Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Podmianka głośników Dokker
Autor Wiadomość
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-03-04, 17:14   Podmianka głośników Dokker

Już od jakiegoś czasu (od gwarancyjnej wymiany padniętego) chodzi mi po łbie myśl o wymianie seryjnych głośników na coś lepszego/innego. Wiem co i jak jeśli chodzi o demontaż tapicerki. Czekam jeszcze z robotą na wiosnę/lato.

I teraz tak, pytań oczywiście milion ale zacznijmy od przednich głośników: wyczytałem tu :arrow: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9618 , że niby zmieszczą się o średnicy 165 mm. Ktoś może to potwierdzić lub zdementować? Jeśli tak to potrzebne wtedy dystanse? Jaka średnica jest seryjnego głośnika?

Tyłem się nie martwię, ma taki montaż:


Radio - mam seryjne Plug&Radio i chciałbym przy nim pozostać. Tematów o nim jest pełno ale nie dogrzebałem się do parametrów. Na co mogę sobie pozwolić, żeby radio to uciągnęło bez montowania dodatkowych pierdół?
_________________

 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-05, 15:01   

Masz choćby dedykowane zestawy firmy Focal do Dacii i Renault (Dokker jest na liście) zawierające wszystko co jest potrzebne do montażu, łącznie z pasującym złączem, dedykowanymi dystansami z trzypunktowym daciowym mocowaniem i nitami. Na przykład na przód IFR 165-2. Głośnik ma zintegrowane, oddzielne twittery z regulowanym kątem mocowania.
Z danych technicznych wynika: głośniki 165mm, moc nominalna 60Wrms, pasmo 60Hz-20kHz.
Bez problemu znajdziesz inne, też z redukcją w komplecie za 1/3 ceny Focala. Choćby nawet budżetowe DAX grają znacznie lepiej od fabryki.
Fabrycznie z przodu siedzą chyba też 165mm, ale na 100% teraz nie powiem. W każdym razie fabryczny głośnik waży ponoć ok. 0,5 kg a przyzwoity ok. 1kg.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-03-05, 15:21, w całości zmieniany 3 razy  
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-03-05, 17:50   

Poczytałem opinie sobie o tych Focalach i w ogóle i chyba nie ma sensu bardziej kombinować. Cena jak dla mnie jest spoko. Na duży plus jest to, że na pewno będą pasować - bo średnio chce mi się najpierw rozbierać drzwi i dopiero potem czegoś szukać. Poleciało zapytanie o głośniki do RRG, bo mają braki na magazynie a oferta wisi. Dzięki! :)
_________________

 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-03-10, 07:42   

No ta tak:
Zeby zdemontowac ori glosnik musisz miec wiertarke i wiertlo 6 lub 8 (niepamietam), bo ori glosniki nie wiem czy widziales sa zintegrowane z plastikowym dystansem i nitowane do drzwi.
Po demontazu ori glosnikow zostaje duzy niestandardowy otwor, wiec musisz obowiazkowo zalorzyc dystan. Dystans mozesz kupic lub wyciac samemu ( ja tak robilem) z plyty np. Mdf 18-20 mm. wycinasz pierscien o Fi wew. pod glosnik, fi zew do srednicy nie wiekszej niz otwory po nitach.
Przy jednej robocie polecam:
-Wygluszenie drzwi np. tasma dekarska (tanio). Robilem tak w dwuch autach i efekt przy budrzetowym sprzecie jest taki sam jak drogimi matami.
- wyklejenie wew. strony panelu drzwi pianka kauczukowa 10mm .
Tym sposobem wyciszysz troszke auto i dzwiek nabierze fajnej barwy.
Edycja.
Ile masz lub chcesz przeznaczyc na to zlotnikow to cos poradzimy?
Edycja 2.
Wlasnie ogladalem te focale ja bym je odpuscil za wzgledu na plastikowy dystans i marna jakosc glosnika.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
Ostatnio zmieniony przez shrek 2018-03-10, 07:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-03-10, 09:08   

Focale IFR 165-2 już leżą na szafie, więc popracujemy na tym co jest :) W ogóle to nie wyglądają jakoś marnie, zwłaszcza w porównaniu z ori, które miałem w rękach. Dystanse (tu też 500 opinii, które lepsze i zgłupiałem) to nic straconego, bo głośnik można odkręcić od niego i pokombinować z innym materiałem - do przemyślenia mam.
Taśma dekarska do ogarnięcia.
W zależności od tego co mi tam z tyłu siedzi - rozmiar w sensie, to już się dowiem przy robocie, myślałem wstępnie nad JBL Club 5020. Firmę mam w sumie sprawdzoną i w domu kilka ich sprzętów i złego słowa nie powiem.
Ile kasy finalnie? Nie wiem ale w granicach rozsądku, bo mam już dużą skarbonkę a car-audio to misja poboczna to raz a dwa do słuchania disco polo nie potrzeba super drogiego sprzętu :-D
_________________

Ostatnio zmieniony przez arczi_88 2018-03-10, 09:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-03-10, 09:39   

Troche glupio wyszlo z tymi focalami :oops: , ale ja bylem kiedys zainteresowany glosnikami Focal K2 power krx2 (wysoka polka) i po odsluchu w tym samym aucie jak dla mnie graly lepiej dls r6a za 700 pln niz w/w focale za 2000 pln . Stad moja opinia. Nawet nie do konca poprawna bo twoje glosniki to calkiem inna polka i przedzial cenowy.
Bedziesz z tych glosnikow zadowolony tylko obklej te plastikowe dystanse tasma lub matami. Podczas montazu miedzy dystans tego glosnika i drzwi wklej taka cieka gabke np. taka do uszczelniania okien, po to zebynie powstawaly niepotrzebne drgania.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-03-10, 09:54   

Jak już będą spełnione warunki (pogoda, czas i chęci, czyli koło czerwca) odpowiednie to zdam jakąś foto-relację z tego co popełniłem :)
_________________

 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-11, 23:36   

shrek napisał/a:
Bedziesz z tych glosnikow zadowolony tylko obklej te plastikowe dystanse tasma lub matami. Podczas montazu miedzy dystans tego glosnika i drzwi wklej taka cieka gabke np. taka do uszczelniania okien, po to zeby nie powstawaly niepotrzebne drgania.

Nie wiem czy miałeś styczność z tym konkretnym zestawem montażowym, ale zestaw ma porządną, gotową przekładkę amortyzującą pomiędzy dystansem a blachą a same dystanse robią naprawdę dobre wrażenie.
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-03-12, 17:46   

To ja może zapodam foto, żeby było wiadomo o co kaman. Oprócz tego, że ta pianka jest w miejscu styku dystansu z drzwiami to jeszcze między dystansem a głośnikiem.

WP_20180312_16_37_36_Pro.jpeg
Plik ściągnięto 43 raz(y) 68,43 KB

WP_20180312_16_38_06_Pro.jpeg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 57,17 KB

_________________

 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-05-17, 19:46   

Wracamy do tematu. No miałbym to gotowe, wreszcie :) Większych problemów nie było, chociaż parę k#€%w przy robocie poleciało ale po kolei:
Przód: żeby zdjąć tapicerkę z drzwi Dokkera trzeba wywalić ten trójkąt przy szybie (jedna spinka), odkręcić jeden wkręt T30 (klamka) oraz 5 sztuk T20. Potem trzyma nas "tylko" 8 sztuk spinek. Oryginalny głośnik 165 mm jest przynitowany - wkrętarka, wiertło 6 i heja. Jak już był zdemontowany to wyklejanki wewnątrz drzwi matą alubutylową 2,5 mm. Nowe głośniki to Focal IFR 165-2, też miały być przynitowane ale... nie mam takiej wielkiej nitownicy. W ruch poszły śruby M6 + podkładki + nakrętki samohamowne - trzyma jak bieda za dupę :) Po zamontowaniu głośnika zabrałem się za resztę wyklejania drzwi oraz tapicerki. Zabawa, w miarę sprawnie poszło. Przed założeniem tapicerki na miejsce szybki test czy działa. Drzwi przytyły to czuć. Identycznie z drugiej strony.

Tył: żeby zdjąć to to gdzie są zamontowane głośniki trzeba odkręcić 4 wkręty T20 i wyrywać 4 spinki. Ori głośniczek 130 mm przykręcony 2 wkrętami T20 (jest miejsce przygotowane na dodatkowy wkręt, szkoda, że nie dwa). Jako nowe wybrałem JBL Club 5020. Tu trochę trzeba pokombinować, bo wywaliłem oryginalną kostkę a zarobiłem konektorki, do głośnika przylutowałem kabelki na sztywno i też zarobiłem konektorki . Potem wykleiłem tą półeczkę trochę pianką i zamontowałem na miejsce, wcześniej oczywiście sprawdzając czy działa. To samo z drugiej strony.

Czas: Jakieś 4 godzinki na spokojnie z przerwami na "baterie".

Wyszło chyba spoko, gra to wszystko naprawdę fajnie, różnicę słychać od razu 🎵🎶🎶. Wszelkie komentarze/uwagi co można było zrobić inaczej/lepiej mile widziane. Co prawda nie będę nic już zmieniał, bo mi się nie chce ale mądrzejszych zawsze dobrze poczytać czy tam posłuchać a i może komuś innemu się przyda :) ode mnie porada, żeby wyklejanie wewnątrz drzwi robić w bluzie z długim rękawem, bo ja robiłem w krótkim i ręce wyglądają jak po walce z kotem - krawędzie otworów technologicznych mają ostre krawędzie. Parę zdjęć z prac poniżej. Parę, bo je robiłem jak mi się o tym przypomniało :/

WP_20180517_14_52_12_Pro.jpeg
musiał dziad wejść w kadr xDD
Plik ściągnięto 68 raz(y) 113,64 KB

WP_20180517_15_11_19_Pro.jpeg
Plik ściągnięto 172 raz(y) 88,2 KB

WP_20180517_15_46_47_Pro.jpeg
Plik ściągnięto 158 raz(y) 83,25 KB

WP_20180517_18_35_10_Pro.jpeg
Plik ściągnięto 77 raz(y) 52,18 KB

WP_20180517_19_11_31_Pro.jpeg
Plik ściągnięto 84 raz(y) 73,76 KB

_________________

 
Paweł T 


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1.6 sce lpg
Rocznik: 2018
Wersja: Confort
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 33
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-17, 21:17   

Przy okazji, gdzie kupiłeś blaszkę pod lewa stopę?
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-05-18, 19:03   

Na allegro. Zaskoczenie co? :P
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne