Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiana radia na MediaNav
Autor Wiadomość
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-11, 22:15   

lukisgaw napisał/a:


Chciałem zacząć od aktualizacji softa ponieważ miałem problem z navi. Mianowicie klasycznie nie mogłem włączyć "zgadzam się" ponieważ przycisk ten był nieaktywny.

To było opisywane co zrobić - wgrac plik ratujący 2GB a nic innego . Ale widocznie nie doczytałeś .
lukisgaw napisał/a:
1.Powiedz mi zwrócić uwagę przy zakupie na coś ?
2.Brać z tego samego roku (moje 2013) czy szukać jak najnowszego (widziałem z 2015) ?

Jesli kupowac nowe to raczej MNEvolution - koszt niewiele wyższy ale większa funkcjonalność bo ma TMC - online system informacji o korkach/utrudnieniach/zamkniętych odcinkach dróg pozwalający na zmianę trasy przejazdu online
lukisgaw napisał/a:

3.Dobrze myślę że im nowsze tym większa szansa że poprawili wady pierwotnych konstrukcji?

Jak wyżej .
lukisgaw napisał/a:

4. Pisząc że zawsze wystarczy przełożyć i będzie działać miałeś na myśli radyjko które ewentualnie zakupie a nie tą pamięć w której jest vin ?
Tak , nasi klubowi sprzedawcy mogą od razu wpisać Twój VIN do pamięci MN ( polecam kolegę Robson330 - sam u niego kupowałem obecne moje MNE jeżdżące w moich samochodach :) Skontaktuj się przez forum - będziesz miał lepszą cenę niż przez Allegro - i pewność dobrego i z wpisanym kodem a jak łdanie poprosisz to od razu uwolnionego :)
lukisgaw napisał/a:

5.Jeszcze jedno pytanie (przepraszam że ich tak dużo) wszystkie radyjka mają język polski czy tylko te z aut sprzedawanych w PL ?

Języki (wszystki łącznie z PL) sa w każdej wersji softu na MediaNav.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
antychrust 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI + LPG
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 28
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-11-20, 17:08   Montaż Media Nav zamiast Plug&Radio

Hej, zamówiłem sobie do Dokkera Media Nav MN1 z alledrogo, w celu zamontowania go zamiast Plug&Radio. Moje pytanie brzmi: czy będę musiał kombinować z jakimiś podłączeniami? Co z sygnałami z ECU? Sygnał biegu wstecznego? Antena GPS? Wszystko to powinno być już podpięte do kostek, czy będę musiał sygnały z ECU puścić z OBD? Co polecacie na wstępie sobie dograć do tego ustrojstwa, jakie bajery?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-20, 17:46   

Jeśli masz instalację to jest na zasadzie plug and play.
Jedynie musisz dokupić antenę GPS - polecam te które sa na portalach aukcyjnych - z wtyczka fakra ( są chyba nawet lepsze niż oryginalne) a że są na magnesie to po włożeniu przymocujesz do górnej pokrywy - nic nie będzie zasłaniać sygnału.
Polecam zakupić wersje MNEvolution ( np u naszego forumowicza robson330) i poprosić go o uwolnienie :)
MNEvolution ma funkcje której brakuje w MN1 czyli TMC - zmianę trasy nawigacji w locie przy użyciu sygnałów trafficu ( wypadki itd)
Co do Sygnału biegu wstecznego - to raczej na pewno nie masz.
Pewnie sieci CAN też nie
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
antychrust 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI + LPG
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 28
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-11-20, 19:59   

Właśnie od niego kupiłem, na allegro. Może kiedyś zmienię na MNEvo :D. Póki co kable od ECU i biegu R - znajdę gdzieś opis jak je podłączyć do radia?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-20, 20:09   

Podłączenie CAN - wyłącznie CanL i CanH - do złącza diagnostycznego i już - ale będzie Ci to tylko wtedy potrzebne gdy kupisz moduł BIC i będziesz chciał uruchomić wyświetlanie temperatury na ekranie . Sprawdź piny może jest już połączony?.
Podłączenie biegu wstecznego - jak zainstalujesz kamerę - to podłączyć plus z żarówki świateł cofania( który jednocześnie będzie zasilał kamerę) do pinu we wtyczce - z pamięci nie podam numeru pinu bo nie pamiętam - masz wszystko w kompendium.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
antychrust 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI + LPG
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 28
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-11-20, 20:18   

Dzięki! A co z danymi spalania i tymi ekolistkami? Da się to włączyć? Co to jest i co mi da moduł BIC?
Ostatnio zmieniony przez antychrust 2017-11-20, 20:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-20, 23:06   

Poszukaj ( w tym dziale) ja jesem na GSM-ie i nie bardzo mam ja szukać .
Ogółnie - na razie tylko jeden moduł pracuje poprawnie ( podobno inne tż ale trzbaa je upgradować do nowszego softu)
Pokazują temperaturę i Ekojazdę .
I to wszystko :)
Ciekawsze będa ( jak uda się rozgyźć MNEvo z softem 805 które numery modułów cofania pracują z tym softem ) bo wspópracuja jednoczesnie z kamera i czujnikami tylnymi - pokazując teren i przeszkody w formie graficznej jak na filmiku

Zaś w 9.1.1 chyba będzie działać "bird view" ale musimy poczekać aż nowy Duster wyjedzie do klienta i może się uda znaleźć numer BIC-a do kamer
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
antychrust 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI + LPG
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 28
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-11-24, 23:59   

Cześć, dostałem już radio i mam mały problem - próbowałem wejść w menu serwisowe MICOM ale niestety nie działa. Może ja coś robię nie tak, ale wsadzam tego pustego pendrive, wyciągam, włączam zapłon, wyłączam radio, +, -, wsadzam pendrive'a i informuje mnie tylko że nie ma na nim plików. Może coś robię nie tak? Wersja 4.0.6.
Zaczne sie chyba rozglądać za BIC i kamerką cofania :D
PS Jak odtwarzam muzykę przez BT to dźwięk co kilkadziesiąt sekund delikatnie przerywa - normalne to? Jakby nie nadążało z buforowaniem. Na Plug&Radio było idealnie.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-25, 00:08   

Menu serwisowe MICOM nie działa od wersji wyższej niż 4.0.3 poprzez sztuczkę z pendrivem .
A do dzisiaj nie udało się jeszcze odkryć jak wejść do MICOM w tym sofcie przez kody serwisowe.
Pozostaje ddt4all lub CLIP lub dmicom :)
Co do przerywania - jeszcze mi się nie udało spotkać ( ale to może dlatego że mam iPhone ) , ale sprawdzając na starym Galaxy też się nie spotkałem z przerywaniem odtwarzania dźwięku .
Sprawdź czy soft telefonu jest aktualny .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
antychrust 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI + LPG
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 28
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-11-25, 00:15   

No właśnie też mam iPhone. 7, najnowszy soft, na każdym urządzeniu dźwięk idealny, a tutaj tak średnio.
Co do MICOM to trudno, i tak miałem kupić kabel OBD. Wystarczy jakiś na ELM327? Rozumiem że będę musiał wtedy zrobić sztuczkę z zamianą CAN L i H żeby dostać się do radia?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-25, 00:18   

Tak wystarczy ELM i sztuczka z podmiana połączeń ale musisz posprawdzać te ELM-y bo nie każdy poprawnie działa
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
antychrust 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI + LPG
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 28
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-11-25, 00:33   

OK, dzięki :) A dmicom to co to jest, jakiś tutorial? Może z tego bym skorzystał. I kolejne pytanie - da się ustawić BT Audio jako domyślne wejście - żeby po uruchomieniu auta nie włączało się FM tylko dźwięk z BT. Przepraszam, że tak tyłek zawracam, ale obecnie jestem na etapie robienia w tym aucie wszystkiego co się da 8-) Ehhh, w Loganie I wszystko było takie proste do zrobienia, wszystko prawie że analogowe ;)
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-25, 16:04   

Dmicom to program ( zroiony przez kolegów z Frnacji z portalu msieurlolo.fr) do zmian parametrów MN1 oraz wczesnych wersji MNEvolution.
Jest jednak dość niebezpieczny bo może uwalić sprzęt. Bezpieczniej to samo zrobić za pomocą ddt4all.
Standardowo nie ma chyba opcji do startu czegoś innego niż radio ( albo ja tego nie odkryłem - ale nie szukałem)
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
antychrust 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI + LPG
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 28
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-11-25, 22:48   

A polecisz mi jakiś konkretny kabel OBD2 żeby dobrze działał z ddt? I żeby dało się w nim łatwo zamienić te piny do Multimedia CAN...
A, jest opcja że antena BT jest zintegrowana w antenie GPS? Bo coś mi się wydaje że dlatego dźwięk mi szarpie czasem - jeszcze nie mam anteny GPS bo poczta nawaliła.
Ostatnio zmieniony przez antychrust 2017-11-25, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
tosiek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4 K7J 714 LPG
Rocznik: 2010
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 431
Skąd: wlkp
Wysłany: 2017-11-26, 00:39   

antychrust, najłatwiej chyba byłoby podmienić w pseduo fordowskim elm327:
http://www.daciaklub.pl/f...1737280#1737280
masz już przełącznik:
 
taal 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5dCi
Rocznik: 2018
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2018
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-10, 20:05   Radio -> MediaNav - w nowym Dusterze

Witajcie !

otórz jestem szczęśliwym posiadaczem nowego dusterka 4x4. Kupiłem go z salonu 'as is' czyli nie bardzo mogłem wybierać chyba że chciałem czekać do września. W zestawie jest więc zwykłe radyjko, całkiem przyzwoite i dobrze działające ale bez navi a tego mi brakuje.

Poczyniłem więc zakup i kupiłem medianav [nie evo] i zabralem się za wymianę. Wszystko szło super do czasu aż wyjąłem radio i zobaczyłem że kostki są kompletnie inne w dodatku do medianav jest jedna mała więcej.
Pasuje jedna antena, drugą [BT?,gps?] można obciąć wypustkę i wsadzić. Kompletnie nie wiem jednak jak poradzić sobie z kostkami. Widziaem zestawy parrot ale tak ze zdjęcia to nie mam pojęcia czy spasują do nowych kostek i starych wejść do radia.

Jakieś rady ? Przemyślenia ? Ktoś wie jak to zrobić ?

Czy medianav i medianav evo miały inne wejścia ?

pozdrawiam,
Tomek
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-05-10, 20:49   

Polecam Tobie zrobienie zdjęcia złącz fabrycznego radia i Media Nav. W swoim MCV II nie miałem problemu z wymiana radia fabrycznego na Media Nav Evolution, wszystkie kostki były identyczne, jedynie co musiałem dołożyć to antenę GPSu. Skoro u Ciebie nie pasuje to prawdopodobnie nowsze radyjka seryjne przeszły jakaś większą modernizację. Na pewno usunięto z niej odtwarzacz płyt CD i jak widać z Twojego posta pozmieniali złącza. Spróbuj skontaktować się z kolegą Jas_pik lub robson330. Na foru mają prawdopodobnie największa wiedzę na temat tych odtwarzaczy i z pewnością Tobie pomogą.
Ostatnio zmieniony przez dudu$ 2018-05-10, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-10, 21:02   

@tall
Daj zdjęcia.
Bo do tej pory było to plug and play.
Jedna biała kostka 24 pinowa - to wszystkie złacza sygnałowe ( mikrofon, CAN itp)
kostka 12 pinowa - głośnikowe
kostka szara - sterowanie pilotem pod kierownica
fakra biała - antena FM
w MN masz dodatkowe złacze Fakra niebieskie - do GPS-u .
Anteny GPS-u w zwykłym nie ma . Trzeba dokupić .
Szukasz na portalu akcyjnym - koniecznie ze złączem fakra . Ceny około 25 - 30 zł . Sa nawet lepsze niż fabryczne ( bardziej czułe)
MN1 i MNEvolution maja złącza identyczne.
Polecam zakup od kolego robson330 werji MNE ze względu na wbudowany odbiornik danych TMC.
Jak zamierzasz dłużej posiadać samochód to zamawiaj MNEvo z radiem DAB - jedna różnica zewnętrzna - to dołożone złącze fakra koloru bordowego - i konieczność dokupienia splitera do rozdziału sygnału z anteny lub zamontowania dodatkowej anteny .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
taal 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5dCi
Rocznik: 2018
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2018
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-19, 15:27   

Dziękuję za odpowiedzi! rozjaśniły mi sprawę. Okazało się że przy pierwszym demontażu nie zauważyłem że to radio jest spięte na przejściówkach zaś oryginalne kable [pasujące do medianav] są schowane głębiej :)

Dziś zamontowałem medianav, wszystko działa jak ma działać, navi, BT, radio cud malina.

Anteny GPS nie dawałem, zeszlifowałem odrobinę wtyczkę która była oryginalnie [do BT ?] i wpiąłem, działa, łapie sygnał od razu widzi 8 satelit na 90%.

pozdrawiam ! Tomek
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-20, 14:49   

taal napisał/a:
Dziękuję za odpowiedzi! rozjaśniły mi sprawę. Okazało się że przy pierwszym demontażu nie zauważyłem że to radio jest spięte na przejściówkach zaś oryginalne kable [pasujące do medianav] są schowane głębiej :)

Dziś zamontowałem medianav, wszystko działa jak ma działać, navi, BT, radio cud malina.

Anteny GPS nie dawałem, zeszlifowałem odrobinę wtyczkę która była oryginalnie [do BT ?] i wpiąłem, działa, łapie sygnał od razu widzi 8 satelit na 90%.

pozdrawiam ! Tomek

To fajno , że się udało. Dobrym zwyczajem, byłoby dla potomnych zrobić jakieś zdjęcia z modernizacji na Mn dla potomnych. :lol:
 
lisek2 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 115
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 204
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2018-07-06, 17:04   Nowy Duster - wymiana fabrycznego radia na Media Nav Evo -

Witam chciałem wymienić fabryczne radio w nowej Dacii Duster na Media Nav Evo.... tyle że wtyczki są inne. Jak nazywają się przejściówki które można zastosować - ktoś wymieniał radio w nowej Dacii ? Tył oryginalnego radia z wtyczkami Foto: Stare radio

Tył Media Nav Evo Foto : Media Nav Evo
Ostatnio zmieniony przez lisek2 2018-07-06, 17:28, w całości zmieniany 6 razy  
 
taal 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5dCi
Rocznik: 2018
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2018
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-07-06, 18:13   

U mnie wtyczki pasujące były schowane głębiej i spięte łącznikiem do tych od fabrycznego radia.

Wtyczki pasujące przyczepione były do plastików ramki.

Nejlepiej weź ręką prześledź trasę jednej wiązki i powinieneś trafić na łącznik.

Niestety nie zrobiłem zdjęć w trakcie zmiany:(

pozdrawiam,
Tomek
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-06, 18:37   

jesli znadziesz głebiej te załcza pasujące do MN to ja byłbym zainteresowany odkupieniem tych przejściówek które Ci zostaną .
Policz ilośc ppinów w tych "nowych" wtyczkach.
Dotyczhczasowe były 12 i 24 pinowe
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
lisek2 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 115
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 204
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2018-07-07, 08:07   

taal napisał/a:
U mnie wtyczki pasujące były schowane głębiej i spięte łącznikiem do tych od fabrycznego radia.


Bingo...rzeczywiście były po bokach schowane (za pierwszym podejściem myślałem że to kable do sterownika)...bardzo dziękuję za pomoc :-)
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-07-08, 23:06   

Czyli wsadzenie używanego MN do DD2 jest wciąż plug&play?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne