Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
DACIA LODGY TCe 90 SGS LPG wersja SL CONNECTED BY ORANGE
Autor Wiadomość
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-09-20, 22:27   

dudu$ napisał/a:
obydwoma autami będzie jeździło sie niemal identycznie

Hmm... w pracy mamy kangoora 1.6 K4M, sama praca silnika jest o niebo lepsza od 1.6 K7M w moim Loganie... ale... nie lubię jeździć tym Kangoorem. Reakcja na pedał gazu jest jakaś taka dziwna, długo, długo nic, a później rwie do przodu, ale to chyba wina oprogramowania. I nie wiem co za pacan projektował lusterka w tym kangoorze, przy 120 kmh lusterka latają jak uszy cockera spaniela.
Z niecierpliwością czekam na dostawę Lodówki, żeby przekonać się jak jeździ naprawdę (tak kupiłem auto prawie jak Powolny, bez jazdy próbnej ) :-P
 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2018-09-21, 12:19   

Wiesz ja może 2km jakimś zajechanym dci zrobiłem i po pół roku kupiłem nowy - benzynę z LPG. Jest sporo osób, które kupują auto nie jeżdżąc nim, a przypadek powolnego to inna książka:) No chyba, że nawet jej na oczy nie widziałeś i brałeś w promocji za śmieszne pieniądze wersję specjalną itd...
_________________
Moja galeria
Ostatnio zmieniony przez michele 2018-09-21, 12:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-09-21, 12:32   

Mamert napisał/a:
A myślałem nad sprowadzeniem auta... nawet mam szwagra prawdziwego Niemca co robił przeglądy TUV samochodów i mógłby pomóc w kupnie czegoś dobrego... tylko głupia sprawa... Coś spierdolił, zabrali mu uprawnienia, przyszli komornicy zabrali fury, dom i jacht... I teraz głupio jechać tam kupić auto jak sam naprawia i lakieruje 15 letniego Garbusa...

Nie jedź do szwagra bo ci znajdzie tanio strucla - jedź normalnie - rynek samochodów używanych w Niemczech jest całkiem inny - sprzedawca będący firma ( czyli autokomis lub dealer musi udzielić prywatnemu nabywcy rękojmi - i dlatego samochody wystawione "dla Niemca" są OK - ale jak sprawdzi i samochód jest niezbyt pewny to woli sprzedać na eksport lub z zaplecza jako "okazję" jak polskie autokomisy - niby od właściciela.
Pewne samochody poznasz po tym że je kupujesz od autokomisu czy dealera nowych aut - wystawiając nie wiedział że pójdzie do Polski, mogło na sąsiednia ulicę i wtedy by musiał realizować rękojmię. Sam kupiłem w ten sposób samochód - jak przywiozłem do Polski to każdy mówił że przepłaciłem - w Polsce kupiłbym taniej. a potem się pytali dlaczego mi się nie psuje :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2018-09-21, 12:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
milorek1 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: SCe 100 E6
Dołączył: 14 Wrz 2018
Posty: 3
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-09-21, 12:51   

witam
chciałbym ponowić pytania?
W którym salonie najlepiej kupić, chodzi o negocjację ceny i później serwis?
Ile można wynegocjować i w którym salonie( rejon Krakowa i Katowic)?
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-09-21, 14:46   

Jak już rozmawialiśmy, nikt ci na to nie odpowie jednoznacznie.
Idziesz do jednego, bierzesz ofertę i do drugiego, trzeciego się targować. Na koniec jeszcze do pierwszego czy nie uda się coś ugrać. ;-)
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-09-21, 15:38   

PiotrWie napisał/a:
Nie jedź do szwagra

Po pierwsze nie jadę do szwagra, bo zamówiłem Lodgy.
Po drugie, jak już mówiłem szwagier nie jest Polakiem i naprawdę zna się na rzeczy, kupił teściowi Skodę Octawię 1,9 TDI w automacie naprawdę od dziadka jeżdżącego do kościoła, w dodatku zbił cenę z 8000 ojro do 5000. Teściu jeździ tym czymś 6 rok i nie narzeka.
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-11-09, 19:26   

imachine napisał/a:
Czyli reasumując, zgadzamy się co do teorii techniki jazdy, a dzięki temu że silnik 1.6SCe dostanie 7hp więcej jest szansa że będzie ciut mniej bezużyteczny, co myślę jednak nie zmienia faktu że nadal ten silnik w aucie z tematu to kupa.


W końcu mam tą Lodgy 1.6 SCe 110 LPG, i stwierdzam, że silnik 1.6 MPI K7M przy silniku SCE jest śmierdzącą kupą huku. Te 22 kuce więcej, są jednak odczuwalne. Kultura pracy jest na wiele wyższym poziomie i nie przypomina silnika z Poloneza jak K7M, no chyba, że włączymy tryb eco.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne