Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Marek1603
2019-01-20, 10:33
Nowa Dacia Duster II 1.6 SCe 115 Prestige
Autor Wiadomość
ChrystianCh 



Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.3 TCe 150
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 127
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-29, 21:25   

Mała aktualizacja, po kolejnych 2 tygodniach w dalszym ciągu nie wiadomo co jest nie tak z samochodem. Serwis potwierdził że usterka jest poważna i uniemożliwia użytkowanie pojazdu oraz że znane im są inne przypadki jednak najprawdopodobniej przyczyny mogą być różne. Cały czas wykonują pomiary i wysyłają dane do Francji skąd przychodzą coraz to nowe pomysły na naprawę. Poinformowano mnie również że auto prawdopodobnie trafi do głównego działu technicznego Renault w Warszawie, gdzie będzie dalej diagnozowane.

Na szczęście Kierownik ASO zachował się wobec mnie bardzo przyzwoicie i przyznano mi dzisiaj bezpłatnie auto zastępcze (nowy Captur) aż do momentu całkowitego rozwiązania problemu z Dusterem.
Ostatnio zmieniony przez ChrystianCh 2018-06-29, 21:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2018-06-29, 22:12   

Łącząc się w bólu, poproszę o recenzję Captura i jego niższości/wyższości wobec Dustera.
 
psz 


Marka: Suzuki
Model: Vitara
Silnik: 1.0 BoosterJet
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Sty 2018
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-06-29, 22:23   

O tak, ja też poproszę o porównanie Dustera z Capturem.
Ostatnio zmieniony przez psz 2018-06-29, 22:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-06-30, 23:36   

Też dołączam się do prośby o porównanie
 
ChrystianCh 



Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.3 TCe 150
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 127
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-01, 09:24   

Jak na razie jestem bardzo zadowolony z Captura, jeździ się nim bardzo przyjemnie. Użytkowanie przypomina nieco Dustera, pewnie dlatego że wszystko jest w tym samym miejscu. Jeśli chodzi o porównanie to:

Captur jest ewidentnie mniejszy, jednak w środku wydaje się jakby było więcej miejsca. Szczególnie z tyłu jest zdecydowanie więcej miejsca dla pasażerów i jest też dla nich gniazdko 12V.

Jakość wykonania i estetyka wnętrza jest znacznie lepsza, auto jest na prawdę bardzo ładne w środku.

Siedzi się też bardzo wysoko jak w Dusterze, mimo że auto wydaje się niższe.

Ekran MediaNav jest mniejszy, przez to nieprzyjemnie się go używa. Być może dlatego że jestem przyzwyczajony do większego ale i tak uważam że jest za mały.

Wyświetlacz i zegary są też malutkie, nie mam problemów ze wzrokiem a niewygodnie się z nich korzysta.

Lusterka są według mnie za małe i niewiele w nich widać. Na przykład jak jadę prawym pasem na 3 pasmowej ulicy to w lusterku widzę tylko jeden pas obok, w Dusterze widać obydwa.

Bagażnik jest zdecydowanie mniejszy. Podzielono go na 2 części, górną i dolną co dodatkowo, sztucznie zmniejsza objętość. W porównaniu do Dustera jest na prawdę malutki.

Mój Duster ma 115 koni i silnik 1.6, Captur 90 koni, silnik 0.9 i turbo a auto jest niezwykle dynamiczne. Nie ma w ogóle porównania do Dustera. Można jechać nim powoli i spokojnie (tak jak Dusterem) a wystarczy wcisnąć mocniej gaz i samochód momentalnie się zbiera. Na autostradzie bez problemu rozpędza się do 170.

Spalanie jest mniejsze w Capturze, jak na razie wychodzi poniżej 7 litrów (benzyna).

Duster ma lepiej wyciszoną kabinę. W Capturze dużo bardziej słychać warkot silnika i dźwięki z otoczenia.

Captur też ma miękkie zawieszenie, jednak mam wrażenie że dziury i zwalniacze w Dusterze są mniej odczuwalne.

Jeśli chodzi o pozycje za kierownicą to wiem że sporo ludzi narzeka na nią w Dusterze. W Capturze na pewno nie jest lepsza, zajęło mi trochę żeby odpowiednio ustawić fotel a ciągle mam wrażenie że siedzę za wysoko (muszą się wychylać czasem żeby dojrzeć światła) ale jak przysunę się bliżej to jestem już za blisko pedałów. Jakoś znalazłem optymalne ustawienie ale w Dusterze na pewno wygodniej mi się siedzi.

Captur ma automatycznie składane lusterka, fajny bajer ale chyba niepotrzebny ;-)
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-07-01, 11:34   

ChrystianCh napisał/a:
Jakość wykonania i estetyka wnętrza jest znacznie lepsza, auto jest na prawdę bardzo ładne w środku.


Po liftingu na pewno jest większa różnica, ale wciąż w porównaniu z Dusterem nie ma kolosalnej różnicy.

Cytat:
Ekran MediaNav jest mniejszy, przez to nieprzyjemnie się go używa. Być może dlatego że jestem przyzwyczajony do większego ale i tak uważam że jest za mały.


Ma taki sam rozmiar w obu autach, czyli 7 cali. Różni się tylko grafiką i paroma detalami w sofcie.

ChrystianCh napisał/a:
Mój Duster ma 115 koni i silnik 1.6, Captur 90 koni, silnik 0.9 i turbo a auto jest niezwykle dynamiczne. Nie ma w ogóle porównania do Dustera. Można jechać nim powoli i spokojnie (tak jak Dusterem) a wystarczy wcisnąć mocniej gaz i samochód momentalnie się zbiera. Na autostradzie bez problemu rozpędza się do 170.


Mam ten sam silnik w Capturze, ale w Dusterze mam dCi, więc moje wrażenia są zgoła inne. Captura trzeba przeciągnąć na obrotach, żeby wykrzesać z niego dobre przyspieszenie, zaś w Dusterze wystarczy lekko nacisnąć gaz.

ChrystianCh napisał/a:
Duster ma lepiej wyciszoną kabinę. W Capturze dużo bardziej słychać warkot silnika i dźwięki z otoczenia.


Z tym się zgodzę. Tylko, że przy dużych prędkościach w Capturze bardziej słychać silnik, a w Dusterze np. szum od relingów. Ogólnie tak - Duster jest cichszy.

ChrystianCh napisał/a:
Captur też ma miękkie zawieszenie, jednak mam wrażenie że dziury i zwalniacze w Dusterze są mniej odczuwalne


Oj zdecydowanie mniej. Poza tym inny rozstaw osi robi swoje.

ChrystianCh napisał/a:
Jeśli chodzi o pozycje za kierownicą to wiem że sporo ludzi narzeka na nią w Dusterze. W Capturze na pewno nie jest lepsza, zajęło mi trochę żeby odpowiednio ustawić fotel a ciągle mam wrażenie że siedzę za wysoko (muszą się wychylać czasem żeby dojrzeć światła) ale jak przysunę się bliżej to jestem już za blisko pedałów. Jakoś znalazłem optymalne ustawienie ale w Dusterze na pewno wygodniej mi się siedzi.


Mi w Dusterze siedzi się rewelacyjnie, a mam 188 cm. W Capturze też jest nieźle, ale czuć że siedzenia są inne, że wszędzie jest bliżej, więc poczucie ciasnoty jest tam odczuwalne. Z Dustera tylko gorzej się wysiada. Trzeba dużego kroka zrobić z samochodu, żeby sobie nie usyfić spodni (a nie mam progów).

Cytat:

Captur ma automatycznie składane lusterka, fajny bajer ale chyba niepotrzebny


No mi tego właśnie brakuje w Dusterze. Ma duże lusterka.


Reasumując zgadzam się z Tobą w wielu kwestiach, w niektórych mam inne spostrzeżenia. Ogólnie jestem za Dusterem. :mrgreen:
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
markegiani 


Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.2
Rocznik: 2003
Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 17
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-07-01, 11:54   

Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze. Jeździłem również Dusterem i Capturem w jednym czasie i odczucia mam takie, że silnik faktycznie w Capturze 0.9 tce jest bardzo dynamiczny w stosunku do Dustera, natomiast zawieszenie jest bardzo głośne na dziurach. Duster może uchodzić za wzór w tej materii i to nie tylko w stosunku do Captura. Jest wiele droższych aut, które Duster kładzie na łopatki komfortem zawieszenia. Porównanie silników jednak wypada blado dla Dustera, ale porównywanie jednostki wolnossącej i turbo ( nawet tak małej ) nie jest miarodajne. Captur ma elastyczność na 5 biegu 15 sekund a Duster ok 30 sek, więc komentarz jest zbędny.

Jak Captur wszedł na rynek kilka lat temu to auto świat zrobił test, gdzie stwierdzili, że ten silnik jest za słaby do tego auta, to by znaczyło chyba w tym kontekście, że Duster w ogóle nie ma silnika ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=idWfvL2qWOI

W wykończeniu wnętrza nie widzę zasadniczych różnic na korzyść Captura, nawet jeśli jest to lepsza jakość to nowy Duster nie ma się czego wstydzić.

Captur z zawieszeniem Dustera to byłoby coś....

W mojej ocenie całościowo rzecz ujmując Duster to lepsze auto.
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2018-07-01, 15:02   

Zasadniczo Duster to już dojrzała konstrukcja, która nie musi obawiać się porównań. W tym konkretnym przypadku trzeba jednak brać pod uwagę wiek Captura - to samochód generacyjnie starszy i za chwilę pojawi się jego następca.
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-07-01, 15:17   

Captur pojawił się na targach w Genewie 2011r, a do produkcji seryjnej wszedł w 2013r. Duster w 2010. Więc chyba masz na myśli porównanie Dustera II do ewentualnie wprowadzonego Captura II.
 
ChrystianCh 



Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.3 TCe 150
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 127
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-10, 18:13   

Dostałem właśnie informacje z ASO że samochód ma bardzo poważną wadę oprogramowania komputera wtrysku paliwa. Problem ma zostać naprawiony dopiero we wrześniu. Potwierdzili też że usterka może spowodować uszkodzenie silnika i autem nie można jeździć. Jutro mam zwrócić Captura bo Renault Polska przyznało mi bezpłatnie innego Dustera II aż do momentu naprawy mojego.

Pozostaje mi tylko poradzić wszystkim u których występuje ten błąd aby również oddali swoje samochody do serwisu ponieważ grozi im poważne uszkodzenie silnika. Tak przynajmniej twierdzi ASO.
 
jarek1977 


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2018
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-10, 18:17   

Podobno we wrześniu ma być nowy soft i dlatego naprawią dopiero wtedy. Samochód jest na gwarancji to jak się silnik zepsuje to i tak muszą go naprawić
Ostatnio zmieniony przez jarek1977 2018-07-10, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
pavulon78 


Marka: Dacia
Model: Duster 2 / VW Polo
Silnik: 1.6 SCe / 1.2
Rocznik: 2018 / 2002
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 235
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-07-10, 18:53   

ChrystianCh, W takiej sytuacji Renault Polska powinna wycofać z użytkowania dosłownie wszystkie sprzedane do tej pory Dustery z silnikami 1.6. Nie chce mi się w to wierzyć że w Twoim egzemplarzu jest wadliwe oprogramowanie, a w setkach innych w Polsce i tysiącach sprzedanych na rynkach zagranicznych rynków już jest ok. Przecież te samochody mają to samo oprogramowanie. U mnie ten spadek obrotów na zimnym silniku wystąpił do tej pory dwa razy, w ściśle określonych warunkach nie występujących w normalnej, prawidłowej eksploatacji, gdy na siłę starałem się wywołać sam ten błąd (gdy zaraz po odpaleniu ciągnąłem samochód przez kilkaset metrów na pierwszy biegu, bez wrzucenia dwójki).
To naprawdę dziwne że przy tym samym oprogramowaniu w Twoim samochodzie ten spadek obrotów i mignięcie checka występuję praktycznie zawsze. Wiesz już jakiego dustera dostaniesz? Też 1.6?
Ostatnio zmieniony przez pavulon78 2018-07-10, 18:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
ChrystianCh 



Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.3 TCe 150
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 127
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-10, 19:08   

Też ciężko mi w to uwierzyć, skoro problemem jest oprogramowanie to wystarczy że wgrali by dobre i po sprawie. Coś mi się wydaje że moje auto będzie użytkowane do testów przy przygotowaniu nowego softu, ale tego akurat nie jestem w stanie udowodnić.

Nie mam też się za bardzo na co skarżyć, przeczytałem dokładnie gwarancję i dokładnie jest tam napisane że nie mogę żądać wymiany auta na nowe, samochód zastępczy mi nie przysługuje, nie ma żadnej wzmianki w jakim czasie producent jest zobowiązany do naprawy gwarancyjnej... Tak na prawdę mogą mi zabrać samochód na pół roku i kazać czekać. Na szczęście dostałem auto zastępcze.

Powiedzieli że ma to być diesel, jutro zobaczę jaka dokładnie wersja :)
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-07-10, 20:00   

Z softem nie jest tak prosto.
Muszą na nie otrzymać homololologację. :-P

Przerobiliśmy to jak w poliftowych był problem ze sterowaniem klimatyzacją.
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2018-07-10, 20:05   

Zwrotu kasy możesz żądać z tytułu rękojmi i niezgodności towaru z umową.
 
pavulon78 


Marka: Dacia
Model: Duster 2 / VW Polo
Silnik: 1.6 SCe / 1.2
Rocznik: 2018 / 2002
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 235
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-07-11, 07:26   

Marek1603, A jak już się pojawi ta nowa wersja softu to jaka jest procedura żeby ją wgrali do naszych aut? Wgrywają ją z automatu przy najbliższej wizycie samochodu w ASO czy woda w usta i nie ma tematu? Jak się klient nie upomni albo wcześniej nie zgłasza problemów z autem to może zapomnieć o nowym sofcie?
Jak to wyglądało w przypadku sterowania klimatyzacją o którym piszesz?
 
jarek1977 


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2018
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-11, 07:27   

wgrywają przy najbliższym przeglądzie
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-07-11, 07:42   

Marek1603 napisał/a:
Z softem nie jest tak prosto.
Muszą na nie otrzymać homololologację. :-P


Bogu dzięki, bo już myślałam, że soft wgrywają on line - każdemu inny i to już z zaprogramowaną liczbą awarii ;)
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-07-11, 07:54   

Tak to tylko WV robi, że inny soft w serwisie, a inny na drodze. ;-) :mrgreen:

Raczej było, że kto zgłaszał problemy z klimatyzacją. Druga strona, to raczej powinna podczas wizyty w ASO wyskoczyć informacja o nowym sofcie i powinni go wgrać.
Co do softu, to też nie jest cały nowy tylko jakby uaktualnienie/łatka ale jest modyfikacja i musi mieć homolo.
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2018-07-11, 07:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-07-11, 13:07   

Wczoraj podczas powrotu z Krakowa, zatrzymałem się w Tarnowie w salonie Dacii. Do odbioru auta mam jeszcze z półtora miesiąca , więc chciałem sobie trochę oko pocieszyć tym Dusterkiem a głównie podpytać w serwisie o koszty przeglądów gwarancyjnych. Jak oglądałem auto na salonie, to podszedł sprzedawca i zaczęliśmy rozmawiać . Zapytałem go, czy Dacia lub ewentualnie centrala Renault robi już coś w kwestii tych zawieszających się komputerów, a ten zrobił wielkie oczy i powiedział , że pierwszy raz o tym słyszy. Pytał się więc , co to jest za problem , co się robi w tym wyświetlaczu , więc jak mu trochę nakreśliłem temat, to powiedział, że w tych autach testowych jeszcze się z tym nie spotkał , a żaden z klientów , którzy dotychczas zakupili u nich nowego Dustera nic takiego nie zgłaszał. Ciekawa sprawa, albo faktycznie nie wiedzą w centrali nic o tym problemie, albo po prostu rżnął przy mnie głupa.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-07-11, 13:18   

jammo napisał/a:
albo faktycznie nie wiedzą w centrali nic o tym problemie


Wiedzą, bo nawet pokazywałem to jednemu takiemu ważniakowi.


jammo napisał/a:
albo po prostu rżnął przy mnie głupa


Raczej właśnie to, bo to standardowa procedura. :mrgreen: Albo tak mało Dusterów sprzedają, albo ich demo jeździ tylko jak jest chłodno. :lol:
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-07-11, 14:16   

Belphegor napisał/a:
Albo tak mało Dusterów sprzedają, albo ich demo jeździ tylko jak jest chłodno.

Nie wiem :-D , mówił, " że stoją te auta na polu w słońcu i nic się nie dzieje, mogę panu teraz pokazać" cha,cha, ale wczoraj to raczej nie było upałów , tym bardziej, że wracałem już koło godz. 17 :->
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 713
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2018-07-11, 14:30   

byłem w dealera przejechać się dusterkiem i na pytanie o zawieszanie się to samo usłyszałem - pierwszy raz słyszą.
 
pluto 



Marka: DUSTER I 1,5 dCi 90KM
Model: TESLA model 3 LR
Silnik: 440 KM
Rocznik: 2021, 2022
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 549
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-07-11, 15:31   

Nikita_Bennet napisał/a:
byłem w dealera przejechać się dusterkiem i na pytanie o zawieszanie się to samo usłyszałem - pierwszy raz słyszą.


A może faktycznie nie ma problemu z wyświetlaczem ;-)

Swoją drogą taka mała wpadka nie powinna być kosztowna do usunięcia, tym bardziej że większych uwag eksploatacyjnych Duster II jak na razie nie uświadcza.
W zamian pewien zostaje niesmak :-/
_________________
Tesla 3 LR 82 kWh 4x4 440 KM 2022r. - 14,0 kWh/100 km
Renault ZOE II 52 kWh 2020r. - 13,0 kWh/100 km
 
SEAMAN 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 1
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2018-07-11, 16:11   

Mój dealer też tak twierdził.
Dziś 25 stopni i komp się zawiesił na 5 minut.
Co ci ludzie mają powiedzieć to tylko sprzedawcy.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne