Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Mariaczii dylematy nad istotą jestestwa dokker czy lodgy
Autor Wiadomość
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2018-05-11, 07:30   

Dracid napisał/a:
Ja bym jeszcze proponował sprawdzić zamykanie przesuwnych drzwi, bo mnie wytrąciło z równowagi w salonie.

oj tak, to jest tragedia... trzeba tak napieprzac tymi drzwiami ze za kazdym razem boje sie ze szybka w nich sie w koncu stlucze... w moim codziennie woze zone z psiakiem na tylnej lawce i czesto musze po zonie poprawiac zamkniecie drzwi z prawej... latwiej sie domykaja gdy ktores z okien jest otwarte... a zapomnij domknac uchylone okienko to ju calkiem horror... tak szklem wali w blache ze naprawde strach... pewnie lakier kiedys od tego walenia zacznie odpadac albo zaczepy sie pourywaja... pare miesiecy temu zamontowali dodatkowe zaczepy bo podobno niebezpiecznie bylo na jednym... byla taka akcja miedzynarodowa i trzeba bylo oddawac auta do warsztatu na dzien aby usuneli te usterke...

te drzwi plus spalanie to dwa spore minusy dokkera... moim zdaniem... porownuje do starego Logana MCV 1.5dci 68KM... tamten mi palil 5.2 litra gdy go sprzedawalem z przebiegiem 212 000km a ten... ech, szkoda gadac...
 
Mariaczii 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.9 tdi
Dołączył: 05 Maj 2018
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-11, 08:43   

Wspaniale ,że użytkownicy dokkera się odezwali bo powiem ,że mi się mocno w jego stronę przechylił wybór. Ostatnio zapytałem kolejnego taksówkarza z warszawy o opinie o lodgy i powiedział parafrazując wypowiedź ,że większym gównem to w życiu nie jeździł ale ,że ma to za 50 zł dziennie i niczym się nie przejmuje to jeździ. Dodał ,ze nie miał auta w którym dźwignia kierunku mu się urwała po 50 tysiącach km.
Dokera nie widziałem jeszcze na żywo ale jak słuchałem tego co w internetach piszą to nie ma nad czym marudzić, dodatkowo ponoć ma płaską podłogę i o pojemności bagażnika wg autocentrum ma większą pojemność bo aż 3000 l czym prawie o 400 l przewyższa lodgy.
Półka pod nad szybą przednią jest bardzo kusząca, drzwi otwierane do boku bardzo się przydadzą, tylko zmartwiło mnie ,że pali dużo bo docelowo w trasy chce nim latać po weselach. No i żal ,że nie ma wersji long bo było by na dłużej.
Jeśli będę brał to i lodgy i dokker w wersji stepway z mocnym doposażeniem.
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-05-11, 09:11   

Ciekaw jestem czym ten taksówkarz wcześniej jeździł że urwał kierunki. Chyba władimircem. :mrgreen:
 
Mariaczii 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.9 tdi
Dołączył: 05 Maj 2018
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-11, 09:22   

ponoć miał wcześniej pięćdziesiąt samochodów i ten jest najbardziej do bani :P
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2018-05-11, 09:30   

Mariaczii napisał/a:
ponoć miał wcześniej pięćdziesiąt samochodów i ten jest najbardziej do bani :P

To licząc średnio dobijał dwa auta w roku :) Chyba, że jest 100 latkiem, wtedy dobijał jedno auto w roku :) jestem w stanie zrozumieć ułamanie "kierunku" w Lodgy :-D
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2018-05-11, 09:33   

z tym spalaniem to az takiej tragedii nie ma... pali mi 6.5litra diesla ale tu gdzie nim jezdze (Zürich-Baden w Szwajcarii) sa ciagle korki w miescie i na autostradzie...
mocno sie jednak rozczarowalem zaraz po zakupie gdy stwierdzilem ze z tych katalogowych danych to sobie moge papier toaletowy zrobic... przy Loganie MCV 1 bylo napisane ze pali srednio 5.2 litra na setke i TYLE palil przez prawie dziewiec lat... tu napisali cos o 4.5 litra czy cos i poczulem sie bzykniety bez mydla... zawsze po tankowaniu gdy wyzeruje wskaznik zuzycia paliwa to sie ciesze gdy mi pokazuje wartosci ponizej pieciu litrow... co po przejechaniu setki km zmienia sie na szesc+
Ostatnio zmieniony przez swissman 2018-05-11, 09:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mariaczii 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.9 tdi
Dołączył: 05 Maj 2018
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-11, 09:40   

Cytat:
zawsze po tankowaniu gdy wyzeruje wskaznik zuzycia paliwa to sie ciesze gdy mi pokazuje wartosci ponizej pieciu litrow... co po przejechaniu setki km zmienia sie na szesc+


Rozumiem ,ze jeśli w trasie zasówasz 140 to będzie 7/100 ?
ja bym chciał mieć ten silnik disela 110 km czy będzie różnica w spalaniu ?
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-05-11, 09:49   

Marek1603 napisał/a:
Półka powinna pasować do lodgy jeżeli kupisz z "drugich rąk".

Jaka pólka? Nad przednią szybą jak w Dokkerze?
Nie będzie pasowała, bo dach ma inne przetłoczenie, tak pisał wcześniej na tym forum Laisar. :->
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-05-11, 10:19   

swissman napisał/a:
trzeba tak napieprzac tymi drzwiami ze za kazdym razem boje sie ze szybka w nich sie w koncu stlucze...


No to masz coś nie tak. Fakt, lepiej się zamykają przy uchylonym oknie ale ja zamykam bez obawy o szybę. Jeszcze ani razu mi szyba nie tłukła o blachę. Poza tym ciężkie zamykanie przesuwanych drzwi przy zamkniętych oknach to chyba w każdym takim aucie normalne jest.
_________________

 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-05-11, 13:30   

To może lepiej zamykać drzwi tylne jak masz lekko otwarte przednie drzwi, wtedy nie tam takiego ciśnienia w środku, bo powietrze będzie miało gdzie uciec... ;-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2018-05-11, 13:56   

arczi_88 napisał/a:
swissman napisał/a:
trzeba tak napieprzac tymi drzwiami ze za kazdym razem boje sie ze szybka w nich sie w koncu stlucze...


No to masz coś nie tak. Fakt, lepiej się zamykają przy uchylonym oknie ale ja zamykam bez obawy o szybę. Jeszcze ani razu mi szyba nie tłukła o blachę. Poza tym ciężkie zamykanie przesuwanych drzwi przy zamkniętych oknach to chyba w każdym takim aucie normalne jest.

miedzy szyba a blacha jest u mnie jedynie taka cieniutka uszczelka z gabki gruba na kilka milimetrow. gdy to scisniesz palcami to jakby nic nie bylo... gdy moja kobita pare razy probuje te drzwi zamknac a one nie chca to... nauczyla sie tak je zamykac ze pewnie przesuwane drzwi od stodoly wysokie na piec metrow zamykalaby z taka sama sila...
;-)

no i jeszcze drobiazg... kiedys rzadko uzywalismy tych drzwi po prawej stronie bo zona wozila pieska na kolanach, czasem gdy musialem je domknac to domykalem i cos tam chrobotalo... dopiero przy tym dokladaniu zaczepu zauwazylem ze drzwi wisza zbyt nisko i az sie sruba czy na czym to tam jezdzi wgryzla w metal wyrzynajac sobie nowa sciezke... poprawili mi to i zamalowali, od tamtej strony nie ma takiego stukniecia gdy sie drzwi zamyka bo jada rowno w prowadnicy...

i faktycznie gdy mam zyczenie domknac je za pierwszym razem to jakby automatycznie otwieram na ten moment przednie drzwi... ale te tylne i tak czasem wydaja taki dzwiek jakby szyba o blache napieprzala... nie zawsze... mooze jakby te uczczelke pod szyba z grubszej gabki dac...?
szyby mam ubezpieczone to jakbym nawet stlukl to mi wymienia w ramach ubezpieczenia...

w Loganie szybe przednia wymienialem chyba cztery razy bo mi sie kamyki trafialy...
 
Mariaczii 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.9 tdi
Dołączył: 05 Maj 2018
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-25, 10:16   

To jest niesamowite, po przebraniu wielu opcji aut innych firm zdecydowałem się na roboczego woła w postaci dokkera i nie mogę nigdzie się nim przejechać ... szok i niedowierzanie. Dodatkowo te konfiguracje blokują elementy które człowiek by chciał dorzucić do auta jak np tempomat w wersji Laureate 1.6 SCe 100 LPG E6C. Na koniec dodam ,że pojęcia nie mam czym się różni 1.6 SCe 100 LPG E6C od 1.6 SCe 100 LPG.
 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2018-05-25, 11:07   

Na śląsku raczej bez problemu diesel, czy lpg. W zeszłym roku jak chciałem przejechać się lodgy to właśnie mi proponowali dokera, albo dustera z diesel lub lpg.
_________________
Moja galeria
Ostatnio zmieniony przez michele 2018-05-25, 11:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-25, 13:22   

Mariaczii napisał/a:
Dodatkowo te konfiguracje blokują elementy które człowiek by chciał dorzucić do auta jak np tempomat w wersji Laureate 1.6 SCe 100 LPG E6C.

Ale w czym konkretnie problem? Wersje Laureate mają tempomat w opcji za dopłatą 650zł.
Oznaczenie E6C oznacza zgodność silnika z nową normą emisji spalin Euro 6c. Prawdopodobnie może to oznaczać istnienie filtra cząstek stałych również w silnikach benzynowych.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-05-25, 14:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-25, 14:35   

Od września wszystkie nowe samochody będą musiały spełniać normę Euro 6c. Najwyraźniej u nas oferują jeszcze silniki Euro 6 i już nowe E6C. Widzę, że nabywcy Dacii na Zachodzie nie mają już wyboru... W TCe90 też już mają E6C.
Może ktoś wie na 100%, czy we wszystkich benzynowych silnikach Renault z E6C jest filtr GPF ?
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-05-25, 14:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-05-25, 17:20   

swissman napisał/a:
z tym spalaniem to az takiej tragedii nie ma... pali mi 6.5litra diesla ale tu gdzie nim jezdze (Zürich-Baden w Szwajcarii) sa ciagle korki w miescie i na autostradzie...
mocno sie jednak rozczarowalem zaraz po zakupie gdy stwierdzilem ze z tych katalogowych danych to sobie moge papier toaletowy zrobic... przy Loganie MCV 1 bylo napisane ze pali srednio 5.2 litra na setke i TYLE palil przez prawie dziewiec lat... tu napisali cos o 4.5 litra czy cos i poczulem sie bzykniety bez mydla... zawsze po tankowaniu gdy wyzeruje wskaznik zuzycia paliwa to sie ciesze gdy mi pokazuje wartosci ponizej pieciu litrow... co po przejechaniu setki km zmienia sie na szesc+


Mi mój służbowy przy włączonej klimie (non stop - lato/zima) pali poniżej 5,5 l z tym że są to przeloty Szczecin Police i część po mieście - średnio 110 km dziennie (70km/40km) Kiedy wyłacze klimę to jest jeszcze gorzej bo schodzi do 4,7 l/100km :D. Tankuje do pierwszego odbicia przy tym samym dystrybutorze i przeważnie tyle samo litrów paliwa. Komputer nawet pokazuje prawidłowe spalanie zgodne z dystrybutorem. Różnica jest w okolicach 0,5 l. I nie jeżdżę spokojnie. Myślę że nie skłamię jak napisze że w mojej wersji pali to bydle 5,1 l/100 przy mieszanej jeździe. Przy miejskiej nie doszło jeszcze do 6 l/100km.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne