Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
uruchamiana TMC w fabrycznym Media Nav Evolution 9.1.3
Autor Wiadomość
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-08-07, 08:34   

Tylko aby w pełni działało Android Auto w Renault musisz miec R-LINK2, w którym jest do włączenia ta opcja. W Mne takiej opcji brak.
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-07, 13:31   

gggg napisał/a:
Tylko aby w pełni działało Android Auto w Renault musisz miec R-LINK2, w którym jest do włączenia ta opcja. W Mne takiej opcji brak.

No własnie pisałem że musi być w radiu rozdzielacz USB, /Renault!/ a do Daci dopiero przygotowują. Wszystko na stronie LINK
Kod:
Android Auto is coming soon in Dacia vehicles.
Uwaga: Android Auto jest dostępny dla nowo zakupionych pojazdów i może być oferowany jako funkcja standardowa lub opcjonalna. Dostępność może ulec zmianie i może się różnić w zależności od położenia geograficznego i poziomu wykończenia.
Ostatnio zmieniony przez paul7 2018-08-07, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-08-07, 17:18   

@paul7 a to nie będzie dostępne dopiero w tych nowych radiach na Linuksie? W starych to zapewne nie zadziała.

Wracając do tematu TCM - wszystko jest OK. Dziś wgrałem przygotowanym wczoraj pendrivem z kroku 3 - Romana z drive2.com + spolszczenie marmara - po zapoznaniu sie z tematem: Zmiana map w MN dla laika . Poszło spoko w jakieś kilkanaście minut. Radio się po zakończonej operacji wyłączyło i uruchomiło się ponownie samo. Po wejściu do navi chwilę nieaktywny napis Zgadzam się a po kolejnej chwili aktywacja i jest pięknie. W sobotę testuję nawi w dłuższej trasie.



Dzięki wszystkim którzy pomogli w uzyskaniu TCM i nowych map.
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
Ostatnio zmieniony przez d3mol3k 2018-08-07, 17:42, w całości zmieniany 3 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-08, 08:00   

paul7 napisał/a:
Aplikacja powinna być wcześniej ustawiona, zarejestrować, wybrać stacje, podcasty i zapisać w ulubionych. potem to wszystko ukaże się w MN.

No i właśnie w ulubionych nic nie miałem, bo chciałem tylko przetestować jak to działa... Rzeczywiście teraz działa. Ale obserwuję od kilku dni i mam wrażenie, że ta aplikacja jest raczej w fazie zwijania się niż rozwoju- codziennie znikają jakieś stacje.
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-08, 09:46   

Dymek napisał/a:
paul7 napisał/a:
Aplikacja powinna być wcześniej ustawiona, zarejestrować, wybrać stacje, podcasty i zapisać w ulubionych. potem to wszystko ukaże się w MN.

No i właśnie w ulubionych nic nie miałem, bo chciałem tylko przetestować jak to działa... Rzeczywiście teraz działa. Ale obserwuję od kilku dni i mam wrażenie, że ta aplikacja jest raczej w fazie zwijania się niż rozwoju- codziennie znikają jakieś stacje.

Kolega d3mol3k wcześniej pokazał i nasze stacje RMF etc. I wreszcie masz cyfrowe. One nie znikną. A tam jest lista z całego świata, nadają czasami o różnych porach, czasami też są nowe. Na razie całość współpracuje wyśmienicie z MNE.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-08, 09:58   

d3mol3k napisał/a:
Co do ogołnego działania AHA w Dacii zrobię film jak to wygląda bo wydaje mi się że podczas pracy z włączonym ekranem w trybie ODTWARZACH nie pojawiają się "okładki" stacji radiowych widocznych na ekranie PROGRAMOWANIE

Teraz dopiero doczytałem i sprawdziłem- "okładki" pojawiają się w trybie Odtwarzacz bez problemów. Oczywiście czasami nie ma obrazka nawet w aplikacji na telefonie, ale te przypadki pomijam.
paul7 napisał/a:
Na razie całość współpracuje wyśmienicie z MNE.

Owszem. Ja jestem zaskoczony jakością dźwięku z AHA- jest o niebo lepiej niż z normalnych stacji radiowych na FM.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-08-08, 10:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-08-08, 11:38   

Ja słucham nawet na samym fonie. Działa mi także z kinem domowym i wybrana muzyka - album bo bluetooth leci w głośniczkach kina :-D
Ostatnio zmieniony przez gggg 2018-08-08, 11:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-08, 13:13   

Trochę info o TMC jak działa:
Cytat:
W ramach systemów TMC/Premium TMC aktualne informacje dla kierowców przesyłane są drogą radiową (za pośrednictwem ogólnopolskich nadawców takich jak RMF FM czy Radio ZET), dzięki czemu nie ma tylu problemów z zasięgiem jak w przypadku udostępniania internetu. Dane są podzielone zgodnie z wyznaczonymi obszarami kraju (według największych aglomeracji). Dzięki temu kierowca podróżujący po Warszawie odbiera wiadomości o ruchu lokalnym, zamiast wiadomości z Gdańska, Krakowa czy Wrocławia. W ramach postępu w podróży (zbliżania się do celu), nawigacja automatycznie przełącza się na nową lokalizację.
Informacje w ramach serwisu TMC/Premium TMC aktualizowane są najczęściej co dwie minuty (częstotliwość zależy od takich czynników jak: region, rodzaj i liczba zdarzeń). Tyle wystarczy, by system nawigacyjny na bieżąco analizował plan podróży i w razie konieczności mógł wyznaczyć alternatywną drogę, by uniknąć utrudnień. Zwykle poza godzinami szczytu wiadomości są odświeżane rzadziej (np. co kwadrans). Nie jest to jednak żelazną regułą.
Dzięki nawigacji z systemem TMC/Premium TMC, kierowca ma pełną kontrolę nad przebiegiem podróży. W odróżnieniu od rozwiązań wykorzystujących informacje statystyczne o natężeniu ruchu drogowego, nawigacja zapewnia stale aktualizowane dane o utrudnieniach. Dzięki temu nawigator reaguje na wszelkie zmiany w przepływie ruchu (remonty, czasowe objazdy, wypadki i inne zmiany). I jeśli tylko będą miały istotny wpływ na przebieg podróży, natychmiast skoryguje trasę. Objazdy wyznaczane są tylko wtedy, gdy podróż potrwa krócej, a trasa będzie wiodła drogami kategorii zaakceptowanych przez kierowcę. Nawigacja nie powinna omijać korków za wszelką cenę.
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-08, 13:56   

Funkcje AHA:
Cytat:
Funkcje i opcje:

Wybierz MENU GŁÓWNE, aby wyświetlić stacje. Dokonaj odpowiedniego wyboru.
Wybierz ODCINKI, dokonaj wyboru treści żądanej w ramach tej stacji.
Wybierz zakładkę ZAPROGRAMOWANE STACJE, aby wyświetlić w urządzeniu listę zaprogramowanych stacji. Dokonaj odpowiedniego wyboru.
Wybierz zakładkę W POBLIŻU, aby wyświetlić KAWIARNIE, RESTAURACJE, HOTELE lub INF. POGODOWE. Dokonaj odpowiedniego wyboru.
Wybierz STRUMIEŃ SHOUT, aby nagrać 30-sekundową wiadomość głosową, a następnie wybierz ZAPISZ, aby zapisać ją i zamieścić na Facebooku lub w Driver Rants.
Wybierz MAPA (tylko w samochodach z nawigacją), aby ustawić jako miejsce docelowe jedną z lokalizacji odnalezionych przez funkcję „W pobliżu”.
Wybierz ZADZWOŃ, aby zadzwonić na numer placówki odnalezionej przez funkcję „W pobliżu”. Funkcja jest dostępna wyłącznie, gdy urządzenie jest podłączone jako telefon.
Wybierz DO TYŁU O 15 SEKUND, aby cofnąć o 15 sekund.
Wybierz LUBIĘ/LUBIĘ TO, aby poinformować serwis Aha™, że podoba Ci się bieżąca treść.
Wybierz NIE LUBIĘ/NIE LUBIĘ TEGO, aby poinformować serwis Aha™, że nie podoba Ci się bieżąca treść.
Wybierz SZUKAJ POPRZEDNIEJ lub SZUKAJ NASTĘPNEJ, aby przejść do poprzedniej lub następnej treści.
Wybierz ODTWARZAJ/WSTRZYMAJ, aby odtworzyć daną treść; powiedz „PAUSE” (Wstrzymaj) lub naciśnij ponownie, aby tymczasowo wstrzymać odtwarzanie.
Wybierz USTAWIENIA, aby ustawić właściwy poziom jakości dźwięku; w celu wykonania regulacji użyj pokrętła HMI.


Funkcja "w pobliżu":
Cytat:

Wybierz zakładkę W POBLIŻU (Usługi w pobliżu).
Wybierz KAWIARNIE, aby system wskazał kawiarnie znajdujące się w pobliżu, skorzystaj z ustawień filtra i doprecyzuj wymagania.
Wybierz RESTAURACJE, aby system wskazał restauracje znajdujące się w pobliżu, skorzystaj z ustawień filtra i doprecyzuj wymagania.
Wybierz HOTELE, aby system wskazał możliwości zakwaterowania znajdujące się w pobliżu, skorzystaj z ustawień filtra i doprecyzuj wymagania.
Wybierz INF. POGODOWE, aby sprawdzić warunki pogodowe panujące w okolicy.


I jeszcze ostrzeżenie:
Cytat:
– Aha™ wymaga przesłania od 30 do 60 MB danych pakietowych na godzinę odtwarzania dźwięku; sprawdź swój plan taryfowy, aby upewnić się, czy nie poniesiesz dodatkowych opłat.
Ostatnio zmieniony przez paul7 2018-08-08, 14:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
alhaz 


Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x4 / Duster II 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110KM / 1.2TCe 125KM
Rocznik: 2015 / 2018
Wersja: Celebration
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: wlkp
Wysłany: 2018-08-27, 17:22   

Panowie, mam problem z uruchomieniem TMC. Tyle udalo mi sie zrobic:

- uwolnienie 9.1.3
- instalacja nowych map + licencja
- TMC on w Micom
- wrzucenie kilku plikow z rozszerzeniem .tmc do folderu TMC

Natomiast nie moge znalezc poprawnej licencji z tmc do folderu license dla softu 9.1.3 czy ktos moze sie podzielic?

Ikona masztu jest i przeszukuje, ale nic nie znajduje (fakt ze mieszkam na zadupiu).

Kto poratuje? ;)

Licencje jakie mam aktualnie + jedna nowa dla map ->
Kod:
https://imgur.com/a/1NPQljh
 
sasio 


Marka: Renault
Model: Clio IV F2
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 163
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2018-08-27, 17:39   

Zawartość mojego folderu TMC https://www75.zippyshare.com/v/6GrP49rJ/file.html
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-08-27, 18:08   

alhaz napisał/a:
Panowie, mam problem z uruchomieniem TMC. Tyle udalo mi sie zrobic:

- uwolnienie 9.1.3
- instalacja nowych map + licencja
- TMC on w Micom
- wrzucenie kilku plikow z rozszerzeniem .tmc do folderu TMC

Natomiast nie moge znalezc poprawnej licencji z tmc do folderu license dla softu 9.1.3 czy ktos moze sie podzielic?

Ikona masztu jest i przeszukuje, ale nic nie znajduje (fakt ze mieszkam na zadupiu).

Kto poratuje? ;)

Licencje jakie mam aktualnie + jedna nowa dla map ->
Kod:
https://imgur.com/a/1NPQljh


Masz złą licencję tę pierwszą (w folderze LICENSE) - jak widzisz brakuje w niej wpisu _TMC_ w nazwie. Trzeba by poszperać i znaleźć takowa właściwą ;) i za to że jej nie znalazłeś w tym temacie powinieneś wszystkim tu piszącym postawić piwo ( i nie tylko) .

W folderze TMC dla Polski wystarczą dwie.
Ja mam w LICENSE też dwie z wpisem _TMC_ i u mnie hula i swawoli.

Co do map wgrałem też budynki 3D ale albo z racji licencji albo brakiem obsługi w uwolnionej nawi - się one mi nie wyświetlają.
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
alhaz 


Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x4 / Duster II 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110KM / 1.2TCe 125KM
Rocznik: 2015 / 2018
Wersja: Celebration
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: wlkp
Wysłany: 2018-08-27, 18:26   

sasio napisał/a:
Zawartość mojego folderu TMC https://www75.zippyshare.com/v/6GrP49rJ/file.html


Cześć, bardzo dziekuje, ale nie chodzi mi o folder TMC, bo tam mam pliki :D

Chodzi mi o plik z rozszerzeniem .lyc ktory ma w nazwie TMC i moge go wrzucic do folderu LICENSE, bo zakladam ze ten moj standardowy o Renault trzeba wyrzucic?
 
alhaz 


Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x4 / Duster II 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110KM / 1.2TCe 125KM
Rocznik: 2015 / 2018
Wersja: Celebration
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: wlkp
Wysłany: 2018-08-27, 18:29   

d3mol3k napisał/a:

Masz złą licencję tę pierwszą (w folderze LICENSE) - jak widzisz brakuje w niej wpisu _TMC_ w nazwie. Trzeba by poszperać i znaleźć takowa właściwą ;) i za to że jej nie znalazłeś w tym temacie powinieneś wszystkim tu piszącym postawić piwo ( i nie tylko) .


Nie do końca rozumiem, przecież na różnych forach typu gpspower.net jest pełno takich licencji, tylko nie wiem, która będzie odpowiednia i to właśnie mój problem :D

Ktoś tutaj załączył licencje z iPhone w nazwie i TMC i ta licencja wywala mi bład medianav "out of memory" - wiec do mnie nie pasuje :/
Ostatnio zmieniony przez alhaz 2018-08-27, 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-27, 18:38   

d3mol3k napisał/a:
Co do map wgrałem też budynki 3D ale albo z racji licencji albo brakiem obsługi w uwolnionej nawi - się one mi nie wyświetlają.

Zdaje się , że widziałem na forach zdjęcia map z budynkami, ale to było wszystko chyba TomTom. Sam muszę sprawdzić na Tom Tom. Here nigdy mi nie wyświetlało.
 
marmar 



Marka: Renault
Model: CLIO IV
Silnik: 1.2
Rocznik: 2013
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-08-27, 18:47   

Chodzi mi o plik z rozszerzeniem .lyc ktory ma w nazwie TMC i moge go wrzucic do folderu LICENSE, bo zakladam ze ten moj standardowy o Renault trzeba wyrzucic?

Przecież masz tutaj na stronie 2, nie możesz poczytać od początku?
Wywal Renault i wstaw Renault przecież jest dostępny tutaj.
 
alhaz 


Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x4 / Duster II 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110KM / 1.2TCe 125KM
Rocznik: 2015 / 2018
Wersja: Celebration
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: wlkp
Wysłany: 2018-08-27, 18:53   

marmar napisał/a:
Chodzi mi o plik z rozszerzeniem .lyc ktory ma w nazwie TMC i moge go wrzucic do folderu LICENSE, bo zakladam ze ten moj standardowy o Renault trzeba wyrzucic?

Przecież masz tutaj na stronie 2, nie możesz poczytać od początku?
Wywal Renault i wstaw Renault przecież jest dostępny tutaj.


Uwierz mi na slowo ze czytalem ten temat chyba ze 3- razy caly, ale nie widzialem tego zalacznika, chyba z rozpedu. W kazdym razie dzieki, ide testowac :)
 
marmar 



Marka: Renault
Model: CLIO IV
Silnik: 1.2
Rocznik: 2013
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-08-27, 18:55   

Budynki, Obiekty 3D i pozostałe pliki z folderu Map czyta prawdopodobnie po wgraniu SKINA np. od ROMANA. Folder dla budynków w jego metodzie uwolnienia i podmianie map jest dodany i inne pliki do folderu map też są ta metodą (dla laika) kopiowane.
 
marmar 



Marka: Renault
Model: CLIO IV
Silnik: 1.2
Rocznik: 2013
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-08-27, 18:57   

No to działaj i daj znak czy się udało. Tylko wyłącz odczekaj i dopiero sprawdzaj czy działa.
 
sasio 


Marka: Renault
Model: Clio IV F2
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 163
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2018-08-27, 19:06   

Ja w folderze licence mam takie pliki i TMC dziala

https://www104.zippyshare.com/v/u5jf57Kw/file.html
 
alhaz 


Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x4 / Duster II 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110KM / 1.2TCe 125KM
Rocznik: 2015 / 2018
Wersja: Celebration
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: wlkp
Wysłany: 2018-08-27, 19:08   

marmar napisał/a:
No to działaj i daj znak czy się udało. Tylko wyłącz odczekaj i dopiero sprawdzaj czy działa.


Tak, smiga w obu Dusterach! Dzieki za pomoc :)

Jesli nie macie nic przeciwko to chcalbym zebrac te wszystkie informacje i napisac kompleksowy tutorial jak to zrobic dla laików, bo jak ktoś nie ma wiedzy to będzie mu bardzo ciężko rozczytac sie w waszych postach.
 
Aniol 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 08 Lip 2018
Posty: 79
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-08-27, 19:19   

Czy jest sens pisania tutka na te tematy ;) Jeśli to wszystko staje się Plug&Play.
Ostatnio zmieniony przez Aniol 2018-08-27, 19:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
alhaz 


Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x4 / Duster II 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110KM / 1.2TCe 125KM
Rocznik: 2015 / 2018
Wersja: Celebration
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: wlkp
Wysłany: 2018-08-27, 19:25   

Aniol napisał/a:
Czy jest sens pisania tutka na te tematy ;) Jeśli to wszystko staje się Plug&Play.


No z twoim narzędzie cala robota jest duzo prostsza, to fakt :)

offtopic: czy ktos wie czy pliki .fjw z tym widokiem skrzyzowan autostrad wystarczy dodac do katalogu map i bedzie mi je pokazywac czy trzeba jakies specjalne akrobacje robic?
Ostatnio zmieniony przez alhaz 2018-08-27, 19:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
Aniol 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 08 Lip 2018
Posty: 79
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-08-27, 19:37   

Jak wspomniałem na priv:alhaz jeśli masz czas i chęci zrób instrukcje intuicyjną do programu. Damy ją w pdf do pena jak i na stronę. Jednak życie nauczyło mnie, że tutek i laik to i tak problem. Tutki są często mimo pisania intuicyjnego mało zrozumiałe dla osoby, która robi coś 1 raz. Zawsze wedle mnie w takich sytuacjach brakuje dopowiedzenia tekstu między wersami. W momencie wykonania poprawnie pierwszego razu danej operacji staje się to proste i zrozumiałe jednak nie dla tych, co są krok za nami.

Właśnie dlatego jest soft i staram się możliwie jak najwięcej wprowadzić zabezpieczeń przed nieumiejętnym kliknięciem. W menu są przy pozycjach informacje typu 1a, 1b, 2a itd. Można w taki sposób przeprowadzić nowicjusza w instrukcji i zapewnić go, że robi dobrze aby nie bał się kliknąć kolejnego kroku.

Natomiast co do plików, spedcam, lic itd. zróbmy zgodnie jedną wersje dajmy to na pena i każdy z nas będzie miał wersję działającą. Dałem upload w temacie o menu to można dawać.
 
alhaz 


Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x4 / Duster II 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110KM / 1.2TCe 125KM
Rocznik: 2015 / 2018
Wersja: Celebration
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: wlkp
Wysłany: 2018-08-27, 19:43   

Aniol napisał/a:
Jak wspomniałem na priv:alhaz jeśli masz czas i chęci zrób instrukcje intuicyjną do programu. Damy ją w pdf do pena jak i na stronę. Jednak życie nauczyło mnie, że tutek i laik to i tak problem. Tutki są często mimo pisania intuicyjnego mało zrozumiałe dla osoby, która robi coś 1 raz. Zawsze wedle mnie w takich sytuacjach brakuje dopowiedzenia tekstu między wersami. W momencie wykonania poprawnie pierwszego razu danej operacji staje się to proste i zrozumiałe jednak nie dla tych, co są krok za nami.

Właśnie dlatego jest soft i staram się możliwie jak najwięcej wprowadzić zabezpieczeń przed nieumiejętnym kliknięciem. W menu są przy pozycjach informacje typu 1a, 1b, 2a itd. Można w taki sposób przeprowadzić nowicjusza w instrukcji i zapewnić go, że robi dobrze aby nie bał się kliknąć kolejnego kroku.

Natomiast co do plików, spedcam, lic itd. zróbmy zgodnie jedną wersje dajmy to na pena i każdy z nas będzie miał wersję działającą. Dałem upload w temacie o menu to można dawać.


Chetnie przygotuje taki tutorial, przynajmniej moze komus sie przyda. Co do plikow to mamy problem, bo calej europy raczej nie zmiescimy na medianav, a kazdy pewnie chce inne mapy :D
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne