Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Dokker 2018 + LPG
Autor Wiadomość
slavmir 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 SCe 100 S&S
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 9
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-09-07, 23:27   Dacia Dokker 2018 + LPG

Serwus,
szukam nowego auta. Do tej pory jeździłem Diesel'ami, ale wpadłem na "pomysł" zakupu nowego samochodu w gazie. Jestem tu nowy, ale zdążyłem poszukać trochę i najnowszy wpis o Daciach Dokker w gazie jest z 2017 roku, więc chciałby trochę odświeżyć informacje.
Czy w modelach z 2018 roku coś się zmieniło/poprawiło, jeśli chodzi o fabryczną instalację gazową?
Macie jakieś doświadczenia z tymi modelami?
Jakieś porady odnośnie zakupu nowego Dokkera z fabrycznym LPG?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-09-08, 07:32   

Raczej przełomu wielkiego nie było do tej pory. Przykład jeden z wielu http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=15581
Lepiej się zastanów nad dieslem :P
_________________

 
imachine 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi 86
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 26 Wrz 2016
Posty: 54
Skąd: Łdz
Wysłany: 2018-09-18, 13:30   

Do tego auta tylko Diesel; z moich doświadczeń z tym motorem, to auto w fabrycznej konfiguracji nie jedzie.
_________________
a nail that sticks out, is hammered down
bezwypadkowo
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2018-09-18, 19:42   

W firmie mam dwa . Nic się nie dzieje. I jest plan zakupu kolejnych. Duster i dokker.
 
slavmir 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 SCe 100 S&S
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 9
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-09-18, 22:38   

Dzisiaj byłem w autoryzowanym serwisie. Służbowo. I trochę podpytywałem o ten gaz. Dostałem informację, że jedyny problem z gazem w tych modelach, to problem z przełączaniem z benzyny na gaz. Że jest to związane z zanieczyszczeniem zaworu i że trzeba co jakiś czas czyścić w serwisie, wtedy nie ma problemu. Podobno robią to w ramach gwarancji, ale nie dopytywałem, co jaki czas, bo nie chciałem za bardzo dać po sobie znać, że jestem zainteresowany zakupem.
-----------------
Jeśli chodzi o Diesel'e, to chyba już mam dosyć ciągłych problemów z DPF itp. Poza tym coraz częściej wprowadzane zakazy wjazdów diesel'i do centrów miast też mnie zniechęcają...
-----------------
Krystian67 - możesz napisać jakie przebiegi mają Twoje auta z gazem? Jak często odwiedzasz serwis i co wtedy robisz (oprócz serwisów okresowych oczywiście)? Czyścisz zawory o których pisałem wyżej?
 
zwadaa 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2018
Posty: 28
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-09-19, 08:57   

U mnie pierwsze problemy z przełączaniem na zimnym silniku pojawiły się po 12tys. Wyczyścili i zobaczymy na ile starczy.
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2018-09-22, 09:36   

Z przyjemnoscia Ci odpisze. Samochody sluza scisle do okreslonych zadan. Duster do jazdy w miejsca trudno czasem niedostepne. Wrecz niemozliwe dla zawieszen zwyklych aut. Sprawdza sie Jezdza nim sluzby odpowiedzialne za torowiska tramwajowe aglomeracji slaskiej. Co ciekawe Dacia nie maluje aut na czerwono. Auto zostalo oklejone w calosci na blady czerwony. Drugi dokker to zaopatrzenie i przewoz osob. Oba na gazie. To podstawa w kosztach eksplatacji. Calej technicznej otoczki co do serwisu sie dowiem. Auta mamy od grudnia. 2017.
 
imachine 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi 86
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 26 Wrz 2016
Posty: 54
Skąd: Łdz
Wysłany: 2018-09-22, 14:14   

Z tego, co mnie wiadomo, istnieją filtry montowane przed zbiornikiem tzw frakcji olejowej czy filtry fazy ciekłej, są też z tego co sobie przypominam dostępne takie, które nakręca się na zawór podczas tankowania, bez ingerencji w instalację, między zaworem a pistoletem.

Być może to częściowo rozwiąże kłopot przy "fabrycznych" instalacjach LPG w Dacii.

Co do diesela, wspomniane mam wyżej o silnikach bez dpf.
_________________
a nail that sticks out, is hammered down
bezwypadkowo
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne