Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dodatkowa powłoka ochronna na lakier
Autor Wiadomość
Maximus 


Marka: Dacia, Skoda
Model: Duster Ph II 4x4, Superb II
Silnik: 1,6, LPG, 2,0 TDI
Rocznik: 2015, 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 97
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-03-09, 14:11   Williams Ceramic Coat 9h

Powłoka ceramiczna na lakier. Ktoś kiedyś coś takiego używał? W trwałości jest napisane aż 5 lat? Cena około 500 zł czy warto ? Może ktoś zastosował jakąś inną powłokę ceramiczną i podzieli się doświadczeniem?
Ostatnio zmieniony przez Maximus 2017-03-09, 19:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
Michał93 



Marka: Dacia / BMW
Model: Logan 2 / e39
Silnik: 1.2 16v 75 lpg / M54B30
Rocznik: 2014 / 2001
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 288
Skąd: Białystok/Kielce
Wysłany: 2017-03-09, 20:07   

Powłoki są trwałe, ale jest zawsze limit kilometrów.
Zazwyczaj to 50-80 tysięcy.
Kolejna kwestia - jak nałożysz to na obecny lakier, to nic z tego nie będzie.
Lakier trzeba najpierw przygotować, poddać korekcie, odtłuścić, a następnie położyć powłokę.
Jak położysz to na porysowany lakier to długo nie poleży, pół roku będzie dobrym wynikiem.
Zajmuję się detailingiem, więc wiem, o czym mówię ;-)
 
gregorexon 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 0,9 LPG
Rocznik: 2017
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 17
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-04-27, 19:34   Lakier akrylowy

Dzień dobry ponownie.
Czy konserwowaliście jakoś specjalnie lakier akrylowy na Waszych Daciach?
 
moulder 


Marka: Dacia
Model: Duster2 4x2
Silnik: 1.5 DCI 90 km
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 157
Skąd: Straszyn
Wysłany: 2017-05-03, 18:30   konserwacja

Już pisałem wcześniej, od razu po zakupie jeszcze nie odbierając Dustera od dilera zleciłem w serwisie blacharsko lakierniczym pokrycie go specjalną substancją, którą Renault zaleca na swoje lakiery i daje na nią 5 lat gwarancji.
Powłoka ceramiczna nazywa się Renault Glasscoat Ixtar 3 generacji.
Dustera kupiłem w 2014 i rok wcześniej dla żony Micrę. Samochody myję osobiście najczęściej ręcznie jak jest ciepło. Z Dustera brud schodzi w kilka chwil i po umyciu auta przesuwając ręką mam idealnie równą powierzchnię. W micrze taki sam biały lakier mimo starannego umycia ręcznie zostają mikroślady soków z drzew i inne cząsteczki brudu, które zeszłyby dopiero po procesie glinkowania. Bardzo żałuję, że nie zrobiłem tego również na micrze. koszt takiego zabiegu to 600-700zł. Jeśli robić powłokę ceramiczną, to od razu podczas zakupu u dilera trzeba to zlecić.
Wiem że są droższe powłoki typu DiamondBrite za kilka tys pln, ale ja mam dustera a nie merecedesa klasy E czy S.
https://www.youtube.com/watch?v=2lVQA3eKiAY

Prócz łatwości mycia zyskujemy naprawdę dobrą ochronę lakieru, również przed ewentualną rdzą od np odprysków kamieni dodatkowo podczas deszczu woda na masce spływa z efektem "kwiatu lotosu".
Ostatnio zmieniony przez moulder 2017-05-03, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
moulder 


Marka: Dacia
Model: Duster2 4x2
Silnik: 1.5 DCI 90 km
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 157
Skąd: Straszyn
Wysłany: 2017-05-07, 12:48   Zabezpieczenie lakieru

Ma ktoś też coś takiego u siebie?
 
Wojciech_B 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9 TCE
Rocznik: ---
Wersja: Sandero
Dołączył: 22 Kwi 2017
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-05, 22:10   Co myślicie o tym cudzie?

Hej,

Witam daćkowiczów (ja już sam bardzo niedługo stanę się daćkowiczem realnym, a nie wirtualnym, czyli we wtorek za tydzień odbieram samochód. :-) ).

Co myślicie o czymś takim: Car Polish Glass Coating?

Ściema? Prawda? Warto? Nie warto? Próbowaliście (lub ktoś z Waszej rodziny, znajomych)? Są inne produkty na rynku (zwłaszcza w Polsce) w podobnej cenie?

Jeśli to (lub jakieś inne, które możecie polecić) ustrojstwo działa, nie niszczy lakieru (u mnie będzie akrylowy, bo nie chciało mi się - i mojemu portfelowi ;-) - dopłacać do innego lakieru), a wręcz przeciwnie, chroni go - to z chęcią się w coś takiego zaopatrzę.

Dzięki i pozdrawiam

Wojtek
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-06, 02:31   

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=10593
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-09-07, 12:46   

Dziś pytałem o koszt powłoki Glasscoat w ASO Nazaruk w Lublinie.

900zł brutto z robocizną.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-09-07, 15:09   

Dyskutowaliśmy w biurze o tych zabezpieczeniach ceramicznych i koledzy zadali pytanie:

Co się dzieje z lakierem pokrytym glasscoat po wgnieceniu blachy, które normalnie można by było wyciągnąć bez lakierowania?

Tzn, coś uderza w auto, blacha się wgina, ale lakier nie pęka. Normalnie przyjeżdża "Pani Wgniotka", wyciąga blachę i jest nówka nieśmigana.
Czy lakier z taką powłoką nie będzie w takim wypadku np. bardziej kruchy i nie popęka przy próbie przywrócenia poprzedniego kształtu?

Macie jakieś doświadczenia?

Pozdrawiam,
Szymon
 
milosh 


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 17
Skąd: Wwa
Wysłany: 2018-05-22, 19:29   Ceramika na Dusterze

Cześć,

W tygodniu odbieram nowego Dustera i będę nakładał ceramikę.
Nakładaliście może takie powłoki na swoje samochody?
Chętni na fotorelację?
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-05-23, 11:28   

Mam na Lodgy nałożony Glasscoat jeszcze przed odbiorem samochodu.

Przez to zdjęć przed i po nie mam jak zrobić, ale fakt jest taki, że jak samochód jest czysty, to wygląda świetnie. Biel alpejska świeci się jak nie wiem co.

Jak będę miał czas umyć samochód to w końcu wrzucę zdjęcia.

A jakby kolega Route2000 zechciał się spotkać to można by spróbować dojrzeć naocznie różnice.
Nie będzie to jednak miarodajne, bo jego Lodgy ma już kilka lat, a moja dopiero pół roku.

Tak czy siak, fajne jest to, że mimo białego koloru wóz bardzo powoli się brudzi i łatwo czyści.
Choć może wynika to z faktu, że dość mało jeżdżę.
 
Waski78 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4x4
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 82
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-05-23, 12:31   

Mnie na ostatnim przeglądzie odświeżali ceramikę i auto wyglądało jak nowe dopóki się nie zachlapało:)
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-23, 13:09   

Waski78 napisał/a:
auto wyglądało jak nowe dopóki się nie zachlapało:)

W moim od 4 lat i bez ceramiki jest tak samo :roll:
 
markegiani 


Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.2
Rocznik: 2003
Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 17
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-06-17, 12:46   Ceramiczny Duster

Czy ktoś z użytkowników nowego Dustera lub równie dobrze poprzedniego modelu korzystał z usługi zabezpieczenia lakieru powloką ceramiczną ?
Chciałbym się dowiedzieć ile to kosztuje i co to naprawdę daje, czyli przed czym to chroni ?. Nie jest to raczej zabezpieczenie przed obijaniem sąsiednimi drzwiami aut na parkingach czy drobnymi kamieniami na drodze.

Producenci tych powłok oczywiście twierdzą, że to jest środek niemal doskonały, ale chciałbym się dowiedzieć od użytkowników tego wynalazku, czy warto sobie tym głowę zawracać, na jak długo to starcza i jeśli warto to jaka ceramika jest godna polecenia ?
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-06-17, 14:52   

Niedawno sam podpytywałem się w firmach zajmujących się detalingiem, właśnie o te zabezpieczenia ceramiczne, gdyż myślę o zrobieniu czegoś takiego w swoim nowym autku po wybraniu, i z tego co się dowiedziałem, ceny zaczynają się od 1000 zł w górę, w zależności , jakiej firmy używają materiały. Z tego co mówili, powłoka starcza gdzieś na 2 lata, czasem troszeczkę dłużej, ale niestety może się zdarzać , że trzeba w między czasie uzupełniać jej braki, czyli różnego rodzaju uszkodzenie czy odpryski np. po kamieniach. Powłoka ceramiczna oprócz tego , że chroni lakier przed nadmiernym brudzeniem oraz stwarza bdb efekt wizualny , tworzy taką dodatkową warstwę ochronną na lakierze , która właśnie jako pierwsza jest narażana na uszkodzenia np, odpryskuje po kamieniach, zamiast lakieru. Jednak że według mnie, główną zaletą tego zabezpieczenia są właściwości estetyczne, gdyż jest to normalne, że auto z taką powłoką prezentuje się doskonale. Sam myślę o zrobieniu takiego zabiegu , gdyż czekam na autko w kolorze czarnej perełki, więc chciałbym, aby ta czerń świeciła swoim blaskiem na długo :mrgreen: . :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez jammo 2018-06-17, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-06-17, 15:34   

Wg mnie naciąganie na kasę.Nie ma ceramiki na zimno. Wosk twardy co kilka myć. pozdr
 
Czort 


Marka: brak
Model: brak
Silnik: brak
Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 101
Skąd: Wlkp
Wysłany: 2018-06-17, 18:56   

Ceramika + Auto? Tylko jedno przychodzi mi do głowy:
https://www.youtube.com/watch?v=x5XXBixjP6M
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-06-18, 09:33   

Ja mam nałożony Glasscoat na Lodgy. Kosztowało mnie to 1100zł u Nazaruka, wliczone w fakturę za samochód.

Biały lakier z tą warstwą wygląda świetnie. Jak jest czysty błyszczy się jakby był pod szkłem, ale nie mam porównania do innych białych Dacii, choć jestem pewien, że przed ceramizacją nie błyszczała się tak. Na parkingu nie spotkałem jeszcze drugiego egzemplarza, żeby na żywo porównać efekty.

Co do trwałości - przy odbiorze wozu poinformowano mnie słownie, że ceramika powinna wytrzymywać nawet codzienne mycie na myjni automatycznej bez rys, ale np. ptasie odchody trzeba koniecznie usuwać, bo są na tyle żrące że "nic tego nie wytrzyma na dłuższą metę".

Gwarancja na Glasscoat jest niby na pięć lat. Po pół roku nie mam zastrzeżeń, ale przebieg mam mały, niecałe 6000km.

Warstwa nie jest jednak niezniszczalna. Mam niestety pierwszą ryskę, na tylnym zderzaku, która wygląda dziwnie - jakby ktoś żyletką naciął na lakierze maleńkie V i odwinął je troszkę. Pewnie żona wycofała w jakiś żywopłot i cierń zaciągnął.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-06-18, 12:08   

Nie wiem dokładnie , jak wygląda to prawnie odnośnie gwarancji na tą powłokę, ale myślę , że skoro masz zrobione to w salonie, to na pewno powinieneś mieć na to gwarancję. Jeżeli tak, to powinni ci tą ryskę zaretuszować chyba w gratisie. Był tu już w temacie taki post, w którym kolega opisywał, że robił taki zabieg w też w salonie podczas zakupu nowego auta, ale on zapłacił za takie pokrycie ceramiką 3 tyś. zł. Potem na każdym co rocznym przeglądzie samochodu, robili mu również przegląd powłoki zabezpieczającej i uzupełniali ewentualne ubytki.
 
Tbury 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2019
Dołączył: 28 Lut 2019
Posty: 2
Skąd: Piekary
Wysłany: 2019-02-28, 22:50   Zabezpieczenie lakieru

Witajcie Koleżanki i Koledzy,

Jutro odbieram swojego dustera z salonu i spokoju nie daje mi temat zabezpieczenia karoserii przed odpryskami i rysami.

Rozważalem powlokę ceramiczną ale doczytalem, ze w zasadzie lepiej po prostu woskowac samochód.

Rozwazam nalożenie foli na zderzak, maskę i reflektory ale nie wiem czy to jest warte swojej ceny i czy po czasie (zakladajac, ze mam samochod na 10lat) rożnica pomiedzy elementami z folią a tymi bez nie będzie zbyt widoczna.

Czy Wy jakoś sie zabezpieczacie?

Zastanawiam się jeszcze nad stopniami bocznymi. Chodzi o takie progi z tworzywa sztucznego na zewnatrz samochodu. Czy mozna to jakos ochronic bo mam wrazenie, ze po czasie to moze wygladac niezbyt ciekawie.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-03-01, 10:17   

Ja po prostu woskuję samochód co jakiś czas. Odprysków i tak nie unikniesz. Ceramika zabezpiecza bardziej przed syfem, ptasimi odchodami, kwaśnym deszczem, globalnym ociepleniem i epoką lodowcową. ;-)

A stopnie boczne nie są z tworzywa, tylko z aluminium. ;-)
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Tbury 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2019
Dołączył: 28 Lut 2019
Posty: 2
Skąd: Piekary
Wysłany: 2019-03-01, 15:47   

Porownalem sobie ceny w serwisach detailingowych i taka kombinacja ceramika na calosc plus folia na zderzak i maskę oraz powloka na szybę i lampy a takze 4 serwisy (po kazdym.roku -czyli twalosc na 5 lat) to koszt 6700 zl.


Podobno najlepsze produkty na rynku.

Fajnie byloby mieć samochod caly czas piękny. Jednak ta cena jest dosc wysoka.
Moze dobry wosk po prostu wystarczy i pomimo, ze lakiery nie sa jakiejs super jaosci to nie warto sobie zawracac tum zbytnio glowy bo to tylko samochod :)
 
luk80 


Marka: Dacia
Model: Lodgy, Duster Blackshadow
Silnik: 1.2TCe, 1,6 SCe
Rocznik: 2012,, 2017
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 126
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: 2019-03-01, 16:43   

A kto bogatemu zabroni :mrgreen:
Tak na poważnie to proponuje dobre kosmetyki, glinka, wosk Collinite i będziesz Pan zadowolony.
Trochę wysiłku i pare stówek na kosmetyki i efekt super. A i satysfakcja z efektu swojej pracy nieoceniona.
Ostatnio zmieniony przez luk80 2019-03-01, 16:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-03-01, 17:32   

Na jedno auto musisz przygotować od 800 do 1000zł za same kosmetyki.
Jeżeli masz trochę wolnego czasu to ogarniesz sam. Jest dużo filmów gdzie można podglądnąć.

Poniżej, na przedostatnim poście masz pokazane jakich ja używałem kosmetyków. A na drugiej stronie efekty.
http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=200
 
tommylee1 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Silnik: 1,6
Dołączył: 21 Lut 2019
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-03-08, 18:25   

Cześć

Czekam na odbiór białego Dustera Biel Alpejska :-) .
Chciałbym prosić o radę. Co zrobić z powłoką po odbiorze auta? Czy położyć Glasscoat?
Ewentualnie jak pielęgnować powłokę, tak aby jak najlepiej utrzymywać dobry wygląd lakieru?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne