Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Telefon komórkowy - jaki polecacie?
Autor Wiadomość
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-07-03, 11:07   

michele napisał/a:
telefony z androidem żyją dłużej niż iPhone ze względu na fakt, że aplikacje pisze się nadal pod archaiczne systemy


Chyba nie, bo ostatnim razem jak sprawdzałem mojego pierwszego sprytfona (HTC Wildfire, Android 2.3) to wiele nowszych aplikacji nie było już dostępnych (a sprawdzałem ze 2 lata temu).

Niemniej nie krytykowałbym telefonu przez to, że nie działa aplikacja bankowa -- zważywszy na bezpieczeństwo tych aplikacji, to raczej zaleta, nie wada :)
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-07-03, 18:15   

Pro tip - nie ma obowiązku korzystania z aplikacji bankowych. Na starych telefonach z niewspieranym systemem można używać aplikacji przeglądarkowych.
Wystarczy że przeglądarka w telefonie wspiera TLS w odpowiedniej wersji.
 
Dzida 


Marka: Renault
Model: Megane Grandtour
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2021
Wersja: Unlimited
Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 161
Skąd: Paryż Pólnocy :)
Wysłany: 2018-07-10, 19:59   

Moja żona ma również telefon z japkiem :mrgreen: i powiem Wam że kompletnie nie mogę zrozumieć fenomenu tego telefonu. Przycisk tylko jeden, te ikonki jakieś dziwne, google maps nie ma, tylko jakaś dziwna nawigacja (Tom tom czy Navtech czy inna cholera). Małe toto i jeszcze trzeba dać za to ponad 3 tysie. . . .kompletna paranoja. :roll:

A jak dla mnie tylko Szajsung (jak mówi mój braciak) :mrgreen: , serii S. . . .
Ostatnio zmieniony przez Dzida 2018-07-10, 20:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-10, 20:57   

Ja mam iPhone’a i mam Google Maps.
Jak dla mnie lepszy bo się nie wiesza jak androidy.
Miałem androidy windowsy i iosy, ios najfajniejszy dla mnie
 
Czort 


Marka: brak
Model: brak
Silnik: brak
Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 101
Skąd: Wlkp
Wysłany: 2018-07-10, 21:19   

Dzida napisał/a:
Małe toto i jeszcze trzeba dać za to ponad 3 tysie. . . .kompletna paranoja. :roll:

To brzmi tak jakby nie było androidowych telefonów za ponad 3 tysie, Samsungi takie widziałem.
 
alhaz 


Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x4 / Duster II 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110KM / 1.2TCe 125KM
Rocznik: 2015 / 2018
Wersja: Celebration
Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: wlkp
Wysłany: 2018-07-10, 21:41   

Dzida napisał/a:
Moja żona ma również telefon z japkiem :mrgreen: i powiem Wam że kompletnie nie mogę zrozumieć fenomenu tego telefonu. Przycisk tylko jeden, te ikonki jakieś dziwne, google maps nie ma, tylko jakaś dziwna nawigacja (Tom tom czy Navtech czy inna cholera). Małe toto i jeszcze trzeba dać za to ponad 3 tysie. . . .kompletna paranoja. :roll:

A jak dla mnie tylko Szajsung (jak mówi mój braciak) :mrgreen: , serii S. . . .


Nawigacji masz wiecej do wyboru niz na Androida, Google Maps oczywiscie tez jest :)

A co do wielkosci to masz 4 cale 4,7 i ponad 5 wiec w czym problem?
 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2018-07-12, 09:38   

Przy jednym przycisku w telefonie - brak opcji wyboru, a wiadomo jak to z kobitami jest. Jak mają wybór, to potrzebują czasu, a tak jest jeden do wszystkiego. Moja sobie chwali, ale narzeka na małą pamięć. Brak czytnika kart microSD jest problem.

Ja mam Xaomi od stycznia i w czerwcu zrobiłem ponowne uruchomienie telefonu - aktualizacja systemu. W ogóle go prawie nie wyłączam, nie wiesza mi się. Co mi się w tym telefonie nie podoba, to mam dwie kreski zasięgu, a telefon mi pisze, że słaba jakość sygnału i zrywa połączenia. To albo mam dwie kreski, albo ich nie mam...
_________________
Moja galeria
 
Daroo 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Mar 2018
Posty: 3
Skąd: Oława
Wysłany: 2018-07-13, 12:49   

Ja też mam chiński telefon - Coolpad cool1. Bardzo go sobie chwalę. Oczywiście najważniejsze było dla mnie, żeby kupić telefon w przyzwoitej cenie, który będzie miał parametry pozwalające na 2-3 lata użytkowania bez zwiech. Za cztery stówki mam dobrą jakość rozmów, bardzo dobry aparat, 3gb ramu (już teraz średnio, ale śmiga) i dobry ekran. Bateria starcza na 2 dni przy zupełnie normalnym użytkowaniu (kilka połączeń dziennie, przeglądanie netu, sprawdzanie maila, jakaś fota czasem)
Jestem zadowolony.
Minusem jest problematyczna gwarancja i bawienie się w wysyłkę do Azji...
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 465
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-07-26, 18:10   

Nie chcę zakładać nowego tematu na forum , więc pozwólcioe że napiszę w tym topicu o co mi chodzi ; na dołączonej fotce widać 2 zasilacze podłączone do podwójnego gniazdka w ścianie .
Gniazdko jest tylko ok 20 cm nad podłogą .
Aby 2 zasilacze ; od routera i od nas-a nie obciążały gniazdka potrzebny jest krótki , ok 30 cm przedłużacz , a takiego nigdzie nie mogę kupić . Może ktoś z was wie gdzie kupić taki krótki przedłużacz :?:

DSC_0099 (Kopiowanie).JPG
Plik ściągnięto 23 raz(y) 153,77 KB

_________________
Sandero dla bratanka a dla mnie Captur
 
wat 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi 110
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1146
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Wysłany: 2018-07-26, 20:29   

aledrogo
market
kupić części i samemu: koncek kabla, wtyczkę. listwe i ładnie razem wszystko skręcić
 
wojtek013 



Marka: Ford/Dacia
Model: Fiesta/Duster
Silnik: 1,4i LPG/ Blue dCi 115 4WD
Rocznik: 2013 Trend, GoldX/2020 Ptestige
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 334
Skąd: KR
Wysłany: 2018-07-26, 21:08   

Albo zlecić wykonanie elektrykowi z uprawnieniami....

A na poważnie - w marketach można kupić przedłużacze za dosłownie 8-9 zł. Skrócić ile potrzeba i po problemie. Taniej to pewnie wyjdzie niż kupowanie elementów osobno.
_________________
miała być Sandero Laureate tce, jest Fiesta mk7, no i Duster
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2018-07-27, 07:16   

a wracajac do telefonow...
mam xiaomi redmi note 4 pro czy jakos tak... ogolnie telefon jest okej... trzeba tylko znalezc programik, ktory pozwoli zapanowac nad czyszczeniem pamieci bo co chce wejsc na fejsa czy to mi nie chce zaladowac strony... przeczyszcze pamiec i smiga...
innym problemem jest to ich uwiazanie do chmur itp swinstw... mam fotki na aparacie i mi odklada ich kopie na chmurze, czy chce czy nie chce... a po wyczerpaniu limitu 5 GB czepia sie zeby wykupic u nich miejsce na serwerze... a ja nie chce... i tak mi zawraca gitare od roku...

ogolnie cudownym fenomenem jest to ze cuda sie dzieja od czasu gdy mam ten telefon, a byc moze i ciutke wczesniej, nie zwrocilem na to uwagi...

otoz nigdy nie szukalem nigdy nic na temat leczenia zebow - a moja zona np. wczoraj zaczela przynudzac ze ja zab zaczyna bolec... dalej nic nie szukam ale google mi juz podrzuca reklamy w temacie...

zauwazylem ten fenomen juz od jakiegos roku... ktos, cos, gdzies nas podsluchuje i gdy znajdzie cos o czyms rozmawiamy to nam podrzuca w przegladarkach reklamy w temacie... wiem, nie jestem oryginalny ale podejrzewam ze to pewnie czule mikrofony smartfonow robia te robote dla nich... wylaczyc sie tego cholerstwa na 100% nie da bo baterii nie da rady wyciagnac bezbolesnie a co oni tam robia - tego nie da rady sprawdzic...

i tak oto kazdy ma w kieszeni szpiega, ktory moze w pewnym momencie zaszkodzic...
Ostatnio zmieniony przez swissman 2018-07-27, 07:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-07-27, 09:02   

swissman napisał/a:
nigdy nie szukalem nigdy nic na temat leczenia zebow - a moja zona np. wczoraj zaczela przynudzac ze ja zab zaczyna bolec... dalej nic nie szukam ale google mi juz podrzuca reklamy w temacie...


Używając wynalazków słuchających tego, co się do telefonu mówi (różnych Siri, Alexa, Cortana, Now) trzeba liczyć się z tym, że urządzenie słucha "jak leci" (to samo mówią o inteligentnych telewizorach, etc.).
Oczywiście jak robi się afera, producent stwierdza, że to błąd i przeprasza -- i tak da capo al fine.

Osobiście kupując telefon zdecydowałem się na taki, w którym mogę zaorać fabryczny system i zainstalować alternatywę niepowiązaną z żadną panświatową organizacją zbierającą informacje o każdym człowieku :)
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2018-07-27, 12:55   

akurat nie uzywam zadnego z tych programow i w ustawieniach wylaczylem dostep mikrofonu do wszystkiego oprocz telefonu, whatsappa i skype... skype i whatsapp nie maja teoretycznie prawa same sie wlaczac... cuda Panie, cuda...

jakiz to aparat wybrales? tez chcialbym taki, ktory by sie dalo latwo rootowac a nie pieprzyc sie z tym tygodniami...
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-07-27, 13:16   

Hmmm...
Użytkowałem przez rok Xiaomi 4A i byłem z niego mega zadowolony.
Zmieniłem tylko dlatego, że od pewnego momentu potrzebowałem telefonu z lepszym aparatem do robienia zdjęć w pomieszczeniach zamkniętych.
Ale...
1. Uwielbiałem ich programik do czyszczenia pamięci, który co kilka tygodni przypominał mi, żebym jednym kliknięciem zwolnił 0,5GB pamięci.
2. Przy pierwszym odpaleniu wyłączyłem chmurę (nie pytaj jak, bo było to dawno temu) i co najwyżej raz na 2 miesiące proponował, że może bym skorzystał z tego "udogodnienia".

Nie wiem, nie znam się.
W sumie to na telefonie nie trzymałem nic muzyki, a zdjęć/filmików miałem max. 2-3GB i co jakiś czas przerzucałem na komputer, żeby przypadkowo nie utracić.
 
pawel1313 


Marka: jedyna słuszna :) -> Ford
Model: Lodgy -> Galaxy
Silnik: 1.6 SCE -> 2.0 tdci
Rocznik: 2016 ->2012
Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 218
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2018-07-27, 13:41   

GRL napisał/a:
Przy pierwszym odpaleniu wyłączyłem chmurę (nie pytaj jak, bo było to dawno temu) i co najwyżej raz na 2 miesiące proponował, że może bym skorzystał z tego "udogodnienia".

Zgadza się, też przy pierwszym uruchomieniu wyłączyłem synchronizację z chmurą (xiaomi redmi note 4) i mam spokój.
Przypominać przypomina ale to na szczęście tylko powiadomienie na pasku statusu.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-07-27, 14:19   

swissman napisał/a:
jakiz to aparat wybrales? tez chcialbym taki, ktory by sie dalo latwo rootowac a nie pieprzyc sie z tym tygodniami...


Generalnie telefony mnie nie jarają (w ogóle nie kręci mnie elektronika i gadżety -- może dlatego jeżdżę Dacią i uważam, że to bardzo wypasione auto? ;-) ale decydując się na zakup sprawdziłbym czy urządzenie jest na tej liście:

https://wiki.lineageos.org/devices/

A później to już krótka piłka: nie ma śmieci, nie ma szpiegowania, możesz ręcznie zablokować lub odblokować każdą aktywność -- a od Gógla jest dokładnie tyle, ile sam zechcesz (toteż ja mam tylko Mapę i klawiaturę, no i ten nieszczęsny Play).
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-07-27, 15:09   

pawel1313 napisał/a:
GRL napisał/a:
Przy pierwszym odpaleniu wyłączyłem chmurę (nie pytaj jak, bo było to dawno temu) i co najwyżej raz na 2 miesiące proponował, że może bym skorzystał z tego "udogodnienia".

Zgadza się, też przy pierwszym uruchomieniu wyłączyłem synchronizację z chmurą (xiaomi redmi note 4) i mam spokój.
Przypominać przypomina ale to na szczęście tylko powiadomienie na pasku statusu.


Mam redmi note 4 i w chmurze tylko kontakty trzymam a synchronizacja wyłączona.
Fajnie współpracuje z radiami w Dacii i ogólnie przyzwyczaiłem się do tej marki po pierwszym zakupie redmi note 2 - co ciekawsze ma lepszy aparat od tego w nowym. Ostatnio napuchła tylko bateria więc zanabyłem nową za śmieszne pieniądze.

Żonka ma asusa jakies ciekawsze bydle ale mnie nie leży nakładka i ogólni ego nie lubię.

@swissman w ustawieniach synchronizacji musisz odznaczyć co ma się nie synchronizować - możesz też wyłączyć na ekranie rozwijanym od góry synchronizację; mam ten sam model (jw. redmi note 4) i nie mam takich problemów. Zauważyłem za to że jeżeli facebook przestaje normalnie pracować to znaczy się że jest nowa aktualizacja (przeważnie jedna na tydzień i częściej :-O)

a odnośnei reklam - niestety czy to będziesz robił na kompie w domu czy na androidzie i innym sprżecie poza domem na tym samym koncie googlowym wszędzie będziesz miał reklamy powiązane z ostatnio przeglądanymi stronami i zapytaniami w wyszukiwarkach. ;)
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
wojtek013 



Marka: Ford/Dacia
Model: Fiesta/Duster
Silnik: 1,4i LPG/ Blue dCi 115 4WD
Rocznik: 2013 Trend, GoldX/2020 Ptestige
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 334
Skąd: KR
Wysłany: 2018-07-27, 22:27   

Redmi Note 5 robi dokładnie to, czego chcę. Kwestia ustawień i tyle :)
_________________
miała być Sandero Laureate tce, jest Fiesta mk7, no i Duster
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 465
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-07-31, 17:28   

Chcę tylko zapytać użytkowników xiaomi - jak sobie radzicie z płaceniem zbliżeniowym w sklepach :?: Z tego co słyszałem to sprzęty tej firmy nie mają modułu nfc , ponieważ
na którymś tam zjeździe kc kpch na to nie pozwolono :-/
_________________
Sandero dla bratanka a dla mnie Captur
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-07-31, 18:58   

wlodarek1 napisał/a:
tego co słyszałem to sprzęty tej firmy nie mają modułu nfc , ponieważ
na którymś tam zjeździe kc kpch na to nie pozwolono


Ten tekst nawet Ci się udał :)

(Niemniej muszę się czepnąć: nie ma czegoś takiego jak "zjazd KC", może być "plenum KC" -- zjazd może być co najwyżej całej kompartii. Nawet w maokompartii.
 
wojtek013 



Marka: Ford/Dacia
Model: Fiesta/Duster
Silnik: 1,4i LPG/ Blue dCi 115 4WD
Rocznik: 2013 Trend, GoldX/2020 Ptestige
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 334
Skąd: KR
Wysłany: 2018-07-31, 22:37   

Zbliżam portfel z zainstalowaną kartą płatniczą :-P Ja tam osobiście nie uważam, aby to był istotny problem.
_________________
miała być Sandero Laureate tce, jest Fiesta mk7, no i Duster
 
Czort 


Marka: brak
Model: brak
Silnik: brak
Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 101
Skąd: Wlkp
Wysłany: 2018-08-01, 10:03   

Kiedyś prezes Xiaomi wspomniał że nie trzeba tego pchać do telefonu bo i tak tylko 1% użytkowników z tego korzysta, więc po co (ale podczerwień do sterowania sprzętami RTV jest), no chyba że nowsze modele to wprowadziły.
Spytaj lepiej użytkowników XIAOMI o jakość ich wyświetlaczy, jak tam kolory, odcienie, wytrzymałość na dotykanie palcem, samoczynne pęknięcia itp.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2018-08-02, 13:01   

zachomikowałem 1200 zł i myślę powoli o przesiadce z nieco nadszarpniętego zębem czasu SGS 5 (tak na marginesie nadal dobrze się sprawuje, tylko brak mu nieco pamięci) na coś nowszego. I na pierwszym miejscu mojej check listy jest na razie SGS 7 (w momencie premiery prawie 3 kawałki), choć w polskich sklepach jeszcze ze 2 stówki przekracza finansowe założenie. Ma ktoś pomysł na jakąś alternatywę dla tego telefonu?
 
Domel2250 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 752
Skąd: internet
Wysłany: 2018-08-02, 15:09   

Dar1962 napisał/a:
zachomikowałem 1200 zł i myślę powoli o przesiadce z nieco nadszarpniętego zębem czasu SGS 5 (tak na marginesie nadal dobrze się sprawuje, tylko brak mu nieco pamięci) na coś nowszego. I na pierwszym miejscu mojej check listy jest na razie SGS 7 (w momencie premiery prawie 3 kawałki), choć w polskich sklepach jeszcze ze 2 stówki przekracza finansowe założenie. Ma ktoś pomysł na jakąś alternatywę dla tego telefonu?

Jeżeli nie musisz mieć NFC i nie przeraża Cię aż 6" wyświetlacz, to Redmi Note 5 w wersji 4gb/64gb z Oreo 8,1 powinien być ok. W zeszłym tygodni za 1000 pln zakupiłem żonie i jest póki co zachwycona-zobaczymy jak długo :-) Z tego co widzę w internetach to z polskiej dystrybucji za ok 1000 pln w mocniejszym wariancie jest teraz do kupienia niemal wszędzie-jeszcze bilety do kina dają :-) .
_________________
Były: Polonez Atu plus 1,6 gsi, Skoda Felicja HB 1,3 glx, fiat uno 0,9....
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne