Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
delikatne drgania przy prędkościach95-100
Autor Wiadomość
kochelet1 


Marka: mazda
Model: 6
Silnik: 2,0
Dołączył: 15 Lip 2017
Posty: 173
Skąd: polska
Wysłany: 2018-08-28, 23:20   delikatne drgania przy prędkościach95-100

Witam,
Przy płynnej jeździe wyczuwam delikatne drgania między 95, a 100 km/h mam 55tkm przebiegu.
Opony teoretycznie wyeliminowane zostały ponownie wyważone. Przeguby? Nie drży przy przyśpieszaniu tylko przy płynnej jeździe.
Chyba że jestem przeczulony. Standardowo jak w tych modelach grzechocze skrzynia biegów.
Borykał się ktoś z tym tematem?
 
rysiek223
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-29, 06:02   

Nie wiem czy to akurat może być przyczyną ale ja swojego czasu pojechałem do dobrego wulkanizatora bo też odczuwałem mały dyskomfort w prowadzeniu i co się okazało że wszystkie 4 felgi są minimalnie krzywe i wyważyć się nie da. Z tego co później czytałem to faktycznie mieli wadliwe krzywe felgi od nowości. Pytałem czy jak pojadę do ASO to je wymienią to usłyszałem ze po ponad 2 latach jazdy można zapomnieć że wymienią. Ja teraz wiem ze musiały być od początku takie , bo w nic nie walnąłem.
 
kochelet1 


Marka: mazda
Model: 6
Silnik: 2,0
Dołączył: 15 Lip 2017
Posty: 173
Skąd: polska
Wysłany: 2018-08-29, 12:54   

też to biorę pod uwagę. Co do gwarancji już widze jak rozliczają to w ramach gwarancji. Kupiłem raz nowe auto. Po moim wypadku kupię teraz już tylko używane 1 do 3 roku eksploatacji z uwagą że leję na gwarancję.
Co do drżenia to przychodzi mi do głowy jeszcze bicie opon. Osiowe i promieniowe. Mimo że wyważone to i tak by drżały.
 
lisek2 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 115
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 204
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2018-08-29, 16:13   

kochelet1 napisał/a:
też to biorę pod uwagę. Co do gwarancji już widze jak rozliczają to w ramach gwarancji. Kupiłem raz nowe auto. Po moim wypadku kupię teraz już tylko używane 1 do 3 roku eksploatacji z uwagą że leję na gwarancję.
Co do drżenia to przychodzi mi do głowy jeszcze bicie opon. Osiowe i promieniowe. Mimo że wyważone to i tak by drżały.


Podjedz do wulkanizatora niech wsadzi Ci koło na maszyne do wyważania i zobacz czy podczas obrotu nie bije w pionie ("jajowata" felga,opona) ...ja tak miałem, felgi fidji...do wymiany wszystkie na gwarancji z tym iż pierwsze zgłoszenie do ASO miałem przy przebiegu 300 km.
 
BogdanK 



Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2005
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 326
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-08-29, 23:05   Re: delikatne drgania przy prędkościach95-100

kochelet1 napisał/a:

Opony teoretycznie wyeliminowane zostały ponownie wyważone.

Można jeszcze zamienić koła (przód na tył), może pomoże.
 
Jacenty85 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2018-08-29, 23:17   

i poza tym co piszą koledzy pamiętaj o tym, że wyważać koła "dobrze" potrafi jakieś 2 na 10 mechaników/wulkanizatorów. Jak widzisz starą maszynę z luzami na ośce i jeśli po założeniu
na nią bijących ( promieniowo i osiowo ) kół, taka maszyna po jednym obrocie pokaże wynik a po nabiciu pokazuje 0 -0 to uciekaj...jak w większości przypadków maszyny skalibrowane są do 10 lub 15 gr co powoduje odczuwalne bicia. Polecam zakłady mechaniczne, które zarobkowo nie trudnią się wulkanizacją i mają nowe maszyny lub zakłady wulkanizacyjne, które mają tzw maszynę do trudnych przypadków - np huntera z testem drogowym i taka maszyny chodzi raz na kilka dni a w pozostałym czasie jest oszczędzana z racji swojej wartości. Poza tym bada koło pod kontem bicia, wkazuje optymalne położenie względem felgi a także rozmieszczenie każdego koła w danym miejscu
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2018-08-30, 11:34   

Koła muszą być wyczyszczone na błysk przed wyważaniem , stare ciężarki usunięte a klej po nich oderwany.
 
Jacenty85 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2018-08-30, 12:03   

Fruxo napisał/a:
Koła muszą być wyczyszczone na błysk przed wyważaniem , stare ciężarki usunięte a klej po nich oderwany.


to jest oczywiste...zakład który wyważa brudną felgę albo "doważa" do kamieni w oponach to zwykli partacze
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2018-08-30, 14:50   

Ja mam problem z wyważeniem kół ciężko znaleźć zakład który nie robi tego na odwal.
W końcu znalazłem ale gość bierze 150 ziko za opony
i 100 za koła ale powiem szczerze warto bo wszystkie problemy zniknęły
 
Jacenty85 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2018-08-30, 16:33   

Hehe a ja mam gościa, który pracował w serwisie mercedesa w Niemczech, zjechał na wieś do żony, z UP wziął dotację kupił nową wyważarkę i kilka innych maszyn dołożył ze swoich wyposażył warsztat. Naprawia sam, ma kolejki a ludzi na wyważenie zjeżdża się śmietanka tych najbardziej wyczulonych z całego powiatu i wszyscy jednogłośnie stwierdzają...tak wyważonych kół to jeszcze nie mieliśmy...ale widziałem jak pracuje. Maszyna na 0, obracanie opony na feldze...koła przed wyważaniem na błysk...bierze 10 zł od koła....:)
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-10-23, 20:55   Re: delikatne drgania przy prędkościach95-100

kochelet1 napisał/a:
Witam,
Przy płynnej jeździe wyczuwam delikatne drgania między 95, a 100 km/h mam 55tkm przebiegu.
Opony teoretycznie wyeliminowane zostały ponownie wyważone. Przeguby? Nie drży przy przyśpieszaniu tylko przy płynnej jeździe.
Chyba że jestem przeczulony. Standardowo jak w tych modelach grzechocze skrzynia biegów.
Borykał się ktoś z tym tematem?


Krzywa felga, niewywazone kola, wada opon, luz w zawieszeniu lub przegub wew. Takie to moga byc przyczyny bicia kietownicy i telepania buda.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne