Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2013-01-07, 16:21
kredyt dacia 50/50
Autor Wiadomość
Jacek79 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 115 S&S LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 9
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-11-06, 20:02   

Mnie sprzedawca informował, że promocja na ubezpieczenie za 499zl ma obowiązywać do końca października. W tym terminie trzeba było ubezpieczyć samochód z warunkiem korzystania z finansowania Dacia. Jeśli nadal jest ta promocja to możliwe że została wydłużona.
_________________
Jacek79
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-06, 20:10   

Sprzedawcy wiedza tylko to co im przekażą szefowie.
W momencie zamawiania samochodu w maju tego roku sprzedawca miał wiedzę że tylko samochody zamawiane do końca czerwca miały mieć promocyjne ubezpieczenie ( pokazywał maila od szefa) .
Odbierając w lipcu Sanderkę widziałem maila o przedłużenia promocji do końca października . Tak że wszystko jest dynamiczne ;)
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2017-11-07, 09:03   

kicpra napisał/a:
Ja wpłaciłem tyle, ile miałem w portfelu akurat :-D .
Z tą skarbówką to nie strasz tak, zawsze można powiedzieć, że się zbierało od komunii :-D .
Nie raczej większości znanych przypadków nie było problemów, ale po co się stresować:D
_________________
Moja galeria
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2017-11-07, 12:01   

Dzięki jas_pik za info. Co do ubezpieczeń to wiem jak to jest, bo też kupiłem córce auto jeszcze na studiach jak miała niespełna 25 lat, to głowa mnie zabolała jak zaśpiewali cenę ubezpieczenia, musiałem auto wtedy zarejestrować na siebie. Teraz jest już pełnoletnia dla ubezpieczycieli, ale i tak w 2015r jak kupiłem jej nowego Hiundaia i30 to wyliczyli AC+OC na 4000 zł rocznie. Po włączeniu mojego ubezpieczenia ze zniżkami jako gwaranta, cena została skalkulowana na 2400 zł i tyle płacimy.
Podpytywałem wczoraj trochę w salonach o te kredyty 50/50 i to ubezpieczenie kredytodawcy , to powiedzieli , że opcja tego ubezpieczenia zależy tylko i wyłącznie od banku. Dowiedziałem się jeszcze jedną kwestię związaną z zakupem w tym systemie. Po wpłaceniu 50% i odbiorze auta, po roku czasu następuje wpłata drugiej raty. Gdyby zdarzyło się jednak, że ktoś np. nie był w stanie skompletować wystarczającej kwoty gotówki na zapłatę tej drugiej raty w całości , może zgłosić przed upływem terminu spłaty chęć zmiany systemu finansowania na kredyt ratalny, czyli , bank przygotowuje nową umowę, gdzie wpłacamy wtedy kwotę posiadaną na ten czas a brakującą resztę rozkładamy sobie na raty ( ilość do uzgodnienia) . Nurtowało mnie pytanie czy bank nie naliczy nam w tej sytuacji odsetek za ten rok od tej połowy kwoty w związku z nie wywiązaniem się z umowy i zmianą systemu finansowania. Zadzwoniłem do banku RSI finansującego zakupy kredytowe nowych aut koncernu Renault- Nissan- Dacia , gdzie oznajmili mi, że nie ma takiej możliwości naliczenia odsetek. Czyli sumując, ma się cały rok czas na gromadzenie kasy,lub zainwestowania jej jak się już ją ma, a potem i tak można zacząć spłacać w ratach i dopiero wtedy zapłacić odsetki. Jedynym kosztem z tego tytułu według mnie musi być chyba dodatkowe zapłacenie prowizji od przekwalifikowania i przygotowania umowy kredytu od tej brakującej nam kwoty.No , ale wychodzi , że ktoś może zyskać w takim przypadku tzw. odroczenie spłaty na rok bez żadnych konsekwencji.
 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2017-11-07, 12:03   

No nie takie żadne, bo przez ten rok i tak masz go już w cenę wliczony, koszt tego roku, to gdzieś przy lodgy wyszło mnie około 1700zł jak dobrze pamiętam. Z tego co liczyłem i jak dobrze pamiętam, to wpłata własna na poziomie 50% + kredyt miesięczny wychodziłby mnie taniej niż Twoja opcja z założeniem spłaty przez x lat po roku, bez doliczania prowizji przekwalifikowania (nic mi o niej nie wiadomo). Nie pamiętam już, bo kalkulacji miałem sporo...
_________________
Moja galeria
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2017-11-07, 14:11   

Hej, tu nie chodzi o celowe odkładanie spłaty na jak piszesz xxx-lat czy miesięcy, ale o przypadek gdy ktoś z różnych przyczyn nie zbierze na czas tej sumy . Ja np. miałem kupować Dustera na jesieni .Mam na niego przeznaczone około 50 tyś zł, ale wiem, że deczko by brakło , dlatego pomysł z opcją 50/50, bo przez rok coś uskładałbym i dlatego można by oscylować w kupnie lepszej wersji wyposażenia. Teraz ceny są promocyjne za te obecne modele , więc niewiele by brakło, ale jednak opcja się zmieniła i czekamy na nowy model. Zakładam , że aby kupić coś lepiej wyposażonego , trzeba będzie wyłożyć około 60-65 tyś zł chociaż w salonie powiedział , że nie spodziewają się zbytniego wzrostu cen ( wczoraj umówiłem się ze sprzedawcą w salonie , że w grudniu przedstawi mi cennik nowej wersji).
Wracając do wątku, zmiany finansowania. Ktoś przy zakupie zdecydował się na wybór droższej opcji niż pierwotnie zakładał i potem po roku okazało się, że nie był w stanie uskładać np. 35 tyś zł na drugą ratę tylko ma 25 tyś, więc po przekwalifikowaniu umowy i wpłacie tych 25 tyś gotówką tylko te 10 tyś sobie skredytuje .Jak mniemam odsetki od tego będą nikłe w porównaniu opcji takiej jak twoja, tym bardziej , że miał rok nie płacąc żadnych odsetek na uskładanie większej kwoty, którą potem wpłacił od razu i dlatego zmniejszyła się znacznie kwota kredytu a zarazem odsetki.
Sam rozważałem taką opcję , gdy byliśmy z żoną w salonie oglądać Dustera i przy okazji pooglądałem również Renault Kadiar. Wiadomo , że cena prawie 30 tyś większa i po wpłacie pierwszej raty , która notabne byłaby nie wiele niższa jak cały Duster, nie byłbym w stanie przez rok tyle doskładać na drugą ratę . Konsultant właśnie podpowiedział mi takie możliwości żeby uskładać ile się da a potem zmienić na spłaty miesięczne wpłacając tyle ile mogę. Na razie czekam na Dustera i myślę , że nie będzie opcji zmiany na inny model, gdyż nie widzę po prawdzie sensu wydawać tyle kasy a Duster naprawdę mi się podoba.
Co do wliczenia kosztów w pierwszym roku to doliczona jest tylko prowizja i koszty przygotowania umowy. Przy zmianie kredytu musieli by sporządzać nową umowę i z tego tytułu na pewno również naliczono by prowizję ale tylko od tych przykładowych 10 tyś które poszły by w kredyt, tak , że nie wiele.
Co do twojej opcji to myślę że wpłata 50% + spłata reszty na raty będzie droższą opcją niż ta moja, a dlaczego?
W obydwu przypadkach trzeba zapłacić koszty przygotowania umowy i prowizję czyli te około 1500-1700 zł . Natomiast ty musisz płacić procent o tej kwoty około 30 tyś zł czyli 50% wartości auta, natomiast moja opcja po roku zakłada tylko kredytowanie tej brakującej sumy np. 10 tyś więc i odsetki wyjdą małe :) . No ale michele ja przedstawiłem tylko taką opcję , którą można zrobić jak komuś coś braknie ( np. moje rozważania z konsultantem w salonie nad wyborem droższego auta).Dla tych co z góry zakładają kredytowanie auta wiadomo , że lepiej jest zrobić to od początku i dopasować wysokość rat dla swoich potrzeb, pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez jammo 2017-11-07, 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-07, 14:24   

Tak musi być przecież tak naprawdę zysk banku ( zamiast odsetek) płacisz na początku - z góry. To są tak naprawdę ich odsetki ukryte w formie tej opłaty. Ja miałem akurat gotówkę na zapłacenie całości od razu ale gdy się okazało że dzięki promocyjnym warunkom ubezpieczania od razu można zaoszczędzić kilkaset złotych a półroczna lokata tez da kilka złotych zysku to po co mam płacić od razu?
Skoro Pan płaci, Pani płaci to po co ja mam jeszcze płacić ?
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2017-11-07, 16:34   

A tak na marginesie - ów kredyt jest dawany na "wylicytowaną" wartość czy na katalogową?
Może się to pytanie wydać głupie, ale mam powody, żeby pytać.

Jakiś czas temu pewien sprzedawca w salonie bodajże Peugeota starał się mi wmówić, że przy moich potrzebach to wynajem długoterminowy może wyjść nawet taniej niż leasing.
Udowodniłem mu, że nie ma racji, ale zdziwiło mnie zupełnie co innego - wartość raty była kalkulowana w oparciu o katalog.
Rabaty nie były uwzględniane, bo... tak. :/
Ostatnio zmieniony przez GRL 2017-11-07, 16:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-07, 17:05   

Na kwotę z faktury .
I istotna uwaga - ja mając przygotowane finansowanie zamawiałem jako zakup za gotówkę .
Finansowanie - kredyt 50/50 wyszedł tak naprawdę kilka dni przed odbiorem po otrzymaniu informacji o tym że samochód już dociera do salonu.
Wtedy szybka analiza finansowa pokazała możliwość oszczędności kwoty dość istotnej aby się tym zainteresować ( na początku wynikła z różnicy w cenie ubezpieczenia )
A że kilka dni wcześniej robiłem dość duże rozeznanie w wielu firmach przy ubezpieczaniu kilku samochodów to mnie to bardzo zainteresowało.
Koniec końców zapłaciłem za pełne OC/AC o 130 zł większe niż promocyjne ( ale z uwagą że kierowcą będzie młody zawodnik)
Oczywiście na młodego jest cały czas ubezpieczenie na skuter - po to aby mu rosła historia ubezpieczeniowa.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
matti123wp 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 05 Lis 2017
Posty: 77
Skąd: 64-010
Wysłany: 2018-05-01, 15:43   

Wiecie może czy są jakieś ukryte koszty przy spłacie kredytu przed terminem?
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-05-01, 17:11   

Nie wiem czy chodzi ci o kredyt 50/50 , jeżeli tak , to zastanawiam się po co chcesz spłacać wcześniej ten kredyt. Prowizję 5% od drugiej połowy kredytu płatnej po roku, musisz zapłacić i tak w całości. Jak dla mnie nie ma innych kosztów. Nie ma to znaczenia, czy spłacisz wszystko po pół roku czy po roku, prowizję ustaloną z góry i tak zapłacisz bez zmian.
Jedyny haczyk w tym kredycie stosowany przez niektórych dealerów to nacisk na wykupienie ubezpieczenia kredytobiorcy, a wychodzi to około 500-600 zł. Z tego co dowiedziałem się w banku RSI , to jest to indywidualna sprawa dealera. Dealer z kolei tłumaczy się, że tak rząda bank i kółko się zamyka. Ja tak miałem w Krakowie i pomimo prób nacisków z mojej strony, że tego nie chcę, nic nie dało się zrobić. Pomogła zmiana dealera :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez jammo 2018-05-01, 17:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-01, 19:55   

Ja brałem 50/50 z ubezpieczeniem, spłaciłem wcześniej i zażądałem zwrotu składki za niewykorzystany okres :-) .
Spłaciłem wcześniej i mam spokój z bankiem.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-05-02, 21:39   

A ja dalej nie wiem , co przez tą wcześniejszą spłatę zyskałeś? przecież po roku mam dokładnie tyle samo do spłacenia co po pół roku. Ok , jeżeli by to było oprocentowane to tak , ale zawierając umowę bez ubezpieczenia nie ma to znaczenia.
 
matti123wp 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 05 Lis 2017
Posty: 77
Skąd: 64-010
Wysłany: 2018-05-02, 22:27   

jammo, Czasem gdyby ktoś większy kredyt chciał zabrać to wcześniejsza spłata może pomoc
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-02, 22:57   

Mam to z głowy i auto jest moje. Tylko tyle zyskałem.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-05-03, 10:50   

Ha,ha, no tak, auto jest twoje :-D . A to niby przedtem nie było twoje ? Rozumiem jak bierzesz normalny kredyt na auto i to auto jest zastawem tego kredytu, czyli w dowodzie z tyłu masz adnotację, że bank jest współwłaścicielem auta do czasu spłaty kredytu a na polisie przez ten czas ciąży cesja. W takim przypadku wiadomo, że wcześniejsza spłata daje ten komfort, nawet taki, że masz wolną rękę, gdyby ktoś zdecydował się wcześniej sprzedać auto. Ale kredyt 50/50 to jest całkiem inna opcja. Ten kredyt to jest nic innego jak odroczona spłata z ustaloną z góry prowizją i nie skutkuje, ani wpisywaniem adnotacji Banku do dowodu, ani żadnym oprocentowaniem, które niekiedy przy różnych kredytach jest uzależnione od długości spłaty zobowiązania. Wiele osób w tym i ja, korzysta z tego 50/50 tylko i wyłącznie po to, aby zyskać promocyjne rabaty udzielane przez dealera przy zakupie nowego auta np. na ubezpieczenie, czy promocyjne ceny serwisu, ewentualnie wykup Eassy Servis w promocyjnej cenie , gdzie warunkiem uzyskania tego jest właśnie opcja kredytowania w banku RCI.
 
Generał Italia 
Zielony listek


Marka: Mazda
Model: MX-5
Silnik: 1.6
Rocznik: 1998
Dołączył: 16 Maj 2018
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-01, 20:04   

byłem u dealera ostatnio i to co mi wyliczył w kredycie 50/50, 0%
cena auta 75020 zł
oplata przygotowawcza 1875 zł
zaznaczone ubezpieczenie kredytobiorcy
1 wpłata 37510 zł
2 wpłata 40216 zł

czyli kosztów wychodzi 2700 zł, biorąc pakiet easy service na 4 lata/60k, wychodzi 900 zł drożej niż kupno tego samego za gotówkę, o promocjach na ubezpieczenie nic nie mówili oprócz tego że cena około 2500 zł

w salonie wspomnieli również, że oferta kredytowa niedługo (w połowie stycznia?) ma się zmienić.
Ostatnio zmieniony przez Generał Italia 2019-01-01, 20:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
gg 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-01-01, 20:26   

Chyba wliczyli ci dodatkowe ubezpieczenie bo 50/50 w I racie masz ok a drugą masz jakąś dziwną bo powinno być to samo co I + koszt kredytu 1875. Sprawdź sobie bo mnie też wyszło inaczej niż powinno ;) ale docelowo mam tak jak chciałem.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-01-01, 23:24   

Na 100% doliczyli ci ubezpieczenie kredytobiorcy, które wychodzi około 600 zł. Zmień sobie salon, bo to ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, a tylko widzimisię salonu. Mnie w Krakowie u Łyko też tak naliczyli, więc im podziękowałem i w Katowicach u Zięby bez problemu dostałem to 50/50 bez tego ubezpieczenia, a przy tym dodatkowo otrzymałem dużo lepszy upust. Ja też brałem to 50/50 głównie ze względu na promocję w easy service, tak że warto popytać w kilku miejscach, zanim się podpisze umowę.
 
Generał Italia 
Zielony listek


Marka: Mazda
Model: MX-5
Silnik: 1.6
Rocznik: 1998
Dołączył: 16 Maj 2018
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-01, 23:28   

dokładnie, tak wygląda. wychodzi ~800zł ubezpieczenia, to ~2% drugiej raty. mam nadzieje ze mozna z tego zrezygnowac.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-01-02, 11:24   

Mnie w Krakowie zarzekali się, że nie mogą tego obejść, bo im program w komputerze tego nie puści, dodatkowo tłumaczyli się, że to nie od nich zależy tylko od banku. Jak zadzwoniłem do banku RCI, to w banku stwierdzili, że oni nie mają nic do tego, że to leży w gestii salonu. Uważam, że jak by to był odgórny wymóg banku, to było by to obowiązkowe w każdym salonie Renault-Dacia w Polsce, a tak nie jest. Jak się nie da zrezygnować z tego, to zawsze można zmienić dealera. Ja kupowałem auto 250 km od domu, bo miejscowe salony nie chciały słyszeć o upustach, dlatego się na nich wypiąłem a ponad 3 tyś rabatu które otrzymałem w Katowicach piechotą nie chodzi, dlatego opłaciło mi się jechać nawet te 250 km, tym bardziej, że wszystkie formalności załatwiłem mailem i jechałem tam już tylko po odbiór auta.
Ostatnio zmieniony przez jammo 2019-01-02, 11:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-02, 11:52   

Może coś się pomylili, albo easy service doliczyli? Ja jak brałem to w drugiej racie tylko opłatę mam. Ale easy service płaciłem na początku.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 713
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2019-01-02, 13:06   

jammo napisał/a:
....Jak się nie da zrezygnować z tego, to zawsze można zmienić dealera. Ja kupowałem auto 250 km od domu, bo miejscowe salony nie chciały słyszeć o upustach, dlatego się na nich wypiąłem a ponad 3 tyś rabatu które otrzymałem w Katowicach piechotą nie chodzi, dlatego opłaciło mi się jechać nawet te 250 km, tym bardziej, że wszystkie formalności załatwiłem mailem i jechałem tam już tylko po odbiór auta.
Dlatego ja wziąłem leasing w banku gdzie mam konto bo porównanie z konkurencją (RCI,ALIOR,PKO) wyszło na korzyść banku gdzie mam konto. Dealer też prawie 200km ode mnie bo Ci najbliżsi memu miejscu zamieszkania to tak jakby chodzili do pracy za karę. Jak nie chce dealer zarobić to trzeba go zmienić jak piszesz ;)
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-01-02, 15:50   

Albo ktoś tu czegoś nie doczytał, albo dodał EasyService, albo wcisnęli mu dodatkowe ubezpieczenie kredytu.
Odbierając Lodgy w Elblągu, biorąc ją w kredycie 50/50 zyskałem ok 200 zł w stosunku do zakupu gotówką (upust na ubezpieczenie samochodu był większy niż opłata za kredyt).
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-01-02, 19:19   

Raczej to trzecie kolego Mamert, czyli dodatkowe ubezpieczenie kredytu. Jak wiadomo, w tej sprawie chodziło o to, że chcący skorzystać z ceny promocyjnej przy zakupie Easy Service ( w moim przypadku, w promocji dla Dustera, było 1799 zł zamiast prawie 3 tyś) podstawą było skorzystać z finansowania banku RCI. W tym przypadku chodzi o kredyt 50/50, gdzie część salonów, oprócz opłaty przygotowawczej ( 5% od drugiej połowy raty) nalicza klientowi dodatkowe ubezpieczenie kredytobiorcy, wmawiając mu, że jest to obowiązkowe, co oczywiście jest totalną bzdurą.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne