Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
[MNEVO] Soft 9.1.3
Autor Wiadomość
sta_now 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway Outdoor
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 20
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-10-02, 20:06   

Coś chyba jest z tym bo mam plik skompresowany na pendrive MediaNavEvo_v.1,6 ale jak go rozpakuje to mam tylko folder
SOFT,MUZYKA, FILM, a brak plików ukrytych ULC2_recovery.mscr, ULC2_recovery.exe, MortScript.exe
W programie do rozpakowania jest wszystko.
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-02, 20:18   

sta_now napisał/a:
Coś chyba jest z tym bo mam plik skompresowany na pendrive MediaNavEvo_v.1,6 ale jak go rozpakuje to mam tylko folder
SOFT,MUZYKA, FILM, a brak plików ukrytych ULC2_recovery.mscr, ULC2_recovery.exe, MortScript.exe
W programie do rozpakowania jest wszystko.

Czyli skopiowałeś na żywca.
Musisz skompresowany plik w komputerze rozpakować ze wskazaniem na pendrive , wcześniej sformatowanego FAT32 i będzie ok.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-03, 08:41   

marmar napisał/a:
I tak ma być, stukasz OK i masz ikonkę u góry ekranu, to jest wejście do menu.

Powiem więcej- pojawienie się ikonki nie jest nijak powiązane z okienkiem "Brak plików multimedialnych..." Ikonka pojawia się od razu, zaraz po włożeniu pendrive, niezależnie czy się zrobi to OK czy nie. Tyle, że oczywiście bez OK i bez zamknięcia tego okienka nie da się tej ikonki użyć.

sta_now napisał/a:
Coś chyba jest z tym bo mam plik skompresowany na pendrive MediaNavEvo_v.1,6 ale jak go rozpakuje to mam tylko folder
SOFT,MUZYKA, FILM, a brak plików ukrytych ULC2_recovery.mscr, ULC2_recovery.exe, MortScript.exe
W programie do rozpakowania jest wszystko.

Nie wiem co Ci to pomoże, ale pliki .exe nie nalezą do "plików ukrytych" i są widoczne niezależnie od tego czy mamy w komputerze włączone wyświetlanie "plików ukrytych" czy nie.
Czyli jeżeli na komputerze nie widzisz plików .exe to nie masz po co takiego pendrive wsadzać do MediaNav.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-10-03, 09:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
sta_now 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway Outdoor
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 20
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-10-03, 09:28   

[quote="gggg"]Sprawdź na pendrive czy masz pliki ukryte : ULC2_recovery.mscr, ULC2_recovery.exe, MortScript.exe, oraz folder !Soft z podfolderami.

Tak sprawdziłem w opcjach folderów. Pliki ukryte są. Czyli rozpakowane jest dobrze.

Ano problem w tym że ikonki dalej nie ma.
 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2018-10-03, 10:18   

zmień pendrive. Ktoś na forum kiedyś pisał, że mu jakiś pen nie działa. Koniecznie musi być FAT32.

Jeśli masz windows, z tych nowych, to po skopiowaniu zip na pena, prawy klawisz myszki, wyodrębnij wszystkie i nie ma bata, by to nie działało, mi na dwóch penach działa, a navi bez liveHacków.
_________________
Moja galeria
 
sta_now 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway Outdoor
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 20
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-10-03, 10:46   

Może nopiszę jeszcze raz co było robione i jaki jest stan obecny.
Było- MNE ver.9.1.1 uwolnione mapy metodą kolegi ze wschodu. Działało ale zdarzało że sie restartowało.
Wgrano aktualizację (ze strony Renault) do ver.9.1.3
Stan obecny. Po odpaleniu radia (gra) wyskakuje komunikat " Twoja licencja nie pozwala otworzyć plików mapy " OK.
Po włożeniu pendrive czysty (sformatowany FAT32) komunikat " Odczyt urządzenia USB " OK. Dalej brak jakiejkolwiek reakcji.
Po włożeniu pendrive z prawidłowo wgranym i rozpakowanym MLite v.1,6 komunikat " Odczyt urządzenia USB " OK. Dalej brak ikonki MLite.
Czyżby padło Navi ? chociaż przycisk Zgadzam się jest aktywne.
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-03, 10:52   

sta_now napisał/a:

Ano problem w tym że ikonki dalej nie ma.

Z pewnością masz jakiś prosty błąd. Spokojnie sprawdź pendriva na kompie , zeskanuj, go, zrób pełne formatowanie FAT32 ! Dopiero rób następne procedury.
Inny sposób sprawdzenia pena to , próba zrobienia "odcisku" twojego systemu tak jak ci każe fabryka aktualizować mapy. /wkładasz w usb> aktualizacja> itd/ powinno ci nagrać obraz zawartości. W kompie sobie zobaczysz. Znaczy że akceptuje pamięć, jak nie to wywalasz go do kosza. Pen widzi , tak piszą do 32GB. Większego nie używaj i oznaczenie najlepiej 10.
Do ostatniego postu;
Radziłbym wgrać sobie osobno dBoot odpowiedni do wersji MNE. Niezależnie od tego co się ma , czy wkłada , umożliwia on wejście w WIN CE i ratunek.
Napisałeś Wgrano aktualizację (ze strony Renault) do ver.9.1.3
Czyli, fabryczny wykasował ci uwolnienia prawidłowo. Licencje nie zadziałają bo je teraz sprawdza.
Ostatnio zmieniony przez paul7 2018-10-03, 11:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-03, 11:01   

Już dwa dni temu radziłem, żeby zacząć od fabrycznego sposobu "zrobienia odcisku" na pendrive i sprawdzeniu poprzez Toolbox Naviextras- co pokaże program, czy są widoczne aktywne mapy i jakie.
sta_now- robiłeś to?

paul7 napisał/a:
Napisałeś Wgrano aktualizację (ze strony Renault) do ver.9.1.3
Czyli, fabryczny wykasował ci uwolnienia prawidłowo. Licencje nie zadziałają bo je teraz sprawdza.

Aktualizacja softu 8.0.5 bezpośrednio do 9.1.3 (normalnie- poprzez Toolbox) nie spowodowała u mnie żadnych problemów z wgrywanymi wcześniej nieoficjalnymi mapami i licencjami, więc nie wiem co masz na myśli.
Po fabrycznej aktualizacji uwolnionego softu powinny być problemy z działaniem map?
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-10-03, 11:46, w całości zmieniany 3 razy  
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-03, 11:31   

Kol Dymek, czytać potrafię , a nawet przytoczę zdanie kol. sta_now " Zmienioną cyferkę wersji mam, ale wykasowało wszystkie mapy." które ostatnim poście już pominął. I tak się spieramy , a tu może u kolegi nic tam nie ma.
 
sta_now 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway Outdoor
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 20
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-10-03, 12:36   

[quote="Dymek"]
sta_now- robiłeś to?
Tak robiłem, jest wszystko co było w poprzedniej ver.
paul7 napisał/a:
Inny sposób sprawdzenia pena to , próba zrobienia "odcisku" twojego systemu tak jak ci każe fabryka aktualizować mapy

Odcisk robiłem na dwóch penach, wszystko działa.
Mam na pendriwe !SOFT>MUZYKA>FILM>MortScript>ULC2_recovery>ULC2_recovery.mscr
Gdzieś czytałem może jakieś sterowniki zgubił.
Ostatnio zmieniony przez sta_now 2018-10-03, 12:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
sta_now 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway Outdoor
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 20
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-10-03, 13:15   

Dymek napisał/a:
Po fabrycznej aktualizacji uwolnionego softu powinny być problemy z działaniem map?

I tak właśnie, a MLite nie chce załapać aby uwolnić nową ver.
paul7 napisał/a:
Zmienioną cyferkę wersji mam, ale wykasowało wszystkie mapy.

Tak pierwotnie myślałem ale po zrobieniu "odcisku na pendrivie" i sprawdzeniu okazało się że tam wszystko jest tzn.mapy, licencje, licencje w TMC itp. A TMC nawet teraz działa tylko się mapy nie wyświetlają.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-03, 13:16   

sta_now a spróbuj przygotować na pendrive coś innego- choćby te pliki ze "sposobu rosyjskiego" czy jakiś inny wsad... Chodzi o to żeby się upewnić czy w ogóle naprawdę nie odpala z USB nic poza MP3?

Ktoś już proponował- spróbuj też z wgranym samym patchem (plikiem "upgrade.lgu"), dedykowanym oczywiście do wersji 9.1.3.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-10-03, 13:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-03, 13:28   

Jak Dymek doradza, jest stary sposób, robić czynności jakie robiłeś na początku , by nie zamętnic, zrób jeszcze raz sposobem ruskim, i nie mieszaj innych sposobów.
Kiedyś jas_pik ostrzegał, ze istnieje możliwość uszkodzenia pamięci wewnętrznej i pisał o tym. /zwróć się ew. do niego z problemem/ Czasami mogą pojawić się pliki z błędami itp. Zobacz czy je masz. Ten starodawny Windows różne rzeczy wyczynia.
 
sta_now 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway Outdoor
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 20
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-10-03, 13:36   

Dymek napisał/a:
spróbuj przygotować na pendrive coś innego- choćby te pliki ze "sposobu rosyjskiego"

I to był strzał w 10. Mapy się pokazały, wszystko działa jak dawniej. @Dymek dzięki.
MLite ver. 1,6 dalej nie działa.
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-03, 13:42   

No i gra gitara. :lol: Napisz innym co takiego zrobiłeś, by nie robili na przyszłość błędów.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-03, 13:51   

sta_now napisał/a:
MLite ver. 1,6 dalej nie działa.

Gratulujemy! ;-) Ale czyli nadal jakieś jaja do wyjaśnienia...
W międzyczasie zrobiłem sobie 3 różne pendrivy- pliki rozpakowywane na różne sposoby (również rozpakowany na dysku i dopiero kopiowany) i.. bez znaczenia- każdy pendrive na moim MNE przynajmniej rusza bez problemu. Czyli nie w sposobie rozpakowywania Twój problem.
Zaproponowałbym Ci jeszcze przetestowanie jakichś wcześniejszych wersji MLite, ale widzę że kol. Anioł zastępuje kolejne wersje, więc jak nie ściągnąłeś wcześniej to tylko na żądanie :roll:
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-10-03, 14:02, w całości zmieniany 3 razy  
 
sta_now 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway Outdoor
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 20
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-10-03, 17:04   

paul7 napisał/a:
Napisz innym co takiego zrobiłeś, by nie robili na przyszłość błędów

Bardzo proste aż mi głupio że sam na to nie wpadłem. Wgrałem Patch 9.1.3 od kolegi ze wschodu i wszystko wróciło na swoje miejsce.
Ale tak jak pisze kol.Dymek MLite jest do wyjaśnienia.
Dziękuje wszystkim za dobre chęci i pomoc. :-D
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-10-07, 15:05   

Kiedyś przy dyskusji o softach w nowym Dusterze, pisałem na forum, że z tego co słyszałem, auta produkowane pod koniec lipca, mają podobno wgrany już nowy soft. Dzisiaj z racji tego, że będziemy próbować z zięciem brać się za Media Nav ( między innymi za zmiany map, no i może jakieś uwolnienie i włączenie TMC oraz 4x4) chcieliśmy sprawdzić jaki system obecnie jest faktycznie w moim nowym aucie i czy w razie, gdyby był 9.1.1 nie zmienić go najpierw na 9.1.3. Sprawdziliśmy więc w aucie, które jak pisałem wyżej, odebrałem 20 sierpnia a które do produkcji poszło pod sam koniec lipca i okazało się, że mam już wgrany fabrycznie nowy soft 9.1.3., dlatego pewnie dlatego nie miałem problemów z obrotami i szarpaniem silnikiem 1.6 SCe i zawieszaniem się komputera w aucie, o czym wspominało wielu kolegów. Skoro tak, to przynajmniej jedna rzecz mi odpadła do modyfikacji.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-08, 07:39   

jammo napisał/a:
...okazało się, że mam już wgrany fabrycznie nowy soft 9.1.3., dlatego pewnie dlatego nie miałem problemów z obrotami i szarpaniem silnikiem 1.6 SCe i zawieszaniem się komputera w aucie, o czym wspominało wielu kolegów. Skoro tak, to przynajmniej jedna rzecz mi odpadła do modyfikacji.

Z całym szacunkiem, ale mylisz dwie zupełnie różne sprawy. Soft MediaNav (np. 9.1.3) odpowiada tylko za pracę "stacji multimedialnej" (radia, odtwarzacza muzyki, nawigacji, wyświetlania z kamer itp) i nie ma nic wspólnego z opisywanym softem komputera sterującego pracą silnika i reszty urządzeń samochodu. A to, że w MediaNav jest wersja 9.1.3 wcale nie oznacza, że komputer silnika ma najnowszą wersję, zwłaszcza, że 9.1.3 jest dostępne już dość dawno, dawniej niż ostatnie poprawki "silnikowe".
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-10-08, 08:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-08, 08:13   

jammo napisał/a:
.....

Jakby tak było , to co byś zrobił , gdyby np. radio padło? Stoisz , czy jedziesz?
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-10-11, 19:04   

Ja to koledzy wszystko rozumiem, że soft 9.1.3 przypisany jest dla Media Nav , natomiast silnik ma swój komputer i oprogramowanie komputera silnika to odrębna rzecz. Napisałem tak, gdyż z tego co czytałem na forum wywnioskowałem, że większość kolegów, którzy wybrali nowe autka miała w nich jeszcze stara wersję softu, czyli 9.1.1 i dopiero teraz przy okazji zmiany map, uwolnienia zmieniali na nowy soft 9.1.3. Zacząłem więc kalkulować, że skoro ja mam już nowy soft dla Media Nav ten 9.1.3 (a myślałem, że został on wprowadzony dopiero teraz) to może i ten dla silnika jest już wgrany nowy, bo naprawdę nie mam w swoim 1.6 SCe żadnych tych przypadłości o których piszą koledzy. No ale widzę , że byłem w błędzie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne