Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Kierunkowskaz - zbędny gadżet?
Autor Wiadomość
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2018-10-13, 20:35   Kierunkowskaz - zbędny gadżet?

Pytanie w tytule jest trochę prowokacyjne, ale obserwując zachowania kierowców musiałem je zadać. Irytuje mnie to, bo brak lub niewłaściwie używane kierunkowskazów zmusza innych kierowców do zgadywania. Najczęściej trzeba stać i czekać na inną okazję by włączyć się do ruchu, czy wjechać z podporządkowanej w zatłoczonym mieście. To przyczynia się do zwiększania korków, które w dużych miastach są bardzo dotkliwie odczuwane. Główne grzechy - brak prawego kierunkowskazu podczas zjazdu z małego ronda (z pierwszeństwem na nim), brak jakiejkolwiek sygnalizacji przed krzyżówką na drodze z pierwszeństwem, gdy ta droga skręca w lewo lub prawo.

Kiedyś tak bardzo tego nie odczuwałem. Może ulice miejskie były mniej zatłoczone, albo kierowcy byli lepiej wyedukowani. Nie rozumiem. Czy tylko mnie to przeszkadza?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-13, 20:48   

Ja zaś zauważyłem że w pojazdach BMW kierunkowskazy chyba były opcją droższą od pakietu M ( a może zupełnie niedostępną) bo żaden właściciel takiego wozu nie ma chyba wykupionej tej opcji bo jeszcze nie widziałem ani razu aby działały :mrgreen:
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-10-13, 20:59   

Prawda to.

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_da04e5907246.jpg
Plik ściągnięto 27 raz(y) 120,18 KB

_________________

 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-10-14, 08:36   Re: Kierunkowskaz - zbędny gadżet?

eio napisał/a:
... podczas zjazdu z małego ronda (z pierwszeństwem na nim), ...

Zgaduję - namalowane rondo o średnicy 3m Krakowska/Rąbieńska i korki do 1km ? Dzieło"geniuszy" od organizacji ruchu. Dawniej skrzyżowanie bez problemów, ale faktem jest, że zjazd prawidłowo sygnalizuje co drugi kierowca.
Ostatnio zmieniony przez maugu 2018-10-14, 08:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-10-14, 12:28   

Są gorsi - jadą kilometr z włączonym kierunkowskazem i nawet o tym nie wiedzą.
Jeżeli dojdzie do kolizji takiego kaleki z osobą wyjeżdżająca z podporządkowanej to na 99% winą zostanie obarczony ten drugi.
Bo trudno udowodnić, bo zasada ograniczonego zaufania, itd.
Potwierdził to znajomy policjant.
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2018-10-14, 16:47   

Malowane ronda w moim miescie były jak jeszcze w reszcie polski się nie sniło. Skonczyło się na poważnym w skutkach wypadku .I to w lato. Kiedy wszystko było widac. No coż na, na kogoś trafić musiało. Dziś jest normalne murowane , z opcją dla własciceli BMW. Co do kierunkowskazów to zdarzyło mi sie teraz , ze słonce nisko i dosć mocno bije po oczach. A Dacka dośc pózno , albo wcale nie wyłącza przez zakręty z automatu światła zmiany kierunku. Uznaję ze moze być po częsci spowodowane tą aurą
A z drugiej strony to śmieszne , ale sąsiadujące już z moim mieszkancy zupełnie inaczej jeżdzą . Nie wspominająć już o płci pięknej. Których zasady można zastosowac na księżycu.
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2018-10-14, 18:17   

Znaczek na masce jest bez znaczenia. Robią to kierowcy osobówek czy busów (MPK). Maugu, tamto rondeczko, to jest wersja hard. Ale problem raczej nie w nim, bo udrożniło przepływ z odnóg podrzędnych, ale w kierowcach. Tych z włączonym kierunkiem też się obawiam. Nie wyprzedzam, jeśli nie muszę. Zostawiam odstęp. Jeśli ich wyprzedzać to z krótkim klaksonem na bezpiecznej prostej.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne