Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Dokker Van LPG 2017 kilka pytan
Autor Wiadomość
grabarz_tg 


Marka: Dacia
Model: Dokker Van
Silnik: 1,6 sce
Rocznik: 2017
Dołączył: 29 Kwi 2017
Posty: 23
Skąd: z Facebooka
Wysłany: 2017-04-30, 09:45   Dacia Dokker Van LPG 2017 kilka pytan

Witam wszystkich użytkowników forum i posiadaczy Daci.


Prowadzę, mała firmę wykończeniowa, szpachlowanie, malowanie itp

Aktualnie posiadam Renault Kangoo w wersji Rapid rok 2004 1,5 dci

Auto... dramat, ktoś powie źle trafiłem. Pieprzy sie cały czas, zamiast robić pieniądze siedzę na forach mechaników, szukam innych bo nikt go nie chce/ nie umie naprawiać.

Uszczelka pod głowica, głowica, dwa razy robiona turbina w pół roku, wyciek ze skrzyni i inne "atrakcje" zdrenowały mój portfel totalnie. Dlatego postanowiłem, wole płacić ratę i mieć "święty spokój"


Ogólnie jestem wielkim fane LPG, dlatego o ropniaku nie chce nawet słyszeć, tym bardziej o 1,5 dci


1. Czytałem dużo w temacie o LPG, ale puenty jakieś nie ma. Jakie sa dokładnie koszty eksploatacji LPG w tym silniku? Co ile to sie robi?


2. Nigdy nie miałem nowe auta, więc jestem zielony w tym temacie.
Serwisowanie, co ile km i jakie to sa koszty w ramach gwarancji?

3. Czy po końcu gwaracji serwisujecie dalej w ASO, czy nie warto? Boje się , żeźników amatorów, co cos spieprzą.

4. Lepiej jest kupić auto z rocznika 2016 z prostszym silnikiem? Ktoś ma porównanie w praktyce odnośnie mocy podczas jazdy?


Ogolnie moje obecne auto, gdyby sie nie psuło było by super, klima, elektyczne szyby, lusterka, podgrzeane lusterka, radio z BT, siedzenia easy set.

Chce dokładnie to samo tylko nowe z LPG.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-04-30, 16:46   

Kup nowe auto i zamontuj instalacje LPG u fachowca, który ma pełne pojęcie co do instalacji, a nie u gazowników, którzy robią na szybko i kasują kasę. Instalacja musi być dobrze dobrana do danego auta, nie odwrotnie. Najlepiej nadają się auta z prostymi silnikami tak jak 1,6 MPI. Tylko nie ma już w sprzedaży jako nowe, są już z innymi silnikami 1,6 Sce, ale niektórzy ostrzegają przed LPG ze względu na koszty regulacji zaworów (stare silniki mają prosta regulację zaworów na śrubki, a nowe nie mają regulacji na śrubki lecz na doborze i wymianie szklanek, co podraźa koszt robocizny, prosta regulacja to koszt 100 zł, a droższa to prawie 2000 zł, bo trzeba zdejmować głowicę). Nie wiem jak to jest na prawdę, może inni koledzy się wypowiedzi, którzy mają takie silniki z LPG.
Koszt to co 15 tys.km wymiana filtrów i sprawdzenie diagnostyki LPG - 100-140 zł. Przegląd co rok na stacji diagnostycznej (a nie jak w przypadku samej benzyny czyli 3 lata, potem 2 lata, a później co rok) i koszt to 162 zł.
Jak robisz krótkie dystanse rzędu 5 km i często odpalasz i gasisz silnik to lepiej odpuść instalacje LPG, bo silnik musi się nagrzać, by instalacja się przełączyła do pracy na LPG (temperatura przełączania to ok. 40 stopni). Latem to przełączanie z benzyny na LPG trwa krócej niż zimą. Jak przyjedziesz latem ok. 500 m do 1 km to zima to odcinek wydłuży się do ok. 3-5 km.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
grabarz_tg 


Marka: Dacia
Model: Dokker Van
Silnik: 1,6 sce
Rocznik: 2017
Dołączył: 29 Kwi 2017
Posty: 23
Skąd: z Facebooka
Wysłany: 2017-05-01, 18:39   

Dziękuję za odpowiedz.

Pytam tylko o serwis oraz jego koszty. Jak jest na prawdę z instalacja fabryczna? Czytam temat o niej, ale ma 55 kartek... Ale jest jeszcze 3 maja :P

Po jakim przebiegu trzeba zrobić taka droga regulacje zaworów?

Może ktoś ma jakieś swoje uwagi, opinie z jej użytkowania?

Z tego co czytam to fabryczna instalacja ma złą opinie, i pewne ograniczenia.
Czy można zagazować nowa benzynę i nie stracić gwarancji?

Moj ojciec tak zrobił z nową Menganka kupioną pół roku temu, tylko była instalacja robiona w renault. Gwarancji nie stracił.

Odnośnie użytkowania samego auta z LPG, nie trzeba mi nic tłumaczyć. Miałem 3 auta z LPG zaczynając od prostej instalacji, instalacji holenderskiej na sekwencji kończąc.

Temat aut, gdzie wymagana jest lubryfikacja zaworów jest stsunkowo świezy, i mi obcy dlatego chciałbym się dowiedzieć czy w trakcie 3 letniej gwarancji mam sie tym martwić, czy jednak o tym zapomnieć.
 
grabarz_tg 


Marka: Dacia
Model: Dokker Van
Silnik: 1,6 sce
Rocznik: 2017
Dołączył: 29 Kwi 2017
Posty: 23
Skąd: z Facebooka
Wysłany: 2017-05-04, 19:05   

Odpowiem sam sobie, mam nadzieje ze nikt nie będzie krzyczał za podbicie tematu.

Taka odpowiedz dostałem z jednego z poznańskich salonów.

"w nawiązaniu do rozmowy telefonicznej przesyłam informację dotyczące Easy Service i instalacji LPG

Usługa Easy Service:

5 lat / 100 tyś - 2 599 zł brutto
5 lat / 120 tyś - 3 599 zł brutto

W przypadku instalacji gazowej do samochodu Dacia Dokker Van 1.6 Sce 100 - nie można dołożyć instalacji gazowej. Do tej starszej generacji silnikowej 86 koni serwis mógł dołożyć instalację gazową, do obecnej wersji niema takiej możliwości. Jedynie możemy dokonać zakupu samochodu już z zamontowaną instalacją.

W tych przypadkach gdy jest możliwość montażu takiej instalacji przez serwis jest ona identyczna jak ta montowana w samochodach z "fabrycznym" gazem.

W razie pytań służę pomocą."



Chyba nie, będe kombinował i wezmę ta fabryczna.

Chciałbym ściankę działowa "easy seat" dostać w lepszej cenie.
Jest szansa ze będę mógł to wynegocjować?

Chciałbym też obić pakę OSB i sklejką samodzielnie i porobić polki na narzędzia, rozumiem ze stracę gwarancje antykorozyjna? Cięzko będzie zrobić to bez jakiegokolwiek wiercenia.
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2017-05-04, 19:39   

Napisz skąd jesteś (nie wstydź się) i ktoś z userów przekaże ci voucher "dacia ambasador" i będziesz miał Easy service za złotówę.
Pamiętaj, że voucher musisz pokazać przed podpisaniem umowy/zamówienia.


W Krakowie np. montują instalację ZENIT, a nie taką jak fabryczna. Kolega z forum tam zamontował i jak na razie nie pisze, ani negatywów, ani pozytywów. Widocznie cieszy się z oszczędności i nie ma czasu pisać. ;-)
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2017-05-04, 19:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
grabarz_tg 


Marka: Dacia
Model: Dokker Van
Silnik: 1,6 sce
Rocznik: 2017
Dołączył: 29 Kwi 2017
Posty: 23
Skąd: z Facebooka
Wysłany: 2017-05-04, 20:37   

Dzięki za odpowiedź.

Jestem z Poznania. Chętnie bym przygarnął taki voucher :-)


Z rozmowy telefonicznej ze sprzedawca w salonie , miałem wrażenie jakby robili wszystko zeby nie robić sobie problemów z inna instalacja. Dostałem informacje że założenie LPG osobno, nawet "takiego samego" jak fabryczne jest dużo droższe 1,5 2 tys. Potem tego maila , ze jednak nie można. Jak to w końcu jest?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-04, 20:59   

grabarz_tg napisał/a:
Cięzko będzie zrobić to bez jakiegokolwiek wiercenia

Bynajmniej - jeśli chciałbyś to zrobić sam, to po prostu wykorzystaj miejsca przewidziane fabrycznie, np http://www.tech-accessoir...ocument_id=3549

(Inne - http://www.tech-accessoir...ch-accessoires/ + dokker + Interior accessory).
 
Stediuk 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1.6 SCe LPG
Dołączył: 10 Cze 2017
Posty: 2
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2017-06-10, 15:02   

Ja dostałem w Gdańsku informację, że wersja z LPG ma fabrycznie montowaną wzmacnianą głowicę. Ile w tym prawdy nie wiem, ale będę taką odbierał w tym tygodniu. Jest może ktoś z Gdańska kto chciałby przesłać mi voucher na EasyService?
 
grabarz_tg 


Marka: Dacia
Model: Dokker Van
Silnik: 1,6 sce
Rocznik: 2017
Dołączył: 29 Kwi 2017
Posty: 23
Skąd: z Facebooka
Wysłany: 2017-10-15, 18:00   

Długo to trwało, ale wszystko wskazuje na to że bede brał auto.

Wersja Van Comfort LPG

Pakiet elektryczny
Klima
Radio BT

Dokładam do tego czujnik parkowania.


Wpłata 35 tyś, 5 lat dacia finansowanie , rata miesięczna 350 zł

Pytanie, co mogę za te voucher ogarnać?


Wszystko z handlowcem przebiega bez problemów, jednak na hasło "dacia dla przyjaciół, facet wszystko neguje, ze same problemy, ze niby to jest ale nie wie czy działa"

To chyba taka promocja o której dealerzy chcieli by zeby jej nie było :P

OC/AC 499 zł

O czymś musze pamietać? Uważać zeby mnie nie zrobili w balona?
 
tosiek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4 K7J 714 LPG
Rocznik: 2010
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 431
Skąd: wlkp
Wysłany: 2017-10-15, 19:29   

grabarz_tg, voucher działa, easy service obejmuje regulację zaworów i wszystkie filtry lpg
 
grabarz_tg 


Marka: Dacia
Model: Dokker Van
Silnik: 1,6 sce
Rocznik: 2017
Dołączył: 29 Kwi 2017
Posty: 23
Skąd: z Facebooka
Wysłany: 2017-11-30, 22:25   

Kupiona, odebrana :)

Nawet bak LPG był pełen.

Koledze z forum dziękuje za voucher.

Więcej info w weekend.
 
slavmir 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 SCe 100 S&S
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 9
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-09-07, 23:03   Jak się sprawuje zakup

Kolego grabarz_tg, właśnie zastanawiam się nad zakupem nowego Dokkera z LPG.
Proszę podziel się opinią, jak się sprawuje nabytek? Ile już ma przejechane? Czy są jakieś problemy z instalacją gazową? Instalacja fabryczna?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne