że osłona ta nie będzie pasowała do wersji Outdoor przez to że ten model posiada dodatkowe plastiki przy halogenach które nieco nachodzą na kratę wlotu powietrza i uniemożliwiają montaż osłony. Ale docelowo mam w planie nieco przyciąć osłonę tak aby dało się ją bez problemu zamontować.


_________________
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-05-22, 13:16   

Czy dla kogoś kto jeździ praktycznie zawsze z klimatyzacją lub nawiewami takie owiewki na oknach są do czegoś przydatne?

Wybaczcie pytanie z dziedziny głupich, ale nigdy w żadnym samochodzie nie miałem owiewek i nie wiem czego po nich oczekiwać.

Osłona na zderzak super sprawa. Sam zamówiłem ją od razu z samochodem, żeby wózkiem i rowerkiem nie zniszczyć od razu zderzaka.
Ostatnio zmieniony przez SWilk 2018-05-22, 13:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-22, 13:34   

No właśnie z klimatyzacją nie jeżdżę stale włączoną tylko jak jest konieczna, aby się dzieci nie pochorowały, a ustawiona na nadmuch na nogi nawet przy max chłodzeniu na 2 biegu czasem nie daje rady i w jeździe miejskiej sytuację bardzo ratuje możliwość uchylenia okna zamiast włączania klimy. Przy uchylonym oknie z owiewkami powietrze nie hula tak mocno po aucie, a wnętrze w miarę sprawnie się wietrzy. Na autostradzie fakt, nie wiele się przydadzą a i leciutko głośniej może nawet jest, ale nie jest to jakoś bardzo uciążliwe.
_________________
Ostatnio zmieniony przez norton1 2018-05-22, 14:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne