Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Wyprawa na Słowację
Autor Wiadomość
rysiek223
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-01, 17:46   Wyprawa na Słowację

Wybieram się na Słowację w Tatry Wysokie i zastanawiam się czy w ogóle wjeżdżać na ich terytorium samochodem ze względu na ich obowiązkowe wyposażenie auta i zakaz umieszczania czegokolwiek na przedniej szybie zatem odpada i kamerka i nawigacja. Macie jakieś doświadczenia podczas Waszego pobytu na słowackich drogach?
Ostatnio zmieniony przez rysiek223 2018-05-01, 17:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-01, 18:24   

Po prostu kup linkę holowniczą i komplet żarówek. Apteczka... apteczkę w aucie niby jakąś mam, ale ważniejsza i tak jest ta w plecaku (którą zabieram na szlak, oby nigdy się nie przydała). O nawigacji na szybie nic nie słyszałem, a po Słowacji troszkę jeździłem (i raz mnie nawet policja zatrzymała, a to za wypalone LED-y w świetle dziennym).

Natomiast jeśli chodzi o kamizelkę dla każdego pasażera to czytając pod pewnym kątem nasze przepisy i tak powinieneś je mieć ;-)
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2018-05-01, 18:46   

Nie piernicz się, jedynie kamizelkę powinieneś mieć w kabinie, u nich trzeba rzekomo mieć 1 kamizelę na każdą osobę, jeżdżę tam i niby mam jakąś taśmę nieatestowaną (2x się przydała w PL)i trójkąt bermudzki, rzeczy przyklejone do przedniej szyby nie mogą utrudniać widoczności (podobno nawigację lepiej mieć w lewym dolnym rogu szyby, ja sobie tym nie zawracam głowy).Podstawowa zasada: jedziesz przepisowo i nie wychylasz się, to cię nie zatrzymają. A jak ryzykujesz albo fikasz, to tak czy tak coś znajdą. Ostatni bastion - Konwencja Wiedeńska: obowiązuje wyposażenie auta właściwe dla kraju rejestracji.
Ciekawe, czy w Słowackich Tatrach nadal sprawdzają ogumienie zimowe :?: :lol: :mrgreen: :->
Tylko ubezpieczenie w góry sobie kup, bo jak nie, to w razie czego wrócisz boso :!:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
Ostatnio zmieniony przez eplus 2018-05-01, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
wojtek013 



Marka: Ford/Dacia
Model: Fiesta/Duster
Silnik: 1,4i LPG/ Blue dCi 115 4WD
Rocznik: 2013 Trend, GoldX/2020 Ptestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 334
Skąd: KR
Wysłany: 2018-05-01, 19:46   

Właśnie wróciliśmy z Bogacs na Węgrzech. Przez SK przejeżdżamy zwykle 2-3 razy w roku od jakichś piętnastu lat i jeszcze nigdy nie mieliśmy kontroli zakończonej mandatem. Trzeba jeździć przepisowo - zwłaszcza w terenie zabudowanym; po prostu jak Słowacy - zona 50 to 50; poza terenem zabudowanym, o ile droga pozwala tak 100 kilka jest OK. Lub lepiej znaleźć sobie "pilota" i jego się trzymać.

Wyposażenie: koło zapasowe, lewarek, klucz (o ile jest na wyposażeniu auta); komplet żarówek i bezpieczników, apteczka z jakimś tam CE, kamizelki w ilości sztuk bodaj tylu ile osób (pasażerów) przebywa po zmroku poza autem, trójkąt. Wszelkie navi, lewy dolny róg szyby, nie pamiętam jak z linką, ale i tak przeważnie mam ze sobą. I chyba tyle tak na szybko.

Opony zimowe od 15 listopada do 15 marca.

I tak jak @eplus pisze: w razie w na Słowacji, helikopter Horskiej záchrannej služby to nie taksówka TPOR.
_________________
miała być Sandero Laureate tce, jest Fiesta mk7, no i Duster
Ostatnio zmieniony przez wojtek013 2018-05-01, 19:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne