Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 01:10
Norauto
Autor Wiadomość
dogberry 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi 85 KM
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 495
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-06-02, 21:24   Norauto

Witam

Serwisował ktoś tam auto albo zastanawiał się nad tym?

http://www.norauto.pl/stacja.php?id_usluga=6 - tu jest cennik przeglądów, tak się zastanawiam czy nie zmienić ASO na Norauto.
_________________
Od 23-11-2007 do 29-10-2009r. przejechane 162 939 kilometrów.
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-06-02, 23:37   Re: Norauto

dogberry napisał/a:
Witam

Serwisował ktoś tam auto albo zastanawiał się nad tym?

http://www.norauto.pl/stacja.php?id_usluga=6 - tu jest cennik przeglądów, tak się zastanawiam czy nie zmienić ASO na Norauto.

Z zaslyszanych opowiesci i sytuacji jakie spotykaly kilka osob, chyba nie dal bym im samochodu na przeglad :-P
 
dogberry 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi 85 KM
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 495
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-06-03, 08:21   

Jakie?
_________________
Od 23-11-2007 do 29-10-2009r. przejechane 162 939 kilometrów.
 
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-03, 09:45   

Mi kiedyś na Matiza założyli krzywo bagażnik dachowy. Nie znałem się, więc nie zauważyłem. Dobrze, że w sklepie z kuframi dachowymi to poprawili, bo na trasie mógł mi box odlecieć.
_________________
MCV Laureate dCi
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2008-06-03, 11:19   

Ja kupiłem i zakładałem u nich opony zimowe. Długo trzeba było czekać, poza tym trochę denerwujące było, że kluczyki do auta trzymali w szafce, do której każdy klient miał dostęp, a nie zawsze stał tam ktoś z personelu.
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
Konrad 


Marka: Renault
Model: Laguna Grandtour
Silnik: 1,8 16V + Gaz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 213
Skąd: Powiat Piaseczno
Wysłany: 2008-06-03, 14:59   

Moim zdaniem oni są dobrzy do dolania płynu do spryskiwacza lub wymiany wycieraczek szyb.

Proponuję znaleźć warsztat gdzie naprawiają Renówki - najlepiej gdy pracuje tam jakiś mechanik, który ma praktykę w serwisie tej marki.

Wówczas jest grarancja, że auto będzie dobrze i fachowo zrobione, a gdy będą mieli problem ... mechanik z Renault ma tam jeszcze chyba kolegów.

Albo poszukać mechanika z serwisu, który ma u siebie w domu SWÓJ serwis.
_________________
Poprzednie auto : Dacia Logan 1,4 MPI B+G.
Obecnie : Laguna II 1,8 16 V B+G
 
Paf 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV Arctica 7os.
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-03, 16:19   

Dawno dawno temu... jeszcze w Nexii zmieniałem w Norauto tłumik, który gdzieś w Polsce mi sie na wybojach rozleciał. Było szybko i sprawnie (aczkolwiek sam musiałem go kupić w innym sklepie bo nie mieli). Ale fakt, że to było ze 4 lata temu.
W zasadzie nic tam nie naprawiam. Natomiast sklepy mają może nie bardzo tanie, ale za to dobrze zaopatrzone.
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-03, 16:33   

Słuchajcie - wszystko zależy od ludzi - może być tak że w jakims norauto jest jakiś świetny fachowiec (choć wątpie - bo taki szybko "pójdzie na swoje") :lol:
_________________
GeRRaD
 
Konrad 


Marka: Renault
Model: Laguna Grandtour
Silnik: 1,8 16V + Gaz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 213
Skąd: Powiat Piaseczno
Wysłany: 2008-06-03, 17:22   

A PROPOS' NORAUTO.
Jadę sobie ostatnio moim drugim szczęściem ( innej marki ) i nagle zapodział mi się po drodze pasek klinowy. Hmm. Postanowiłem podjechać do pobliskiego NORAUTO ( była niedziela godz. 17:00 ) - plus za godziny pracy - i zanabyć nówkę pasek z wymianą.
Zakupiłem w ludzkiej cenie i grzeję do obsługi sprawdzić jaki jest koszt wymiany, bo nie chciało mi się brudzić. Patrzę - na tablicy napisano "wymiana paska klinowego - 25 zł". Cena OK - mówię do pracownika "proszę wymieniać". On mi na to : 45 zł. ( STOIMY POD WSPOMNIANĄ TABLICĄ ). Ja do niego pokazując mu co wyżej stoi napisane, że wymiana 25 zyla. On w komputer - 45 zł - i mówi : 25 to kosztuje regulacja napięcia tego paska. Skończyło się u Managera i wymienili za 25 zł.
UWAŻAJCIE NA CENY !!!
PS : na koniec najlepsze. Ta akcja była około 2 miesiące temu. Klika dni temu wchodzę do tegoż samego Norauto, patrzę ponownie na tablicę nad panami z obsługi, a tu " WYMIANA PASKA KLINOWEGO - 25 zł". SUPER. POLECAM Norauto Piaseczno, bo można tam wymienić chociaż jedną rzecz po ludzkiej cenie ( po rozmowie z Managerem )
_________________
Poprzednie auto : Dacia Logan 1,4 MPI B+G.
Obecnie : Laguna II 1,8 16 V B+G
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-06-03, 18:21   

Chyba ktoś żartuje że, rozważa, robić przeglady u tych pseudo fachowców. Ich mechanicy to się nadają jedynie do zmiany gumek w wycieraczkach, albo dolaniu płynu do spryskiwaczy.
Włąsnie przejżałem sobie ten ich cennik, i o mało się nie poskładałem ze smiechu. Np: przegląd rozszeżony za 189zł +koszt oleju. No i czytam sobie co obejmuje ta suma. No i się doczytałem wzrokowe sprawdzenie, tego, tamtego, oględziny również tego i tamtego. Ludzie, na boga oleju nie potraficie zmienić, a te żeczy które oni tam robią to lipa, popatrzą tylko, albo wogóle nie popatrzą i wezmą za to 189 zł. Każdy głupi może się położyć pod autem poruszać końcówkami drążków i sprawdzić czy nie mają luzów, popatrzć pod autem na klocki i tarcze w jakim są stanie, ewentualnie, podnieśc auto ściągnąć koło i mamy wszystko jak na widelcu.
A już szczyt wszystkiego, to jak napisali sprawdzenie, łożysk kół przednich i tylnych. Do jasnej cholery, jak oni mają zamiar to sprawdzić na sucho, a jedyny sposób jaki znam to ruszanie kołem na boki, lewo prawo , czy nie ma luzów. Kurde takie sprawdzanie to lipa. A łożyska wymienia się wtedy kiedy zaczynają szumieć, gwizdać, piszczeć, to wtedy słychać, że ich koniec nadszedł, ale nie w warsztacie.

Dalej już nie piszę, bo szkoda klawiatury :-D . Takie warsztaty, to lipa, biorą kasę za kompletne nic.
A podobne nic przerobiłem z loganem na przeglądzie, serwisowym gdzie miały być oględziny wzrokowe. I takie były, że na drugi dzień zajżałem pod maskę i zauważyłem pocenie się czujnika od wspomagania. Zrobiłem dym, że dzień wczesniej auto miało przegląd wzrokowy i nikt tego nie zauważył. Więc odpowiedź jest prosta ktoś wziął 89zł i nawet maski nie podniósł.


A moja rada jest taka, jak już chcecie serwisować auto, to podjedźcie, do stacji diagnostycznej, gdzie robią przeglądy rejestracyjne i poproście o przegląd auta, gościu wam zrobi ścieżkę, wszystko sprawdzi, następnie wejdzie pod kanał i zaprosi was tam również, pokaże co jest dobre co trzeba zrobić , co trzeba wymienić.
I zapłacicie dużo taniej, a będziecie uczestniczyć w całym procesie, zobaczycie, czy faktycznie jest jak wam ktoś mówi. A w tym norauto, albo feuvert (konkurencyjna sieć), zabiorą wam auto i kluczyki jak kolega wyżej napisał, na halę was nie wpuszczą i zapłacicie tak naprawdę za niewiadomo co.
Druga metoda to podjazd do zaprzyjaźnionego mechaniora, który zrobi oględziny równie sprawnie i za niewielkie pieniądze.
Bo powiedzicie tak szczerze, jaką mamy pewność, że nasze serwisy renault robiły wszystko to co napisały w zleceniach, jeśli nas przy tym nie było, wyżej podałem przykład że nie robią tego co mają w zleceniu.
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2008-06-04, 12:31   

waski, takie pomyje na nich wylałaś, bo masz jakieś złe doświadczenia? Bo z tego co napisałeś, to wynika, że jedyny kontakt jaki z nimi miałeś to zerknięcie w cennik - to trochę mało jak na tak negatywną opinię...
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-06-04, 19:18   

Nie nie, ja tylko napisałem, co obejmuje ta podana cena. I to mnie zbulwersowało, bo cena za przegląd jest niewiele mniejsza od tej w serwisie renault, a usługa za te pieniądze mierna. W sumie zamyka się ona tylko na oględzinach wzrokowych. Więc powiedz sobie sam dałbyś prawie 200zł za to żeby ci ktoś obejżał gołym okiem auto. No chyba że ktoś kompletnie nie ma pojęcia o samochodach, no to może się na to zdecydować, ale jak ktoś ma jakiekolwiek pojęcie, to wydawanie takich pieniędzy jest poprostu rozrzutnością. Tymbardziej że nawet za nasze własne pieniądze nie możemy wejść na halę i zobacyć co tak naprawdę mechanik wykonuje, czy chociaż zagląda tu i tam.
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-04, 21:24   

A porównajcie przegląd w Dacii po roku za 89 zł - też kontrola wzrokowa :-?
_________________
GeRRaD
 
johnny303 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2008
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-05, 00:16   

GeRRaD napisał/a:
kontrola wzrokowa

Zgodnie z zasadą "pańskie oko konia tuczy" :-D
 
luckyboy 



Marka: Peugeot
Model: 308
Silnik: 1.6 8v HDI 92 FAP
Rocznik: 2011
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 501
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-05-20, 20:07   

Kiedyś latem zleciłem wymianę płynu hamulcowego w Norauto. Było lato, bramy wjazdowe otwarte to miałem ładny podgląd na przebieg prac. Pan Mechanik wymienił płyn z przodu, a jak spojrzał na tył, to sobie odpuścił. Dzwonią do mnie na telefon, że płyn wymieniony, można odbierać auto....po krótkiej wymianie wiadomości z kierownikiem opuściłem Norauto bez zapłaty.
_________________

 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-05-20, 20:39   

Klika razy byłem swoimi byłymi autami w Norauto ale robiłem u nich tylko sprawdzenie zbieżności + ewentualnie regulacja oraz kupno i wymiana opon. Usługi wykonane średnio, zazwyczaj wracałem na ponowne ustawienie zbieżności ale zawsze mogłem stać w warsztacie i przyglądać się pracy mechaników i tu duży + dla nich. Ceny jak z kosmosu, ceny części również. Czy są lepsi od innych mechaników? Wszędzie są oszuści dlatego lepiej naprawiać auto samemu lub poszukać naprawdę dobrego mechanika polecanego przez naszych znajomych. Co do wymiany płynu hamulcowego to rozmawiałem niedawno ze swoim kolegą który x lat temu pracował jako pomocnik mechanika w warsztacie samochodowym. Często gęsto wymiana płynu hamulcowego polegała na odciągnięciu ile się da płynu ze zbiorniczka za pomocą strzykawki i dolanie świeżego.
 
Domel2250 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 752
Skąd: internet
Wysłany: 2018-05-21, 09:41   

Byłem ze dwa razy z braku czasu na podjechanie do "normalnego" mechanika.
Raz -wymiana opon:-nie opisali opon kreda, nie dokręcili kół po pneumacie-w ogóle robili łaskę, że muszą zrobić przekładkę za 120 pln- nie dość, że drogo to i jakość poniżej standardu.
Dwa-wymiana klocków i tarcz-cenowo ok, ale doradzili mi takie klocki (a ja głupi się na to zgodziłem), że do dziś piszcz, jak w starym żuku, czy Nysce, przy każdym hamowaniu....
auto mimo wcześniejszego umówienia się i wyraźnego wskazania, że czas i termin jest bardzo istotny nie zostało oddane o umówionej godzinie-mało tego dopiero następnego dnia!!! Po rozmowie z Kierownikiem, rabat na całość 50%-więc mimo totalnej porażki na wejściu, potrafili wyjść z twarzą. Mimo wszystko nie polecam-zwłaszcza do poważniejszych napraw, czy czynności serwisowych. W takich zakładach pracuje słownie jeden, czasem dwóch mechaników z doświadczeniem, reszta to "uczniaki". Problemy są gdy akurat doświadczony Mechanior ma wolne.....bo nikt nic nie wie.....
_________________
Były: Polonez Atu plus 1,6 gsi, Skoda Felicja HB 1,3 glx, fiat uno 0,9....
 
grapess 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 736
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2018-05-21, 14:30   

Korzystałem dwa razy, zawsze coś spieprzyli.
1 raz wymiana oleju i filtra. Niby ok, ale nie zakręcił gościu korka od wlewu oleju. Korek został na siliniku. Samochód odebrałem przed warsztatem, Dobrze, że nie spadł i nie wkręcił się w tryby paska.

2. Wymiana opon. Po kupnie nowych opon u nich mieli je wymienić. Niby też ok, ale po kilku dniach odważnik od wyważenia zaczął się przemieszczeć po feldzie koła. Wymianę robił młody chłopak.
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-21, 19:48   

Kupiłem alusy do mojej lodgy i chciałem dokupić Continentale 16", na jakich lodgy wyjeżdża z fabryki, jeśli się ją zamówi na alusach (ja oryginalnie miałem stalowe felgi 15").

OK, znalazłem odpowiednie opony na stronie Norauto, przy czym ważna dla mnie była zgodność z homologacją indeksu prędkości i obciążenia (chyba 91H, jeśli dobrze pamiętam). I dobrze, że zamówiłem z płatnością przy odbiorze, bo przyjechały opony 88H (które normalnie były tańsze!). I płacąc przez neta zapłaciłbym za nie jak za 91H. Dla mnie masakra tak robić ludzi w ciula.
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-21, 20:37   

Ja w Norauto jedynie przekładałem opony. Na usługę nie mogę narzekać. Wjazd o umówionej godzinie odbiór też całość zrobiona poprawnie. Na poważniejsze naprawy mam swojego mechanika
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-23, 07:45   

Wymianę/uzupełnianie czynnika w klimatyzacji (w Matizie) wykonali bez najmniejszego zarzutu i w konkurencyjnej cenie.
System internetowej rezerwacji usługi Norauto zadziałał idealnie- wjazd o czasie. Niby trudno spieprzyć podłączenie agregatu do samochodu, uruchomienie i zrobienie wydruku, ale pewnie niektórym się udaje. Ale pewnie miałem szczęście, bo trafiłem na chłopaka, który wcześniej pracował w FSO i nie musiał szukać lokalizacji zaworków oraz nie poszukiwał uparcie filtra kabinowego (w Matizie filtra nie ma). Ale dla innych mechaników Matiz z klimą to była faktycznie sensacja- zeszli się i robili nawet zdjęcia silnika... :roll:
 
luckyboy 



Marka: Peugeot
Model: 308
Silnik: 1.6 8v HDI 92 FAP
Rocznik: 2011
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 501
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-07-02, 20:05   

Jutro jadę na sprawdzenie ilości gazu w instalacji za 1gr :D
_________________

 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-07-04, 17:13   

luckyboy, i jak byłeś w Norauto na sprawdzenie ilości czynnika w układzie? Ja z ciekawości pojechałem i jak zwykle okazało się, ze jest to wszystko pic na wodę. Faktem jest , że odessanie oleju i czynnika kosztuje 1gr ale wystarczy, że w układzie będzie 1 gram mniej czynnika , niż podaje producent i już musimy zapłacić dodatkowe 149zł i wtedy to nie mamy już wyboru, nie możemy powiedzieć niech pan z powrotem do układu nabije tyle czynnika ile było. Jeżeli nie zgodzimy się na dobicie czynnika do poziomu jaki zaleca producent wracamy do domu z pustym układem i nikogo nie obchodzi, że brakowało 1g czynnika albo, ze na innej maszynie pokazuje prawidłowy poziom. Ja odwróciłem się na pięcie i wróciłem do domu.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2018-07-05, 19:05   

hahaha oszuści! a jak jest 1g za dużo? jak kogoś odeślą z pustym układem to przecież ukradli mu gaz!
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
Ostatnio zmieniony przez eplus 2018-07-05, 19:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
orzeszek2 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 MPI
Wersja: Access
Dołączył: 01 Lis 2012
Posty: 192
Skąd: wschód
Wysłany: 2018-07-07, 08:23   

Ja też mam mieszane uczucia do Norautu. Obsługa miła, ale to tyle dobrego mogę powiedzieć o nich. Wielu ludzi w moim mieście wystawiło im negatywne opinie. Białorusini i Ukraińcy są z nich zadowoleni. Ceny maja jak wszyscy. Czasami maja przeceny i wtedy warto u nich coś kupić. Ja u nich często serwisowałem samochód. To jednak nie wszystko mi pasowało. Wymienili mi tłumik końcowy i środkowy zapewniając, że nierdzewna stal. Pręty podtrzymujące po pół roku zaczęły mi rdzewieć. Na pięć punktów daję 3.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne