Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
RoundMount.pl - dedykowane uchwyty na telefon
Autor Wiadomość
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-10-08, 08:15   

Ja nie mogę docisnąć nawiewów. Prawdopodobnie lekko je uszkodziłem przy wyciąganiu, tak jakby się delikatnie "ścięły" górne zatrzaski. Docisnąć bardziej się nie da, nie wchodzą ani na milimetr. Jak je lekko wysunę i wsunę słychać delikatny klik, więc zatrzask chyba łapie, ale jest zbyt słaby, żeby dobrze trzymać. Cóż, tak to jest jak się do montażu podchodzi bez właściwego śrubokręcika/blaszki i kończy się na lekko siłowej metodzie.

Mimo wszystko zatrzaski siedzą na tyle solidnie, że nawet z uchwytem obciążonym telefonem na mocnych wybojach same się nie wysuwają. Tyle, że ja sam wiem, że ręką wysuwam je zbyt łatwo względem tego, jak było.

Podsumowując, przydała by się instrukcja montażu do tych uchwytów, taka, która pokazała by dokładnie gdzie, co i czym podważyć. Może też dało by się ze ścinków tej blachy zrobić jakby narzędzie do montażu - cienką długą blaszkę do podważenia zatrzasków.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-10-08, 08:33   

Aha,

Pytanie do osób, którym nawiewy się ciężko kręcą:

Czy na pewno wyjęliście cały moduł nawiewu, razem z tą sześciokątną kratką wewnętrzna, czy tylko tą obrotową pokrywę?

Ja u siebie zdjąłem najpierw samą pokrywę:


Oczywiście mało co nie zgubiłem blaszki... Tak czy siak jak przymierzyłem uchwyt okazało się, że raczej kiepsko będzie się kręcił, więc wyjąłem całość, tzn tą sześciokątną kratkę też, tak że widziałem tylko tą gąbczastą uszczelkę.
I pod to uchwyt wpasował się idealnie, wszystko się kręci jak trzeba, ale prawdopodobnie uszkodziłem górny zastrzask - albo jednak ciągle go nie mogę docisnąć.

Nie przejmuję się tym, bo mimo wszystko uchwyt i nawiewy nie wypadną - dolne zatrzaski trzymają solidnie.
 
wat 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi 110
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1145
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Wysłany: 2018-10-08, 19:51   

u mnie tego plasterka miodu nie było/po wyjęciu mam od razu gąbczasta uszczelke a co do instrukcji montażu to ich stronce jest filmik co i jak krok po kroku mi to wystarczyło
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-10-09, 08:51   

Nie ma to jak ślepota wtórna. Zaglądałem na tamtą stronę przed montażem i nie zauważyłem tego filmu. I zamiast zdemontować całą maskownicę, wyjmowałem nawiewy oddzielnie.

Niby programista, a nie umie w internety... :-?
 
rafalborek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2015
Dołączył: 26 Wrz 2018
Posty: 10
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-10-16, 16:23   

SWilk napisał/a:
Aha,

Pytanie do osób, którym nawiewy się ciężko kręcą:

Czy na pewno wyjęliście cały moduł nawiewu, razem z tą sześciokątną kratką wewnętrzna, czy tylko tą obrotową pokrywę?

Ja u siebie zdjąłem najpierw samą pokrywę:
Obrazek

Oczywiście mało co nie zgubiłem blaszki... Tak czy siak jak przymierzyłem uchwyt okazało się, że raczej kiepsko będzie się kręcił, więc wyjąłem całość, tzn tą sześciokątną kratkę też, tak że widziałem tylko tą gąbczastą uszczelkę.
I pod to uchwyt wpasował się idealnie, wszystko się kręci jak trzeba, ale prawdopodobnie uszkodziłem górny zastrzask - albo jednak ciągle go nie mogę docisnąć.

Nie przejmuję się tym, bo mimo wszystko uchwyt i nawiewy nie wypadną - dolne zatrzaski trzymają solidnie.



Bardzo mi przykro ze coś ci się uszkodziło ale, tak jak napisał kolega poniżej, na stronie jest wideo i wszystko krok po kroku...
 
panopticon 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Dołączył: 14 Sie 2018
Posty: 24
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-03-28, 13:54   

rafalborek, można liczyć jeszcze na jakąś zniżkę, ewentualnie darmową przesyłkę? Po wypłacie planuję zakup uchwytu 8-)
 
podsiar 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 90
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 90
Skąd: Góra Siewierska
Wysłany: 2019-03-28, 14:51   

rafalborek - planujesz kolejną akcję rabatową dla użytkowników forum? :-P
_________________
Przychodzi taki moment życia, że od pojemności silnika ważniejsza staje się pojemność bagażnika.
 
rafalborek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2015
Dołączył: 26 Wrz 2018
Posty: 10
Skąd: Białystok
  Wysłany: 2019-05-22, 10:48   

Mamy już w sprzedaży mocowanie do telefonu do Dacia Duster 2017-2019 ;-)

Link do sklepu -> Dedykowany uchwyt do telefonu Dacia Duster

Dacia_Duster_Phone_Holder_DD4-86.jpg
Plik ściągnięto 33 raz(y) 130,51 KB

Dacia_Duster_Phone_Holder_DD4-39.jpg
Plik ściągnięto 36 raz(y) 117,43 KB

 
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2019-10-02, 20:32   

rafalborek, właśnie do mnie dotarł uchwyt do Lodgy (klasyczny). Jednak mam problem z jego montażem. Siłowałem się dość mocno, ale nie jestem w stanie zapiąć wszystkich zatrzasków. A jak zapnę oba "dolne" (te mniejsze), to aż widać jak się brzeg nawiewu wygina na blaszce od uchwytu i obracanie nawiewem jest super ciężkie.

Jakieś sugestie? :) Sama idea tego uchwytu mi się bardzo podoba, ale boję się, że nie dam rady go założyć do swojego auta :/
 
AndrewMD 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 LPG
Wersja: Essential
Dołączył: 28 Lip 2019
Posty: 49
Skąd: Zamość
Wysłany: 2019-10-03, 09:27   

Myślałem o tym uchwycie do Dustera dwójki grawitacyjnym ale jakiś rabat będzie dla forumowiczów?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne