Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2019-11-09, 18:33
Klimatyzacja nie działa
Autor Wiadomość
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2011-04-23, 18:48   

Jakimś dziwnym trafem samochody psują się po okresie gwarancji. Njlepszym przykładem był samochód nie pamiętam jakiej marki z gwarancją 3 letnią lub 100 tys km i po przejechaniu 100500 km silnik zatarł się :roll:
_________________

 
Pawel26 



Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV
Silnik: 1.5 DCI 85
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: KUJAWSKO-POMORSKIE
Wysłany: 2011-05-28, 17:55   

Witam

Może któryś z użytkowników miał taką awarię??

Otóż od środy jak uruchamiałem, klimatyzację zaczęła hałasować ( taki metaliczny odgłos albo tak jak by jakiś wentylator miał sie zaraz zatrzeć ) i dzisiaj zauważyłem spadek wydajności,praktycznie już nie chłodzi tak jak kiedyś.W kwietniu w ASO miałem napełnianą i odgrzybianą klimatyzację. Umówiłem się w poniedziałek w ASO na wizytę,ale może ktoś mi podpowie co to może być i jak to naprawiono??
_________________

 
Cendra 



Marka: Skoda / FSO
Model: Citigo / 125p, Syrena 104
Silnik: 1.0 / 1.5 , 0,8
Rocznik: 12 / 83, 71
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2010
Posty: 390
Skąd: Ciechanów/Warszawa
Wysłany: 2011-05-28, 18:17   

Może to hałas sprężarki :?: W rodziców Mercedesie był taki przypadek, zatarła się sprężarka. Przy uzupełnianiu/wymianie czynnika powinni wyciągnąć i napuścić oleju (nie znam dokładnej procedury) do sprężarki, może zostało to pominięte lub zalano za małą ilością oleju :?:
Zatarcie może na robić bałaganu, ponieważ nie tylko sprężarka nadaje się do wymiany, ale trzeba czyścić cały układ klimatyzacji z opiłków metalu :roll: Koszty są bardzo duże.
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2011-05-29, 09:01   

Może to być hałas zarówno sprężarki jak i wentylatora. Nic nie zrobisz sam. Jak będą zadawali Ci pytania to odpowiadaj, że używasz klimatyzacji minimum dwa razy w tygodniu. Nie daj na siebie zrzucić błedu w eksploatacji
_________________

 
Pawel26 



Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV
Silnik: 1.5 DCI 85
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: KUJAWSKO-POMORSKIE
Wysłany: 2011-05-31, 15:35   

Wczoraj dowiedziałem się smutnej prawdy co się stało z klimatyzacją.
Otóż utlenił się przewód przy złączce od skraplacza. Dlatego było słychać ten metaliczny dźwięk,czyli uciekający czynnik. Na początku ASO chcieli naprawiać,ale jak zobaczyli, że drakula jest jeszcze na gwarancji do 29.06.2011 :-) Zdecydowali o wymianie przewodu i skaraplacza w ramach gwarancji. Wszystko fajnie do momentu kiedy okazło się ,że skraplacz jest na magazynie, ale nie ma przewodu :cry: . Powiedziano mi,że musze czekać dwa tygodnie na przewód. Dzisiaj mamy drugi dzień "upałów" i jeśli człowiek przyzwyczai się do klimatyzacji ,to jak jej brakuje to jest po prostu masakra.
_________________

 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2011-05-31, 17:50   

Ale szczęście w nieszczęściu, że na gwarancji wymienią i będzie potem śmigać aż miło - całe lato jeszcze przed nami :-)
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-08-01, 14:26   

mam chyba podobny problem
przestała mi się włączać sprężarka od klimatyzacji - sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, zamieniłem miejscami przekaźniki i nic

dziwnym trafem zbiegło się to z wizytą w warsztacie w celu wymiany oleju i filtra :-/ (wczoraj działało, dzisiaj nie działa)

może być za mało czynnika, tyle że klimatyzację miałem podłączaną i napełnianą 2 miesiące temu :-/ - sam nie wiem co o tym myśleć)
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-08-01, 16:33   

ok, zagadka rozwiązania

pojechałem do serwisu klimatyzacji (ten sam w którym wymieniłem olej) - okazało się że wąż od czynnika ma dziurkę

na szczęście cięć co wymieniał olej przyznał się że spadł mu klucz na wężyk - choć lepiej by bylo jakby powiedział wtedy jak mu czynnik chłodzący po rękach leciał

właściciel zakładu nie był zadowolony z postawy pracownika ;-)
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-08-02, 16:22   

To i tak miałeś szczęście, że był "uczciwy" i się przyznał. Bo pewnie wielu innych w takim przypadku wyparło by się swojej winy i próbowało zrzucić to wszystko na właściciela auta.
_________________
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-08-03, 16:24   

ok, warsztat dzisiaj naprawił wywołaną przez siebie usterkę

i tu ciekawostka - uwaga na urządzenie do sereisowania klimatyzacji firmy Delphi (nazwy nie pamiętam) - jest jakąś niezgodność w danych katalogowych dla aut Renault po roku 2005 i nabija o 150ml czynnika za dużo - okazało się że dla Dacii jest tak samo - po nabiciu wg programu dla mojego silnika/rocznika okazało się że kompresor się cyklicznie wyłącza i włącza (za dużo czynnika), po upuszczeniu 150ml było ok ( to była pierwsza dacia w tym warsztacie więc nie wiedzieli zasada dla renault stosuje się także do Daci)
 
blondas16 


Marka: Dacia
Model: Logan II
Silnik: 1.2 75 KM LPG
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-04-05, 18:55   

Dołączę się do tematu. Od prawie roku mam problem z klimatyzacja. Rok temu po zimie klimatyzacja nie działała. Potem została nabita i tez nie działała. W ASO diagnoza brak napięcia na sprzęgle sprężarki. Oddałem samochód do elektryka. Winny był podobno panel sterowania. Zostało coś polutowane itp i problem ustąpił. Nie na długo. Klimatyzacja zaczęła żyć własnym życiem. Raz działała raz nie. Oddałem znów do elektryka miał poprawić. Działała 3 tygodnie i potem znów raz działa raz nie. Oddając znów do elektryka stwierdził wszystko ok bo akurat jak stała u niego wszystko działało. Teraz po zimie problem wyglada tak samo. Klima raz działa raz nie. Zaobserwowałem ze klimatyzacja po uruchomieniu na zimnym silniku nie startuje (nie działa tez wentylator na chłodnicy) gdy samochód postoi chwile odpalony i wzrośnie temperatura wtedy przez wzrost temperatury silnika włącza się wentylator na chłodnicy i wtedy tez startuje kompresor i klima normalnie chłodzi. Czy ktoś wie jak się za to zabrać żeby zdiagnozować co jest popsute?
Ostatnio zmieniony przez blondas16 2018-04-05, 18:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1134
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-04-06, 10:01   

blondas16 napisał/a:
Zaobserwowałem ze klimatyzacja po uruchomieniu na zimnym silniku nie startuje (nie działa tez wentylator na chłodnicy) gdy samochód postoi chwile odpalony i wzrośnie temperatura wtedy przez wzrost temperatury silnika włącza się wentylator na chłodnicy i wtedy tez startuje kompresor i klima normalnie chłodzi.

To, że wentylator chłodnicy nie kreci się na zimnym, to akurat normalne, ale z Twojego opisu to wygląda, że czujnik temperatury blokujący klimę masz skopany. Celowo nie pisze zepsuty, bo pierwsze co mi przyszło do głowy, to że znajduje się nie tam gdzie powinien lub ktoś podłączył Ci czujnik temperatury silnika do układu klimy. Jak czujnik daje sygnał na wentylator, to klima też działa. Może to ten genialny elektryk?
_________________

 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-04-06, 21:26   

U mnie wentylator chłodnicy startuje zawsze po włączeniu klimy. pozdr
 
blondas16 


Marka: Dacia
Model: Logan II
Silnik: 1.2 75 KM LPG
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-04-23, 14:41   

Zlokalizowałem źródło mojego problemu. Jest to przełącznik. Kupiłem cały panel od sandero 2013 niestety nie pasuje ( inne zaczepy linek i 2 a nie 3 piny od klimy). Po zamienieniu panelu na krótko wszystko działa. Ale niestety nie mogę podniemić panelu na stałe bo nie pasuje. Chciałbym wymienić tylko tą część bo wiem że w niej jest problem. Czy da się znaleźć samą tą część lub gdy oddam ją do ogarniętego elektryka on ją naprawi?
Nie ukrywam że zależy mi na szybkim jak i tanim rozwiązaniu tego problemu
https://www.fotosik.pl/zdjecie/6b9f77ccbc706235
https://www.fotosik.pl/zdjecie/5b900040570414c8
https://www.fotosik.pl/zdjecie/fa2d29d8520fd3d1
 
Deny 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan II
Silnik: 1,2
Rocznik: 2013
Dołączył: 13 Sty 2018
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-26, 20:16   nie działa klimatyzacja - logan II

Chciałbym prosić o pomoc w wyjaśnieniu i ewentualna pomoc w rozwiązaniu problemu. Posiadam LOGAN II 2013 r 1,2 silnik, z klima manualna. Dołożony LPG, nie fabryczne. Problem mój właśnie dotyczy klimatyzacji. Mam wrażenie że jest z nią problem. Wczoraj jadąc 20 km z włączoną klimatyzacją większość czasu klima nie chłodziła. OK 3 tyg temu klima była serwisowana dobito czynnik. Dzisiaj po przejechaniu ok 20 km ale bez klimy dojechalem na miesjce nie gasilem silnika ale wlaczylem klime aby sprawdzic czy chlodzi, niestety pomimo pokretla na zimne lecialo powietrze jak z otoczenia dluzszy czas i nic nie robilo sie chlodniejsze , wlaczanie i wylaczanie AC nie pomagał, wiatrak od chłodnicy sie nie właczył, po wyłaczeniu stacyjki i zapaleniu ponownie od razu samochodu wiatrak sie wlaczył i klima zaczeła od razu chłodzić. Moje pytanie to 1. czy po wlaczeniu AC wentylator powinien od razu sie wlaczyc? 2 . Czy sa jakies przekaźniki odpowiedzialne za prace klimy czy wiatraka, i moze byc tak ze raz zadzialaja a raz nie. znalazlem pod maska przekazniki firmy G cartier 12 V 20 A PA6.6-GF30 oraz drugi 12V 35 A 20240077. Nie mogę znaleźć takich przkaźników w sieci, czy sa jakieś odpowiedniki i gdzie można je kupić. W załaczniku jest zdjecie skrzynki z bezpiecznikami i przekaźnikami pod maska, i rowniez nie moge dopasowac zadnej wersji znalezionej w sieci z tym co ja mam. Prosze o pomoc w rozwiazaniu badz podpowiedzi w ktora strone iść, za miesiac jade na poludnie europy i klima dzialajaca bedzie przydatna dla rodziny podczas podróży.

1.jpg
Plik ściągnięto 26 raz(y) 166,44 KB

 
BrodaGeodety 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 5
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2018-05-31, 20:55   [sandero 1.5 dci] Klimatyzacja działa jakby nie chciała

Witam,

Mam problem z klimatyzacją. W zeszłym roku działała jakoś tak niemrawie, ale że nie zawsze jej używam, to jakoś nie zwróciłem na to większej uwagi (zwaliłem to na kark dużych upałów). W tym roku użyłem z raz czy dwa i pojechałem do serwisu w celu dobicia. No i została dobita na amen. Pierwszy spec na koniec procesu jakimś cudem ściągnął cały gaz z systemu, a jak pojechałem z reklamacją to po poprawnym uzupełnieniu okazało się, że nic nie działa. Serwis tylko ma maszynę do uzupełniania i nic więcej nie są w stanie mi powiedzieć co może być.

Teraz sytuacja wygląda tak, że coś tam chłodnego wieje, ale to jest symboliczne. Diagnozy są od problemów z filtrem, dyszą rozprężną, po sprężarkę. Do właściwego speca dopiero pojadę, ale wcześniej pytam tu czy ktoś spotkał się z takim problemem, bo może to popularny problem w tych autach/silnikach.
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2018-05-31, 21:41   

Ile ci dokładnie nabili masz wydruk ?
pewnie wachury ci nabili za dużo i nie będzie to pracować
 
BrodaGeodety 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 5
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2018-05-31, 22:27   

Fruxo napisał/a:
Ile ci dokładnie nabili masz wydruk ?
pewnie wachury ci nabili za dużo i nie będzie to pracować


Było 380g dobilli do 450g. Do tego chyba 10g oleju. Ale po pierwsze to system w automacie nie pokazywał im ile trzeba, więc szli na tyle co dają do clio. Do tego mieli problem z ustaleniem jaka to jest klimatyzacja. System w automacie dawał im chyba 4 opcje wyboru. Co kombinowali za drugim razem to nie wiem, bo już nie stałem nad nimi.
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-06-01, 09:37   

Pod maską są naklejki z inoformacją. Przynajmniej u mnie. Natej podstawie gramotny serwisant wie ile nabić czynnika. pozdr
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-01, 09:59   

jurek napisał/a:
Pod maską są naklejki z inoformacją.

Takie tabliczki pod maską były kiedyś obowiązkowo, nawet w FSO.
W Dacii pod maską mam tylko informacje z typem czynnika i oleju w układzie- nie ma nic o ilościach. :-(
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-06-01, 10:10   

DACIA Klub Polska » DACIA » Kompendium Dacii » Klimatyzacja - specyfikacja
http://www.daciaklub.pl/user/dacia-klima.htm
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-01, 10:23   

A jest aktualna tabelka, z czynnikiem 1234yf ?
 
BrodaGeodety 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 5
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2018-06-01, 10:46   

Dokładnie, to akurat sprawdzili, ale ani słowa na tabliczce nie ma o ilościach.

A jak z tego mądrego linka ustalić który silnik to mój? W xsarze lata temu miałem wszystko ładnie rozpisane, a od tego smrodka nie kojarzę żebym gdzieś miał dokładne oznaczenie silnika.

A co ciekawe dzisiaj, przy temperaturze rzędu 26-28*C klima działa bardzo ładnie :shock:
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-01, 10:51   

Diesel to K9K. A czynnik u ciebie to jeszcze R134a?
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-06-01, 10:54   

Na naklejce nie ma ilości czynnika, ale u mnie jest typ sprężarki, i po tym serwisant znalazł ile czynnika wbijać. pozdr
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne