Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Beckie
2011-07-24, 09:38
Leasing - najtańszy, najlepszy
Autor Wiadomość
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-03-22, 08:38   

Jest jeszcze taka kwestia w ubezpieczeniu leasingu, że decydując się na ubezpieczenie AC+OC w firmie zewnętrznej, leasingodawca dolicza sobie około 200-300zł prowizji z tego tytułu.
 
alhaz 


Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x4 / Duster II 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110KM / 1.2TCe 125KM
Rocznik: 2015 / 2018
Wersja: Celebration
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: wlkp
Wysłany: 2018-03-22, 09:07   

jammo napisał/a:
Jest jeszcze taka kwestia w ubezpieczeniu leasingu, że decydując się na ubezpieczenie AC+OC w firmie zewnętrznej, leasingodawca dolicza sobie około 200-300zł prowizji z tego tytułu.

Dlatego na miesiac przed bierzesz ze 2-3 oferty OC/AC z rynku i wysylasz do leasingu ze chcesz negocjowac oferte. Robilem tak ze 4 razy i zawsze mialem spoko cene, gorzej jak zapomnisz to wtedy Ci leasing dowala max stawke :D
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-03-22, 14:12   

U mnie było odwrotnie, jak załatwiałem dla córki auto na firmę, to wcześniej się popytałem koło domu w firmach ubezpieczeniowych ale wołali prawie 4000 zł za pakiet. Okazało się , że leasingodawca miał u siebie kilka firm ubezpieczeniowych, które z nimi współpracowały i zaproponował nam najlepsza ofertę. Warunkiem było to, że ja swoimi zniżkami dałem gwarancję ubezpieczycielowi na ubezpieczenie AC córki , ze względu na to, że była młodym kierowcą (skończone 25 lat) i firma była młoda. Wyliczyli wtedy w 2015r kwotę 2400 zł i tyle płacimy. Teraz po podwyżkach cena się nie zmieniła, ale na koniec ubezpieczenia przysyłają mi z leasingu 3 oferty do wyboru, tak , że mam możliwość ewentualnej zmiany na inną firmę, która akurat w tym czasie zaproponuje lepszą ofertę.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 713
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2018-06-30, 09:12   

no i wracam z pytaniem bo przeglądając rynek chyba jednak fiata odpuszczę (odchodzą od LPG, zresztą w dacii to tylko problemy przy tym co dealerzy montują jak rozmawiałem z gazownikiem który serwisuje mi autko).
Patrząc że obecna dacia 90KM nie ma problemów z odpaleniem zimą (powód szukania PB+LPG), zasięg w obecnym benzyniaku PB+LPG (łącznie ponad 800km) wynosi tyle ile w tej daćce co mam, badanie techniczne po założeniu gazu będzie skrócone a w dieslu nie. No i przyśpiesza się przy wyprzedzaniu wystarczająco dobrze sprawia że jednak chyba jakiś dieselek i raczej dacia.

Ale do brzegu. Chodzi mi o to gdzie mogę dopytać o szczegóły leasingu RCI, infolinia odsyła do dealera ;(, kilka lat temu to właśnie infolinia RCI i jej podejście wyrobiło u mnie dobrą opinię o RCI.
Dealer (w sumie dwa różne miasta bo tam wysłałem zapytania) olewa trochę temat bo kilka pytań wyczytanych z netu (GAPy srapy, ubezpieczenia, zrobienie kalkulacji) i mają mnie gdzieś albo muszą dopytać itp. U jednego byłem (i nie wszystko było jasne) i będę na dniach to może go pomęczę przy okazji męcząc mój bank o to samo.
Macie jakieś sensowne źródło? Faktycznie obsługą zajmują się teraz delaerzy?
W sumie to zależy mi sprawdzić pierdółki jak np co w sytuacji nieterminowości przesyłania faktur (opłacić mam do konkretnego dnia nawet nie mając faktury czy jednak fakturę muszę uzyskać). Chodzi czy jest to zapisane w umowie. Poza tym czy gap jest konieczny a także jakieś ubezpieczenie metlife które jest na ich stronie. No i coś jest na stronach rci-finansowanie renault że oc jest wliczane do raty leasingowej - za chiny tego nie rozumiem w sensie jak to wygląda na fakturze??
 
alhaz 


Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x4 / Duster II 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110KM / 1.2TCe 125KM
Rocznik: 2015 / 2018
Wersja: Celebration
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: wlkp
Wysłany: 2018-06-30, 11:41   

A ja odradzam RCI zdecydowanie. Najwiekszy minus u nich to brak mozliwosci wystawienia na koniec leasingu faktury na osobe fizyczna. Dodatkowo ich 102% to sciema, bo zawsze jakies ubezpieczenie mi dokladali a jak chcialem z niego rezygnowac to bylo nagle 103%. Nie lubie kombinatorow.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 713
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2018-06-30, 12:53   

a co byś wybrał obecnie, faktycznie wykup na osobę prywatną jest słusznym wyborem choć nikt nie każe Ci wnosić tego na EŚT a u mnie różnica będzie taka że i leasing i zakup będzie na imię i nazwisko z tą różnicą że będzie NIP zamiast peselu.
 
Tomek-FmLeasing 


Marka: Volkswagen
Model: Golf
Silnik: 1.5 TSI
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Mar 2018
Posty: 17
Skąd: Płock/Warszawa
Wysłany: 2018-07-05, 10:43   

alhaz napisał/a:
Najwiekszy minus u nich to brak mozliwosci wystawienia na koniec leasingu faktury na osobe fizyczna.

Akurat to nie ma żadnego znaczenia. Wyjaśnienie tu: https://www.fmleasing.pl/...edmiot-leasingu
Trzeba przewinąć do akapitu: Na kogo powinna być wystawiona faktura wykupowa?
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 713
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2018-07-07, 13:43   

alhaz napisał/a:
Nikita_Bennet napisał/a:
AC+OC przy leasingu wychodzi drożej niż gdyby załatwić samemu leasing i ubezpieczenie?
Pytam bo właśnie skłaniam się ku leasingowi a niewiele o nim wiem.
Getin u mnie odpada - kiedyś coś chciałem to sami nie wiedzieli jak ugryźć temat.


W RCI mnie wyszło drożej, każdy inny leasing jaki miałem Alior lub Getin zawsze było taniej niż "na rynku", ale jak wiadomo AC/OC to temat rzeka...


Czy masz już ten leasing w aliorze? Bo dużo lepiej niż oferta RCI to on chyba nie wygląda, trochę więcej papierów trzeba (działalność). Faktem jest że wyjdzie taniej niż kredyt o parę tysięcy a mi nie przeszkadza kto jest wbity jako właściciel.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-01-16, 23:48   

Witam, mam pytanie, czy GAP RTI przy leasingu jest obowiązkowy w banku RCI. Córka zastanawia się nad leasingiem nowego autem Renault w Banku RCI, ale trochę mnie przeraziła ich kalkulacja ( obecne auto jest leasingowane w Getin Leasing Bank) . Cena auta po rabacie wynosi 72200 zł. leasing na 5 lat z wykupem 1% , wpłata 25% oraz koszty operacyjne około 800zł . Sam GAP RTI wyliczyli prawie 75 zł miesięcznie co przez 5 lat daje kwotę prawie 4.5 tyś zł, a całkowity koszt leasingu wyliczyli na prawie 110,99% jakaś masakra. Czyżby od tego roku tak wszystko podrożało? Czy ma ktoś jakąś aktualną sprawdzoną propozycję z innych baków?
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2019-01-17, 16:43   

jammo napisał/a:
Witam, mam pytanie, czy GAP RTI przy leasingu jest obowiązkowy w banku RCI

Tak.
jammo napisał/a:
Czy ma ktoś jakąś aktualną sprawdzoną propozycję z innych baków?

ING wyglądało następująco:
- faktura na 54,5
- opłata wstępna 20%
- wykup 0,1%
- ilość rat: 47
- rata 1040 brutto

Kalkulator w dłoń i możesz sobie interpolować. ;-)

Uwaga nr 1:
W ratę wliczone ok. 25zł NIEOBOWIĄZKOWEGO ubezpieczenia GAP (jakiegoś tańszego, nie fakturowego, ale z logiki wynikało, że wystarczającego).

Uwaga nr 2:
Nie chcę nakłamać, ale zewnętrzne banki liczą 47 rat, a RCI chyba 48. Trzeba mieć to na uwadze.

Uwaga nr 3:
Tak, wykup 0,1% zamiast 1%. Nie wiem, nie wnikam, mi to gra.

Uwaga nr 4:
Skorzystanie z zewnętrznego banku odcina możliwość wykupu taniego pakietu serwisowego.
Warto dokalkulować ten fakt i rozważyć która opcja jest "bardziejsza".
Ostatnio zmieniony przez GRL 2019-01-17, 16:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
alhaz 


Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x4 / Duster II 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110KM / 1.2TCe 125KM
Rocznik: 2015 / 2018
Wersja: Celebration
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: wlkp
Wysłany: 2019-01-17, 21:19   

Również nie polecam RCI, nie dość ze liczą opłata wstępna + 36/48 rat (powinno być 35/47). Wciskają ubezpieczenie na siłę to jeszcze warunki słabe.

Aktualnie mam leasing w Alior - wyszło mnie 102% na 36 miesięcy (brałem we wrześniu 2018), mogę polecić. Wcześniej miałem Getin 100%, ale to już inna liga i teraz takich promocji nie ma :D
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2019-01-17, 22:46   

Ale to 102% w skali rocznej czy całościowo?

Bo u mnie wychodzi 109,8% jako całość kwoty do wyłożenia, czyli auto 54,5 + 4,1 odsetki + 1,2 gap.

Któryś bank chciał mi kiedyś udowodnić, że 102% na zasadzie 2% całości co roku przepłacasz czyli razem 8%.
Trochę naciągane, względem zajęć z matematyki, na których uczono nas obliczać procent składany.
Już nie mówiąc o tym, że wpłata własna nie powinna się wliczać do kalkulacji %, ale zazwyczaj uwzględniają, żeby lepiej wypaść w oczach klienta.
Chyba lepiej operować kwotami, gdyż przy rożnych interpretacjach procent procentowi nierówny.
 
alhaz 


Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x4 / Duster II 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110KM / 1.2TCe 125KM
Rocznik: 2015 / 2018
Wersja: Celebration
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: wlkp
Wysłany: 2019-01-18, 08:47   

GRL napisał/a:
Ale to 102% w skali rocznej czy całościowo?

Bo u mnie wychodzi 109,8% jako całość kwoty do wyłożenia, czyli auto 54,5 + 4,1 odsetki + 1,2 gap.

Któryś bank chciał mi kiedyś udowodnić, że 102% na zasadzie 2% całości co roku przepłacasz czyli razem 8%.
Trochę naciągane, względem zajęć z matematyki, na których uczono nas obliczać procent składany.
Już nie mówiąc o tym, że wpłata własna nie powinna się wliczać do kalkulacji %, ale zazwyczaj uwzględniają, żeby lepiej wypaść w oczach klienta.
Chyba lepiej operować kwotami, gdyż przy rożnych interpretacjach procent procentowi nierówny.


Nie no całościowo na 3 lata, przepłacam całe 2% Jednak to była oferta od mojej znajomej, która jest pośrednikiem i potrafi dobre oferty znaleźć. Poza tym miałem bardzo dużą wpłatę 45% czyli max i dwie pierwsze raty po 10k netto(potrzebowałem kosztów na koniec roku), to chyba dość mocno zbiło dodatkowe %.

Generalnie to trochę ironia bo bardziej mi się opłacało auto kupić w leasingu na 3 lata niż za gotówkę :-)

PS. jako ciekawostkę powiedziała mi także, że najlepsze oferty na leasing są na koniec roku bo wszyscy muszą wyrobić limity/targety i "spuszczają gacie" jeśli chodzi o oferty, 1 czy 2 kwartał to ciężko o dobrą ofertę.
Ostatnio zmieniony przez alhaz 2019-01-18, 08:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-01-19, 23:47   

Teraz w Getin Leasing wyliczyli mi 111.8% całości kredytu przy leasingu na 5 lat, tzn, cały koszt to 11,8 % całej kwoty. Jak na razie jest to najlepsza oferta z pośród ofert salonowych gdzie koszty są na poziomie 114-115%. Czekam jeszcze na kalkulację z Allior Bank, ale chyba też ich nie przebiją. Oferta jest z 25% wkładem własnym, do tego trzeba doliczyć znakowanie GanDNA, około 25zł miesięcznie, ale za to nie ma naliczanego GAP.
 
mack 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2017
Wersja: Black Shadow
Dołączył: 21 Lis 2017
Posty: 35
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-01-21, 13:27   

Zwróc jeszcze uwage, że chyba w RCI nie jest brany pod uwage WIBOR, przez caly okres masz stale raty w przypadku innych leasingow WIBOR jest uwzgledniany, a 5 lat to dość długi okres...
 
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
Wysłany: 2019-01-21, 18:49   

Ja po sprawdzeniu wziąłem w RCI, bo wyszło 104%, a zależało mi na Easy Service. Sporo zależy od wysokości wpłaty. U mnie leasing na 3 lata.

I tak szczerze, to jest to dobra oferta. Lepiej tylko w grupie VAG, bo tam 101% i to nawet niecałe mi wyszło przy podobnych kwotach.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-01-21, 19:25   

Te 104% na dzień dzisiejszy to raczej marzenie. Wszędzie wychodzi powyżej 110% ale głównie na poziomie 114-116%.
 
grapess 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 736
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2019-01-22, 19:05   

Tak, to kolejny powód dlaczego nie biorę nowego samochodu. Obecnie mam chyba 101% i jest OK, ale jak zrobili mi wyliczenia na nową Lodgy to mi się odechciało.
 
grapess 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 736
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2019-01-22, 19:13   

Nikita_Bennet napisał/a:
AC+OC przy leasingu wychodzi drożej niż gdyby załatwić samemu leasing i ubezpieczenie?
Pytam bo właśnie skłaniam się ku leasingowi a niewiele o nim wiem.
Getin u mnie odpada - kiedyś coś chciałem to sami nie wiedzieli jak ugryźć temat.


Nie tylko ubezpieczenie może wyjść drożej, dodatkowe koszty masz np. za zgodę na własnego ubezpieczyciela, U mnie 200 netto chyba więc nawet jak znalazłem coś tańszego to sie nie opłacało bo za zgodę doliczali.

Inne koszty to np. dodatkowe 200 do mandatu z fotoradaru, info o przekroczeniu przychodzi do leasingodawcy, za obsługe dodatkowa kasa.

Ukradli mi tablicę rejestracyjną. Za wyrobienie nowej w urzędzie płacisz niecałą 100, ja zapłaciłem leasingodawcy 450 netto bo ktoś od nich załatwiał w urzędzie te tablice.

itp itd. Najlepiej przeczytaj tabele opłat i prowizji. Ciekawa lektura :)
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 713
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2019-01-22, 19:21   

czytałem i leasing mam od zeszłorocznych wakacji ;)
Tablica? Przykręciłeś? Bo ja dałem na 3 wkręty no i auto stoi na podwórku a nie zdarza mi się zostawiać go w miejscach publicznych na dłuższy postój. Nawet jakbym musiał to jednak połamią blachę zanim odkręcą ;)
 
grapess 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 736
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2019-01-22, 19:54   

Tak, teraz mam przykręcone, w sumie to przynitowane.
Po prostu nie zdążyłem tego po zakupie auta zrobić. :)
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-01-24, 11:04   

grapess napisał/a:
Inne koszty to np. dodatkowe 200 do mandatu z fotoradaru, info o przekroczeniu przychodzi do leasingodawcy, za obsługe dodatkowa kasa.

Ukradli mi tablicę rejestracyjną. Za wyrobienie nowej w urzędzie płacisz niecałą 100, ja zapłaciłem leasingodawcy 450 netto bo ktoś od nich załatwiał w urzędzie te tablice.

itp itd. Najlepiej przeczytaj tabele opłat i prowizji. Ciekawa lektura :)


Z tego co się teraz dowiedziałem, tabele z opłatami to już jest nieaktualny temat. Chodzi o to, że firmy leasingowe, oraz banki oferujące leasing np. Getin Leasing, Allior Bank, wprowadziły u siebie stałe opłaty za obsługę leasingu, oczywiście różne dla każdej firmy w kwotach niecałe 200 zł na rok ( Getin 145zł netto, Allior 195 zł) , które zastępują obecnie wszystkie inne opłaty, pobierane dawniej za np. zmiany umowy, wcześniejszą spłatę leasingu, wydawanie zaświadczeń, rejestrację pojazdu ( wcześniej płacił za nią leasingobiorca a teraz już nie) itp. Niestety nie zmieniło się jedynie , przynajmniej w Getin Leasing, pobieranie opłat z tytułu ubezpieczenia auta w firmie zewnętrznej. W Allior podobno tego już nie ma.
 
alhaz 


Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x4 / Duster II 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110KM / 1.2TCe 125KM
Rocznik: 2015 / 2018
Wersja: Celebration
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: wlkp
Wysłany: 2019-01-24, 11:12   

jammo napisał/a:
grapess napisał/a:
Inne koszty to np. dodatkowe 200 do mandatu z fotoradaru, info o przekroczeniu przychodzi do leasingodawcy, za obsługe dodatkowa kasa.

Ukradli mi tablicę rejestracyjną. Za wyrobienie nowej w urzędzie płacisz niecałą 100, ja zapłaciłem leasingodawcy 450 netto bo ktoś od nich załatwiał w urzędzie te tablice.

itp itd. Najlepiej przeczytaj tabele opłat i prowizji. Ciekawa lektura :)


Z tego co się teraz dowiedziałem, tabele z opłatami to już jest nieaktualny temat. Chodzi o to, że firmy leasingowe, oraz banki oferujące leasing np. Getin Leasing, Allior Bank, wprowadziły u siebie stałe opłaty za obsługę leasingu, oczywiście różne dla każdej firmy w kwotach niecałe 200 zł na rok ( Getin 145zł netto, Allior 195 zł) , które zastępują obecnie wszystkie inne opłaty, pobierane dawniej za np. zmiany umowy, wcześniejszą spłatę leasingu, wydawanie zaświadczeń, rejestrację pojazdu ( wcześniej płacił za nią leasingobiorca a teraz już nie) itp. Niestety nie zmieniło się jedynie , przynajmniej w Getin Leasing, pobieranie opłat z tytułu ubezpieczenia auta w firmie zewnętrznej. W Allior podobno tego już nie ma.


Tak jest, ale można z tego zrezygnować i wtedy masz normalna tabelke. Ja w Alior mam 145pln rocznie.
 
Gość

Wysłany: 2019-05-09, 12:31   

alhaz napisał/a:
jammo napisał/a:
grapess napisał/a:
Inne koszty to np. dodatkowe 200 do mandatu z fotoradaru, info o przekroczeniu przychodzi do leasingodawcy, za obsługe dodatkowa kasa.

Ukradli mi tablicę rejestracyjną. Za wyrobienie nowej w urzędzie płacisz niecałą 100, ja zapłaciłem leasingodawcy 450 netto bo ktoś od nich załatwiał w urzędzie te tablice.

itp itd. Najlepiej przeczytaj tabele opłat i prowizji. Ciekawa lektura :)


Z tego co się teraz dowiedziałem, tabele z opłatami to już jest nieaktualny temat. Chodzi o to, że firmy leasingowe, oraz banki oferujące leasing np. Getin Leasing, Allior Bank, wprowadziły u siebie stałe opłaty za obsługę leasingu, oczywiście różne dla każdej firmy w kwotach niecałe 200 zł na rok ( Getin 145zł netto, Allior 195 zł) , które zastępują obecnie wszystkie inne opłaty, pobierane dawniej za np. zmiany umowy, wcześniejszą spłatę leasingu, wydawanie zaświadczeń, rejestrację pojazdu ( wcześniej płacił za nią leasingobiorca a teraz już nie) itp. Niestety nie zmieniło się jedynie , przynajmniej w Getin Leasing, pobieranie opłat z tytułu ubezpieczenia auta w firmie zewnętrznej. W Allior podobno tego już nie ma.


Tak jest, ale można z tego zrezygnować i wtedy masz normalna tabelke. Ja w Alior mam 145pln rocznie.

Roczna opłata za obsługę umowy leasingu to obecnie 195 zł netto. W tym są koszty rejestracji,zdjęcia z fotoradaru,(pko np. pobiera za to opłatę), zagraniczne wyjazdy pojazdem,zmiany w harmonogramie itp. Pomijając fakt, że niektóre firmy nie udostępniają tabeli opłat i prowizji. Bo nie i koniec ;) A wtedy może dojść do 'miłej niespodzianki' dopiero po podpisaniu umowy albo w trakcie trwania leasingu. Dlatego warto zawsze poprosić o Ogólne warunki umowy leasingu z tabelą zanim się cokolwiek podpisze.
 
adrian_krc 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 999
Dołączył: 26 Kwi 2021
Posty: 1
Skąd: Opole
Wysłany: 2021-04-26, 19:49   Leasing na Duster w 2021

Witam,

Będzie to mój pierwszy leasing, dlatego proszę o doradzenie, czy oferta jaką otrzymałem jest w miarę ok?
Nie mam jeszcze obycia w temacie, dlatego nie wiem jakich kwot się spodziewać.

Może ktoś wziął Dustera w leasing w tym roku?


- Dacia Duster Prestige TCe 100 LPG
Cena: 67 700 zł brutto + dopłata za kolor 2000zl
= 69700 zł brutto

Oferta RCI Leasing Polska: (kwoty w brutto)
Opłata wstępna: 10% --> 6970 zł
Opłata manipulacyjna: 0,50% --> 348,49
Opcja wykupu: 10% --> 6970 zł
Okres finansowania: 60 miesięcy
Suma opłat: 114,77%

Rata: 1163,94 zł
W tym GAP: 55,99


Więc wychodzi:
1163,94 * 60 = 69836,40

69836,40 + 6970 + 6970 + 348,49 = 84 124,89

84 124,89 - cena auta (69700) = 14 424,89

Także dopłacam za auto prawie 14,5 tyś zł.
Wydaje mi się że to mało korzystna oferta.

Czy teraz w 2021 ceny są takie wysokie, czy to ja dostałem taką słaba ofertę?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne